Jump to content

Hammers Of Misfortune


Angelystor

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 3 years later...

Odličan cover, kao i logo uz njega.

 

Pesma do jaja ovako na prvi sluš, ali godina za sada toliko traumirajuća da ni od HoM ne smem previše da očekujem.

 

edit: Hoho, istog dana izlaze ovo i Witherscape, pa mora bar jedan od ta dva da pokida.

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

edit: Hoho, istog dana izlaze ovo i Witherscape, pa mora bar jedan od ta dva da pokida.

 

Freelance prophet.

 

Naravno, kidanjos je Wscape. HoM sasvim kul na prvo slušanje, though nisam oduvan, primarni vajb isti kao prošli, sedamdesete su jake u ovome. Ljudima kojima se ne sviđa mleko na tostu doduše verovatno neće ni ovo leći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo ipak sam preslusao :D

 

dobar materijal, tako bar deluje na prvo slusanje.

 

i, pevac se dosta popravio, iako idalje nije to to bez scalzija.

 

ali ne smeta koliko je smetao na proslom albumu.

 

zvuci kao neka mesavina Fisha i Grahama Bonneta, ustvari, kao da neko da glasovnim mogucnostima Fisha se trudi da peva kao Bonnett.

 

slusacu jos

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

svi albumi su im dobri a ovaj mi je zlatna sredina, svakako bolji od proslog. bez promena,i dalje ista muzika, za nijansu malo vise prog nego ranije. moj utisak.

 

meni ne nedostaje scalzi, ovaj pevac je skroz ok. skalzi sledece godine izbacuje novi slough feg, ako bog da.

Edited by Goxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oke, posle nešto više sleganja, i nakon obrtanja i diska par puta...utisak mi maltene isti kao i posle prvog slušanja :haha:

 

Uredno, malo bolje kanda nego 17ica, ali mi opet ostaje ukus nekog očiglednog pada u kvalitetu nakon Fields/Church-a. Taj isto nije imao Skalzija, ali mi je fenomenalno izdanje, tako da ne mogu sad u njega da upirem prstom da je delić koji fali. Najradije bih u stvari ako bi vratio ta dva vokala baš :da:

 

Pesme u odnosu na 17. nisu ne znam šta bolje, ali ovde ima bar jedan konkretna mnogo jaka pesma, "Velvet Inquisition", plus ima album neki siroviji/življi produkcijski vajb koji mi ostavlja lepši aftertaste nego 17. Vokali takvi kakvi su, ali ima super vokalnih melodija, i mislim da mi vokali mnogo više nose albuma nego sama muzika, koja ne na momente prebanalna za HoM rekao bih, ali to ide uz pomenutu sirovost.

 

Tako da ono, 6.5-7, zavisno na koju nogu čovek ustane.

 

P.S. I da, special kudos Cobbettu što im apsolutno svaki album ima zaseban art direction, od covera, logoa do samog bookleta, i to svaki dobar za sebe, redak feat u metalu rekao bih, pošto sam se stvarno prenagledao dosadnih bookleta sa default fontom na banalnoj pozadini za života.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 2 weeks later...

Tek sad pustio pesmu, (ne)očekivano ludo.

Gledam postavu albuma, ponovo nova priča - vratila se pevačica sa Locust-a, još i Scalzi gostuje na par pesama. Usput novi bubnjar brat iz Vektora, a i pevač iz Crypt Sermon gostuje na jednoj, kao ja da sam im sastavljao guest list :haha:

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Za mene je ovo razočarenje godine. Ne odgovara mi ova šizifrenija, ova kakofonija, nisam to očekivao. Da su im ovakvi bili raniji albumi, preskočio bih ovaj bend.

Mogu i da shvatim što su ubrzali do daske, ali me odbijaju onakvi ženski haotični vokali, a u momentima kada pređu u naraciju, to mi zazvuči kao bajanje iz nekog occult rock benda.

Uglavnom, poštujem da bend eksperimentiše, mijenja svoj pravac, mijenja se iz album u album i istražuje, a ne da sve ide po istom kalupu, ali ova promjena nije po mom ukusu.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni se nije preterano svideo album iako je jako napucan, brz, techy i dosta lud. Nit koja povezuje ove sastojke je vokal koji mi se ne sviđa a iako je svirka više nego kompetentna ništa mi se ne izdvaja, kao da su hteli da naprave tehnički nadrkan album ali su se negde pesme usput izgubile. 17th street mi je bio najbolji ako se dobro sećam, a sećam se nekih hajlajta kao npr:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je muzika sjajna, baš na nekom Mekong Delta Sadus sranju ali nažalost ova ženturača koja kenja preko mi spušta album bar za dve ocene. Svaki sluš me sve više nervirala, nit nosi neke značajne melodije niti donosi nešto preterano zanimljivo.

Nije mi sjebala album do neslušljivosti kao ona kuja na CoLovom Marineru ali da je oduzela dosta nažalost jeste. Trebali su pustiti brata Skalcija da otpeva ceo album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...