Jump to content

Alhemia


Imenjak

Recommended Posts

Da, inace posto je promo disk gotov u cJelosti, onaj ko zeli moze da kontaktira Mastejna ili mene u zavisnosti od toga koji mu je gitarista seksualniji da mu "uruci" disAk sa pesmama.

pivopije wub legende pivopije

 

Je,a ovih 70 komada kod mene cemo da chuvamo za crne dane.

Jav'te se i ovde,necu da grizem,sigurno.

Edited by Vick Tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Preslusala sam demo, mada sam vec cula pJesme na svirkama i jos tad su mi se svidele. :muzicar:

Muzika je sjajna, mnogo mi se dopada i treba da bidnete ponosni na sebe :D

Tekstovi su mi takodje skroz OK, sve jasno, bez ispada tipicnih za nalozeni mjetal (dying-crying, killing, blood, smrt, krrrvava deca, grobovi i sl). Sve pohvale i za to sto su na srpskom :pivopije:

Jedino sto mi smeta je sto mislim da Igor zvuci bolje uzivo nego na snimku.

 

Sto se tice osporavanog novog imena i omota demoja, to je sasvim vasa stvar, sto se mene tice. Jes da smo svi navikli na Rattlehead, a ovo je bas drasticna promena, ali to je vas konacni izbor i kraj.

 

Sve najbolje i vidimo se na svirci :muzicar::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo ime je mnogo bolje... i bas je onako.... :rolleyes:

 

COOL :redface::wub:

 

Eve neki comment i od mene... :mrgreen:

 

Ja jedine zamerke koje imam su na racun vokala jer verujem da decko to moze bolje...

 

Dobro je ( po meni ) otpevao potragu koja mi je bas onako... :rolleyes: hitična...Dok npr. ona pesma koja kreće "ko si ti da mi kažes sta da radim..." mi je pevanje odbojno...Ali verujem momcima kad kažu da bolje zvuče uživo tako da ćemo da čujemo :bigblue:

 

P.S.Inače čuje se blagi uticaj Queensryche-a u nekim pesmama...Baš se pitam ko je zaslužan ( da ne kažem odgovoran ) za to... :mhihi: :mhihi: :mhihi:

 

Diskretno ćemo ga pogledati....Bojan J. "toliko jak da natera ostale članove benda da imaju prizvuk Queensryche-a jer je dotični bend mnogo COOOL" :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos da iskomentarisem pojedinacno pesme, kad ih vec vrtim u Winampu ceo dan :)

Cini mi se da Sam protiv svih ima najbolju muziku, bar sto se mog ukusa tice, najpevljivija i recimo omiljena mi je Ne mogu da te volim, dok je Potraga stvarno dobra i lepa pesma koje se ne bi stideli ni neki iskusniji i matoriji :D

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

fala Barute i Leyla za komentare, napokon neka konstruktivna kritika, a ne ono u fazonu: "Snimite novi demo!" :D :D :D

 

naravno Igor to moze i bolje, demo je sniman dugo razvlacen, ali sve sto je snimano snimljeno je jako brzo! Moralo se zuriti sa zavrsavanjem istog iz vise razloga, ali nama je okej kako je ispalo. U ostalom to je samo jedna ideja, a pravustvar cucete uzivo ;)

 

inace bice jos QR uticaja, Barute, obrati paznju na song nr. 5 (to joj je sada radni naziv) i tako :D

 

hvala na komentima i pozdrav!

 

kome treba Demo neka se slobodno javi, dobice ga dzabA! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја се јавих, али нико ништа не предузима по том питању. Пилећи, уручи Ђигобановићу демо за мене, па ћу га мазнути од њега.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ne ono u fazonu: "Snimite novi demo!" :D :D :D

 

Sta je ovo,neka javna prozivka? :)

Ako ne znas zasto sam to napisao(jednim delom je iz zezanja),onda nemoj vise da sviras,nego budi samo tonac. :mhihi:

Mogu da ja dam veoma konstruktivnu i veoma ostru kritiku,ali nisam hteo na yumu da to uradim,nego da vam kazem,jer se dosta dobro poznajemo. :da:

A mogu ja i da napisem,ako zelis,cas posla... :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

napisi ;)

 

@Bosko, cim te vidim urucicu ti demo ;) mada verujem da je ipak bolja ideja da ti ga Djiga da, jer pre cete se videti nego nas dvojica ;)

 

svako ko ima da napise nesto neka napise, u tome je blagodet jumetala, svako ima pravo da isproziva sve i svakoga ;)

 

poz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,bas necu! :evotigana:

Generalno mislim da ste mogli mnogo bolje da ga snimite,s obzirom da ste ga snimali "100 godina".

A,ako ste svesni sta ne valja,snimite ga ponovo,nemojte da delite diskove...ja ne bih.

A ti fazoni tipa "bitno je da predstavimo ideju" i "zvucimo bolje live nego na snimku" su cista glupost.Zasto?Dobra ideja koja je lose predstavljena postaje losa ideja,a,sto se snimka tice,od producenta zavisi kako ce to zvucati...jos ako zvuci gore od svirki iz SKC-a,onda jebiga :) .

No,rifovi su zanimljivi,kao i teme(ako mogu tako da ih nazovem,),a sola su bas nedefinisana(ne mislim na te teme,nego bas na solaze),da ne kazem - kao da je neko pijan snimao.A Dzigi bi morao da nadje sebe u pevanju,a ne da pokusava da peva onako kako je kad ste bili tribute.I malo vise efekata mu ubacite.

Zvuk gitare je dobar,inace.

Sve u svemu,to sto vi radite nije heavy metal.

Ne kazem da je demo sranje,ali se od vas vise ocekuje i ne smete biti zadovoljni ovakvim snimkom...zato - snimite da ponovo!

Ne shvatajte zlonamerno ovo...evo vam jedan smajli -:opusteno: (necu bas da stavim pivopije,da se cepim :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

fala Barute i Leyla za komentare, napokon neka konstruktivna kritika, a ne ono u fazonu: "Snimite novi demo!" :D :D :D

 

naravno Igor to moze i bolje, demo je sniman dugo razvlacen, ali sve sto je snimano snimljeno je jako brzo! Moralo se zuriti sa zavrsavanjem istog iz vise razloga, ali nama je okej kako je ispalo. U ostalom to je samo jedna ideja, a pravustvar cucete uzivo ;)

 

inace bice jos QR uticaja, Barute, obrati paznju na song nr. 5 (to joj je sada radni naziv) i tako :D

 

hvala na komentima i pozdrav!

 

kome treba Demo neka se slobodno javi, dobice ga dzabA! :D

 

Upravo ste me dobili za sva vremena... :redface:

To mi kaži to se traži :mrgreen::bigblue::mrgreen:

 

 

Aj da cujemo i tu number 5....Uzdravlje :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,bas necu! :evotigana:

Generalno mislim da ste mogli mnogo bolje da ga snimite,s obzirom da ste ga snimali "100 godina".

A,ako ste svesni sta ne valja,snimite ga ponovo,nemojte da delite diskove...ja ne bih.

A ti fazoni tipa "bitno je da predstavimo ideju" i "zvucimo bolje live nego na snimku" su cista glupost.Zasto?Dobra ideja koja je lose predstavljena postaje losa ideja,a,sto se snimka tice,od producenta zavisi kako ce to zvucati...jos ako zvuci gore od svirki iz SKC-a,onda jebiga :) .

No,rifovi su zanimljivi,kao i teme(ako mogu tako da ih nazovem,),a sola su bas nedefinisana(ne mislim na te teme,nego bas na solaze),da ne kazem - kao da je neko pijan snimao.A Dzigi bi morao da nadje sebe u pevanju,a ne da pokusava da peva onako kako je kad ste bili tribute.I malo vise efekata mu ubacite.

Zvuk gitare je dobar,inace.

Sve u svemu,to sto vi radite nije heavy metal.

Ne kazem da je demo sranje,ali se od vas vise ocekuje i ne smete biti zadovoljni ovakvim snimkom...zato - snimite da ponovo!

Ne shvatajte zlonamerno ovo...evo vam jedan smajli -:opusteno: (necu bas da stavim pivopije,da se cepim :) )

 

snimano jeste 100 godina, bolje reci razvuceno, jer sve sto je snimano snimljeno je u par tejkova i nije se jurila neka tehnicka upeglanost vec onaj princip "ovo je samo demo", da smo mogli bolje mogli smo... no, to nije poenta, jednom je moralo da se zavrsi napokon... dalji snimci ce biti mnogo bolji i to je najbitnije... mislim pazi to nam je prvi snimak (ono nesto sto je ranije jedno bilo to ne racunam), znaci prvi snimak gde su svi sve svirali, gde sam ja nesto kao miksovao... znaci generalno taj demo sam otaljao, pazi, radio sam snimke nekolicini bendova i ono tamo sam vise truda ulozio nego u ovo, realno smucio mi se, jer su bubnjevi snimljeni u novembru, ostatak sem vokala u januaru, a tek smo demo imali gotov pre par nedelja... ko bi imao motivaciju? znaci za "produkciju" se obrati meni ako se to moze nazvati produkcijom jer pitanje je dal bend koji snima PRVI DEMO moze uopste da zna ista o produkciji, a realno, da smo snimali bilo gde drugde ne verujem da bi snimak bolje ispao s' obzirom na okolnosti... da se ne lazemo ;) nigde ne bismo imali ovakve uslove po nekim pitanjima i jos bismo platili papreno... kazem lepo, za sledece snimke, ima vremena, Boze daj, bice mnogo bolje.. i sviracki i "produkcijski" ;)

ti brate onda tek nikada ne bi snimio demo jer realno svakim danom mi mozemo taj demo da snimimo sve bolje i bolje... zato cuti ;)

ja ovde iskreno ne vidim da je ikakva ideja LOSIJE prezentovana... kakve smo uslove imali ovo zvuci do jaja... i samo nekoliko snimaka sam ja ovde a da su DEMO da zvuce bolje od ovoga... a da ne pominjem sto 90% metal rok albuma zvuci losije od demoa ;) to nisam rekao samo ja... no nebitno...

a da bolje zvucimo to je tacno... brate imamo nastup i to se racuna takodje... ko kaze da u "pishljuvom" klubu skca ne moze da se zvuci da valja? ja sam tamo cuo par bendova koji su zvucali do jaja! samo treba umeti ;) inace uzivo je energija bitna a to ne mozes da osetis na snimku ma koliko sam se ja trudio da se oseti... a i Igor bolje peva uzivo... i njegove greske se slabije cuju i nase i svacije...

dobro jos neki ljudi su rekli da ovo nije hevi metal, dobro... neka bude tako kako bude... i ne mora da bude, neka jednostavno bude Alhemia i ja cu biti prezadovoljan... ono kliseima i kalupima ne podlezemo...

od nas se vise ocekuje? zasto se od nas vise ocekuje??? sta smo mi imali ili imamo da se od nas vise ocekuje... to ne razumem???

jesmo zadovoljni snimkom, necu pominjati, ali u uslovima kakvim je sniman (tehnicki jako ogranicenim i skromnim) a sto se tice konformnosti i slobode veoma dobrim, mislim da smo zadovoljni... jer sve sto je snimljeno, snimljeno je maximalno za taj trenutak... a demo nemamo potrebu da snimamo ponovo... ko voli ovo sto radimo, njemu ce se svideti pa makar dzigi jos vise falsirao, makar bubanj bio jos raspaliji, bas jos ruzniji, gitare jos tehnicki losije odsvirane, solaze jos nebuloznije i tako... ne razumuem sve sto postoji u pesmi je osmisjeno do svog detalja tako da bilo kakva idejna zamerka je idiotska jer moze samo biti u pitanju neciji ukus... jos neke pesme ce se u skorije vreme snimati, sigurno je da ce biti ozbiljnije snimljene...

mozda ovo sve sto sam napisao zvuci prepotentno ili "jebemo keve pa rasturamo", ali nije bilo namere da na to ovaj post ispadne, samo sam po 5-ti put objasnjavao neke stvari na osnovu slicnih komentara koji se ponavljaju...

eto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam nigde video da je neko,bar na temi,imao primedbe na demo,svima se svidja i svi su dobri i iskreni :) .

Ja nisam rekao da su pesme sranje i koga od onih koji slusaju boli dupe da li vam je prvi demo...valjda imate neki kriterijum.Ako mozete da ga snimite bolje,snimite ga...ali,vi ste morali odma' da izbacite ono sto ste prvo kompletno snimili.Ritmicki je sve odradjeno dobro...i sto niste ponovo snimili sola?Svaki dan da ste snimili po jedan ton,snimili biste ih...ako je to vec toliko otaljavano i ostavljano da bleji,mogli ste da ga doradite.Izdvojis neko vreme za to i odradis ga.

Ti se postavljas kao neko ko je detaljan i ko ima kriterijum prema drugima,a gde ti je to sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

fora svakog snimka i jeste da ukaze na dobre stvari i na greske.

 

greske ce uvek da te teraju da sledecu stvar snimis bolje.

 

dobre stvari ti ukazu na stvari koje ti idu od ruke.

 

greske gledas da popravis ili, ako to nesto gde gresis ne ide - onda izbacis ili batalis, a ono sto ti ide od ruke onda gledas da prosiris i da se zadrzis samo na tome.

 

vas snimak nisam jos cuo, ovo samo pricam generalno.

 

mislim da je bolje stalno ici unapred i stalno snimati nove stvari, nego se zakopati kod starih.

 

u principu, kad nesto sledece sto snimis bude mnogo bolje, onda cesto i onaj stariji snimak posle tog novog dobrog nekako onda "zazvuci bolje".

 

:meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

fora svakog snimka i jeste da ukaze na dobre stvari i na greske.

 

greske ce uvek da te teraju da sledecu stvar snimis bolje.

 

dobre stvari ti ukazu na stvari koje ti idu od ruke.

 

greske gledas da popravis ili, ako to nesto gde gresis ne ide - onda izbacis ili batalis, a ono sto ti ide od ruke onda gledas da prosiris i da se zadrzis samo na tome.

 

vas snimak nisam jos cuo, ovo samo pricam generalno.

 

mislim da je bolje stalno ici unapred i stalno snimati nove stvari, nego se zakopati kod starih.

 

u principu, kad nesto sledece sto snimis bude mnogo bolje, onda cesto i onaj stariji snimak posle tog novog dobrog nekako onda "zazvuci bolje".

 

:meshuggah:

 

Totalno si upravu,ali ovo je malo drugacije :muzicar: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam nigde video da je neko,bar na temi,imao primedbe na demo,svima se svidja i svi su dobri i iskreni :) .

Ja nisam rekao da su pesme sranje i koga od onih koji slusaju boli dupe da li vam je prvi demo...valjda imate neki kriterijum.Ako mozete da ga snimite bolje,snimite ga...ali,vi ste morali odma' da izbacite ono sto ste prvo kompletno snimili.Ritmicki je sve odradjeno dobro...i sto niste ponovo snimili sola?Svaki dan da ste snimili po jedan ton,snimili biste ih...ako je to vec toliko otaljavano i ostavljano da bleji,mogli ste da ga doradite.Izdvojis neko vreme za to i odradis ga.

Ti se postavljas kao neko ko je detaljan i ko ima kriterijum prema drugima,a gde ti je to sad?

 

pazi, mene samo zanima ko ce sta da kaze, a to koliko je iskren me bole uvo... od lepih reci necu dicu nos u nebo, kao sto se od ruznih necu smoriti... uvek najvise verujem sebi jer ono, pustis nasu pesmu, pa odma posle toga neku moderniju produkciju i odma shvatis sta je i kako je ;) ova tema je prvenstveno da se komentarisu PESME, bend, nastupi ideje i slicno... nije napravljena da bih se ja kao neko ko tamo miksa KALIO i sticao neke nove ideje i da mi neko proda ovde neku zvaku... mada konstruktivna kritika je dobrodosla (naravno da ce biti vise efekata na vokalu ;)) samo kazem sve je zbrzano, i eto tako je ispalo! sve sto se moglo izbaciti a bilo je losije je izbaceno ;) nema cega da se brines... sola smo zbrzali jer smo zurili da zavrsimo sto pre... jebiga Neso ne bih voleo da tako snimas bilo sta... a tako smo bili prinudjeni...

Ja i jesam detaljan sto se svega tice... ovde se oslanjam prvo na pesme... a sto se produkcije tice... ovaj snimak je u osnovi tehnicki neispravan i star, razvlacen i napokon gotov ali imali smo deadline za Gitarijadu. ono gledao sam na njega kao, sad cu ga skrpiti, samo da prodje vise ova agonija i to je to... novi snimci ce biti detaljni u picku materinu, sad makar znam na sta treba da zvucimo, imam neku ideju, viziju... a za ovaj pre je nisam ni mogao imati usled nedostatka ambicije i motivacije... ne bih voleo da se vracam na taj demo vise nikada, ostavili smo ga za sobom, i drago mi je... na trenutke sam bio jako smoren jer gledam taj snimak (slusam) i ono, znam da bi mogli 100puta bolje sada da ga snimimo ali jednostavno ga moras zavrsiti... jebiga... ne bih voleo da iko upadne u slicnu situaciju iz koje moras izaci ali ne onako dobro kako si zeleo i mogao ;)

 

@buda, slazem se u potpunosti ;) tim principom smo se i mi vodili ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam nigde video da je neko,bar na temi,imao primedbe na demo,svima se svidja i svi su dobri i iskreni :) .

Ja nisam rekao da su pesme sranje i koga od onih koji slusaju boli dupe da li vam je prvi demo...valjda imate neki kriterijum.Ako mozete da ga snimite bolje,snimite ga...ali,vi ste morali odma' da izbacite ono sto ste prvo kompletno snimili.Ritmicki je sve odradjeno dobro...i sto niste ponovo snimili sola?Svaki dan da ste snimili po jedan ton,snimili biste ih...ako je to vec toliko otaljavano i ostavljano da bleji,mogli ste da ga doradite.Izdvojis neko vreme za to i odradis ga.

Ti se postavljas kao neko ko je detaljan i ko ima kriterijum prema drugima,a gde ti je to sad?

 

Zasto ti onda u nisi snimio sve bolje u Ravno do dna...Ne možeš da znaš kroz šta su sve prošli snimajući taj demo kao što ni oni ne mogu da znaju kroz šta si ti sve prošao, kao što jesi...Tako da nemoj da sereš kad ti lično sa svojim bendom snimiš bolje onda im seri...Bez ljutnje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barute,ja se ne ljutim,posto sam vec shvatio da si idiot...bez ljutnje.

Ja nisam rekao da sam tim snimkom zadovoljan,prvi sam ga kritikovao i snimali smo ga kratko(za razliku od njih).

A ja upravo raspravljam sa Imenjakom otvoreno preko pp-a o tim stvarima i tvoj komentar je stvarno bio nepotreban(na ovoj temi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...