Jump to content

Enderova Saga... Orson Scott Card


Recommended Posts

:rockdevil: ko nije obavezno neka zguta ovo shtivo!!!!!

prva knjiga je super. Deca u svemiru itd... veoma svezhe ideje.... ender je neshto kao john conor u terminatoru,samo shto je skoro ceo svet svestan njegove vrednosti za chovechanstvo.....

 

druga knjiga i sve do pete su heavy, filozofiranje o novim inteligentnim oblicima zhivota, pokajanju, ljudzkoj prirodi, i xsenofobiji.... i to sve u rasponu od 3000 godina od prve knjige

 

peta knjiga nas vraca na pochetak priche. ovaj put iz drugog ugla, posmatramo stvaranje legende!!!!

 

kolko ja znam ima 8 ili 9 delova... kod nas u knjizharama sam nashao jedino prvi ali imam sve delove u audio mp3 formatu ako vam zatreba... smislicu kako da mi se oduzhite. BUHAHAHAHAHAHAHAAAAAAA!!!!!

 

 

definitivno preporuchujem ukoliko vas interesuje antropologija i slichne folk logije xe,xe!

Edited by krezavy

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jedina knjiga iz serijala koju sam procitao je "Enderova igra" . Slucajno sam naleteo i odusevio se.

Knjiga je objektivno fenomenalna,preporucujem. Ima da se kupi u boljim knjizarama i cena je uobicajena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam razmišljao da započnem ovaj topik! Genijalna knjiga! '91. sam nabavio "Govornik za mrtve", a pre nekih 5 godina sam u biblioteci našao i "Enderovu igru". Pravo da kažem, nisam imao pojma da ima toliko delova. U ovom mom primerku piše da je trilogija (izdanje "Dnevnik", Novi Sad, 1989.).

I ja sam se nekoliko puta na sahrani zapitao: "Šta ga zakopavaju? Ne očekuju valjda da će drvo izrasti iz njega?!". Hehe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Baš sam pre par dana pročitao Shadow of the Giant, fino štivo.

Posle propriličnog filozofiranja u Ender seriji (nemojte me shvatiti pogrešno, u pitanju je jako DOBRO filozofiranje :) ), Shadow serija je nekako ipak bliža korenima. Ima dosta taktike, diplomatije i onog osećaja da genijalnost pojedinca može da promeni svet.

Edited by Dandy

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

ok zainteresovalo me je ovo sto sam procitao ovde...

jel moze neko da mi pomogne, gde da nadjem knjige (prevedene ako moze )

 

 

Edit:

ok nadjoh sad ovo

http://www.carobnaknjiga.co.yu/index.php?o...0&Itemid=27

jel to prvi deo??? Ima li prevedenih nastavaka?

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...