Jump to content

Kreator


Dr Hiroshima

  

34 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pazi,opet ponavljam,ako je meni najbolji album ne mora da znaci da jeste zapravo i da svi treba tako da misle...to je moje misljenje i tako se osecam i stojim iza toga sto sam rekao!Meni jednostavno mnogo pashe za usi ovaj album,dok ga slusam ne mogu da opisem taj osecaj koji imam ...jebeno mi savrseno lezi!

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Баш у вези са тим ''Viоlent Revolution'' је револуционаран албум. Са њим је кренула нова епоха Креатора.

 

 

Sto Uruk na um, to Vudu na drum :)

 

 

upravo na to sam i mislio. Mozda se starije generacije nece sloziti samnom, ali jednostavno tek na Violent revolution-u Kreator postaje Kreator :rolleyes::) I Comma of Souls i Extreme Aggresion su odlicni albumi, i jako slicni novim albumima, ali fali im nesto sto novi albumi imaju, mozda je to cvrsci zvuk gitara(vise mase) koji je prisutniji na novim albumima ili nesto drugo, ali shvatili ste poentu :)

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Angrist.

 

Zar vec nismo raspravljali o tome na PM?Da mene boli kurac sta ti mislis i suprotno?Zasto jednostavno ne ignorises moje postove na ovom forumu i sl...posto ne zelim da skrnavim ovu temi i da spamujemo zbog gluposti,posto ti ne vredis za mene koliko onaj sneg sto izas'o iz mog dvorista :)!

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tebi rekao sta sam imao. :)

Dosta spama.

 

 

 

 

Slazem se da je violent revolution revolucionarni album i da je od njega otpocela epoha kreatora, koja je ipak imala neku osnovu na outcastu, sto se tog zvuka tice. Ali ponovo i dalje gotivim prvih 5 albuma vise od poslednja 3, sto ne znaci da su losi albumi, naprotiv. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, posle nekoliko slušanja, album je odličan. Ima malo onaj prizvuk apokaliptičnog lamenta koji je imao i Renewal. Žestok, agresivan i sadržajan. Možda i bolji od prethodnog, s manje melodije a više sipanja "žive sode u oči".

Što se tiče nesaglasja onoga o čemu Mille peva i onoga što radi, ne zaboravite da je reč o fikciji, o umetnosti, o glumi, niko ne poziva ni na kakvo nasilje ni komunističku revoluciju, već se taj koncept veoma dobro uklapa u zvuk. Ako neko želi da ima političke i sociološke autoritete - ne treba da ih traži u hevi metal muzici. Mislim da je hrabrost priznati da mi ovde više cenimo formu, način sviranja i zvuk, a da tekstovi ostaju u drugom planu. Ja se ne bojim da to priznam. U metalu, naročito u thrash-u u fokusu je forma, sadržina je u drugom planu, jer je i sadržina jednom stranom forma. Samo metaforično shvaćeno, moguće je tražiti smisao u tekstovima. Nešto ih je, Grobodane, nateralo da pevaju o čemu pevaju, da pominju satanu i apokalipsu a da misle na nešto drugo, na društvo i politiku i lična stanja i tu je osnova za metaforu, koja je ustvari thrash metal. Ništa ne treba doslovno shvatiti.

Što se poredjenja sa Extreme Aggression i Coma Of Souls tiče, ti albumi se nikad neće ponoviti, jer se nikad neće ponoviti 1989. i 1990.-ta godina. Nikad. To je vreme prošlo i nikad neće biti izdat takav album jer je sada 2008. skoro 2009.-ta godina. Prošlo je dosta vremena, drugačiji je kontekst, mnogo je lakše danas snimiti dobar album ali je mnogo teže napraviti dobru metal muziku. Postoji dobro nasledje ali postoji i taj balast žanrovske skučenosti i strah da se dosadnom muzikom opet ne ode u ambis devedesetih (mislim na stanje metal pravca tih godina).

Nadam se da ste imali volje da ovo pročitate.

Edited by Shaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče nesaglasja onoga o čemu Mille peva i onoga što radi, ne zaboravite da je reč o fikciji, o umetnosti, o glumi, niko ne poziva ni na kakvo nasilje ni komunističku revoluciju, već se taj koncept veoma dobro uklapa u zvuk. Ako neko želi da ima političke i sociološke autoritete - ne treba da ih traži u hevi metal muzici. Mislim da je hrabrost priznati da mi ovde više cenimo formu, način sviranja i zvuk, a da tekstovi ostaju u drugom planu. Ja se ne bojim da to priznam. U metalu, naročito u thrash-u u fokusu je forma, sadržina je u drugom planu, jer je i sadržina jednom stranom forma. Samo metaforično shvaćeno, moguće je tražiti smisao u tekstovima. Nešto ih je, Grobodane, nateralo da pevaju o čemu pevaju, da pominju satanu i apokalipsu a da misle na nešto drugo, na društvo i politiku i lična stanja i tu je osnova za metaforu, koja je ustvari thrash metal. Ništa ne treba doslovno shvatiti.

 

Nisam ja to rekao, vec Gavrosaurus :)

Ja se slazem sa tobom, kad bih obracao paznju na textove ne bih slusao ni 5 bendova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja to rekao, vec Gavrosaurus :)

Ja se slazem sa tobom, kad bih obracao paznju na textove ne bih slusao ni 5 bendova.

 

Ne sećaš se, pre par nedelja smo polemisali na temu metaforičnog shvatanja tekstova u thrashu, nema veze, nije ni važno, prozvao sam te onako usput, u šali.

Pozdrav.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, posle nekoliko slušanja, album je odličan. Ima malo onaj prizvuk apokaliptičnog lamenta koji je imao i Renewal. Žestok, agresivan i sadržajan. Možda i bolji od prethodnog, s manje melodije a više sipanja "žive sode u oči".

Baš zbog tog apokaliptičnog lamenta ih i volim. Uspeli su da naprave dva sjajna thrash albuma zaredom, a da to uopšte ne zvuči kao srećna nova osamdesetpeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MA dajte bre,pa sve shto kazesh(ili napishesh u tekstu) je tvoj stav i morash da stojish iza toga,ako ne stojish onda nisi muzichar nego si kurac!Ja obracam paznju i na tekstove,a naravno da ima dosta ljudi koji ne obracaju paznju na tekstove jer ne pripadamo engleskom govornom podruchju inache da pripadamo ne bi nam bilo sve jedno da li mile peva o komunizmu ili o snezani i sedam patuljaka....Glume ima na MTV-u i tu i treba da ostane,ako bi postojao i u metalu(kao shto rekoste da je sveto gluma) onda metal gubi sushtinu.Metal treba da udara u glavu kako tekstovima tako i muzikom i svako ko pishe tekstove mora da stoji iza njih.Glumi nije mesto u ovoj muzici.Iskreno mislim da Mille veruje u ono shto pricha/peva ali pukli su svi iz Kreatora i to podosta zadnjih 10 godina...tako da su prestali nejgovi stavovi da mi budu bitni bash iz tog razloga shto nema snage volje ili chega vec da stoji iza njih.Ono shto mogu da kazem jeste da je album odlichan a ovo shto trenutno radi Mille & Co. nije bash za pohvalu,I cela ta pricha oko downloadovanja albuma 2 meseca pre izlaska istog ne moze da se svali na fanove,vec iskljuchivo na njihovu neodgovornost...Nije niko od fanova mogao njima da ukrade nov album,vec su oni sami to nekom dali pa je tako procurelo i sad im opet neko drugi kriv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu oni krivi za izlazenje albuma. Ali svejedno nece nista da se promeni oko kupovine albuma, kupice oni koje interesuje, drugi nece i to je to. Bezobzira da li je album izasao za download 2 meseca ili jedan dan pre izlaska na trziste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu oni krivi za izlazenje albuma. Ali svejedno nece nista da se promeni oko kupovine albuma, kupice oni koje interesuje, drugi nece i to je to. Bezobzira da li je album izasao za download 2 meseca ili jedan dan pre izlaska na trziste.

 

To sam ja i rekao...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...