Jump to content

DeadSoul Tribe


Tanya

Recommended Posts

Standardna priča pretraživač mi nije našao temu, a sigurna sam da je postojala, ako je ima neka moderatori brišu ovu.

Official Dead Soul Tribe

Dead Soul Tribe myspace

 

Members:

Devon Graves, Adel Moustafa, Roland Ivenz, Roland 'Rollz' Kerschbaumer

 

Discography:

2002 Dead Soul Tribe

2003 A Murder Of Crows

2004 The January Tree

2005 The Dead Word

2007 A Lullaby For The Devil

 

 

Elem razlog otvaranja: procureo je novi album ovih neponovljivih genija

 

1185614235_deadsoul_tribe_2007__a_lullaby_for_the_devil.jpg

 

Naravno možete ga naći na blogu u mom potpisu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovo je bend čiji prvi album sam voleo, drugi malo manje. Već kada je treći album izašao videlo se, previše očigledno, da su izgubili smer i napravili generičku stvar. Četvrti sam jedva uspeo da preslušam.

 

Skinuh poslednji sa tvog bloga, trenutno slušam četvrtu stvar ("Did you ever care for someone" WTF?).

 

Evidentno je da pokušavaju da isprave načinjene greške praveći blagi zaokret u zvuku. Ubacuju veštačku dinamiku i solaže (!!) gde im mesto nije.

 

Mogla si da mi skratiš muke i preporučiš nešto umesto da

 

Oh fuck

 

"I'm so lost in you..."

 

Gasim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ha...

Nisam htela da popljujem album pre nego što ga odslušam kako valja, a nisam ni uspela to da odradim.

Nije mi album ništa posebno. Sad nemam pojma, možda se to nekome i svidi, ali verujem da će svi stari fanovi reagovati kao ti i ja :no:

Posle prvog preslušavanja nisam ni najmanju želju imala da pustim album ponovo, to dovoljno govori o opštem utisku koji sam stekla, znajući da kada preslušavam nešto novo i to mi se svidi, vrtim taj album čitav dan...

 

Što se tiče tvog komentara ''Mogla si da mi skratiš muke i preporučiš nešto '', u svakom slučaju album treba da se odsluša, jer ja retko kad verujem nečijem mišljenju kada mi kaže nemoj da slušaj ne valja, najbolje je da sam čuješ šta su uradili, a ako hoćeš preporuke šta novo da slušaš, prati temu Nove nade... Ja retko kada tamo postujem, ali ima ljudi koji preporučuju baš zanimljive bendove :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je album "The January Tree" odlican, prethodnici su mu isto dobri! " Dead Word" mi i nije nesto...moram da skinem ovaj novi!

 

 

@Progresiver,Tanya - jel to sto je okaceno na nasem blogu promo ili pun album, ako je promo da ne skidam, mrzim i kad ima voice-over, a jos gore je kad saseku pesmu na kraju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jedna od retkih ne-izvikanih metal grupa koju baš gotivim, zapravo mislim da nije ni postojala tema jer sam ja hteo da je otvorim kad je izaš'o The January Tree...

Inače, ovo je jedan od 5 mojih omiljenih bendova, a omiljeni album koji se nakako izdvaja od ostalih je A Murder of Crows. Album skoro da nema lošu pesmu, ali recimo da su meni najjače In the garden made of stone, Crows on wire i Some things you can't return. Što se ostala 4 albuma tiče, A dead word mi je možda najlošiji, dok ovaj novi obećava, ali ga još nisam slušao dovoljno. Na prvi utisak jake su naslovna stvar i Any sign at all.

Inače tekstovi pesama su isto odlični i super idu uz muziku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Бенд ме подсећа на оне славне дане progressive metala, у његовом зачетку, док је био слабо продуциран али идејан и језгровит, док је био појам пријатељства, доброг дружења и свирања.

Ова музика ме враћа свему ономе што недостаје данашњој прогресиви - оно мало искрености која је чинила овакво свирање посебним а препознатљивим, оно осећање сензације али и блискости.

Да, јако ми се допада "A Lullaby for the Devil".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Odlagao sam skidanje "A Lullaby for the Devil" zbog dosta negativnih kritika, medjutim zajebah se zesce. Meni licno, ovo je njihovo najbolje ostvarenje. Volim sva ranija izdanja, ali na svakom nalazim nekoliko odlicnih stvari (obicno poredjanih u prvi deo albuma), a ostale nisu nista posebno. Prva pesma na novom albumu me je malo "uplasila", ali sve ostale stvari su vise nego odlicne. Ovo je do sada najraznovrsniji i najinteresantniji Daedsoul Tribe album. Zao mi je samo sto je produkcija malo slabija.

 

:pivopije:

Edited by Wendigo

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Ne mogu da prestanem da slusam The January Tree...Skoro sam cuo ovaj bend,prije nekih par mjeseci, i preslusao sve od njih..jedino mi The dead word nije odrzao paznju.

ostali.. :rockdevil:

By the way,mislim da je Just Like a Timepiece sa The January Tree najbolja zavrsna pjesma na nekom albumu,jos od The Perfect Element.Kakva stvaaaar!! :o:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

By the way,mislim da je Just Like a Timepiece sa The January Tree najbolja zavrsna pjesma na nekom albumu,jos od The Perfect Element.Kakva stvaaaar!! :o:o

To mi je omiljena pesma od njih, mogu da je vrtim po ceo dan jednostavno mi se uvek slusa iznova :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...