Jump to content

Heroes


Thule

Recommended Posts

Heroes_wallpaper2y_1024.jpg

 

 

Da li neko prati ovu seriju?

 

Da ne postavljam previše pitanja u prvom postu, valjda će se javiti oni koji su zainteresovani, pa da raspravimo par stvari ;).

Edited by Thule

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 355
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pratim ja, nestrpljivo čekam drugu sezonu. ;) Najgotivniji likovi su mi Sureš i Hiro Hakamura. Kada počinje druga sezona?

 

EDIT

 

Sad videh na wikipediji:

 

The second season will premiere on September 24, 2007.

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm... to je serija sa tom vrstom zapleta. Nije svaka epizoda za sebe, pa se i oečkuje da ima priču koja se zapetljava.

 

Inače, Sylar me jako nervira, a ne znam zašto. Ima neki iritantan kez, a i lice, pa je valjda zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao si sigurno epizodu Five Years Gone. Čini mi se da ima dosta nelogičnosti. Ako si gledao, možda znaš na šta ciljam.

 

Jesam gledao, meni uopšteno poslednjih 5-6 epizoda (i jače) donose neke nelogičnosti, mnogo mozganja treba da shvatiš sve veze, dešavanja.. A i zanima me na šta je ona mala devojčica mislila kada je rekla da postoji neko ko je gori nego Sylar, ko je uvek posmatra, something like that.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam gledao, meni uopšteno poslednjih 5-6 epizoda (i jače) donose neke nelogičnosti, mnogo mozganja treba da shvatiš sve veze, dešavanja.. A i zanima me na šta je ona mala devojčica mislila kada je rekla da postoji neko ko je gori nego Sylar, ko je uvek posmatra, something like that.

 

Pa meni nije jasno šta se dešava u epizodi Five Years Gone.

 

Hiro je u budućnosti imao u Isaacovom stanu kompletnu seriju dešavanja otkad je došao u NY, pa do momenta eksplozije. Našao je tačku u vremenu u koju se mora vratiti kako bi to promenio. Kada se vratio i rekao Peteru da spasi navijačicu i ovaj je u tome uspeo, to znači da je budućnost promenjena. Sad, Hiro iz prošlosti dolazi u budućnost u kojoj nije ništa promenjeno izuzev toga što je Claire i dalje živa. Hiro iz budućnosti zatim kaže da nije uspeo da ubije Sylara zato što se ovaj regenerisao, ali ako je u ovoj epizodi Claire živa, onda ovaj nije mogao da se regeneriše, tj. ta budućnost ne bi mogla da postoji. To je ono što mene zbunjuje :confused:

 

A što se tiče toga što je Molly rekla, pretpostavljamd a je to uvod u sezonu 2, jer ne postoji niti jedna druga referenca u vezi te osobe tokom čitave prve sezone. Molly ga je pomenula kao neko ko je još gori od Sylara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heroes je inace pun nelogicnosti, a Five Years Gone je mozda vrhunac. Bese mi zarazno, odgledah, mada mi je druga polovina prve sezone predstavljala vise mucenje nego zadovoljstvo. Da li cu gledati nastavak, ko zna, mozda prekopiram od nekog misguided entuzijaste na kraju sezone..

Syler me najmanje i nervira, vidim da se neko gore pozalio na njega. Zachary Quinto ce glumiti izgleda Spocka u novom Star Trek filmu, kako moze da me nervira :mrgreen:?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znam, ja sam celu sezonu odgledao u cugu, pa mi se valjda zato sve dobro uklapalo i nije mi bilo dosadno, izuzev par stvari u Five Years Gone, koje ću razjasniti kad-tad ;). U nizu sličnih i dosadnih serija danas, o ovom ili onom aspektu realnog života (bilo da je to neka bolnica, policijska stanica, hollywood,...), ova serija je pravo osveženje, sa jako dobrom pričom, a vidim i da je ostavljeno dosta materijala za drugu sezonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa teško da je to pokradeni X Men, pošto se čak i Stan Lee pojavljuje u jednoj od epizoda, a malo je verovatno da bi on pristao da se pojavi u nekoj seriji koja je pokrala njegov rad, zar ne ;).

 

Inače, uz čitavu seriju se radi i strip koji pomaže oko razumevanja stvari vezanim za seriju i same likove. Ovde su dva linka, direktan sa NBC site-a i jedan na wikipedii, pa birajte koji vam više odgovara.

 

NBC: Heroes Novels

 

Wikipedia: Heroes Novels

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa..sve je vec vidjeno u xmenu...barem moci glavnih junaka

 

imas wolverine klinkicu

imas patrelija koji je rogue

crnac - kitty pride

stariji patreli - angel

debeli pandur - recimo jean grey ali citaca misli imas koliko oces

Candice - Mistique

Sylar - vremenom postade Magneto

 

 

a evo ti i quote nekog veceg geeka od mene

Sylar= Mister Sinister

Peter Petrelli=Mimic

Claire Bennet= Wolverine or Deadpool

Mr. Bennett a.k.a H.R.G= Ultimate Nick fury to Ultimate spider-man.

D.L. Hawkins= Kitty Pryde

Isaac Mendez= Destiny

Hiro Nakamura= kiden nyxon from nyx

Matt Parkman= proffesor X

Nathan Petrelli= Cannonball

Micah Sanders= Forge

Niki/Jessica Sanders= Jessica Jones a.k.a Jewel

Claude=just the invisible woman... ouch.

Hana Gitelman=Sage

The Haitian= Leech

Eden McCain=Mesmero

Ted Sprague=Omega Red minus the tendrils

Ando Masahashi=Lockheed

Candice Wilmer=Lady Mastermind

Brian Davis=Hellion

Claire's biological Mother=Pyro

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, Stan Lee je osmislio X-Men, kao i većinu Marvelovih junaka. Kao što rekoh, teško da bi se svojevoljno pojavio u seriji koja ga je pokrala ;).

 

A i te moći koje se pojavljuju u oba slučaja su neke od najuobičajenijih moći, i teško da iko ima monopol nad njima. Prolaženje kroz zidove, pirokineza, telekineza, kriokineza, nevidljivost, letenje, putovanje kroz vreme... su moći kojima čovjek teži otkad zna za sebe. Uvek je bio neko pre ko je sve to smislio, ali je samo pitanje ko je prvi zapisao i komercijalizovao, a to sigurno nije bila ni Marvel ekipa ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja mislim da neko iz Marvela ili neke jake izdavacke kuce stoji iza ove serije. Sten Liju su mogli da plate da se pojavi jer je on poslednja ziva legenda koja je ozbiljno radila superheroje.

 

@.hack//FANTA, nema kradje, zato sto marvel ima preko 1000 (da ne sabiramo sa DC i ostalima) izmisljenih likova sa super mocima. Da sad sednes da uradis lika sa nekim super mocima 99% bi ubo nekog koji ima prilicno slicne moci u vec nekom postojecem super-herojskom stripu.

 

Sto se tice same serije, veoma sam zadovoljan, mozda su mi braca Patreli (ili kako vec) najveci gotivci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni ne smeta sto je tema sazvakana 1000 puta...

serija je ok..meni mnogo lici na xmena ali to je moje misljenje

verovatno ce druga sezona biti : udruzenje heroja koje predvodi Isak Mendez,

sto mnogo lici na Xmene...ali mene je uvek i interesovala ta tema :

xmeni u realnom okruzenju, bez trikoa i lastexa

 

 

mene je dusevilo pojavljivanje George Takeia :rockdevil:

 

heroes-takei.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sureš je po meni najveća pičkica zbirno u svim aktuelnim sf serijama. Kad sam ga videla u prvoj epizodi, pala sam na jebeno dupe koliko je lep, ali, džaba ti to, sinak, KAD SI ONOLIKA PIČKICA!!!

 

Eh, da, Thule pomenu neke zatvore, bolnice, pa zašto bih pod ove matore dane gledala bilo koju seriju koja nema predznak SF ili eveeeentualno ismevamo-sve-i-sva naznaku? Ne pružam reči kritike Heroes-ima kao delu trenutne ponude, pa, poludela bih da tako posmatram stvari, sve sa iole malo mozga bi mi bilo do jaja. Jok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...