Jump to content

Oružje


krezavy

Recommended Posts

 

ili ovako nesto Opinel

opinel4.jpg

jednostavan,jako lep i odlican nozic(imas u raznim duzinama seciva,ovo je za francuze ono sto je za svajcarce victorinox),a nije ni skup,ispod 1000 dinara.Samo ako bi njega trazi inox verziju,posto za carbon verziju seciva,moras da imas malo vise iskustva,secivo potamni,ako ga ne odrzavas.

 

Свиђа ми се овај. :da: Реци ми само још ово - колико видим, овај ножић није склопив: имају ли у Снајперу и одговарајуће корице за њега и пошто дођу?

 

Ух, јесте леп. :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Свиђа ми се овај. :da: Реци ми само још ово - колико видим, овај ножић није склопив: имају ли у Снајперу и одговарајуће корице за њега и пошто дођу?

 

Ух, јесте леп. :redface:

 

Sklopiv je..taj srebrni prsten se pomera (rotira) i sluzi kao mehanizam za zakljucavanje..kad se pomeri, noz slobodno moze da se sklopi.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Свиђа ми се овај. :da: Реци ми само још ово - колико видим, овај ножић није склопив: имају ли у Снајперу и одговарајуће корице за њега и пошто дођу?

 

Ух, јесте леп. :redface:

 

Sklopiv je i sto rece Ozziris ima taj prsten za zakljucavanje(od broja 6 pa navise).A futrolice za noz mislim da imaju,mada to svugde imas.E sad ovaj Opinel imas u raznim velicinama

1260696723_18689.jpg

imaju i neki sa fensi izrezbarenim ruckama,to bi se vama zenama svidelo.

Najbitnije je da uzmes inox verziju(ja imam i karbonsku i inox,obe su fantasticne,ali karbonac mora da se odrzava),i da izaberes odgovarajucu velicinu(No8 je standard,najprodavaniji,mada pogledaj sesticu i sedmicu,mislim da ce ti vise odgovarati,to su inace duzine seciva,po tome su i odredjeni brojevi)

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

bukvalno ne prodje dan da za nesto ne koristis.Ja pored gomile ovih obicnih spartanaca imam mountaineer

victorinox-mountaineer-knife.jpg

on mi je onako bas za moje potrebe.

 

Ima li ih po aerodromima, si slučajno nekad gledao? Nešto nisam naletala... a bilo bi zgodno. Mada pitanje dal može u avion i ako je kupljeno u free shopu? hm

 

Usput, taj bi i meni bio potaman samo dima krstasti šrafcingerz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Куруз

 

Сигурнија сам тако. У свакој торби имам по један нож(ић), али све нешто "склепано" : наслеђени перорези, неки рекламни ножићи, варијације на тему швајцарских... Баш немам ниједан који сам одабрала и купила и ето сад сам решила да то исправим. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dal je uopšte u nekoj nedaj-bože situaciji moguće iskopati iz torbe nož/suzavac/nešto...

 

Jedna tetka nosi avan u torbi. Žena je paranoja doduše. Neki lik je jednom startovao malo nahero namešten, al da je pita nešto tipa kolko je sati, ko će ga znati, ona njega po glavi torbom, sastavi ga :haha:

 

Mislim, realno, to je pravo oružje, a ovo dok izvadiš, dok ga otvoriš... ne znam baš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хаха! :haha: Видиш, сад кад помислим шта све теглим у торби - не треба ми ни аван, ни нож, ни ништа! :haha:

 

Пази, исправно је твоје размишљање скроз. :da: Постоје ситуације у којима, заиста, шта год да имаш у торби (ма и у џепу), не може да ти помогне. Можеш само да се надаш да се у таквим ситуацијама нећеш наћи. Некако су ми се, ипак, увек дешавале оне у којима сам и те како имала времена да одреагујем. Заправо, имали су времена да одреагују и они око мене, али ваљда нико неће да се меша, шта ли... Ал' то је већ за "'Бем ти живот". ;)

 

edit:

 

Улете Lou и опет мудро збори! ;)

Edited by sunessence

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Куруз

 

Сигурнија сам тако. У свакој торби имам по један нож(ић), али све нешто "склепано" : наслеђени перорези, неки рекламни ножићи, варијације на тему швајцарских... Баш немам ниједан који сам одабрала и купила и ето сад сам решила да то исправим. ;)

 

Pa ti si do zuba naoružana. Pored tebe, ja sam taj koji se ne oseća bezbedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сигурнија сам тако.

 

ne zelim da te potcenjujem, ali za svaki slucaj, reci cu ti da si sa oruzjem manje sigurna osim ukoliko nemas neke sasvim konkretne vestine i natprosecnu pribranost onako generalno.

 

kao prvo, ako uopste ne mislis nekog da ubodes nozem zaboravi na nosenje noza. ako ces da izvadis noz kad se javi neka pretnja a neces ga upotrebiti onda mozes sasvim lako da zagines od tog istog noza.

sto se tice cistog zastrasivanja, zaboravi na to, jer kad neko vidi uspanicenu devojku kako izvlaci noz iz torbice dobre su sanse da ce se pre lepo zabaviti i dodatno okuraziti na neki cin nasilja nego sto ce pobeci.

ili recimo, sasvim realan scenario: i napadac moze da se uspanici (ti ulicni vrebaci su cesto psihicki nestabilni) kad vidi secivo i histericno nasrne na tebe ne bi li se "odbranio" sto nije bas zeljen ishod.

 

koriscenje noza sa samoodbranu nije bas jednostavno, posto je noz ipak oruzje za napad. od mutavog mlataranja nozem je izuzetno lako odbraniti se. uglavnom nije tesko nekog bocnuti/recnuti ali efikasno onesposobiti uz upotrebu noza nije maciji kasalj. takva onesposobljavanja cesto imaju teske posledice tipa smrt tako da... ako vec nisi uzmi neku knjigu i casove i bolje gledaj kako da bezis nego da se lacas seciva.

ili mnogo jednostavnije, zaboravis na nozeve, nadjes peper sprej odnosno suzavac (to nije legalno u srbiji, ali je legalno u susednim zemljama i lako se nabavlja mislim) to je ekstra stvar i stvarno korisna za odbranu za svakoga.

ili najtemeljitije resenje, upises karate kod nekog ozbiljnog trenera, to ce te nauciti i da se branis i da se osecas sigurnije (i izbice ti iz glave ideje o nosenju noza).

 

 

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opinel i ostali perorezi nisu za klanje,ubijanje i samoodbranu,nemaju granicnik izmedju drske i seciva,tako da je za drugacije primene,lako prsti mogu da skliznu na secivo,kad pokusas nekog da bocnes,a i dok otvoris,taj te silovao 5 puta.

Za to je vec cold steel recon 1,koji je kacio Ozziris ili

recon-tanto-13rtk.jpg

:mrgreen:

uglavnom nozevi sa kukicom na secivu,koji se brzo otvaraju jednom rukom(ne sugavi sakavci i leptiri) su za te stvari,perorezi su za svakodnevnu upotrebu

 

 

A sto se tice odbrane,ribe,najbitnija je prevencija,prvo gledajte kuda se krecete i okruzenje,izbegavajte zabacene ulicice,a i u torbi uvek imate neki dezodorans,parfemcic,zato prsnite manijaku u oci,kad se pogubi,stisnite plej na mobu ili mp3-ju

http://www.youtube.com/watch?v=zhXUutpELRA

izvucite upaljac( :mrgreen: ),upalite ga,drzite ispred spreja i prsnite mu opet po glavi. :rockdevil::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sajt im je golo govno, a i realno, imaju toliko artikala (pogotovo nozeva) da bi stavljanje na sajt bas potrajalo, pogotovo ako bas hoces detaljno da se odradi (tip celika, vrsta rukohvata, mehanizam otvaranja itd).

A sto se tice odbrambenih sredstava, ja sam uvek za tejzer.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ih po aerodromima, si slučajno nekad gledao? Nešto nisam naletala... a bilo bi zgodno. Mada pitanje dal može u avion i ako je kupljeno u free shopu? hm

 

Usput, taj bi i meni bio potaman samo dima krstasti šrafcingerz

Ovako nesto?

tinker

tinker-pocketknife.jpg

deluxe tinker

deluxe-tinker-penknife.jpg

fisherman

fisherman-pocketknife.jpg

 

Za ajrodrom ne znam da li jos imaju,al noz ne sme u avion u licnom prtljagu,samo u onom velikom.

 

@cika kure

da,da na sajtu nemaju nista od nozeva,mora da se ode tamo

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...