Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

@ gospojica iznad

 

izmedju "Ne volim da jedem" (kako si naglasila u onoj sramnoj recenici) i "Ne jedem mnogo" je velika razlika. sudeci po tvom odusevljenju vojnickim pasuljima, u tebi se krije latentni gurman i obozavalac kaloricne hrane koja se jede kasikom. ili si mozda nezadovoljna svojom tjelesnom masom pa se tjesis da ne volis da jedes. u svakom slucaju, sudeci po tvojoj slici iz profila ima te, pogotovo na odredjenim mjestima. stoga, sto se mene tice nastavi da uzivas u gurmanlucima jer nece da ti skodi :bigblue:

 

 

on topic:

 

prije par dana je majka pekla janjetinu. pojeo sam vise od pola kila (ne racunajuci pecene krompire).

Joviša, mudri zidar, jednom rece: "Jebem ti ja svu ribu pro janjetine." Amin.

Edited by Cosmic Sailor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јоооој, каква МЉАЦ тема! Напросто обожавам добру клопу и тотални сам фан наше традиционалне кухиње, ма какви јој се епитети прилепљивали у последње време... Била сам недавно на некој супер-фенси свадби у неком супер-фенси ресторану и живот ми се смучио! Служили су неке пасте и нека чуда која су мени личила на кинеску храну (знате оно: кад не препознајеш шта једеш!)... Ништа без печења, ако питате мене. :surprised:

 

Сарма је мој грех... Моја мама спрема савршену сарму и када се то лепо сретне у тањиру са пуууууно милерама ... ух! Вреди живети за те порције. Оооо, да. :opusteno:

 

Иначе сам велики месождер. За мене оброк без меса није оброк. Комбинујем га са најразличитијим поврћем и спремам на најразличитије начине. И живот је леп. Скоро сам направила пире од карфиола са празилуком и мислим да се више никада у животу нећу задовољити обичнм пиреом од кромпира. Њам...

 

А,да. Дошла сам до рецепта за једну савршену салату и топло препоручујем да пробате. Не волим бело месо, тако да увек тај део одстраним када спремам пилетину. И ова салата је тако добар начин да се то искористи... Дакле, узмете бело месо и скувате га, као са супу, са две шаргарепе. Око пола килограма печурака исецканих на танке листове ставите на нека два минута у кључалу воду (ако додате ловоров лист, печурке неће променити боју). Кад се месо и шаргарепа скувају, исечете на коцке. Сачекате да се мало прохлади, а онда све то умешате у смесу сачињену од две павлаке, 200 милилитара мајонеза и кашичице сенфа. Мноооого добро.

 

ЕДИТ: Сад ми се ова салата ужасно једе. Зла тема, нема шта! Ехххх. Одох да спремим ово. На уштрб времена одвојеног за учење...

Edited by Emelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slanina nije jelo.

Ko da si rekao da je krastavac jelo :)

 

Pa sad, za neke ljude koje ja znam i krastavac je jelo. To su oni likovi koji i dalje misle da treba jesti da bi se zivelo a ne ziveti da bi se jelo (i pilo). :mrgreen:

 

Inace, slanina stvarno nije jelo. Slanina je institucija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nakon ove price o mrtvim prasicima, treba malo da se osvezi tema nekim normalnim receptom, dabome. :) elem, ovo je od danas, dakle sveze. ;-)

 

 

 

potreban materijal (za nesto vecu kolicinu, recimo za 4 osobe da se najedu :) ):

  • fusilli: 500gr (jedno pakovanje)
  • paradajz: 2 komada
  • paprika: 2 komada
  • jaja: 4 komada
  • kisela pavlaka: 2 komada
  • pecenica, ili prsut ili sta vec ko voli: 250 gr
  • kackavalj (neki blagi): oko 200gr
  • tomatino, 1/2 litra (nece sve biti iskoriseno)

kako se pravi:

  1. skuvati normalno fusile
  2. umutiti 4 jaja i dve pavlake u blenderu, mikserom ili kako vec hocete. ako zelite da dodate origano, ili neke slicne "travke" (preporucujem) ovo je pravo vreme i mesto: umutite ih zajedno sa ovom masom. i kasicicu vegete. :-) nije lose ni dodati krem sir u ovo umesto pavlake, ako imate.
  3. iseckati paradajz i paprike na kockice, ne previse sitno, a da ne budu ni neki palamari treba da ostane socno. :-)
  4. pecenica/prsut treba da bude secena na listice, pa potom secena na manje komade, isto oko 1cm (taman da bude za zalogaj). neko voli da sece ovo i na kockice, pa vidite sta vam se vise svidja.
  5. skuvane fusile, seckanu papriku, paradajz i pecenicu izruciti u pleh i izmesati. preliti smesom iz koraka br 2 (jaja i pavlaka).
  6. nakon mesanja, sve preliti tomatinom, ravnomerno svuda, taman da se gornji sloj lepo natopi. ne treba mnogo tomatina, samo da da socnost jelu. ja volim da sipam tomatino po ivici, jer te zone nekako uvek ostanu suve.
  7. staviti sve to u rernu da se zapece. oko 20-25 minuta na 220. ne zurimo. :) jelo je gotovo kad preliv od pavlake i jaja vise ne bude tecan.
  8. u medjuvremenu, iseci kacakvalj na tanke listice. kacakvalja treba da bude dovoljno da se manje-vise prekrije sve to odozgo.
  9. kad "ono" iz rerne bude skoro gotovo, dakle, neka 2-3 minuta pred kraj, izvaditi i staviti listice kackavalja odozgo. potom sve to vratiti da se zapece jos 2-3 minuta.

ako ste sve dobro uradili treba da izgleda ovako: ;)

klopa1lc8.th.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo spremih lazanju.. poslije 7-8 recepata, konacno dobih pravu pravcatu lazanju, onu sto voli garfild, i samo tu furam vec par mjeseci..

 

 

recept drugi put..

 

 

inace, potpisujem ovo za prasice.

najjace kad je na raznju, pa onda natjeras one sto ga okrecu da mi umoce parce hljeba na onu masnocu sto se cijedi... jaoo.. ili jagnje isto moze, ali prase nekako bolje.

 

 

inace, sitno sjeckana slanina, crveni/bijeli luk i domaci hljeb.. bila i ostala omiljena vecera/dorucak/rucak/uzina. cak sam naucila da imitiram caleta pri sjeckanju :) hljeb sama pravim, a luk jos samo da mi je u svojoj basti uzgajati.. i nasla sam smisao zivota :lol::D

 

 

 

imaginos:

 

ajoj, pricas o `mrtvim` prasicima, a ovamo se koristis PECENICOM! :) brate, odakle pecenica? mrtvo pile, sta? :)

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajoj, pricas o `mrtvim` prasicima, a ovamo se koristis PECENICOM! brate, odakle pecenica? mrtvo pile, sta?

nemam nista protiv prasetine, samo je ne volim u obliku pecenja na raznju, a volim u obliku pecenice i prsute. jasnije? :)

 

---

 

Sta? Dete od gice?

ovo me podsetilo kad sam bio na nekom predavanju iz fizike i profa je malo skrenuo sa teme i poceo da prica kako ce uskoro njegova slava i kako se on sprema za to, itd. i izmedju ostalog kaze: "juce sam odneo da se pece prase, ili da se izrazim u duhu predmeta: odneo sam da se termicki obradi les mladunceta svinje". :udri::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam nista protiv prasetine, samo je ne volim u obliku pecenja na raznju, a volim u obliku pecenice i prsute. jasnije? :)

 

Moze jasnije. Koja je razlika izmedju "pecenja" i "pecenice" i sta je to dodjavola "pecenica"?!!! To kod nas u Sremu nema. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

shunka je meshano kojeshta pa u crevo a pechenica je mishic u pac pa se sushi ili dimi ;)

(znam, imam ispit iz toga i gledala sam ih kad su pravili)

 

Taj sto ti predaje to, jel on video nekad sunku?

 

Sunka je suseni svinjski but (iskljucivo u komadu, dakle ceo but).

 

Sto se tice suhomesnatih proizvoda u crevu:

Kobasica je mleveno mesano meso sa belim lukom i paprikom.

Kulen je u principu isto, samo bez belog luka i stavlja se krtije meso.

Svargla je mesano meso u komadima (dakle ne mleveno) sa zacinima.

Krvavica je od losijeg mesa, mlevenog i mesanog sa krvlju (otud ime).

 

Inace svako meso koje se susi mora prvo da se dimi ili pari.

 

I dalje, nista od ovog nije "pecenica".

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ti pricham kako prave u imesu shunku i pechenicu. ne o onome shto su nashe prabake pravile. shunka niposhto nije chisto meso, veruj mi (bljak)

 

to o cemu ti pricas je salama na cijem omotu pise sunka! (Verovatno zato sto tehnolog koji radi u imesu na davanju imena proizvodima ili tako nesto nikada u zivotu nije video sunku)

 

OVO JE SUNKA

 

sunka_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

shunka je meshano kojeshta pa u crevo a pechenica je mishic u pac pa se sushi ili dimi ;)

(znam, imam ispit iz toga i gledala sam ih kad su pravili)

Znaci, ne mogu da verujem. Taj sto ti predaju taj ispit neka se momentalno ubije ili neka trazi novi posao. Bukvalno sam se lupio po celu kad sam ovo procitao.

 

Taj sto ti predaje to, jel on video nekad sunku?

 

Sunka je suseni svinjski but (iskljucivo u komadu, dakle ceo but).

 

Sto se tice suhomesnatih proizvoda u crevu:

1. Kobasica je mleveno mesano meso sa belim lukom i paprikom.

2. Kulen je u principu isto, samo bez belog luka i stavlja se krtije meso.

3. Svargla je mesano meso u komadima (dakle ne mleveno) sa zacinima.

4. Krvavica je od losijeg mesa, mlevenog i mesanog sa krvlju (otud ime).

 

Inace svako meso koje se susi mora prvo da se dimi ili pari.

 

I dalje, nista od ovog nije "pecenica".

1. plus biber i voda. Ide i mlevena i tucana paprika.

2. ne ide voda i meso se melje sa vecom resetkom.

Jos bih dodao samo da je dzigernjaca isto sto i krvavica samo bez krvi.

 

ja ti pricham kako prave u imesu shunku i pechenicu. ne o onome shto su nashe prabake pravile. shunka niposhto nije chisto meso, veruj mi (bljak)

Cisto sumnjam da su nase prabake vitlale svinje nozevima i pravile sunke. To su mogle samo pradeke.

 

ajoj zivota ti, prichamo o suhomesnatom, ono shto se kupuje u radnji, znash. sve shto se prodaje kao shunka ti je kojeshta pomeshano pa stisnuto u crevo.

 

moramo li da se raspravljamo oko ovoga?

Sunka je svinjski but bez ili sa malo slanine (zavisi kako ko voli). Stoji 6 nedelja u salamuri (citaj soli), nakon toga ide na dim. Najbolji je od bukovog drveta i onda se susi na tavanu. Do jaja je sa paradajzom. A to sto je neko mesao i stiskao u crevo je ko zna sta sa nazivom sunka da bi privuklo musterije. Ili mislis na sunkaricu, a to ti je salama od svinjskog buta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Била сам недавно на некој супер-фенси свадби у неком супер-фенси ресторану и живот ми се смучио! Служили су неке пасте и нека чуда која су мени личила на кинеску храну (знате оно: кад не препознајеш шта једеш!)... Ништа без печења, ако питате мене. :surprised:

Kao prvo,kad odes na takvo mesto najcesce tu rade kuvari koji imaju kojekakve titule i prefikse a u principu ili nemaju pojma ili ih zabole za posao pa prepuste sve klincima koji jos iz skole nisu izasli.

Kao drugo,ne vredjaj tudju kuhinju!Kod kineske kuhinje nema besomucnog dinstanja,uprzavanja i slicnih gluposti,vec je hrana skoro sirova i lepo mozes da vidis sta jedes.A inace sirova klopa je fenomenalna: susi,tatar biftek...Njam... :da:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...