Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Znaš ti ono kada je Mujo išao u Nju Jork? Pa onako gladan htede nešto pojesti. Vidi on piše hot dog. Uzme rečnik, prevede i skonta da Amerikanci jedu keretinu. Kad ga je dobio, uzme kiflu, otvori i reče: "Pu, majku mu jebem, pa kud baš meni kurac zapade!" Eto i to je kurac. Doduše ne na žaru, već bareni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pijani saran - o, da...

krompir u svakom obliku - o, da...

 

e, da, brodet je nesto izmedju riblje corbe i paprikasa od sitne morske ribe.

Edited by Frank Horrigan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

pa da, brodet je nešto crveno koliko se ja sećam, mada nisam ljubitelj kuvane ribe, pa ni riblje čorbe, fiš paprikaša, rižotoa...

 

samo prženje na ulju (pre toga u brašno) recimo u tandari, ili na roštilju.

 

što se tiče kostiju, najbolje je ribu s puno kostiju ( i ribu lošijeg kvaliteta - npr. babušku) obariti u slanoj vodi, odvojiti od kostiju, napraviti faširane šnicle (dodati crna i bela luka, peršuna, bibera, koje jaje i brašno) i roknuti na ulje - što će reći tandaru (jebo tiganj)

 

u boki kotorskoj postoji drugi fazon za otkošćavanje - ali samo za zmijolike ribe tipa ugor, murina, jegulja... uhvati se za glavu, zabodeš palac u škrge, drugom rukom povlačiš ka repu, sve kosti odu u rep, njega odsečeš, ribu oguliš i isečeš na šnicle, samo moraš da paziš da nekog ne popiša dok to radiš

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

ima ona for a za domaće sardine - sardele jel?, kad ih ređaš u šerpu(usoljene), pa red limuna i tako do gore, zatim naliješ ulja da prekrije, pa kuvaš gomilu sati, što dovede do nestanka skeleta

 

naravno moraš da očistiš ribu prethodno, a ne ko nikšina (bog da joj dušu prosti) baba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

uuuuuuuu, moj matori uvek pravi filete od oslića, koje pohuje, čak se i ja tada najedem ribe, a ne krompir salate kao što je to obično slučaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš ti ono kada je Mujo išao u Nju Jork? Pa onako gladan htede nešto pojesti. Vidi on piše hot dog. Uzme rečnik, prevede i skonta da Amerikanci jedu keretinu. Kad ga je dobio, uzme kiflu, otvori i reče: "Pu, majku mu jebem, pa kud baš meni kurac zapade!" Eto i to je kurac. Doduše ne na žaru, već bareni.

 

 

Seća l' se neko "Naše Krmače"?

Da citiram jedan "savet za devojke" odatle: Kad se sledeći put napali, a vi nećete, recite mu da ode do obližnje pekare, kupi kiflu i napravi si hot dog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

recnu sitnu ribu samo ocistis od glave, krljusti, repa i centralne kosti, ostatak sameljes i imas fish burgere bez problema. trip sa morskom ribom je sto su joj kosti krupnije i lakse za ciscenje. nije lose imati set nozeva za filetiranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

kod kvalitetne morske ribe i nema problema sa kostima - zubatac, škarpina, list - jer se lako odvajaju i nema ih mnogo, a i greota bi bila i spremati drukčije no ucelo (što bi rekli pomorci - lešo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali među morskim specijalitetima se može naći mnogo više zanimljivih pikanterija osim ribe. Npr. hobitnica na žaru je izvanredna, dagnje, ostrige itd. Ono što cenim kod morske ribe je to što je ukusnija od rečne, a i najedem se pošteno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

ja ustvari ne podnosim rečnu ribu, ali zato morsku :da:

Edited by RISE LORD VADER's guz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

probao sam nekoliko tih stvari

 

pohovane lignje - super

salata od hobotnice - niš posebno

prstaci - ok, ali nije da se najedeš (zabranjen lov u cg, ali niko to ne jebe)

dagnje ili mušlje - idealna podloga za špricer, ima ih na sve strane

 

al' ne treba preterivati ko se nije navikao, zbog želuca

 

e, da, jastozi, naravno, matori mi je ronilac, pa ih nahvata katkad,

 

ne znam, sve je to ok, ali često to ljudi jedu zato što je to in, fensi i šta ti ja znam, eto taj jastog, po meni je šteta ubiti ga zbog ono malo mesa u repu

 

p.s. neću više da smaram sa vodenom klopom, da se vratim na sremačku 'ranu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam nekoliko tih stvari

 

pohovane lignje - super

 

- SLAŽEM SE - I NIKAKO DRUGAČIJE

 

salata od hobotnice - niš posebno

 

- DA NE BUDEM VULGARAN...

 

prstaci - ok, ali nije da se najedeš (zabranjen lov u cg, ali niko to ne jebe)

 

- KAO NI GADNE MALE KRABE. IZEŠ JELO OD KOJEG SE NE MOŽEŠ NAJESTI.

 

dagnje ili mušlje - idealna podloga za špricer, ima ih na sve strane

 

- BOLJE IDE BEVANDA.

 

al' ne treba preterivati ko se nije navikao, zbog želuca

 

e, da, jastozi, naravno, matori mi je ronilac, pa ih nahvata katkad,

 

ne znam, sve je to ok, ali često to ljudi jedu zato što je to in, fensi i šta ti ja znam, eto taj jastog, po meni je šteta ubiti ga zbog ono malo mesa u repu

 

p.s. neću više da smaram sa vodenom klopom, da se vratim na sremačku 'ranu

 

Kako stojis sa skembicima, kavurmom i ostalim?

Jesi li jeo nekad slavonski kulen u kati?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...