Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

E pa nisam imala vremena za piletinu, ali dok sam montirala moj novi stepper :haha: pravila sam sledeće:

 

  • Riža

  • Preliv: na tiganj staviti 1 supenu kašiku maslinovog ulja, dodati krupno (ili sitno - kako ko voli) izrezane komadiće pečurki (u principu mogu koje god iliti one koje najviše volite ili one koje vam se nađu u frižideru :bigblue:) i sitno sjeckane komadiće (oguljene, male, kiselkaste) jabuke pa dinstati na laganoj vatri, dodati sitno isjeckanu rukolu, 1/3 kafene kašike kurkume, 1/2 k.k. bio začina (tj. sitno sjeckanog sušenog povrća), 1/3 k.k. đumbira, 6-7 crnih maslina i na kraju 1 supenu kašiku meda i 1 kafenu kašiku mljevenog čilija (ko nema mljeveni može i tečni). To zajedno dinstati još nekih 3-4 min. dok se med skroz ne istopi i kad se stvori jedna fina, homogena masa.

Neko će pomisliti da je mnogo začinjeno, ali nije, samo se radi o minimalnoj količini raznovrsnih začina, a uostalom riža je skroz straight :haha:

 

Na rižu sipati preliv i ko voli (dodatno) začinjeno - malo soja sosa.

 

 

Previše sam umorna da pišem recept za tofu sir. Sjutra :da:

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metalac ti je najjevtinije inox posuđe na tržištu i za te pare je sasvim solidno (imam jedan komad), da ne kažem džabe. A kvalitet je okej, nije Zepter ili AMC ali je sasvim okej za tu razliku u ceni.

 

Ma Metalac to je bagra lopovska gde radnici rade za 150 evra i manje a polomise se od posla. Pre cu jaje na lopati da isprzim nego u njihovom tiganju. BOJKOT!!!

Edited by serblackbeard

Share this post


Link to post
Share on other sites

slatka palenta

 

- palenta

- sremachki sir

- suve sljive bez kostica

- suve smokve

- suve kajsije/kruske

- suve brusnice ili suvo grozdje

- secakni badem

- bundeva

- cimet

 

Iseckati voce, bademe i malo bundeve na sitno, staviti na dno serpe/tiganja malo ulja i proprziti na laganoj vatri par minuta da bundeva smeksha, zatim dodati vodu, kad prokljuca sipati palentu i meshati da ne zagori.

Na toplu palentu dodati sremacki sir, promesati i dodati malo cimeta na kraju.

 

Ovo se inace servira kao prilog uz teletinu, rolovanu piletinu ili cjuretinu, a moze se dodati odozgo i karamel ili kako sirup - onda je dezert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slatka palenta

 

- palenta

- sremachki sir

- suve sljive bez kostica

- suve smokve

- suve kajsije/kruske

- suve brusnice ili suvo grozdje

- secakni badem

- bundeva

- cimet

 

Iseckati voce, bademe i malo bundeve na sitno, staviti na dno serpe/tiganja malo ulja i proprziti na laganoj vatri par minuta da bundeva smeksha, zatim dodati vodu, kad prokljuca sipati palentu i meshati da ne zagori.

Na toplu palentu dodati sremacki sir, promesati i dodati malo cimeta na kraju.

 

Ovo se inace servira kao prilog uz teletinu, rolovanu piletinu ili cjuretinu, a moze se dodati odozgo i karamel ili kako sirup - onda je dezert.

 

Opak recept. Ide na probu uskoro :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Uzmete glavicu ili dve karfiola (zavisi za koliko osoba se sprema), obarite ga, ocedite od vode i poredjate cvetice u vatrostalni sud. Zatim izmedju cvetica poredjate kockice zdenka sira (opet kolicina zavisi od toga koliki je sud i koliko ima karfiola, ja recepte nikad ne pratim doslovno, vise volim da procitam nesto da dobijem ideju pa onda skuvam po osecaju, mnogo sam vise zadovoljna rezultatom :D ). Kada ste praznine izmedju cvetica ispunili zdenka sirom, umutite 2-3 jaja sa jednom pavlakom (posolite po ukusu), prelijete jaja i pavlaku po krafiolu i siru. Ubacite u rernu da se zapece, kada jaja dobiju boju (nema potrebe za dugim pecenjem jer je karfiol vec kuvan, cisto da se jaja i pavlaka lepo sjedine sa tim) izvadite iz rerne i poredjate od gore tanke listove kackavalja koji se dobro topi i vratite na kratko u rernu da se kackavalj otopi.

I to je to :D

Ja ovo obozavam jer je lagano, topi se bukvalno u ustima, a puno je sira :wub:

Uz ovo mozete na primer spremiti przenu piletinu. Dragi i ja smo jednom prilikom spremili to i piletinu przenu u bademima i super je bila kombinacija :da:

 

Ух, да... ово је пуно добро. :) Само што ја од овога спремим главно јело у коме уживам сама, пошто нико од укућана не воли карфиол. Спремим пуну шерпу и све је мооојееее! Ех, среће!

 

Елем, пре него што додам качкаваљ одозго, ставим доста шунке исецкане на коцкице и све прелијем парадајз-сосом. Онда иде качкаваљ са пууууно оригана! Капирам да ово вероватно звучи као нека low carb pizza, али далеко је од тога. Пуно је лаганијег укуса. А баш ме фино засити. Мљац!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obično se zeznem negde kada prvi put spremam neko novo jelo, al' valjda će sad ispasti dobro.

Meni baš suprotno.

Uvek mi prvi put ispadne ekstra i posle nikada ne mogu da ponovim to što sam uradio. Ono, ispadne ok, ali nikad kao prvi put. :haha:

 

Inače sad sam stavio kiseli kupus i rebarca da se kuvaju... ređao sam one slojeve, red kupus, red šargarepa, red lukac, red rebarca sa sve začinima... videćemo kako će ispasti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

druidess then is. :haha:

--------

Evo i Seke Aleksić kao elf-druida :haha::P

 

---------

 

Eh da... umalo da zaboravim, kupus je ispao ekstra... malo malo ljući možda nego što volim, ali je ukus ispao skroz ok. Kuvao se više od 3 sata.

Pitam se šta bi se desilo sada da ga zapečem, ali neću da rizikujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzorak pliz?? :)

misliš screenshot? ;)

 

Elfe, odakle tebi kupus već sada?

Kupio u Idei.

Spakovana glavica kiselog kupusa.

Znači Ellyyyyy... ne samo što mi ispala puna šerpa, nego nisam sav kupus ni stavio, izdvojio sam malo (više) sa strane i pojeo kao salatu dok se spremao. Tako je svež bio i dobar (i taman slan i kiseo kako treba) da kao da je upravo bio izvađen iz kace.

Sećam se u Maksiju kad sam kupovao isto to, bio je odvratan ovako da se jede. Za kuvanje ok, ali za jelo bezveze... preslan i bljutav.

Ali sa ovim sam se oduševio, sutra kupujem još jednu glavicu da brstim ko salatu. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...