Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

imam kuci (u subotici :D) nekolike od 5 l i najmanje jednu od 10. e sad... kako to doneti autobusom u bg, that is the question.

Uh. Tesko pitanje. U torbu pa na bas oblozi peskirom :haha:

ne znam

zelim ih. 2 od 5 i ovu od 10.

:da:

Javi ako se setish neke dobre ideje transporta :D

cena dogovor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

dam ti plus, tek onako. nadam se da je post express u stanju da ocuva integritet tegli u postupku transporta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravila prvi kolac koji se pece i ispao je sjajno! U pitanju je brauni, inace zeznut posto treba da bude mekan i socan a da nije ziv i sl.

 

(ex)DuplaVatro, u oko te ljubim! :mhihi: Tražim valjan recep' za Brauni već godinu i po, svi mi uvaljuju neke dezinformacije :udri: Će isprobam ovaj!!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma prosto. :)

 

Gibanica je isto što i pita, samo što te za razliku od pite ovde mrzi da slažeš kore. :haha: Pogledaj malo recepte i videćeš da se kore za gibanicu "slažu" na najraznoraznije načine (seckanjem, ređanjem, gužvanjem...)

 

Dakle, nadev je prost:

Izbućkaš 5 jaja, pola kila sira, pola čaše kisele vode, šoljicu ulja (manju šoljicu), kiselu pavlaku i onda samo mešaš... mešaš... mešaš.

 

Onda uzmeš tepsiju, dobro je podmažeš uljem, raširiš prvi sloj kore (ili dve kore ako su tanje), onda samo koru po koru zgužvaš u ruci i bućneš je u nadev i ređaš po tepsiji ko sarmice. Na kraju samo ostatak nadeva preliješ u tepsiju i pokriješ sve to sa dve tanke kore (ili jednom ako je deblja). Tu koru odozgo malo pomažeš uljem odozgo.

 

Staviš u peć i to je to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...