Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

za jedan pleh bavarskih kifl treba:

  • pola kile brasna. eksperimentisite sa raznim tipovima. filing testa zavisi od toga.
  • 20 grama kvasca (bolje ispadne sa zivim, ali radi i sa suvim ako se ostavi duze da pocne da "radi")
  • 150ml mleka (na sobnoj temperaturi)
  • 150ml vode (mlake)
  • 2 ravne kasicice soli
  • 1/2 kasicice secera
  • 3-4litre vode (pun lonac u kome ce se kuvati testo)
  • 20grama sode bikarbone

- vodu, mleko, kvasac i secer pomesati i sacekati da se kvacac "aktivira". zamesati ovu masu sa brasnom i soli, i napraviti testo. mesiti lepo, kao slavko stimac jagodinku simonovic, da ne skodi. testo ostaviti da naraste. :mhihi: e sad ide glavna fora: najukusniji deo bavarskoj peciva je POVRSINA, iliti korica. zato terba formirati kifle tako da imaju sto vecu povrsinu. to se najbolje postize ako se naprave dugacke a tanke kifle, skoro kao stapici.

 

staviti 3-4 litra vode i sodu bikarbonu da prokljuca. kad prokljuca potopiti kifle oko 60 sekundi da se kuvaju. sto se duze kuvaju to ce na kraju biti zilavije i "gumenastije". nemojte preci 2 minuta da se ne zajebete, jedva sam zvakao prvi put kad sam tako napravio. nakon tih 60 sec, izvadite kifle na suvu krpu i pustite da se ocede. pleh namazite uljem tek toliko da se kifle ne zalepe. naredjajte kifle na pleh, stavite u vec zagrejanu rernu i pecite toliko dok ne bude gotovo (20-30min), kad dobiju svetlo braon boju gotove su.

 

varijacija 2:

- sitno iseci masline. umesto kifli, napraviti kao male pancerote od 7-8cm u precniku, staviti sekcane masline unutra i preklopiti. u tom slucaju stavite malo manje soli u testo jer su masline slane

- ista prica i sa sitno seckanim paprikama (uzmite one socnije).

 

nemojte ocekivati da budu kao iz pekare, to nikad nece tako ispasti jer oni koriste ocigledno neku drugu foru posto im testo nije isto, i korica je drugacija. ali ovo je fatto in casa, i treba da ima taj grublji vajb. :)

 

---

 

probacu uskoro nesto sto mi je palo na pamet, kao da bude bavarsko pecivo, ali da ima mediteranski filing (feta, masline, origano, paradajz...)

paprike su mi tu visak. sto se pecenice/prsuta tice, mislim da ga treba iseckati na sitne kockice, jer je tesko pregristi taj prsut zubima, pa nije dozivljaj kad treba da se boris sa prsutom i da ga kidas rukama..

 

samo da prototip bude jestiv, posle je lako tweakovati recept.. :haha:

Edited by imaginos
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam ali onaj negasheni jede sve sem ribok patika :)

@machka naglavachka ocel dino da donese neshto od onih slatkisha poganih pomenutih na facebook-u taj rahatluk od vanilije sa pizdacima ide kekstra uz kafu prvu drugu i trecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...