Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Jeeej, bas mi je drago :da:

Meni je baba uspela da umre pre share-ovanja recepta pa sam se smarala dok nisam nasla neki koji deluje dovoljno slicno. A onda jednog magicnog dana nasla sam na Coolinarika i to je bio tezak dan za sve koji su pomogli da se pojedu :ph34r:

Ako neko provali recept za tortilje identicne onim MTV iz Maxija nek kaze. Ne znam dal sam nesto vise puta pokusavala da napravim i nije ni slicno.

Edited by MissionVao
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema filter pa kaze sto bi vecina pomislila. ;-)

 

---

 

evo sad i ja bez filtera, sa rizikom da se neki uvrede, ali ovo je yumetal sve je dozvoljeno :haha:

 

citam nesto prethodne strane i vidim da ima nekih koji maminu kuhinju cene iznad svega. uvek mi je trulo kad to cujem, narocito od muske dece koja sve sto pojedu porede sa "maminom hranom". to mora da je neki infantilan refleks, kad osete poznati ukus to ih podseca kako su bili zasticeni kao klinci ili sta vec. ajde nekako zensku decu mogu da skapiram da to pricaju (mada mi je i to bljak), ali kad vidim muskarca koji previse cesto pominje "maminu kujnu" uvek pomislim kako je u pitanju neki mamin sin, pekmez i u sustini slabic. ako ste zensko i ako ste sa tipom koji cesto pominje maminu kuhinju - najebale ste. :)

 

jeo sam jebene obroke za 200 evra (na racun firme) i zive skoljke dikretno iz mora - i bio odusevljen na drugaciji nacin, kakva bre mamina kuhinja. ali realno, kad udjes u neki do jaja restoran i probas jela da se raspametis - nema te domacice koja moze da prismrdi majstorima zanata koji su pokupili fazone po svetu a ne iz komsiluka. da se ne zanosimo.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priznaj Imaginose da si hteo da postujes ovo na bem ti zivot, zapravo? :haha:

Btw u pravu si ;)

Kada zensko cuje mamina kujna... bjez u brda :haha:

Moja ortakinja sa psihijatrije cesto zna da kaze da nije mamica i sinova mi ne bismo imali posla :haha: surovo...

 

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kuruz

maska, peraja i noz - i jedes skoljke sa stena (ne bilo koje, zna se po obliku koje mogu da se jedu odmah a da ne pokvaris stomak).

 

 

@melinda

da znas da je moglo i na BTŽ. ;)

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

E moj Imaginose, a pomislio bih da se ti ne bi lako upecao na tako laičku površnost. :) Doktorka, po toj i Imaginosovoj logici ja bi sad trebalo da zaključim da je Mija isfrustrirana nedojebana štreberka. ;)

 

edit: Mia :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bakina mama (praBaka) :haha:

:haha: :haha: :haha:

 

Naprotiv, ja sam se samo onomad našalio sa Hefestom na taj račun. Moja baka (čukunBaka) je kuvala solidno, ali jednolično, bez mnogo začina i eksperimentisanja, a mama ponekad nešto zgotovi da je i ukusno, a ne samo jestivo. Ja kuvam bolje od njih. :) I moja cura. :) Ali etiketiranje i sortiranje ljudi i odnosa je greška koju ljudi najčešće i olako prave, zato se pobunih. A čim se neka riba žali na "mamine sinove" po toj logici se ne da pomisliti da je "emancipovana i samosvesna" već da je isfrustrirana i frigidna. A ne verujem da je (baš uvek) to u pitanju. :)

 

 

Imaginose, školjka je gladna, pazi da ti se ne sklopi oko biserka i ondak zbogom štete :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E moj Imaginose, a pomislio bih da se ti ne bi lako upecao na tako laičku površnost. :) Doktorka, po toj i Imaginosovoj logici ja bi sad trebalo da zaključim da je Mija isfrustrirana nedojebana štreberka. ;)

 

edit: Mia :D

 

Mobilni :haha:

 

Noup... to ce ti svaki psihijatar iz Laze reci kao "salu"... ne kazem da lekari imaju smisao za humor ali ono sto imaju od humora je crno, surovo i sirovo kao i zivot... krajnje neinteresantna streberska sorta :haha:

 

Znas sta je fascinantno sto zene nemaju tu potrebu da prave ista jela kao I majke im. Dok muskarci, ne svi, cesto jela uporedjuju sa onim sto su im mame spremale.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok muskarci, ne svi, cesto jela uporedjuju sa onim sto su im mame spremale.

 

samo kad hoce da kenjaju nekom da nije najbolje spremio/spremila.

inace, muskarci kad odu u kafanu i naruce dimnjenu, mesano, gurmansku, nesto ispod saca, vrat, jagnjece pecenje i slicno - ni na kraj pamet im nije mamina kujna niti iko o tome prica. ;)

 

Ali etiketiranje i sortiranje ljudi i odnosa je greška koju ljudi najčešće i olako prave, zato se pobunih.

ovo je jumetal. ;)

 

Imaginose, školjka je gladna, pazi da ti se ne sklopi oko biserka i ondak zbogom štete :D

skoljka dentata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...