Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

a mozda i zato sto sam 2x u zivotu pila domace mleko.

 

Same here, svaki put kad sam probao imalo mi je preintenzivan ukus, čak mi je i nekako gadno, nema šanse da bih ga mogao redovno piti!

Mada i inače nisam neki ljubitelj mlijeka... Zato sireve obožavam, i kravlje i kozje i ovčije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdan

Meni to tvrdo, ne mogu kuvano

Što se dijete tiče, prilično sam sigurna da se nisam nagojila od belog mesa isprženog na pola kašičice svinjske masti :haha:

Mom bratu se vide trbušnjaci a jede to isto meso, tako da sve to valja, samo (me) uništavaju slatkiši

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdan

Meni to tvrdo, ne mogu kuvano

Što se dijete tiče, prilično sam sigurna da se nisam nagojila od belog mesa isprženog na pola kašičice svinjske masti :haha:

Mom bratu se vide trbušnjaci a jede to isto meso, tako da sve to valja, samo (me) uništavaju slatkiši

Koliko kila ti ima brat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuruze, delim utisak o mleku dostupnom u prodavnicama, ali mleko "Zapis tare" je sasvim solidnog kvaliteta i drugačije od svih. Čak ponekad-nekad kad me ne mrzi skuvam litar njihovog mleka i ujutru skinem dozicu mladog kajmaka :)

Ima u InterEx-u, sigurno ima i drugde ali ne znam gde

 

e hvala, potražiću

ćak mislim da na Đeram pijaci ima prodavnica u kojoj se prodaju samo "Zapis Tare" proizvodi

 

litar mleka dnevno mi je standard kad sam kod kuće, jogurt sam ranije pio samo kad ga i drugi sipaju, ali od dolaska u Beograd i susreta sa industrijskim mlekom i asfaltom, mnogo sam smanjio

 

slično je i sa vodom, ali to je neka druga tema :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keva mi kupila onaj keramicki tiganj

kakva milina

dinstane tikvice sa puterom i paradajzom

povrce iz baste :wub:

 

tikvice su ultimativna lenja klopa :)

 

Kuruze vidim cepa se ista kombinacije u drugoj izvedbi :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje kiselo mleko nego jogurt. Jogurt je pun skroba ili cega vec a kiselo mleko je zdravije.

 

Inace kao mali pio sam domace kravlje mleko, samo procedjeno, i to flasu skoro odjednom :mrgreen: Zato se sada userem ako popijem pola case :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...