Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

Meni je Evil Dead 1 keva.Pogotovo scena gde drvo deflorise onu klinku.Daje sasvim novi smisao izrazu

"i've got a stiff woody".Film je najbolje Raimievo delo i totalno je camp.Skoro je filozofski i moralisticki nastrojen,jer se bavi onom starom dilemom "da li treba da se zajebavam sa satanistickom knjigom od ljudske koze koju sam nasao u podrumu kuce koja se nalazi u dubini neke sume?"Gluma je besprekorna za nekoga ko je navikao na grindhouse ili tinejdzerske sexploatation filmove 70-ih.Ostala dva dela su shit-a ovo je cvlt.Drugi deo je samo ponovni pokusaj remake prvog sa vecim budzetom.Totalno bez duse.

Treci je "worst episode ever" jer ovo je kao da su se pojebali Tolkien i Clive Barker.Takodje u Evil Deadu 1 sam nasao nevidjeno uzivanje kada sam shvatio koliko dobro pasuje uz nesto svezije radove Misfitsa.Sem toga pogledajte film takodje uz Chuck Schuldinerovu death-metal sansonu "Evil Dead".Instant Cult Classic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Relativno skoro sam nabavio Zodiac iz 2007 (posto ima i iz 2005) i preporucujem svima. Film o legendarnom serijskom ubici iz San Franciska koji nikada nije uhvacen. Terorisao je grad sezdesetih godina i vrlo verovatno je jos uvek ziv, zdrav i slobodan. Nedavno je slucaj ponovo otvoren, zbog napredka u forenzicarskoj tehnologiji. Takodje, za sve fanove Daria Argenta, u septembru izlazi La terza madre, treci film u njegovoj trilogiji o vesticama, koji se nadovezuje na Suspiriu i Inferno, a glavnu ulogu igra njegova cerka Asia Argento :wub: i jos neke ultra ultra hot glumice, Jedva cekam :)

Edited by Hell on Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubedljivo najludji japanski film koji sam gledao. Radnja se odvija u bliskoj buducnosti gde srednjoshkolci opushteno bojkotuju nastavu i zajebavaju uchitelje. Jednog dana reshe da odu na ekskurziju da bi proslavili kraj shkolske godine. Ogorcheni uchitelj koji je ranije napustio shkolu zbog gorenavedenih razloga uz podrshku vojske otima decu i odvodi ih u specijalni kamp na pusto ostrvo gde ih posebnim metodama u MBS-1 fazonu dovodi u red (jer naime drzava propada zbog njih) i uz jednu vrstu "igre" uchi ih prezivljavanju u zivotu. Anti-utopijska vizija buducnosti al na samo japancima svojstven nacin. U isto vreme i surov i jako duhovit film. Dovoljno zar ne ? :twisted::mrgreen:

 

Batoru rowaiaru (2000)

Battle Royale

 

battleki8.jpg

 

Director:

Kinji Fukasaku

 

In the beginning of the Twentieth-First Century, the economy of Japan is near a total collapse, with high rates of unemployment and students boycotting their classes. The government approves the Battle Royale Act, where one class is randomly selected and the students are sent to an island wearing necklaces with few supplies and one weapon. After three days, they have to kill each other and the survival wins his or her own life as a prize. The forty-two students of a ninth grade class are selected to participate in the survival game and abducted in their bus. Under the command of their former teacher Kitano, they have to eliminate each other following the rules of the sadistic game where only one wins.

http://www.imdb.com/title/tt0266308/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno da naletim na ljude koji cene prave filmove...

Moj omiljeni japanski film !!!

 

Check this out !!!

 

Suicide club - Jisatsu saakuru (2002)

 

suicideclubvi9.jpg

 

Director:

Sion Sono

 

Film pocinje tako shto 54 srednjoshkolke sa osmehom na licu izvrsavaju masovno samoubistvo u Tokijskom metrou tako shto se bace pod voz. Policija je naravno u zbunu, sumnja se na neku vrstu samoubilachkog kulta. Uglavnom ne zelim da vam objashvam sad o chemu film zaista govori ali ima priche i o internetu i o tome shta sve iz njega moze da se izrodi. Ovaj film se jednostavno mora pogledati jer nije klasichan japanski horor (zapravo nije uopshte horor kad malo bolje razmislim) vec je u totalno drugachijem fazonu, jako potresan, ali u isto vreme i veseo i zabavan. Shvatish izmedju ostalog da su ti Japanci jedan totalno drugachiji svet od svega shto mi poznajemo, ko neki vanzemaljci barem za mene. Njihova kultura, njihove moralne vrednosi, to je sve daleko, daleko ispred onoga shto mi danas nazivamo "zapadna civilizacija", a jezik im je posebno super, uzivao sam slusajuci kako devojke u filmu govore japanski. To je bash na neki chudan nachin smirujuce delovalo na mene, ko dokumentarac "The Bridge". I naravno devojke su im prelepe, setite se samo glavne glumice iz "Audition". A scena ima bash stvarno suludih, ko shto rekoh u isto vreme i prelepih i jako potresnih. To ti pomesha emocije do te mere da dobijesh neki poseban, specifichan utisak dok gledash ovaj film. I josh kad se na to sve doda skroz suluda muzichka podloga (ne moz' da zamislite kako to zvuchi) onda je ovo sigurno jedan od genijalnijih japanskih filmova. Od istog reditelja sam gledao i "Noriko's dinner table" koji se nadovezuje na ovaj film (nije klasichan nastavak) ali mu nije ni prineti. NAJTOPLIJE PREPORUCUJEM !!!

 

54 high school girls throw themselves in front of a subway train. This appears to be only the beginning of a string of suicides around the country. Does the new all-girl group Desert have anything to do with it? Detective Kuroda tries to find the answer, which isn't as simple as one could hope.

 

First, you cannot watch this film within a Christian/existential context. You must watch it from a Buddhist/Shinto perspective. This is the predominant religion in Japan.

 

Watching this as a Shinto/Buddhist you'll find that a lot of the images take on new meaning. Shinto is an animist religion that WORSHIPS NATURE - pay attention to the animal symbols that repeatedly crop up in the film (did you wonder why there are baby chicks running rampant during that creepy "shaving" scene?). Also, pay attention to the colors. Yellow means something much different to the Japanese than it does to Westerners.

 

Also, Japan has an incredibly powerful youth culture. Western societies, especially the United States, tend to dismiss youth as a time of decadence, immorality, and lack of direction. The Japanese hold their youth in reverence - they believe it's an incredibly precious time of life. In fact, just as the US has "mother's day" and "father's day," the Japanese have "children's day!" This movie is making a statement about childhood and the value of childhood.

 

And, last but not least - reincarnation. Reincarnation is accepted as a fact of life in Japan. Keep that in mind when the kids from the Dessart Group are talking all "cryptic" and "nonsensical"

http://www.imdb.com/title/tt0312843/

 

suicideao8.jpg

 

suicide2ea3.jpg

Edited by Ed Gein

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Evil Dead 1 keva.Pogotovo scena gde drvo deflorise onu klinku.Daje sasvim novi smisao izrazu

"i've got a stiff woody".Film je najbolje Raimievo delo i totalno je camp.Skoro je filozofski i moralisticki nastrojen,jer se bavi onom starom dilemom "da li treba da se zajebavam sa satanistickom knjigom od ljudske koze koju sam nasao u podrumu kuce koja se nalazi u dubini neke sume?"Gluma je besprekorna za nekoga ko je navikao na grindhouse ili tinejdzerske sexploatation filmove 70-ih.Ostala dva dela su shit-a ovo je cvlt.Drugi deo je samo ponovni pokusaj remake prvog sa vecim budzetom.Totalno bez duse.

Treci je "worst episode ever" jer ovo je kao da su se pojebali Tolkien i Clive Barker.Takodje u Evil Deadu 1 sam nasao nevidjeno uzivanje kada sam shvatio koliko dobro pasuje uz nesto svezije radove Misfitsa.Sem toga pogledajte film takodje uz Chuck Schuldinerovu death-metal sansonu "Evil Dead".Instant Cult Classic.

 

Haha, kakav post

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Santa sangre (1989)

 

santasangretb4.jpg

 

Director:

Alejandro Jodorowsky

 

O perverzno li bolesnoga filma, ladno se radnja odvija u nekom kolko sam ja skonto juzno-americhkom gradu (Meksiko) gde neka sekta-crkva-kult ima svoju crkvicu pod imenom "Santa Sangre" koja je posvecena nekoj devojcici koju su tu silovali i koja je proglasena za sveticu. Vlasti pod blagoslovom lokalnog katolichkog popa im rushe tu crkvu-hram al glavna sveshtenica ostaje ziva, tu se pojavljuje i neki bizarni cirkus sa frikovima gde radi i sin od te sveshtenice, ma 1000 ludila u jednom. Uglavnom film se ne moze opisati mora se pogledati, naveshcu samo jednu nerealnost : Sahrana slona i povorka gradskim ulicama sa sve kovchegom i posmrtnim marshem, a onda mesto prave sahrane dolaze do kraja grada koji izgleda ko neki karton city ili cigan-mala gde zive siromashni i onda im samo puste u tu njihovu provaliju ogroman kovcheg a hiljade siromaha navale gladno da se ozderu...to se mora videti !!! Ko je voleo "Salo" svidece mu se i ovo 101%...

A pojavljuje se cak medju statistima i Vesna Zmijanac na pajdu...shta cesh vishe ? :mrgreen:

 

santasangre1989alejandrwj8.th.png

 

A young man is confined in a mental hospital. Through a flashback we see that he was traumatized as a child, when he and his family were circus performers: he saw his father cut off the arms of his mother, a religious fanatic and leader of the heretical church of Santa Sangre ("Holy Blood"), and then commit suicide. Back in the present, he escapes and rejoins his surviving and armless mother. Against his will, he "becomes her arms" and the two undertake a grisly campaign of murder and revenge.

http://www.imdb.com/title/tt0098253/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film koji se takodje mora shto pre pogledati jer se sprema rimejk...

 

The Last House on the Left (1972)

 

poster2020last20house20et5.th.jpg s1432129su7.th.jpg img44b0fa5e32ae5vy1.th.jpg lasthopszx6.th.jpg lasthouseonleftpr8.th.jpg

 

Directed by

Wes Craven

 

A evo sad i filma kojim je zapocheo chitav taj talas brutalnih filmova prepunih spontanog i nichim izazvanog nasilja, Wes Cravenovo lud'lo iz '72. Sa danashnje tachke gledishta meni lichno film i nije nesto ekstreman ali tada je to bilo bash brutalno, pogotovo je bitna prva primena motorne testere na filmu kao oruzja za ubijanje sto se par godina kasnije pokazalo kao jako korisno u kultnom TCM-u !!! :mrgreen:

 

http://www.imdb.com/title/tt0068833/

 

After kidnapping and butchering two teenagers, a gang of rapists and murderers unknowingly seeks refuge with the parents of one of the victims.

 

lasthouseonleft1fm0.th.jpg lasthouseonleft2wd0.th.jpg

 

lasthouseonleft4mn5.th.jpg lasthouseonleft5hl0.th.jpg

 

100002sb9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vam najludjeg po meni Romerovog filma, gde obradjuje fenomen vampirizma al na jedan totalno drugachiji nachin. Znaci sto nas narod kaze : total FULL realistic vampirism !!! :twisted:

 

Martin (1977)

 

2qwomxj.jpg

 

Directed by :

George A. Romero

 

http://www.imdb.com/title/tt0077914/

 

A young man, who believes himself to be a vampire, goes to live with his elderly and hostile cousin in a small Pennsylvania town where he tries to redeem his blood-craving urges.

 

martin9fd4.th.jpg 49979martin02lb3.th.jpg

 

http://www.horrorflix.ws/readarticle.php?article_id=241

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam ih spomenuo na temi ''50 kultnih filmova'' ali moram sada specijalno da skrenem paznju na kanibalisticke i zombi filmove legendarnih italijanskih rezisera, Lucija Fulcija, Umberta Lenzija, Rugera Deodata i Maria Giloramia, koji na sebi svojstven, evropski nacin (ne bih poredio ovo sa nekim japanskim filmovima jer je to druga skola) prelazilaze sve granice morbidnosti i brutalnosti. Ljudi su povracali kao lasice i padali u nesvest gledajuci ove filmove. Za ovo treba imati zeludac. Jos ako na najmorbidnije scene kasapljenja i prolivanja krvi dodamo i apokalipticnu muziku Fulcijevih filmova, stvara se slika uzasa kakav se ne vidja ni u najgorim nocnim morama. :puke:

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Hell on Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

The House on the Edge of the Park (1980)

La Casa sperduta nel parco

 

b00006iuk201in4.th.jpg 8032442201204jn1.th.jpg 5011ch3.th.jpg houseonedgeiv1.th.jpg

 

Directed by

Ruggero Deodato

 

Kultni film italijanske produkcije. Prava kombinacija seksa i nasilja : silovanja, maltreti, izivljavanja, osvete, ma svega bukvalno ima u ovom filmu. Naravno zabranjen bio u Engleskoj zbog zaista eksplicitnih scena a kad su ga konacho pustili bio je skracen za chak 12 minuta! Daleko ispred zachetnika ovog podzanra, Wes Cravenovog prvenca "The last house on the left (1972)".

 

http://www.imdb.com/title/tt0080503/

 

Two lowlife punks invite themselves to a party at a posh villa and after being taunted by their snobbish hosts, hold everybody hostage and subject them to various torture and mayhem.

 

bscap00070zzvd9.jpg

 

http://www.horrorflix.ws/readarticle.php?article_id=394

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace i taj film je radio Rugero Deodato, reditelj Cannibal Holocausta. Svi ti filmovi su iz VIPCO distribucije. Koju sam kontaktirao u nameri da mi posalju nke originalne video kasete ali na zalost ta mogucnost ne postoji iz razloga sto se ova kuca zatvara. Poznati su po distribuciji iskljucivo filmova koji su zbog neprikladnih scena cenzurisani i zabranjivani sirom sveta. Svi oni koje zanima ovaj zanr trbalo bi da posete ovaj sajt:

 

http://www.horrorvideo.com/home.asp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salvage (2006)

 

3ydr28y.jpg

 

Directed by :

Jeff Crook

Josh Crook

 

Zlochin i kazna u dve rechi, odlichna ideja, moze da se gleda, meni se skroz svideo...do samog kraja ne znash shta se zapravo dogadja shto je i jedan od najjachih aduta ovog filma za razliku od gomile horora gde vec na pochetku tachno znash shta ce da bude...

 

http://www.imdb.com/title/tt0492754/

 

College student Claire Parker is stalked and killed by a serial murderer. Awaking alive and well, she assumes the whole affair to have been a grisly nightmare. When the awful scenario repeats itself a second and then a third time, she is forced to conclude that something supernatural is afoot. Enlisting the aid of her best friend, the local detective, and her reluctant boyfriend Jimmy, Claire must somehow break the cycle and piece together the truth -- a truth too horrible to imagine.

 

http://www.horrorflix.ws/readarticle.php?article_id=519

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Dark Hours (2005)

 

4t7p5z5.jpg

 

Directed by

Paul Fox

 

Predobar film, mozda ne tolko jak kao "The Descent" ali sigurno na nivou "Session 9" + odlichna glavna zenska uloga. Znachi od mene odlichna/vrlo dobra ocena, i josh jedan veliki plus naravno za psiho-shizofrene akcije u filmu, to je i najjezivije...

 

http://www.imdb.com/title/tt0402249/

 

Dr. Samantha Goodman, an attractive psychiatrist in her thirties, joins her husband and sister for a weekend at a winter cottage when an unexpected guest arrives. Harlan Pyne, a violent sexual offender, is convinced that Samantha conducted unethical experiments on him while she was his doctor. With the assistance of his troubled yet eager protege, Harlan forces Samantha and her family to participate in a series of nightmarish games. On this night of terror, escape is not an option, truth guarantees nothing, and revenge will not necessarily be sweet.

 

pdvd002ct7.th.jpg pdvd004gz1.th.jpg pdvd018bh0.th.jpg

 

pdvd021yn2.th.jpg 1dvd005it5.th.jpg 1dvd023ol4.th.jpg

 

1dvd008iu7.th.jpg 1dvd025hq6.th.jpg 1dvd032ll0.th.jpg

 

http://www.horrorflix.ws/readarticle.php?article_id=1278

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guisi (2006)

Silk

 

63ufxx3.jpg

 

Directed by

Chao-Bin Su

 

Odlichan tajvanski ghost film. Nije iz klasichnog JAP-ghost fazona nego ima i SF elemente koje sam samo ovde video. Solidno za tripovanje na bujgari solo nocu...

 

http://www.imdb.com/title/tt0486480/

 

A team of scientists led by Hashimoto has managed to capture the energy of a ghost child, thanks to their newly invented device called Menger Sponge. The child, isolated in an empty flat, moves his lips to words no one understands. Hashimoto enlists special agent Ye Qi-Dong, who is able to read on lips, in order to figure out how this child can shed light on life...and especially life after death...

 

http://www.horrorflix.ws/readarticle.php?article_id=1608

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shock Corridor (1963)

 

630296937901lz6.th.jpg b000cce29q02hd7.th.jpg david0454vv9.th.jpg shockcorridorposter1im7.th.jpg shockcorridorposter2je0.th.jpg shockcorridorosreducedas1.th.jpg

 

Directed by

Samuel Fuller

 

Ako ste se ikad zapitali zashto se odlichna emisija o filmu na ART-u zove bash SHOK KORIDOR obavezno pogledajte ovaj po meni kultni film. Po mojim informacijama prvi PRAVI film o shizofreniji i raznim dushevnim oboljenjima u psihijatrijskoj ustanovi zavorenog tipa...

"Session 9" je naravno meni barem neprevazidjen shto se tiche ove tematike ali ovaj film je iz '63 i napravljen je samo tri godine posle "Psiha" a daje odlichan uvid u barem delic atmosfere shizofrenog sveta vizuelnih i zvuchnih halucinacija onoliko koilko to uopshte moze da se prikaze na filmskom platnu. Shokantno, zajebano, legendarno...

 

Johnny Barrett, an ambitious journalist, is determined to win a Pulitzer Prize by solving a murder committed in a lunatic asylum and witnessed only by three inmates, from whom the police have been unable to extract the information. With the connivance of a psychiatrist, and the reluctant help of his girlfriend, he succeeds in having himself declared insane and sent to the asylum. There he slowly tracks down and interviews the witnesses - but things are stranger than they seem...

 

http://www.imdb.com/title/tt0057495/

 

pfilm7078873199358ue0.jpgshockbk3.th.jpg shockcatatonicembracekh8.th.jpg shockcorrid3lq7.th.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekst iz danashnjeg DANASA :

 

"VEĆ VIĐENO" MEĐU 100 NAJBOLJIH EVROPSKIH HORORA

 

Upravo objavljeno izdanje "100 evropskih horor filmova" Britanskog filmskog instituta iz Londona, među najbolja kontinentalna ostvarenja u ovom žanru uvrstila je i film "Deja Vu" (Već viđeno) Gorana Markovića (1987). Za knjigu koju je priredio Stiven Šnajder, esej o Markovićevom filmu napisao je Dejan Ognjanović, filmski kritičar i pisac iz Niša. Među evropskim klasicima horora nalaze se i Murnauov "Nosferatu" (Nemačka, 1922), Arđentova "Suspirija" (Italija, 1977), te noviji filmovi strave kao što su "Đavolova kičma" (Španija, 2001) Giljerma del Toroa. Inače, jedini predstavnik Srbije u ovom izboru, "Već viđeno" takođe je uvršten i u najprestižniju enciklopediju horor filma, "Overlook Film Encyclopedia: Horror" (1994), autora Fila Hardija. Film Gorana Markovića jedan je od 14 naslova kojima se Dejan Ognjanović iscrpno bavi u nedavno objavljenoj knjizi "U brdima, horori: Srpski film strave" (Niški kulturni centar, 2007), zajedno sa prethodnim Markovićevim filmom "Variola vera", kao i ostvarenjima kao što su "Leptirica", "Davitelj protiv davitelja", "T.T. Sindrom" i drugi.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovo svakako jeste jedan od najboljih domacih filmova ikada. Vec na nekoliko foruma sam pisao o njemu. Toliko ima u sebi one Hickok - Argento atmosfere. Totalno je na svetskom nivou. Isto tako i Varioal vera, kao i Leptirica i Sveto mesto Djordja Kadijevica. Inace ova poslednja recenica tvog teksta nije bas lepo konceptualizovana. Neupuceni citalac ne bi trebalo da dodje do zakljucka da je film TT sindrom Markovicevo ostvarenje. Po meni je TT sindrom jedno obicno sranje. Kako da shvatim ozbiljno ljude kad nisu mogli da se potrude cak toliko da nabave profesionalnu filmsku kameru. O Nebojsi Glogovcu necu ni da govorim. On i nije nizasta bolje od serija Sinise Pavica. Dakle Markovica i Kadijevica smatram nasim najboljim rediteljima ikada. Takodje jako postujem i Jovana Jovanovica koji je svojim zaista jako sokantnim filmovima Pejzazi u magli i Mladi zdrav kao ruza ostavio neizbrisiv trag u srpskoj kinematografiji. Tuzno je to sto se ovakvi filmovi vise ne snimaju. Stvar je u tome sto niko to nece da podrzi i da finansira. Nema se budzet. Drzava ce da podrzi samo seljacko djubre poput raznih ''Zona'' i ''Slava'', Kusturucinih budalastina i slicno, jer znaju da kod ovog seljackog naroda to najbolje prolazi. A ti reditelji prave to djubre jer znaju da ce nas neprosveceni covek da baci 150 dinara na bioskopsku kartu. Da ne bih mnogo pricao, sve one koji bi zeleli da znaju nesto vise o krahu srpske kinematografije uputio bih na art kanal svakog cetvrtka u ponoc da gledaju Sok koridor i Aleksandra Radivojevica koji se jedini na pravi nacin bavi srpskim filmom. Jedino se tu moze cuti istina o tome koliko su djubre filmovi koji se kod nas snimaju u zadnjih desetak godina.

Edited by Hell on Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate shta da ti kazem osim da ti je svaka na mestu, a posebno se slazem sa ovim za TT Sindrom, ja ne znam zasto se ljudi tolko loze na njega i hvale ga pa i sam Ognjanovic ga hvali u knjizi kao eto "barem je neko pokuso u Srbiji da napravi slesher, podrzimo taj entuzijazam" i slicno...

Meni je film DNO DNA posebno rasplet...pa ja bi bolji scenario napiso ovako nepismen...kako ih nije sramota tih diploma FDU-a ?!

 

A Shok Koridor je klasika jbga,lektira, bash uz njega sam 2003. i poceo malo aktivnije da gledam horrore...svaka im chast, i Bekvalcu i Aci...skupili muda momci i alal im vera !!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...