Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

nestrpljenje u vezi pojave kvalitetnog Mirrors Rip-a, ako ono uopste postoji, opravdano je jedino prethodnim Aja-inim ostvarenjima, barem kod mene. trejler ne obecava mnogo, film deluje suvise amerikanizovano i doterano sa mnostvom efekata i toboze nekom dubokom pricom iza nasih odraza u ogledalima. cak ni original nije ostavio narocito pozitivan utisak. stavise, dosadan je i izlisan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mirrors izlazi na DVD-u krajem decembra, ali ne znam dal ce biti i unrated verzija. Sto se tice Aje on je veliki potencijal, High Tension mu je ubedljivo najbolji film, Brda imaju oci je dosta dobar za rimejk, a radio je i scenario za P2. Mogao bi sad malo da batali rimejkove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, saglasan sam po pitanju svega sto si rekao. mislim da je High Tension ne samo njegov najbolji film, vec i jedan od kvalitetnijih predstavnika (relativno) novijeg evropskog horor talasa. medjutim, ne svidja mi se pravac kojim je Aja krenuo, mozda vec i sa rimejkom The Hills-a. da ne bude zabune, film je odlican, kao recept za pravljenje dobrog horor dozivljaja sa svom onom bespomocnoscu normalnih i morbidnoscu (kako u pogledu izgleda tako i u pogledu karaktera) mutiranih, ali to je ipak samo rimejk. nema tu mnogo prostora za realizovanje onog potencijala koji pominjes. imam predosecaj da u tom pogledu Mirrors predstavlja jos skuceniji prostor. no, prvo da pogledam, lako ce se doneti sud. :)

sto se tice dizanja ruku od rimejka, mislim da to Aja-i nije u planu, barem ne u narednoj godini, jer nam sprema reizdanje "Pirana".

 

kad sam vec kod Francuza, da pomenem i jedan film koji iscekujem sa velikim nestrpljenjem - Martyrs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mirrors je glupavo govno sa jeftinim trzanjem.

 

Spanski je novi jezik horor filma. REC i El Orfnado ubedljivo dva najbolja filma ove godine. Mark my words, Azija je gotova

 

Kad kazes El Orfnado mislis na link ?

 

Svi neshto hvale taj Rec, moram ga nabaviti da vidim na shta to lichi...

 

Dobar je, pogledaj to obavezno. Snima se americka verzija, The Quarantine. :ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisam pogledao film mozda bi ti i poverovao. :surprised:

Pogledao sam "The Strangers" smorio me film, Liv Tyler ocajna.

daaaj breee.... priznajem da je mogao biti dobar... lepa atmosferica, Kifer car, ali su se upleli u prichu bez namere da se ispletu iz nje, to mi je bash zasmetalo.

 

Strangers mi je bash cakana ideja, da je snimljen pre par godina bio bi hit, ovako je mnogo razvuchen, ali nemoj reci da sama ideja nije bas gotivna, bez razloga i rendomli reshili da naprave pokolj... meni se to svidelo, sam produkt ideje jeste pomalo otegljen shit

 

Deal. Prvi ce biti Speed Racer, za drugi cu jos proveriti. Bolje da valja film, veruj mi. :)

au, brutalno, pocheh da gledam i nisam zidrzala duze od 20 minuta, nemoj samo da drugi bude Jumper, molim te

Edited by michelle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...