Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

daaaj breee.... priznajem da je mogao biti dobar... lepa atmosferica, Kifer car, ali su se upleli u prichu bez namere da se ispletu iz nje, to mi je bash zasmetalo.

Film nije nesto preterano dobar, ali je daleko od jeftinog sranja kako si ga opisala. S obzirom kakvi sve danas izlaze horori ja sam i vise nego zadovoljan.

 

Strangers mi je bash cakana ideja, da je snimljen pre par godina bio bi hit, ovako je mnogo razvuchen, ali nemoj reci da sama ideja nije bas gotivna, bez razloga i rendomli reshili da naprave pokolj... meni se to svidelo, sam produkt ideje jeste pomalo otegljen shit

Vec postoji Funny Games iz 97e, ove godine je snimljen i rimejk, a ima jos filmova sa istom tematikom.

Znaci ideja je reciklirana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priznajem da nije bas toliko losh, vrlo je gledljiv, chak prihvatljiv, nego je mene razocharao jer mi se mnogo svideo trejler i stvarno sma ochekivala da ce biti bolji.

 

Zato i kazem da bi Strangers pre par godina bio hit, ideja je vidjena i spor je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

au, brutalno, pocheh da gledam i nisam zidrzala duze od 20 minuta, nemoj samo da drugi bude Jumper, molim te

 

Nece, Jumper je jos i dobar. Gledala si Harold & Kumar - Escape from Guantanamo Bay?

To mi je kandidat za najgori film godine, mada cu naci nesto jos gore ako Orphanage ne valja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo preporuke od mene sto se tice filma "Mirror Mirror"...Nema apsolutno nikakve veze sa ovim novim ali je dobro uradjen, klasican, americki horor...Sta se krije iza ogledala,svi znamo ;)

 

http://www.imdb.com/title/tt0100156/

 

Taj film sam gledala pre 10 godina i kad sam ga skoro odgledala, dobru sam jezu osetila :)

Edited by Nestvarna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj, odlican, izvanredna atmozfera.

 

Ok, ok, ok, The Orphanage. Uh, odakle da pocnem. Vidi, vec sam zavrsio. Jeste jeziv, u 2 scene. But, that's all there is to it. :no:

Edited by black donkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mirror Mirror je film koji sam gledala na rekreativnoj nastavi na Tari pre minimum 15 godina... scena sa radijatorom je savrshena i idalje je pamtim. Film ima dva nastavka koji kurcu ne valjaju, ali je prvi i dalje izvanredan :)

 

Ok, ok, ok, The Orphanage. Uh, odakle da pocnem. Vidi, vec sam zavrsio. Jeste jeziv, u 2 scene. But, that's all there is to it. :no:

:( ok, udri sa ta dva po kazni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sama si trazila. :da:

1st:

My favorite, The Speed Racer;

2nd:

Harold.&.Kumar-Escape.From.Guantanamo.Bay[2008]

or

Get.Smarts.Bruce.And.Lloyd.Out.Of.Control.2008

 

Inace, ova dva su moji kandidati za the WORSEST movie ever (osim ako ne volis debilne, debilne, DEBILNE, parodije. :no:)

 

Choose your destiny. :)

Edited by black donkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da preporucim jedan stvarno kvalitetan film, koji meni realno ulazi u top listu 20 najboljih horror filmova koje sam ikad gledao.

 

http://www.imdb.com/title/tt0115564/

Arc.jpg

 

U pitanju je biser talijanskog reditelja Pupi Avatija, veoma kvalitetnog i cijenjenog reditelja u ovim krugovima. Nije klasicni italo horor sa onom kosmarnom i konfuznom atmosferom i pricom, vec veoma mracan i podmukao film o natprirodnom, ali uradjen iz realne perspektive. Klasican mracni psiholoski horor/triler, a posebno mi se dopada i tematika filma - crna magija, vjesticarenje, prizivanje djavola isl. Suspens i twist na kvadrat, rezija i glumci odlicno odabrani. Radnja filma je vezana za ispovjest tipa koji je ucio za svjestenika, ali je kaznjen od strane crkve i poslat u neku provinciju da bude pisar jednom misterioznom plemicu, ex-svjesteniku koji je ekskomuniciran zbog bavljenja crnom magijom. Tamo se vec razradjuje prica uz atmosferu koja te uvlaci sve dublje u film, i ne pusta do kraja. Film nije definitivno za one koji traze brdo akcije i hektolitre krvi, obzirom da je uradjen u potpuno drugacijem maniru. Moje preporuke

Share this post


Link to post
Share on other sites

U petak se u Kinoteci slavi Noć veštica i tim povodom biće upriličen i prigodan horor program.

 

U 17 h počinje predavanje-izveštaj sa slovenačkog festivala niskobudžetnog i žanrovskog (pretežno horor) filma Grossmann 2008.

 

O tome će pričati Dejan Ognjanović, gost-učesnik tog festivala i horor-ekspert, a uz prikazivanje ekskluzivnih foto i video materijala sa gostovanja kultnih reditelja Rogera Cormana i Briana Yuzne na tom festivalu.

 

Potom će biti prikazan kratki film Bernisa (1990) Dinka Tucakovića sa Bojanom Maljević i Draganom Maksimovićem u glavnim ulogama, kao svojevrsni omaž Cormanovim hororima po delima E. A. Poa.

 

Nakon toga kreće program dugometražnih horor klasika:

 

18:00 NOĆ VEŠTICA (Halloween, SAD, 1978)

r: John Carpenter

 

20:00 KORENI PRIVIĐENJA (Altered States, SAD, 1980)

r: Ken Russell

 

22:00 SAMI U NOĆI (Alone in the Dark, SAD, 1982)

r: Jack Sholder

 

00:00 STVOR (The Thing, SAD, 1982)

r: John Carpenter

 

Pošto je Grossmann festival filma i vina, za sve posetioce biće priređen koktel na kom će, pored ostalog, biti i vina.

 

Cena ulaznice za celokupan program iznosi 100 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledah danas Return Of The Living Dead I i II(znam kasnim nekih 20 godina :) ),prvi je odlican,dok je drugi ok,ali me u nekim momentima jako smorio.

Imate li jos neku prepruku za zombije?

Osim Night Of The Living Dead,i Romerovih Day,Dawn,itd.....Of The Dead koje cu kad tad nabaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Let the Right One In (2008)

 

Ghoul a.k.a. Dejan Ognjanovic sez the best horror in 2008. to this day. Doduse ja ga jos nisam gledo, veceras cu jer ako mu Ghoul dade 4 to znachi da je opak film jer posebno je za horore zajeban pri ocenjivanju, naime slabo koji mu horor presho 3-ojku. Znachi film je shvedski (a nije akcioni) i za sad najbolji HORROR u 2008. Naravno engleski prevod je tu tako da je to opusteno, za sad samo screener ali za nas fanatike koji cekamo da se konacno pojavi prvi dobar horor u 2008. mi to ne moz da kuliramo, gde da cekamo DVDrip bre, znachi skidaj i cepaj. I da te Abraxas vidi.

 

http://www.imdb.com/title/tt1139797/

 

Oskar, a bullied 12-year old, dreams of revenge. He falls in love with Eli, a peculiar girl. She can't stand the sun or food and to come into a room she needs to be invited. Eli gives Oskar the strength to hit back but when he realizes that Eli needs to drink other peoples blood to live he's faced with a choice. How much can love forgive? Let The Right One In is a story both violent and highly romantic, set in the Stockholm suburb of Blackeberg in 1982.

 

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com...ne-in-2008.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Let the Right One In (2008)

 

Ghoul a.k.a. Dejan Ognjanovic sez the best horror in 2008. to this day. Doduse ja ga jos nisam gledo, veceras cu jer ako mu Ghoul dade 4 to znachi da je opak film jer posebno je za horore zajeban pri ocenjivanju, naime slabo koji mu horor presho 3-ojku. Znachi film je shvedski (a nije akcioni) i za sad najbolji HORROR u 2008. Naravno engleski prevod je tu tako da je to opusteno, za sad samo screener ali za nas fanatike koji cekamo da se konacno pojavi prvi dobar horor u 2008. mi to ne moz da kuliramo, gde da cekamo DVDrip bre, znachi skidaj i cepaj. I da te Abraxas vidi.

 

http://www.imdb.com/title/tt1139797/

 

Sacekacu dvdRip. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Let the Right One In (2008)

 

Ghoul a.k.a. Dejan Ognjanovic sez the best horror in 2008. to this day. Doduse ja ga jos nisam gledo, veceras cu jer ako mu Ghoul dade 4 to znachi da je opak film jer posebno je za horore zajeban pri ocenjivanju, naime slabo koji mu horor presho 3-ojku. Znachi film je shvedski (a nije akcioni) i za sad najbolji HORROR u 2008. Naravno engleski prevod je tu tako da je to opusteno, za sad samo screener ali za nas fanatike koji cekamo da se konacno pojavi prvi dobar horor u 2008. mi to ne moz da kuliramo, gde da cekamo DVDrip bre, znachi skidaj i cepaj. I da te Abraxas vidi.

 

http://www.imdb.com/title/tt1139797/

 

Oskar, a bullied 12-year old, dreams of revenge. He falls in love with Eli, a peculiar girl. She can't stand the sun or food and to come into a room she needs to be invited. Eli gives Oskar the strength to hit back but when he realizes that Eli needs to drink other peoples blood to live he's faced with a choice. How much can love forgive? Let The Right One In is a story both violent and highly romantic, set in the Stockholm suburb of Blackeberg in 1982.

 

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com...ne-in-2008.html

Ghulove 4-ke su taman ka nekima 'best film ever'. 5-ica ne moze ni da se gleda koliko je dobra :)

SKinucu ovo veceras, a taman cu u medjuvremenu odgledat Mirrors ili Midnight Meat Train. Ovaj prvi vele da je sranje, ali ga radio Alehandro Aje. Ovaj drugi radjen po Barkerovim knjigama krvi, sto je dovoljna preporuka(+mi neko rece da je film dobar). Pismo-glava..

 

btw. Geine, nadji ovaj film sto ga preporucih gore. Citao sam hvalospjeve tog istog Ghula na njegov racun u kojima ga kotira veoma, veoma visoko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovo bas nije klasicni italo horor film. Opisao bih ga kao neku gotiku bez kicheraja, sa veoma podmuklom i sablasnom atmosferom. I pored nekih sitnih propusta, taj film me 'kupio' u potpunosti. Zanimljivo, skoro i da nema krvi u njemu, sto je jos jedno veliko odstupanje od italo recepta gdje krv prska u litrima. I odlican kraj, koji doduse nije iskoristio do maksimuma sav potencijal. Prije svega mislim na dramski efekat i malo bolju reziju, ali dobro. Kult

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...