Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Trazite horor? Krv? Brutalnost koja prevazilazi granice onoga sto mozete da pojmite kad je sedma umjetnost u pitanju?Onda vam predstavljam jedan od najmučnijih filmova za gledanje IKAD.

 

http://www.imdb.com/title/tt0856288/

 

2uzzfd2.jpg

 

Odgovaram na stari post, ali nema veze...

Odgledah ovo na preporuku - meni je film smeće. Prvo, zbog kraja koji se posrao po svemu, a drugo, preterivanja u kasapljenu, žena bi umrla na nekih pola sata od početka (profesionalna deformacija). :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Halloween 25 years of terror je odlican.

Odgledao sam Children of the corn kolekciju i nisam zadovoljan, prva 3 dela su kult, ostalo sranje..7. deo je jedan od najgorih filmova koje sam ikad gledao.A ovaj rimejk iz 2009 je solidno dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovaram na stari post, ali nema veze...

Odgledah ovo na preporuku - meni je film smeće. Prvo, zbog kraja koji se posrao po svemu, a drugo, preterivanja u kasapljenu, žena bi umrla na nekih pola sata od početka (profesionalna deformacija). :lol:

 

Čovek je žilava životinja i ne umire tako lako. Da nije tako, moj deda ne bi izdžao dve godine na Golom otoku. Druga je stvar što ti u svojoj profesiji nailaziš na raspale hipohondere koji ti usađuju pogrešnu sliku o izdržljivosti zdravih ljudi. Šalim se. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahahhahahahahahahah

 

ovo je vrh debilizma koji iznosis na ovaj forum.

 

To nije vrhunac debilizma, već moj lični doživljaj filmova, koji se logično menja sa vremenom. Ako ti imaš slab stomak, pa ti je film Halloween strašan, meni nije. Prihvati to i nemoj da me nazivaš debilom. Ako ti je u krvi da nazivaš ljude debilima samo zato što drugačije doživljavaju stvari od tebe, onda s tobom nešto nije u redu. Ja sam se kad sam bio mali nagledao horor filmova iz osamdesetih, skoro sve što sam našao u surduličkom video klubu sam odgledao. Danas kada pogledam neki od tih filmova, stvarno mi deluju smešno i naivno, jer obiluju fazonima koji su odavno provaljeni i izlizani i zaista ne mogu ni da me uplaše, ni da me zabrinu. Sa druge strane, noviji filmovi, naročito iz evropske produkcije, uključujući i ovaj koji je Grob napljuvao, to mogu. Naravno, čast izizecima, ima i u staroj produkciji filmova koji su neponovljivi i koji mi danas i služe kao parametar za upoređivanje, Stepfather (prvi deo) na primer, ili The Silence of the Lambs.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije vrhunac debilizma, već moj lični doživljaj filmova, koji se logično menja sa vremenom. Ako ti imaš slab stomak, pa ti je film Halloween strašan, meni nije. Prihvati to i nemoj da me nazivaš debilom. Ako ti je u krvi da nazivaš ljude debilima samo zato što drugačije doživljavaju stvari od tebe, onda s tobom nešto nije u redu. Ja sam se kad sam bio mali nagledao horor filmova iz osamdesetih, skoro sve što sam našao u surduličkom video klubu sam odgledao. Danas kada pogledam neki od tih filmova, stvarno mi deluju smešno i naivno, jer obiluju fazonima koji su odavno provaljeni i izlizani i zaista ne mogu ni da me uplaše, ni da me zabrinu. Sa druge strane, noviji filmovi, naročito iz evropske produkcije, uključujući i ovaj koji je Grob napljuvao, to mogu. Naravno, čast izizecima, ima i u staroj produkciji filmova koji su neponovljivi i koji mi danas i služe kao parametar za upoređivanje, Stepfather (prvi deo) na primer, ili The Silence of the Lambs.

?

Meni je kad jaganjci utihnu izazivao osecaj slichan onome kao Rikoshet. Triler sa dozom shockera. Istina malo sam uneredio stolicu u bioskopu Balkan te davne 91 il' 92, ali je triler.

Mada se slazem da se dozivljaj menja s vremenom. Npr. prvi put sam gledao "IT" sa 9 godina na nekom rodjendanu i bio mi je vrlo blizak. Sanjao sam Penivajza makar godinu dana posle. Danas se kakim na nedoslednosti s knjigom ili izgovaram replike pre glumaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije vrhunac debilizma, već moj lični doživljaj filmova, koji se logično menja sa vremenom. Ako ti imaš slab stomak, pa ti je film Halloween strašan, meni nije. Prihvati to i nemoj da me nazivaš debilom. Ako ti je u krvi da nazivaš ljude debilima samo zato što drugačije doživljavaju stvari od tebe, onda s tobom nešto nije u redu. Ja sam se kad sam bio mali nagledao horor filmova iz osamdesetih, skoro sve što sam našao u surduličkom video klubu sam odgledao. Danas kada pogledam neki od tih filmova, stvarno mi deluju smešno i naivno, jer obiluju fazonima koji su odavno provaljeni i izlizani i zaista ne mogu ni da me uplaše, ni da me zabrinu. Sa druge strane, noviji filmovi, naročito iz evropske produkcije, uključujući i ovaj koji je Grob napljuvao, to mogu. Naravno, čast izizecima, ima i u staroj produkciji filmova koji su neponovljivi i koji mi danas i služe kao parametar za upoređivanje, Stepfather (prvi deo) na primer, ili The Silence of the Lambs.

Kad kazes da filmovi iz osamdesetih obiluju fazonima koji su "odavno" provaljeni i izlizani, pre bi se reklo za danasnje horor filmove. Halloween iz '78. je kultni film i ja sam ga gledao sa sest godina kad se pojavio u bioskopima i gledao sam ga mnogo mnogo puta od tada i opet mogu da ga gledam. Slazem se sa tobom sto se naivnosti tice ali kult je kult. Death-ov "Scream Bloody Gore" je kult iako je pregazen vremenski, tehnicki kako god hoces od mase drugih albuma, ali se "kapa skida dole".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad kazes da filmovi iz osamdesetih obiluju fazonima koji su "odavno" provaljeni i izlizani, pre bi se reklo za danasnje horor filmove.

 

Ne sporim da ima takvih, posebno kada su u pitanju filmovi tipa Wrong Turn ili The Hills Have Eyes. Sve na isti fazon, tinejdžeri odlaze u nedođiju, gde ih napadaju mutanti, jer ih je vlasnik ruinirane benzinske pumpe poslao pogrešnim putem, a zanimljivo da na mobilnom nikad nema dometa. Sa druge strane, rimejk Texas Chainsaw Massacre mi se mnogo više dopao od originalnih verzija, naročito od četvrtog dela filma, koji je teško sranje. Potrudili su se makar da ublaže komične elemente i od filma naprave pravi horor. I u rimejku Nightmare on Elm Street se išlo na varijantu da se pojača jezivost filma - nije sve u klanju, mora malo pažnje da se posveti i atmosferi. Zato recimo film Orphan smatram jednim od boljih filmova koji su se u američkoj produkciji pojavili u novije vreme. Evropska produkcija naravno obiluje odličnim horor/triler filmovima, koji nemaju nijedan smešan detalj, kao što je pomenuti A l' interieur, ili ovaj na primer:

 

http://www.imdb.com/title/tt0338095/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga: Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film, 2006.

 

http://www.b92.net/tv/najava.php?id=1350

 

http://www.megaupload.com/?d=YWHO103R

 

Google :wub:

 

nema titla, jbg. mislim, samo da javim.

 

imam ga odavno, al me mrzim da gledam bez titla, iako je o mom omiljenom podzanru.

 

Ne sporim da ima takvih, posebno kada su u pitanju filmovi tipa Wrong Turn ili The Hills Have Eyes. Sve na isti fazon, tinejdžeri odlaze u nedođiju, gde ih napadaju mutanti, jer ih je vlasnik ruinirane benzinske pumpe poslao pogrešnim putem, a zanimljivo da na mobilnom nikad nema dometa. Sa druge strane, rimejk Texas Chainsaw Massacre mi se mnogo više dopao od originalnih verzija

 

 

 

krejvenov "brda imaju oci" su kult, kao i huperov masakr. nova brda su sranje, kao i pogresno skretanje. rimejk masakra je dobar za rimejk, ali nema tu atmosferu 70ih.

 

a vidim da si spominjao evropljane - tu su zabari tate. argento, fulci. :wub:

Edited by Milenko Tepic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Argento ima dobrih momenata, ali i kod njega se ponekad viđaju naivnosti. Meni je u Traumi bilo smešno kad nekome odseku glavu, pa glava govori. Takvi detalji narušavaju jezivu atmosferu filma. Ovaj poslednji film, Giallo, ništa posebno. Dobar je onaj gde lik ubija ženu klarinetom, samo ima vrlo predvidiv krimi rasplet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sporim da ima takvih, posebno kada su u pitanju filmovi tipa Wrong Turn ili The Hills Have Eyes. Sve na isti fazon, tinejdžeri odlaze u nedođiju, gde ih napadaju mutanti, jer ih je vlasnik ruinirane benzinske pumpe poslao pogrešnim putem, a zanimljivo da na mobilnom nikad nema dometa. Sa druge strane, rimejk Texas Chainsaw Massacre mi se mnogo više dopao od originalnih verzija, naročito od četvrtog dela filma, koji je teško sranje. Potrudili su se makar da ublaže komične elemente i od filma naprave pravi horor. I u rimejku Nightmare on Elm Street se išlo na varijantu da se pojača jezivost filma - nije sve u klanju, mora malo pažnje da se posveti i atmosferi. Zato recimo film Orphan smatram jednim od boljih filmova koji su se u američkoj produkciji pojavili u novije vreme. Evropska produkcija naravno obiluje odličnim horor/triler filmovima, koji nemaju nijedan smešan detalj, kao što je pomenuti A l' interieur, ili ovaj na primer:

 

http://www.imdb.com/title/tt0338095/

Da, u pravu si za Pogresna skretanja i ostalo, ja sam jako probirljiv kad su horori u pitanju tako da retko sta prodje kod mene, ali uvek se nadje nesto. Rimejk Texasa mi je dobar ali ipak originalna verzija mi vise prija(kad kao mali navuces stravu jebes sve posle). Orphan je dobar mada me je malo smorio ali posto su ameri u pitanju, odlican je. High Tension takodje odlican. Ne znam da li si gledao Dead End 2003. retko retko dobar horor. Ovaj novi Elm street necu ni pokusavati da gledam. Cekam The Last Exorcism za koji mislim da ce oduvati sve sto se pojavilo zadnjih godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...