Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

meni Mama bio dobar, ok je da se pogleda, nisam ništa specijalno ni očekivao. evo još jednog iz ove godine:

http://www.youtube.com/watch?v=IzeyrYQ1OFU

takođe, ako neko iskopa dobar snimak za novi Evil Dead, neka izbaci ovde, očekujem dosta od njega.

Edited by LotusEater--

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://youtu.be/Md0sQlkJRTU

 

Pogledao Maniac-a jutros. Nisam se pre sreo sa originalom, ali mogu reci da je bio veliki rizik da se glavni lik snima iz prvog lica, i ta kocka se isplatila. Wood je morao vraski da se potrudi da bi odglumio psihopatu Frank-a, nacin na koji izgovara recenice, disanje i pokreti rukama i pogled iz prvog lica vas mogu staviti u istu kozu sa glavnim likom.

Odlicno su iskoristili poigravanje sa svetloscu i senkama, a i vecina radnje se odigrava nocu.

Malo mi je samo kraj bio nezadovoljavajuci, ispalo mi je smesno i trapavo odradjeno.

Sama premisa po sebi je laka za provaliti, ali ima par navrata gde film odstupa od zanra i tu zablista. Posle dugogodisnjeg posta sa hororima, ovo dodje kao solidan rad.

Preporuka za sve muzicke sladokusce da skinu OST, ako volite 80 horore, Karpenterovu muziku, Goblin isl. necete pogresiti. Izvodjac se zove samo Rob.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

 

Rimejk manija nije zaobisla ni ovaj kultni biser. Nisam imao nikakva ocekivanja, tj. pretpostavljao sam da ce biti kakvo MTV otaljavanje kao sto su cinili sa Texas Chainsaw Massacre i Friday serijalom. Dosta ideja iz prvog i drugog (rimejka prvog) inkorporirano u ovaj rimejk. Uspeli su malo da izmene scenario i postavku likova i situacija, sto je dalo malo svezine zapletu, koji ruku na srce zaista ne mozete vise nadograditi.

FIlm poseduje prljavu atmosferu, vecina scena je snimljena u mraku, a svetlost koja se tu i tamo pojavi se koristi radi sok efekta i da prikrije nasilje u pojedinim scenama. Za veliko cudo film nije cenzurisan i poseduje dovoljnu kolicinu nasilnih i krvavih scena.

Za sve efekte od zaposednusti od strane demona, rana, krvi, delova tela, zasluzna je Weta Digital. Sa te strane nije bilo sumnje da ce odrzati kvalitet.

Odusevio me OST, poprilicno je standardan za ovakve filmove, ali da neko iskoristi sirene za upozorenje na katastrofu, motao sam par puta nazad scene samo zbog tog momenta.

Slabosti filma su predvidljiv zaplet i nedopadljivi likovi "na autopilotu" za kretensko ponasanje, sto mu dodje kao tm za horor filmove ovog tipa.

Bice i nastavka, a kako kruzi prica Sam Raimi pravi Army Of Darkness 2, i najverovatnije ce povezati stari Evil Dead sa novim.

I pogledajte film do kraja odjavne spice. Groovy.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

običan zombie film koji, osim što nosi naziv Rec, nema veze sa pričom prva dva dela, nije na footage foru, ni reditelj nije isti. gledam na njega kao mali predah između drugog dela i nekog budućeg nastavka koji će se nadovezati na pravu priču, a nadam se da će to biti ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eve ga plot

 

 

The young reporter Ángela Vidal is rescued from the building and taken to an oil tanker to be examined. However, it is unbeknown to the soldiers that she carries the seed of the mysterious demonic virus. mysterious demonic virus.

 

 

Treci je bas govno bio, bilo bi lepo da cetvrti ne zavrsi tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...