Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

8240_6022.jpg

 

 

John Krasinski nam je poznat ponajviše po ulozi Jim-a Halpert-a iz Američke verzije serijala The Office.

A Quite Place je njegov drugi režiserski izlet i mogao bih da ga pohvalim kao korektan rad.

 

Smatram da se horori posle dužeg perioda konačno isplaćuju holivudskoj mašineriji, dovoljno je imati jednostavnu premisu, kompetentnog režisera i montažera i muzičku podlogu uz par dobrih glumaca koji stvaraju ugodan horor događaj.

Radnja nije otkrivanje tople vode, već je viđena dosta puta, porodica u ne tako dalekoj budućnosti pokušava da preživi napade čudovišta koja reaguju na zvukove.

 

Odmah bih upozorio ljude, film je spor i ne dešava se puno toga, i dosta stvari ostaje na mašti gledaoca.

Nećete dobiti mnoge odgovore na dešavanja u samom filmu, a i verovatno će vas mnoga pravila u vezi stvorenja dovesti pomalo i do neverice, ali ponovo kažem sve je to otvoreno za reinterpretaciju i kada uklonite inicijalnu skepsu ili misao da ovo nije realno, uživaće.

 

Iako su Krasinski i Bluntova solidni u ulozi roditelja, ja bih ovde najviše pažnje priklonio deci, otkako je krenula fama za dečijim glumcima od Stranger Things serijala, definitivno je da ih možemo imati na velikom platnu, a bez da budu samo antipatične pojave i iritantne. Millicent I Noah koji ovde glume brata i sestru su imali daleko teži posao od vodećih uloga jer su morali uverljivo odglumeti jako opake i napete situacije, stoga svaka pohvala ide njima.

 

Film je pokupio dosta lovorika, iako ima nedostataka definitivno ima dobru atmosferu, a to je odlika dobrog horora kada se podigne nivo tenzije i osetite na potiljku tu inicijalnu nelagodu i žmarce koji klize niz kičmu, pa čak iako ste iskusni hororfil i ne rade vas cimanja, A Quite Place to može.

 

Neke od zamerki koje bih uputio su generalno na sama stvorenja, mogli su sebi da dozvole da udare na maštu i da stvore neviđene užase ali se čini da su odabrali laganiju varijantu i samo čudovište liči na nešto što ste već videli u Cloverfield-u i Stranger Things. Ovde je moglo da se pozajmi dosta iz H.P. Lovecraft-ove mitologije i imali bismo zaista nezaboravnu kreaturu.

Ima par situacija koje bih zamerio u scenariju, ti stari stereotipi koje smo do sada videli u svakom filmu ili video igri, ali verujem da se nije moglo bolje od ovoga.

D

efinitivno preporuka za gledanje u bioskopu i pogotovo za ljude koji imaju strpljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosta stvari ostaje na mašti gledaoca.

 

Sa ovim se slažem, ali verovatno ne iz istog ugla :]

 

Meni je ostavilo da razmišljam ceo film "Koliko tiho je dovoljno tiho?". Apsolutno svaki od zvukova koji je privukao stvorenja je bio neki prasak/razbijanje/udarac i sl. glasnoća. Mislim da sama pravila sveta nisu dobro predstavljena u filmu.

 

Drugi minus jeftini jump scare momenti, mislio sam da je ovaj film iznad "mačka se vrzma po kantama" klišea. Ok rakuni, štagod.

 

I ona zadnja scena tj. momenat sa majkom mi težak cringe.

 

Sem toga, bio mi sasvim dobar film, slažem se kanda sa pozitivnim opaskama u ostatku teksta. Atmosfera super radi i iako je dosta filma sporo ima dobar pacing kroz ceo film da drži pažnju.

Edited by Angelystor
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na taj sam segment mislio, dosta ljudi je posle filma bilo u fazonu kakva su ovo pravila i na šta se sve može nadovezati. Tipa da li prdež ili podrigivanje privlače monstrume, ipak smo ostali uskraćeni za takve momente. :haha:

 

"Cimanja" i meni smetaju u hororima, to je najjeftiniji način da nekoga privoliš da gleda film i to ume da pokvari ugođaj, ali ta scena sa životinjama je bila dobra jer ono kasnije što je usledilo je bila prava postlastica.

 

Poslednja scena je bila u duhu Evil Dead/Feast i pozdravio sam je sa oduševljenjem, bolje to staviti pod ladicu aquired taste momenat iz filmova B produkcije.

 

Ali zaista mislim da je poslednjih par godina došlo zlatno doba horora čak iako imaju mnoštvo falinka interesantni radovi iz toga nastaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гледао сам га пре пар дана и нисам одушевљен. Не знам чему толике препоруке кад је и идеја самог филма глупаво осмишљена. Чак су и оне караконџуле мало тупаво направљене. Поготово глава која се расклапа ко да је од лего коцкица. Слоба би дао пар ситних минуса а ја пар ситних плусева јбг.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

А по чему закључујеш да ће бити 2. дела?? Једино ако направе као неки ориџинс па измисле како је цела прича настала. Али што се мене тиче,не морају да се труде.

 

Не знам да ли се овде помињало,мрзи ме да листам уназад али LIFE је одличан филм. Није класичан хорор али је супер прича. Крај никад јачи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени је супер што та живуљка није неки класичан монструм или шта год него нешто што настаје од типа 1 ћелије и множи се а опет нема неку јасну форму а успут се прилагођава околини и учи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А по чему закључујеш да ће бити 2. дела?? Једино ако направе као неки ориџинс па измисле како је цела прича настала. Али што се мене тиче,не морају да се труде.

 

 

Рецимо тако нешто.

Плус могу да одраде и на фазон "коначни обрачун". Већ виђена матрица за штанцовање наставака ако је нешто добро.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

ista stvar i u ns-u. neka 4 lika pored mene nisu prekidali sa foricama ceo film, a ni ostatak sale nije bio puno bolji. i ja se zarekoh da od sad samo kući gledam.

na a quiet place je bila malo bolja situacija jer je bilo manje ljudi, ali isto su neke ribe iza prepričavale svaki kadar filma i predviđale da će "sad nešto da iskoči" svakih par minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na a quiet place je bila malo bolja situacija jer je bilo manje ljudi, ali isto su neke ribe iza prepričavale svaki kadar filma i predviđale da će "sad nešto da iskoči" svakih par minuta.

 

Mene baš usralo za AQP :haha: Skoro pa potpuno tiha publika ceo film, i to sam ga na Brdu gledao gde se obično teška seljana skupi uvek.

 

A za Hereditary ajde da je dve-troje smaralo, nego minimum trećina posete kenja posle svake horor scene, bukvalno su ljudi na slepo došli na film i onda kukali "au šta ja gledam".

 

P.s. Zaključak, Kinoteka majka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...