Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

i odgledah sinoć, zanimljiv je film, svideo mi se. na momente baš brutalan a u nekim delovima i baš opičen, držao mi je pažnju generalno i vizuelno je super (očekivano)

neki mix The Wicker Man / Hereditary / The Ritual otprilike, pa ko voli - slobodno

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ima baš dosta Hereditary atmosfere, podseća i po toj osnovnoj premisi sa konceptom ljudskog gubitka i prevazilaženja istog, i liči dosta po stilu snimanja i kadrovima.

ta wicker/ritual paganština je ovde korišćena kao alat tako reći, da se preko nje prenese Hereditary jezgro za koje je Ari provalio da mu dobro ide. otprilike me to podseća na sličnosti između Lanthimos-ovih filmova, taj neki princip

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 9/24/2019 at 11:28 AM, Talvi said:

pa ima baš dosta Hereditary atmosfere, podseća i po toj osnovnoj premisi sa konceptom ljudskog gubitka i prevazilaženja istog, i liči dosta po stilu snimanja i kadrovima.

ta wicker/ritual paganština je ovde korišćena kao alat tako reći, da se preko nje prenese Hereditary jezgro za koje je Ari provalio da mu dobro ide. otprilike me to podseća na sličnosti između Lanthimos-ovih filmova, taj neki princip

Meni je najjači Arijev trademark za sada krupan kadar na unakažene face :mrgreen:

Gledao sinoć konačno, generalno sam zadovoljan, ali nisam prezadovoljan. Malo sam sam sebe ubio hajpom I guess.

Pre svega, mnogo dobra režija, prelep film za gledanje, i ceo kontrast zelenila i jarkih boja ka boleštijama stvarno pravi sjeban osećaj kakav sam za retko koji drugi film imao. Principijalna ideja takođe super, ali mi na kraju priča ne ode nikuda jednostavno, i stvarno se samo dešavaju bez neke bitnoće. Dobar deo poslednjih pola sata mi je samo provokativne i/ili sjebane scene bez da se odgovara ni na jedno pitanje. Možda treba opet da gledam da više pohvatam, ali mi se mnogo više sviđao Hereditary kraj koji je uz sjebanosti davao i odgovore...manje-viš :haha:

Inače, gledao sam i Hereditary pre neki dan kao "pripremu" za Midsommar, solidno sjeban osećaj u glavi danas :haha:Zez na stranu, Hereditary mi možda još i jači sad. Najbolje je što se sećam maltene celog filma, iako prošlo i jače od godinu dana, i da me još više sad jeza 'fatala na horror scene/elemente.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...