Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

ma ovo je neka plaćena lista, misim gotovo nijedan ne bi bio u 25 prvih, jesu ludi

ovaj Dr Sleep je tu samo jer ga reklamiraju i mora da namlati pare

pa jbt nema nijednog od Francuza sem Raw, a svi su redom bolji od ovih kilavih Don't Breathe, svaki Laugierov je bolji

nema Španaca, Južna Koreja jedna a pojeli bi žutaći jedno dvaes ovih

da me ne mrzi bukvalno bih proverio koje producentske kuće stoje iza filmova

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

čini mi se da nisam davno gledao drugi deo Hell House LLC, a evo je i treći već izašao :haha: https://www.imdb.com/title/tt10675136/

ovo je navodno i završni deo trilogije i dobro je što je tako jer ni ovaj nije ni blizu prvog dela koji mi je i dalje jedan od omiljenih horora 10ih godina i zaista nije trebalo dirati tu priču. to jest, bilo je tu potencijala da se priča malo raširi ali mislim da ova dva nastavka to nisu uopšte uradila kako treba. ruku na srce malo mi je ovaj deo zanimljiviji od drugog i drži pažnju, ali kada u nekim delovima fejluje, zaista fejluje za sve pare + su neki efekti sramotni, na nivou https://www.youtube.com/watch?v=1JABdS-HN5A

u svakom slučaju preporuka je i dalje da pogledate prvi deo ako tražite baš dobar horor za razne noći veštica, a ova druga dva ako baš nemate šta da radite sa sobom i nemate visoka očekivanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zanimljivo mi je da 'Lighthouse' komentarišete kao u okviru nekog horor filma, meni je taj film apstraktan i eksperimentalan i ima mračniju atmosferu, ali meni je takav film više kao u rangu nekog 'Eraserheada' ili nečega što bi Lynch pravio. Miks fantazije, drame, dobro 'ajde ima taj psihološki, istripovani momenat u sebi koji deluje mračno, ali ono, nekako ga ja ne vidim kao nužno horor sam po sebi, film je samo eksperimentalan i istripovan, ali je jako veliko osveženje u pogledu i kako je tehnički urađen i kako je prikazan i sam narativ nije linearan. Vizuelno je takođe super urađen, ta ideja da je film snimljen kao da je iz crno-belog vremena iz prve polovine XX veka ali u današnjem vremenu. Izvinjavam se ako sam nekoga isuviše bukvalno shvatio za horor, verujem da i drugi misle da je mnogo više nego samo ovako kažem pošto mi se učinilo iz par postova da se taj termin često provlači.

Poslednje što sam uhvatio ovih dana je konačno 'Doctor Sleep', verujem da je to sad već stara priča ali kul, super ovako zanimljiv film, dobra atmosfera, mada opet, van nekih jezivih scena to opet čak i nije neki mračni horor, bar po meni, više mu dođe opet neki miks i fantazije i avanture i horora, drame, čak pomalo i akcije.  

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam odgledao Sweetheart, pošto sam ga video na više lista sa naj filmovima za prošlu godinu https://www.imdb.com/title/tt6560164/

generalno dobar film, nimalo filozofije ni palamuđenja, 80 minuta svega neophodnog i fina zabava, no najzanimljivije mi je što je vizuelne efekte radio Crater Studio iz Beograda 😄 i super sve izgleda, baš je na max nivou ovo odrađeno, ne bi me čudilo da u narednom periodu viđamo više malo jačih horora gde će i ovi ljudi da učestvuju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...