Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Malignant

malo previše ishajpovan, eno Ghoul zabalio za ovim na ovu sušu i nestašicu dobrih horora

ali jedno je solidno urađena stvar, sasvim drugo reći da je ovo neka viša klasa u odnosu na ono što Džejms Van inače radi

doduše se slažem da je ovo ponajbolji ove godine, što dovoljno govori o godini koju će svi zaboraviti

da ne grešim dušu, Malignant jeste zabavan film i bez dosadnih minuta praznog hoda

7+

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni baš krš film, osim onih akcionih scena pred kraj koje su super snimljene. otišao u bioskop povučen dobrim ocenama i kritikama koje sam video, ispao priličan krindžfest. ima nekih zanimljivih ideja, pejsing i "tvist" su ok, ali sve deluje kao neka malo jača b produkcija. od mene neka 4-ka.

ni novim kendimenom nisam nešto jako zadovoljan, ali je duplo bolji od ovoga.

pitao si gore za oxygen. nije loš, mada možda previše sličan nekim filmovima tipa buried. meni je minus bio što sam već na početku predvideo o čemu se radi, ali mi je svakako bio zanimljiv do kraja. nije horor doduše, sci fi drama/triler. jaka 6-ica recimo.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam još pogledao Candyman, stari mi je u lepom sećanju pa ne očekujem mnogo. Ghoul reče obrnuto, njemu novi Candyman znatno lošiji od Malignant haha

u svakom slučaju, ne bih se žalio da u Holivudu snimaju Malignante, ali da to bude bar neki prosek a ne najishajpovaniji film godine. 

Totalni je B, mislim realno nema nikakve logike u filmu, baš je ono niz akcionih scena jedva povezanih, i ajd, možda je to neki omaž đalu mada vrlo površan omaž. Likovi kartonskiji nego ikad, ima i neki stripovski vajb, jeftinu psihologiju, nerealnih momenata koliko srce ište, mož da prođe kao gilty pleasure mada meni su to više filmovi s Kejdžom nego Malignant 

Procureo i Šajmalanov Old, će i to bacimo pogled posle Candymana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Candyman (2021)

Videh da baš zuje online, kako je dobar film, i da je postavio nove standarde u vezi horora. Morao sam da se nateram da ga pogledam, prvi deo mi je ostao u dragom sećanju jer je imao uznemirujuće scene i prave efekte sa pčelama i Philip Glass-ov hipnotizirajući OST. Ali je posedovao neke klasične stereotipne stvari sa početak 90tih koje su još gore ostarile i ima buđav svršetak.

Šta očekivati od novog Candyman-a? Režija je kompetentna, ima moćnih kadrova gde ćete videti invertne nebodere i izgledaće zaista zlokobno. Dosta dobro osvetljenje i fotografiju, ponajviše se osećaju ti slatki uticaji giallo filmova. Muziku je radio nekadašnji član sastava OM, nije ponavljanje Glassovog stila što jeste dobra stvar, ali ne mogu da kažem da bih ga puštao van gledanja filma.

Gluma je solidna, Yahya je uverljiv u tome kako polako tone u ludilo i kako ga kao svakog umetnika rastapaju i razdiru unutrašnje nesigurnosti. Ali avaj scenario je mnogo loš, jer se oseća uticaj previše kuvara u kuhinji i onda nastaje papazjanija. Kao i svaki soft reboot, rimejk, nisu mogli da odole da povežu sa prvim filmom sve, i posve je trapavo to odrađeno, ali sam i nekako očekivao i otkrovenje na kraju mi nije bilo interesantno.

Novi Candyman ima problem sa tonalitetom, za horor film, ni u jednom momentu se nisam osetio neprijatno, jer koliko god da me ne plaše danas horori, uvek tu u potiljku glave imam osećaj kako bi izgledalo da se nađem u tim situacijama kao i sami likovi iz filmova i to zaista igra veliku ulogu. Nema nijedne strašne scene, i više se čini da se išlo na tu atmosferičnost, što i nije bio loš izbor, ali ponavljam zbog previše slabog scenarija i što film nije znao čemu želi da se posveti i koja glavna tematika da mu bude, pada na Bechdel testu. Šteta za par solidnih performansa, dobru fotografiju i montažu, kada je ovo sve jedna velika papazjanija.

Ovde je zaista postojao potencijal da bude nesvakidašnji film, pogotovo što se vidi da su neke od stavki odrađene dobro. Trebalo je otići u široko ludilo, čak do granice jave i noćne more (što recimo prvi film daleko bolje radi od novog) ali je sve vreme sveden. Ujedno najveća greška koja je načinjena je u vezi samog Candymana. U prvom je bio morbidan i zastrašujuć, tome je doprineo ponajviše Tony Todd i njegova harizmatičnost. I menjanje narativa i mita samog lika, da bi se iskoristio kao trapava kritika na današnja dešavanja u Americi sa BLM, je posve nesposobno izvedena i oseća se da je na silu ubačena.

Zaista mi je žao što je ovako ispalo, jer ovde je postojao potencijal da imamo novi horor klasik, pogotovo što je dobro izabrana glumačka ekipa, režiserka i direktor fotografije su doneli nešto osvežavajuće u Holivudski film, ali džaba kada se sve to raspadne kao kula od karata jer nema jake temelje.

Od mene 2, više naginje ka 3 zbog svih tehničkih aspekata.

Prisoners of the Ghostland (2021)

Odmah da rasčistimo, volim Nicolas-a Cage-a kao glumca, pojavu, čoveka. I pogledao sam preko 40 filmova iz njegove filmografije, i dalje mi je u planu da pogledam sve na čemu je čovek ikada radio.

Imali smo bezmalo skoro malu reneseansu u obliku Pig-a, gde smo imali priliku da vidimo njega ponovo u svedenijoj glumačkoj formi koju dugo nije praktikovao jer je zašao u zečiju rupu impresionističke glume, koju često ljudi poimaju kao meme-ove koje posle dele na internetima.

Slobodno mogu reći da kombinacija Sion Sono-a i Nicolas-a Cage-a na papiru deluje kao moćna kombinacija, i pride sam zaplet gde pljačkaš treba da oslobodi devojku od strane mutiranih zombija i vremenski ograničen bombama deluje kao kakav dopadljiv materijal da se gleda sa ekipom.

Imam jako loše vesti, nisam gledao dosadniji i razvodnjeniji film. Ako su oni imali u planu da naprave namenski loš film, i da stekne so bad it's good status, pohitajte dalje jer ovde nemate šta da tražite.

Velika je šteta jer film ima dobru scenografiju i kostimografiju, ali je toliko neinspirisan sa režijom i nekohorentnim scenarijem (nije Sono pisao) koji vazda ulazi u anale najlošijih. Ujedno film poseduje dosta stereotipa i ideja iz raznih kultnih filmova (dosta Carpenter uticaja, Troma prljavog humora) ali sve to pada u vodu jer u skoro dva sata, jesam se nasmejao na preteranog Cage-a, ali me ništa drugo nije držalo da budem dovoljno investiran.

Možete slobodno da preskočite 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah, preteški napad na Kejdža!

i jel to uopšte horor, više distopijska fantastika fazon...

još nisam pogledo Candymana, ali bar jednu prednost Prinosersa očeujem, a to je da su bar pokušali nešto novo, van uobičajenih onteksta, mesta i vremena, i bar zbog toga zavređuje više

meni je tu problem što je ovo premalo Sono a previše neko simuliranje čak i Linča ili Tarantina u smislu nadrealnih karaktera

bolje da je Sono furao svoj nadrealizam, ovako se pokunjio pa je ispalo polusvareno

ali i dalje mi je dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao bih da budem slep na kult ličnosti, kao mnogi, pa da mu progledam kroz prste. ali kada imaš sranje proizvod i kada ga upakuješ u nešto interesantnije pakovanje, i dalje će biti govno u pakovanju. 🙂


Nema ničega novog u Prisoners, sve je gomila pastiša iz već viđenih i kultnijih filmova, možda se ovde Sono i ponajmanje pitao u vezi scenarija jer nije ništa pisao, već nekih par likova. Jednostavno loše je nakalemljeno i sklepano, prepuno pastiša i opštih mesta i ne dostiže ni blizu kvalitet kakav bi trebao kada je takva ekipa ljudi u pitanju.

Ako su ti se dopali Get Out i Us, verujem da ćeš biti oduševljen novim Candyman-om, vidim da baš publika voli da guta te filmove, bez pardona. 😄

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

napravio sam juče mali maraton:

No One Gets Out Alive - ok, prosek, ništa spec, odgleda se i odmah zaboravi. vidim neka poređenja sa The Ritual jer su oba rađena po Nevilovim delima pa ima sličnosti ali ipak daleko bolji Ritual meni

Lamb - mislim da će mnogi ovo da mrze, ali meni se svidelo :haha: teški minimalizam, samo troje glumaca + životinje i ehm, da... uglavnom životinje su super odglumile svoje isto 😄 spora priča, malo dijaloga, samo izolacija i teskoba, leglo mi je baš, bizaran je film skroz

VHS 94 - ovde zato, naravno, nema filozofije uopšte, ovo je da gledaš uz pivo i smeješ se, i mene radi ovaj njihov format uvek. nije najbolji u franšizi ali je i dalje zabavno

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ajooj koje sranje novi Candyman.. ruku na srce ni onaj iz 92-e nije remek delo, ali ipak miljama bolji od ovog, a vremenom i stekao neki kultni status tako da iako mi i onomad delovao malo kao pobačaj uzimajući u obzir da je Barkerovo čedo ipak solidan filmić

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

ne kapiram ovaj sveprisutni hejt po internetu u komentarima na novi Paranormal Activity, meni ovo super :haha: čak aj da kažem da je meni za moj ukus ovo i najbolji PA, ali ostavimo to ukusima jelde

suština je da su osvežili pristup i batalili "demon u kući i sigurnosna kamera" fazon jer realno nema više kud dalje sa tim, ovde je priča kao što kaže onaj nedavni Dampyr strip "Strava među Amišima", pa ko hoće može da spoji sa tim :haha: gomila različitih kamera je korišćena i jasno je da FF više ne može biti isti i uverljiv u vremenu kad svako i na telefonu ima do jaja kameru, i ovo lepo prati te promene. priča je manje-više okej, zapravo ima razvoj i suštinu, i nije ovo svakako među najboljim hororima naravno, ali generalno je meni ovo vrh u vremenu kada se poznate franšize tipa Saw i Halloween bukvalno takmiče ko će da snimi gori film, ovo mu zapravo tu dođe film koji ima neku svrhu i fino je iznenađenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

X - IX/X

Meni ovo bilo raspič. Texas Chainsaw Massacre-oliki film za novu generaciju, sa predivnom režijom. Bukvalno nije moralo da bude ni blizu ovoliko dobro koliko jeste, s obzirom da je premisa manje-više klasik slešer film sa grupom ljudi koji najebavaju jedan po jedan. Ali (mnoge) male scene i mali detalji ga izdižu daleko iznad žanrovskog miljea. Ili samo meni prijalo što nisam skoro gledao ovakav film, bemliga :haha:

I da jedan forumski easter egg, soundtrack radila Chelsea Wolfe, doduše ja sam je u filmu tek provalio pred sam kraj uz maltene outro pesmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...