Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

Gul dao 4-

efekte radio Lakobrija, oldskul, al sem toga deluje sklepan film, recimo sve sa Višnjićem mi je totalan višak i u ovom trenutku ne vidim zašto se nisu fokusirali na osnovnu grupu likova

tu je bilo i nečeg savremenog u prikazu omladine, junakinja je imala potencijal i trebalo je više izvući iz nje

sinobajtovi kilobajtovi ubedljivo neubedljivi

od mene trojčica

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/9/2022 at 11:42 AM, Srbin Hamza said:

Gul dao 4-

od mene trojčica

Ovo, mada je to debelo bolje od onog čemu sam se nadao. Može proći.

S druge strane Halloween novi je još gori od prethodnika koji je bio teško sranje, što je zaista svojevrsno dostignuće. Ko ono napisa, ko mu reče da je to dobra ideja jebem ti leb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Meni Hellraiser sasvim solidan. Kada pogledam ostale horore koji se prave ovih godina ovo izgleda kao remek delo. 

Ali posle Cuvara Pakla pogledah ovo i uprkos debilnim kritikama na imdb-u ovo je odlicno.

MV5BYTFlZGMyMzEtZDAyZi00MTY4LWI4OWQtYmVj

Retardi izgleda ne shvataju sta znaci pojam horor antologija. Skoro sve price su dobre na svoj nacin. Meni omiljene price su Graveyard Rats, The Outside, Pickman's Model i The Viewing. Graveyard Rats je bukvalno jedna od mojih nocnih mora dok sam bio klinac. Uvek sam se pitao zasto neko ne napravi nesto slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta znam, meni su te dve Lavkraftove priče baš bile odron kako su ih slabo odradili, najslabije epizode. Pikmanov model još i okej ajde, ali Dreams je baš užas kakvu su limunadu napravili

najbolje su mi The Viewing, The Murmuring i Graveyard Rats

btw ako voliš te horor antologijice pogledaj i https://www.imdb.com/title/tt8762206/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dreams jeste najlosiji slazem se. Vizuelno dobro odradjeno, ali prica bas izmenjena i to ne na bolje. Meni se Pikmanov model svidja dosta samo ono cudoviste bas lose uradjeno. Ima jos nekih zamerki ali posto horora nema ni za leka ovih godina ovo moze da prodje tj. da ubije vreme.

 

Horor antologije su mi omiljene jos od Zone Sumraka koju sam gledao kao klinac redovno. Verovatno uz Grizlija Adamsa i Super Baku jedina serija koju sam pomno pratio. :hoho: Dobro me podseti na Creepshow. Nisam gledao trecu sezonu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

meni mnogo loša godina, s tim što nisam pogledo ništa što si spomenuo (Barbarian, X, Pearl)

pa na tu loškoću možda onaj Resurrection nije loš, ali je psiho-horor, dobri glumci, pa ne znam kome leži

i Dashcam je solidna horor-komedija

dajte generalno neke liste kad je već kraj godine, neki top 3 da vidimo šta vredi gledati uopšte

 

EDIT

THE SADNESS (2021) i MOLOCH (2022) možda još da nabacim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da (kvalitativno) prilično mršava godina za horore. Što se tiče onih pobačaja velikih franšiza (Halloween, Hellraiser, Jeepers..) ispade da su novi TCM i Scream još i Ok..

Ja sam od tog Barbarian-a, Black Phone-a i The Invitation-a mnogo više očekivao, obzirom da su hvaljeni.. Terrifier 2 brutalan da bi bio brutalan, ništa više.. njesra takoreći..

Jedino su mi ovu godinu (kolko-tolko) izvukli The Long Night, The Lair, You Wont Be Alone i Prey for the Devil (obzirom da su ti exorcist filmovi još od The Exorcist-a uglavnom čist promašaj), ali i ovi su daleko od nekog vrhunskog kvaliteta, neke sedmice/osmice.. na lepe oči

E da, jeste da je više komedija ali mi verovatno još i najbolje legao španski The Passenger, bar me dobro zabavio.. hahaha

Odgledao i ovu del Torovu seriju.. hmm fino uradjeno, ali ipak više promašaja nego dobrih pričica..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne pada na pamet da više posvećujem vremena tim franšizama, ma koliko da su ok recenzije (npr novi Hellraiser), pre bih nešto novo naslepo gledao.

Meni "Barbarian" i "X" najkvalitetnije što videh od horrora ove godine. Pearl je "lep film", ali mi je letdown posle X-a.

Humane, sudeći po ocenama ovih nekih preporuka tvojih, ti baš sve gledaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Angelystor said:

Humane, sudeći po ocenama ovih nekih preporuka tvojih, ti baš sve gledaš.

Hehe pa meni te IMDB ocene odavno nisu merilo kvaliteta niti se vodim njima.. Pa tamo ovaj Barbarian ima jaču ocenu od originalnog Hellraiser-a, The Omen lošije ocenjen od jebenog Get Out-a?? Aloo!!!

Naravno da ne gledam sve i svašta, mislim da sam odgeldao 15-20 ovogodišnjih horora, nije ni to malo ali ipak neka selekcija postoji. Pre svega odgledam trejlere pa izaberem šta mi se čini u najmanju ruku zanimljivim.. naravno da se i tako naleti na razni škart, ali iskustvo mi govori ipak manji nego te neke ocene, naravno i neke dobre preporuke dolaze u obzir, što opet ne znači da će se i meni odredjeni film svideti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se, meni je interni IMDB kalkulator - ako je horror, dodaj mu 1.0, ako je superheroj neki Metnem film, oduzmi 1.0.

Ali ono, <5.0 je obično sa razlogom.

A sad ozbiljno, nikad nisam kontao to najebavanje horrora tamo sa ocenama, dal se ljudi zgroze (moralno) kad gledaju film pa zato odluče da ga nacrne, nije mi jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Meni super zabavan bio novi Evil Dead (Rise), baš ima svega što se od ove franšize očekuje, SCREAM BLOODY GORE:blek:

Naravno da bez Eša nije isto, ali barem nisu ni malo okaljali ovaj serijal.. Dedit keva za oskara jebeš mi sve:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa vidiš ima humora, doduše u malim dozama i ne onog Kembelovskog kreveljenja iz druga dva dela.. Da onaj prošli je baš bio hororčina, i ne vidim problem u tome, ali eto ovaj novi je baš zabavan jer i pored brutalnih scena, koje definitivno dominiraju, ipak ima malo i te zafrkancije, a opet ništa ne deluje preterano goofy.. Mislim ono ništa te ne košta da odgledaš ako već voliš Evil Dead franšizu, mnogo gorih pokušaja ponovnog oživljavanja kultnih horora je bilo, a ovaj, u najmanju ruku, ispunjava očekivanja.. a i pritom ne traje dva ipo sata..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...