Jump to content

Košarka


Geozee

Recommended Posts

Naravno da se navija za Amere protiv Turske, taman posla da Turska bude prvak sveta u košarci. Ispušiće finale na domaćem terenu kao što su protiv nas na evropskom pre 9 godina. Mi smo bili i evropski i svetski prvaci, a oni neka se raduju tim finalima što su odigrali u Istanbulu, teško da će im to ikad ponovo poći za rukom. Sa Litvancima - zna se, svesti im otvorene šuteve za tri na minimum i pokušati spustiti Kleizu na manje od 20 poena. U napadu igra kao i do sada, i nema problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Драго ми је да сам се вратио на форум, овакве дискусије су непроцењиве. :haha:

 

 

Него, Тепићу, хоћемо ли да бијемо Шахтјор и тамо и код куће?

Share this post


Link to post
Share on other sites

M'rš na Liga šampiona temu, fudbaleri. :P

 

 

Што, сад кад пребијемо Литванце ово неће бити интересантна тема више, па можемо да искористимо и за ЛШ. :P

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva krađa.

 

Ja ne mogu da verujem, ne mogu da se oporavim, jebote...

niko normalan ne moze da se opravi posle onoga...

 

Неће бити, управо је дотични Иљасова киднапован из Узбекистана... Право име му је Арсен, ваљда, а после су му наденули то Ерсан.

 

kada uzmes njihovo drzavljanstvo dobijas to njihovo tursko ime...

 

 

 

 

 

dobro je...bilo je lepo dok cela kafana vristi za svaki kos...opet to neko zajednistvo kod ljudi...svi navijaju,svi bodre,na trenutak i pomislis da smo ljudi...taj osecaj je neprocenjiv...krenuli smo hrabro i skupo se prodali...ponosan sam...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne valja, male su šanse za preokret. Znam po nekim ranijim mečevima sa Litvanijom, nisu oni mi, pa da lako prokockaju prednost. Izgleda da se desilo ono čega sam se plašio - naš narod samo prvo mesto priznaje, pogotovo kad je košarka u pitanju. Kao da nismo imali post od 6 godina, kao da ne znamo da nismo bili nigde na košarkaškoj mapi sveta, pa sad hoćemo odjednom da budemo prvaci sveta i bronza nam ne znači ništa. Šteta, ovo je lepa prilika da se napravi novi kontinuitet medalja, a ovako ispada da su džabe pobedili Španiju i onako herojski se držali protiv Turske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muka mi je da gledam ovo dalje. Litvanci su imali slab dan protiv Amera, ali protiv nas su gadniji nego protiv Argentine. Jači su od nas, nema sumnje, sve i da nije ovakva situacija posle poraza od Turske. Sad sam tek ubeđen da će Litvanija biti prvak Evrope iduće godine, domaćini su i nema šanse da omanu. Za naše je loše što će i tada verovatno izgubiti od njih negde u završnici, možda baš u finalu, pa će razviti kompleks od njih. Eh, da nije u Turskoj prvenstvo, već negde u Velikoj Britaniji, recimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma šta lupaš bre, gde su jači nego mi, nije im bio loš dan protiv Amera, već dobra odbrana Amerikanaca, ova igra nije nikakav pokazatelj jer niko posle onoga sinoć ne bi imao sange i živaca da igra danas dobru utakmicu bez opterećenja makar bio i robot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad vidim onog invalida Kostu Perovica, odmah mi nije dobro...kad god udje, mi padamo...

Nemamo teskog centra i to ti je...Uz Krstica nam treba jedan dobar centar...ubice nas svi pod kosem...

Za Markovica nemam reci, bori se sjajno u odbrani , ali takav los sut, to nisam video da neko ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma šta lupaš bre, gde su jači nego mi, nije im bio loš dan protiv Amera, već dobra odbrana Amerikanaca, ova igra nije nikakav pokazatelj jer niko posle onoga sinoć ne bi imao sange i živaca da igra danas dobru utakmicu bez opterećenja makar bio i robot.

 

Seti se kako smo mi dobili Argentinu, a kako Litvanci. Isto poređenje možeš da napraviš između naše i njihove utakmice protiv Španije. Kažem ti, ovaj tim Litvanije ima podjednaku, ako ne i veću perspektivu nego Srbija, a na domaćem terenu ima da pregaze sve živo. Što se ove utakmice tiče, tačno je da je našima bilo teško da uđu u nju posle onakvog poraza, ali bi to bilo opravdanje da su Litvanci krenuli da nas gaze od prvog minuta - međutim, naši su fenomenalno otvorili utakmicu, vodili su i 9 razlike početkom prve četvrtine, Litvanci promašivali trojke i činilo mi se kako ćemo ih rasturiti - a onda neshvatljiv pad u igri i rezultatu.

 

U suštini, problem je u tome što su naši krenuli kao favoriti iz senke, jer ih je malo ko ubrajao u prve favorite za medalju. Pogotovo posle poraza od Nemačke. A onda ispada da završavamo prvenstvo u fazonu - ili zlato, ili ništa. To ne valja. Ako ti je cilj medalja, onda unapred praviš strategiju da osvojiš medalju, a to znači da meč za treće mesto mora da ti bude važniji nego finale, jer u finalu imaš obezbeđeno srebro i ako izgubiš, a porazom u meču za bronzu gubiš sve. Pa i Partizan je na F4 imao šokantan poraz u polufinalu, pa se digao, ljudski odigrao i zamalo da pobedi favorizovani CSKA. I to u situaciji kad je borba za treće mesto imala mnogo manji značaj nego ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je tu neshvatljivo? Prince, 'ajde nemoj da pričaš o stvarima koje ne znaš. Ja sam 10 godina igrao košarku i znam kako je ovako igrati, doduše mnogo manjeg značaja, ali, čim te neko stigne, posle onoga sinoć u glavi imaš "jebote, nećemo valjda bez medalje da odemo kući, aaaa".

 

Litvanci nemaju veću perspektivu nego mi i to je činjenica. Dobri su, ali nisu toliko perspektivni.

 

Svaka čast našim momcima, ja sam vrlo zadovoljan, oni su za mene šampioni i da nas nisu pokidale sudije juče verujem da bismo osvojili zlato.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad vidim onog invalida Kostu Perovica, odmah mi nije dobro...kad god udje, mi padamo...

Nemamo teskog centra i to ti je...Uz Krstica nam treba jedan dobar centar...ubice nas svi pod kosem...

Za Markovica nemam reci, bori se sjajno u odbrani , ali takav los sut, to nisam video da neko ima...

 

Da, nemamo jakog centra, to nam je bila mana celo prvenstvo. Kroz sve dosadasnje utkmice drzao nas je sut za 3 poena a uvek smo bili nadskakani i u napadu i u odbrani. Centri nam ni na jednoj utakmici nisu bili medju najefikasnijim igracima. Sto se tice Koste, imao je on dobru sezonu (nije dzabe otisao u Barsu) i odigrao je dosta dobrih meceva od pocetka priprema, medjutim zadnjih nekoliko meceva protiv jacih ekipa nije se bas nesto proslavio.

 

I to sto se tice Markovica, jebes igraca koji igra samo odbranu, u napadu zna da se zaleti pod kos ali uvek sledi povratni pas, nema muda, ili znanja da ide do kraja, plus sto nisu prakticno trebali ni da ga cuvaju na sutu...mislim da su nam i ti prodori plejeva dosta nedostajali, recimo nesto kao sto je Mekejleb u Partizanu znao da radi.

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta nista od medalje . Za pohvalu je jedino zalagnje Novice i Savanovica , njima se igralo , ali dobro , odlican rezultat na ovom SP . Kad se sve sumira , najvise na prvenstvu je pokazao Velickovic , racunajuci i odbranu i napad , i pouzdanost , zatim Keselj , koji samo malo da popravi odbranu i bice kompletan igrac . Teo je bio solidan , mada moze i on bolje , Krle malo podbacio , a najgori na celom prvenstvu je bio Tepic .

Sve u svemu svaka cast ovim momcima i selektoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je tu neshvatljivo? Prince, 'ajde nemoj da pričaš o stvarima koje ne znaš. Ja sam 10 godina igrao košarku i znam kako je ovako igrati, doduše mnogo manjeg značaja, ali, čim te neko stigne, posle onoga sinoć u glavi imaš "jebote, nećemo valjda bez medalje da odemo kući, aaaa".

 

Litvanci nemaju veću perspektivu nego mi i to je činjenica. Dobri su, ali nisu toliko perspektivni.

 

Svaka čast našim momcima, ja sam vrlo zadovoljan, oni su za mene šampioni i da nas nisu pokidale sudije juče verujem da bismo osvojili zlato.

 

Razumem ja to, ali se vidi da je 6 godina bez medalje ostavilo traga. U poslednjih 50 godina nije bilo tako dugog posta. Opet imamo dobru ekipu, to je jasno, ali smo izgubili neki pobednički mentalitet koji je našima ranije redovno donosio medalje. Gubila su se polufinala i ranije u neizvesnim završnicama (samo krivicom Divca smo dva izgubili, 1986. i 1999.), pa to nije smetalo da osvojimo bronzu kad je zaslužujemo. Ja verujem u ovu ekipu, ali se plašim da će se ponavljati neka sranja koja su nas ranije ujebavala. Ko može da garantuje da kroz koju godinu Teo i Novica neće krenuti putem Stojakovića, Radmanovića i Miličića i odjebati reprezentaciju? Ko može da garantuje da će ekipa biti dobro vođena - Ivković će u penziju, ne znamo još da li će mu naći pravu zamenu, bez obzira što imamo mnogo dobrih trenera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar pochetak, losh kraj. Jesu li nam sad sudije krive? Nisu. A vidim ovde vec pljujete igrache. Svaka vam chast. Shto reche Prince- svi odma hoce zlato, a ne secaju se da nas 6 godina nije bilo nigde. Dobro je i ovo shto su do sad uradili.

 

Niko ne pljuje igrace. Ja im cestitam svima na ovom rezultatu i na zalaganju i ne zameram nikome nista. Ja sam vec rekao da su me jedino Tepic i Markovic nervirali, jbg. sta jes' jes', mislim ne krivim ih, jednostavno ne mogu bolje, bar Markovic, Tepic je mogao i bolje da odigra, ali jbg. sedeo je celu sezonu na klupi, sto je ostavilo posledice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne pljuje igrace. Ja im cestitam svima na ovom rezultatu i na zalaganju i ne zameram nikome nista. Ja sam vec rekao da su me jedino Tepic i Markovic nervirali, jbg. sta jes' jes', mislim ne krivim ih, jednostavno ne mogu bolje, bar Markovic, Tepic je mogao i bolje da odigra, ali jbg. sedeo je celu sezonu na klupi, sto je ostavilo posledice.

 

marković je imao par odličnih poteza. ako nisam nešto pobrkao, u meču sa australijom kada se lomio rezultat je odgrao par odličlnih odbrana - da smo taj meč izgubili pričala bi se danas sasvim druga priča.

i u globalu je igrao ok (stvarno nam je značio u odbrani, za razliku od teodosića), mada jeste bio među lošijim u našem timu.

 

što se konačnog plasmana tiče: pa posle onog juče i nisam očekivao medalju. biće medalja, ima vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasna mi je koncentracija lupetanja na ovoj temi.

 

Sve u svemu, da podvucem malo, ja sam bas zadovoljan onime sto sam video od nase ekipe, puno lepih momenata, puno lepih poteza, vrlo efikasna igra, mozda ne bas sve pod konac, ali ono sto smo mi priredili prosle, a pogotovo ove godine je svetlosnim godinama ispred "moskitosi" lakrdije. Danas smo izgubili, sto zbog psihicki bas sjebane ekipe (reakcije na klupi su dovoljno govorile), sto zbog...nemam bolju rec, blesavog Kleize. Jedno je da izgubis od Amera, drugo od sudija. Ako nista drugo, bilo je fino danas gledati jedno dobro sudjenje. Osim toga, bilo mi je malo bolno posmatrati nase posebno u trecoj cetvrtini, ali su ipak casno na kraju zavrsili.

 

Ne znam da l' sto sam Partizanovac, ali ne vidim razloga da se Milenko TOLIKO napada koliko ga sa svih strana napadaju. On ce biti i do godine u ovoj ekipi, apsolutno zasluzuje to. Apsolutno najveci sok mi, naravno, priredio Rasic :] Stvarno je lepo igrao, a bogme i Keselj me baaas obradovao igrom, posebno u nokaut fazi. Ostali..pa rekao bih uglavnom ocekivano, npr. Kosta je dobar, ali nikada nece dovoljno procvetati, Novica je PREDOBAR da trune u onom Realu jos jednu sezonu, a Teo je najludji covek sa ove strane Bramaputre...

 

Ubedljivo, ali ubedljivo najvaznije je da kako tako zadrzimo Dudu. Ja ne vidim pristojnu zamenu za tog coveka. Kukala nam majka ako nam ekipu sledece godine vodi Djurovic ili tako neko.

 

SAD, evo, bije Turke...nadam se da ce sudije da mi dati bar malo razloga da se nasmejem posteno, da je ono sinoc bila neka druga reprezentacija umesto nase, sigurno bih se pokidao od smeja :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...