Jump to content

Formula 1


kuruz

Recommended Posts

Ma sigurno će u Zauberu da dominira.. :mhihi:

 

Nego nešto se pitam, obzirom da im dovodjenjem mladog Leklerka očigledno treba podrška vozaču No.1, a nikako konkurent, da li je za tim važnije da imaju vozača šampiona, nego konstuktorska titula?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sigurno će u Zauberu da dominira.. :mhihi:

 

Nego nešto se pitam, obzirom da im dovodjenjem mladog Leklerka očigledno treba podrška vozaču No.1, a nikako konkurent, da li je za tim važnije da imaju vozača šampiona, nego konstuktorska titula?

 

Konstuktorska titula im je važna kao što je Djokoviću Dejvis kup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konstruktorska titula je vazna koliko i vozacka, narocito u pogledu nagradnog fonda, sem ako ne racunas da Merc i Ferrari imaju "beskonacno" finansijskih sredstava, al' mislim da bi takvo gledanje na stvari bilo neozbiljno :D

 

Ali ne znam kako je Human zakljucio da dovodjenje mladog i gladnog vozaca kao npr. sto je bio i Max ukazuje da 'ocigledno treba vozac no.2', drzanje Kimija u ekipi je bilo to, ovo je konacno nesto drugo, da Ferrari zagrize malo nesto novo, izadje is zone komfora.

 

Leclerc ako mu je do titule a jeste, nece da dozvoli da ga pakuju u no.2, a to je dobra lekcija koju je tata Verstappen preneo na sina pa time i na mladje generacije - ni prema kome respekt na stazi i kategoricno odbijanje uloge vozaca br.2.

 

A Ferrari ako ima mozga zna da mali nece hteti da svira drugu violinu, tako da racunam da su svesno uzeli klinca da ga puste da pokaze ume li... A mislim da ce bude bolji nego Kimi

 

Otprilike svako ko je prihvatio no.2 ulogu pre ~desete trke sezone je ostao no.2 ceo zivot xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i Botas je mlad, perspektivan, željan pobeda.. makar bio :mhihi:

 

Znaš kako, i ja sam mislio da je konstruktorska pobeda bitnija za sam tim, ranije sam i ja uvek više navijao za neki tim konkretno (mclaren, williams), nebitno koji šofer će osvojiti titulu. Ali izgleda da se situacija malo okrenula, tako da se mnogo više forsira vozač, verovatno na taj način i tim dobija veću podršku publike, a samim tim veću popularnost i profit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konstruktorska titula je vazna koliko i vozacka, narocito u pogledu nagradnog fonda, sem ako ne racunas da Merc i Ferrari imaju "beskonacno" finansijskih sredstava, al' mislim da bi takvo gledanje na stvari bilo neozbiljno :D

 

Ali ne znam kako je Human zakljucio da dovodjenje mladog i gladnog vozaca kao npr. sto je bio i Max ukazuje da 'ocigledno treba vozac no.2', drzanje Kimija u ekipi je bilo to, ovo je konacno nesto drugo, da Ferrari zagrize malo nesto novo, izadje is zone komfora.

 

Leclerc ako mu je do titule a jeste, nece da dozvoli da ga pakuju u no.2, a to je dobra lekcija koju je tata Verstappen preneo na sina pa time i na mladje generacije - ni prema kome respekt na stazi i kategoricno odbijanje uloge vozaca br.2.

 

A Ferrari ako ima mozga zna da mali nece hteti da svira drugu violinu, tako da racunam da su svesno uzeli klinca da ga puste da pokaze ume li... A mislim da ce bude bolji nego Kimi

 

Otprilike svako ko je prihvatio no.2 ulogu pre ~desete trke sezone je ostao no.2 ceo zivot xD

 

Da mogu da biraju verovatno bi 2 konstruktorske zamenili za 1 vozačku titulu. Takodje pre bi bili 1. i 4. nego 2. i 3. + uzeli konstruktorsku. Zato mi i nije najjasnije šta rade ove sezone u par trka (naročito Italija i Austrija).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, trenutno im se ne drma stolica (ferariju), sa 16 titula daleko su ispred trenutno najjačeg tima (mercedes - 4 titule), dok Meklaren i Vilijams imaju nešto manje od Ferarija, ali trenutno nisu ni blizu osvajanja novih trofeja. Veruj mi, da je situacija drukčija, sigurno bi im najveći prioritet bio da i dalje budu tim sa najviše konstruktorskih titula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ni za taj utisak odakle ti (da je bitnija konstruktorska), oduvek je ovako za prestiz bila bitnija vozacka, ali mislim da je bitnija konstruktorska nego sto joj se pridaje paznje ovako, samo se na nju slabo obraca paznja jer u ~85% slucajeva konstruktorsku osvaja ekipa ciji vozac osvoji titulu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.b92.net/sport/automoto/f1.php?yyyy=2018&mm=09&dd=13&nav_id=1443432

 

On će u naredne dve godine voziti za Zauber, u ekipi u kojoj je počeo karijeru. Upitan da li je srećan što će preći u manju ekipu, on je odgovorio pitanjem: "Zašto da ne". "Zato što želim da idem. Zašto to komplikujete", rekao je Raikonen.

 

On će sledeće sezone kao 39-godišnjak biti najstariji vozač u šampionatu, a upitan da li i idalje ima strast za trkanjem, uprkos godinama, on je kamenim licem odgovorio: "Ne, nemam".

 

:haha: :haha:

 

 

nisam imao pojma da ovi deset, odnosno jedanaest godina nisu osvojili titulu

 

dodatak:

 

idioti sa B92

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Odgleah pos' ne znam koliko vremena prvih 20 krugova od mislim 56, moro sam da put putuem, put daleki

 

Na krau procitah na portalima dae bilo nekih promena, izglea kao i uvek propustim 'naibolje'...nie sampionat resen, neka lazna tenizia i neizvesnost se drzi

 

Ali par stvari koe sam primetio

 

1) Ima vozaca iz Australie, Kanade, Svecke, Holandie, Belgie, Meksika, Danske, cak i fakin Monaka itd...e to neko agresivno multi-kulti forsiranje, u fazonu da se animirau fanovi iz apsolutno svake zemlje ili e to slucaino tako, svi su zasluzno tu dje esu?!

 

Sve nesto mislim - dogodine u Prizrenu, Bata Zivotinja aplicira da bue prvi vozac Kosovo republjika u letecem cirkusu

 

Da, cudo da nema Amera

 

2) Okrenu se Fetel na stazi nedje u petom krugu (a u sustini ko ono na tnjiteru, ko da se #nie_se_desilo), na valjda 14 mestu u tom momentu...i onda volsebno za 7-8 krugova on pretece njih 8-9, nailaganie i vec na petoi pozicii ...e su oni ostali vozaci u fazonu likova sto voze po ibarskoi magistrali, pa ti dau kulturno desni zmigavac da ih obidzes...ili voze neke apsolutne kante od bolida, Ferari e speisatl za njih?

 

Kakvae onda poenta sampionata? Nek se jure njih cetvorica iz Mercedez/Ferari + Maks Verstapen, koi me pre par godina odusevio kurcevitoscu u Monaku...pa cak i ako se slupao, rekoh sebi u bradu - bice nesto od ovog momka...apsolutno zasluzue da bue sampion u buducnosti

 

3) Iako me Alonso vazda nervirao i bas mi bilo drago sto gae onai neki izgurao sa staze...apsolutnoe bio u pravu kadie rek'o preko radio veze - NEMOGUCE E VOZITI medzu ovim momcima, aludirauci na onai karambol stoe nastao na pocetku

 

4) Na kou foru e prvoplasirani bolid kretao s desna, kadie prva krivina ostra na levo, pos ' 100m (stoe definitivno odgovaralo ovima na 'parnim' poziciama)...i Dimon Sid sa karting iskustvom bi pretekao Hamiltona u toi krivini, ne Kimi Raikonen

 

Apsolutna sprdacina, ebes mi sve ako nie zanimljivie otici u luna park, dje su autici i gleati one tamo sto se sudarau medzu sobom 2-3 sata

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo svaka cast Kimiju, legendi ovoga sporta, izvristao sam kad je izvadio iz kacige istu onu facu koju uvek ima :haha:

 

1) Ne forsira se previse, zasluzno su tu (igraju i sponzori ogromnu ulogu naravno ali nema puno losih vozaca koji su tu zbog multikulti i para)

 

Npr. brt Hartley sa Novog Zelanda deluje kao da je pao tu s Marsa, ali ima dve WEC titule i pobedu na 24h Le Mana, jedini forsirani vozaci su Lance Stroll koji je ultrabogatas, i sto je Putin resio da bude bar jedan Rus u F1 i da Rusija ima Gran Pri, pa tu bleji Sirotkin koji veze nema. Tuga koja je sprdnja Williams btw.

 

Kad je pa bilo Amera? XD

 

Nemaju oni tamo takmicenja iz kojih je F1 logican napredak i u kom se uci ta tehnika, oni tek od ove godine imaju F3 takmicenje, a F4 imaju od 2016. Nista slicno GP2 seriji mislim da nema.

 

Bilo ih je par na kratko poslednjih (tipa 40 xD) godina, poslednji sampion i pobednik trke im Mario Andretti, pravi Amurikanac... Ni Haas F1 koji je americka ekipa nije hteo da forsira americke vozace. Losiji su jbg :D

 

2) Desilo se par puta ove sezone da se neko iz Fer/Merc zaglavi iza malo duze, a Texas je dobar za obilazenje (fantazija duel na kraju trke Verstappen vs Hamilton btw), ali da, ostali su kante za Mercedes, Ferrari i Red Bull.

 

3) Alonso samo neprekidno kuka zadnje 3 godine, nema puno pileupova inace

 

4) Zanimljivo pitanje, ako te ne mrzi pogledaj nekoliko, generalno je pravilo da se pol pozicija nalazi na 'trkackoj liniji', tako onaj ko se kvalifikovao na pp nema i prednost unutrasnje krivine, posto vec ima prednost sto je ispred, onda bi taj mogo Demon Seed karting tehnikom da sacuva tu poziciju i od coveka koji je bolje startovao.

Ima izuzetaka, uglavnom kod novih staza, Valencia i ovaj Paul Ricard, te odluke donosi onaj FIA Safety Commission, tako i u Monte Karlu koji je skucen, pp je na unutrasnjoj strani, da ne bi morala grtalica da skuplja formulice svake druge godine iz onog dzepa koji se nalazi levo od prve krivine, bas tamo gde se skuco Max ono kad te je zadivio :D

 

Nije Kimi zbog toga obisao Hamiltona, nego zato sto je konacno jednom u poslednjih sto godina dobro startovao, a Hamilton je zasro :D

 

 

Trke su dosadne, da. Bude nekad nesto dobro ali mnogo manje akcije napakovano nego u MotoGP, a i tamo pederski Michelin smanjuje broj duela zato sto je guma primadona pa mora da je cuvaju

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auhhhh koja sve pitanja čovek (KK) postavlja.. Dobro da imamo raspoloženog i strpljivog Dimona!

 

Reći ću samo - dobro da ima i ta tri (mada više dva :bigblue: ) tima da se kolju, bilo situacija (i previše) kada je godinama jedan tim dominirao.

 

E sad pitanje za milijun dolara - Zašto je jebeni Ferari u sred najbitnije faze takmičenja menjao bolid koji je očigledno konkurentniji, ako ne i bolji od Mecinih?? Evo sad ga opet vratio, i odma se vidi da su se grdno zajebali?? Na stranu što je Hami dvaput išao u boks (nije prvi put da ga tim tako zajebe), ali i Botas je izgubio duel sa Fetelom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...