Jump to content

Serie A


Zagrivuk

Recommended Posts

Za bekove sam saglasan.Pogotovo levi bek,tu su tanki do bola.De Ceglie moze biti odlican,sto i pokazuje,ali ja licno mislim da mu vise lezi levo krilo,umesto Nedveda.Tako da je pozicija levog beka izuzetno tanka.Molinara treba ubiti kao psa.Desni bek je ok,dobar je Grigera,i u ovom momentu nema neke preterane potrebe na toj strani posto ima mnogo alarmantnijih pozicija.Pre svega jos jedan stoper.Melberg je krsina,Legrotalje ili dobar ili katastrofalan,nema kontinuitet i nesiguran je,Knezevica ne bih komentarisao.Galas je ok,ali on nije trajno resenje...na toj poziciji treba vrhunski igrac.I onda idemo na sredinu terena.Zadnji vezni su super.Sisoko je fantastican,tu nema promene ni pod razno.Poulsen mu moze biti zamena.Ali centralni vezni...e tu je katastrofa.Kreativac,kreativac,kreativac...majstor sa loptom...u prevodu,Dijego.To je ono sto treba.Krila...De Ceglie na levu stranu,i mislim da bi trebalo sa tim.Desno...pa jebiga,Giovinco je univerzalac,neka probaju sa njim.Ali i dovesti jednog dobrog.Napad ok,tu nema price,iako Del Geniju polako istice rok trajanja,mislim da ova,i eventualno sledeca sezona jos,i on je u kurcu.Trezege...ne znam,videcemo,ali nisam optimista.Jakinta je ekstra,ne bih ga dao ni za 5 Modrica.Ali mogao bi jos jedan napadac.

U globalu:levi bek,stoper,jedno krilo,centralni vezni,i eventualno jos jedan napadac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njima bi bas trebao kreativac poput Modrica, koji moze da igra i defanzivno. Dijego je igrac koji igra dosta ofanzivnije, iza 2 napadaca po obicaju. I ne znam koliko bi se usrecili sa njim. Da je srece, pa da zapnu i dovedu Hamsika. Momak vec drugu sezonu igra na nivou, i ima perspektivu da bude strasan igrac. Ima brzinu, tehniku, kreativnost, i ono sto je bitno za ofanzivnog srednjaka - osjecaj za gol. Umjesto Modrica, mozda bi Xabi Alonso bio pun pogodak, al opet dolazimo do jedne bitne stavke - kako ce se taj igrac pokazati u potpuno drugacijem sampionatu. Alonso je odlican kreativac, al ta promjena sredine i jake lige za drugu je upropastila mnogo bolje igrace. Za napad definitivno bih isao na Kvaljarelu il Kasana, pa sto bude. Voli Juventus talijanske igrace u napadu, to im je vazda bila politika. Grigera je osrednji, al se slazem da imaju potrebnijih investicija.

 

Hamsik-Alonso-Sisoko-Kamoranezi bi bila ubitacna sredina, sa tim da mjesto Dzermana upane Djovinko koji stvarno ima lakocu pokreta, tehniku, ali i 15 kila zajedno sa krevetom :) Jakvinta je odlican dzoker, meni je on uvjek bio igac koji iz nekog drugog plana biva opasan. Bizon, jak i brz na onu konstituciju, ne bih ga prodao na njihovom mjestu.

 

Sto se tice INtera, spominju se Bane Ivanovic i Drogba, dok u suprotnom pravcu ide Adrijano i $$$. Neki spominju odlazak Mansinija il Kvarezma vec posle bozica, moguca destinacija Real Madrid. I naravno, jedan fin transfer dogodine. Mikel Essien il Anderson iz MAN UTD, koji su izrazili zelju da se oprobaju u talijanskoj ligi(Anderson je otvoreno o tome pricao). I ko zna, mozda Morati Babbo Natale dovede nekog od C. Ronalda, Messija, Etoa il Aguera. Treba im jos jedan extra igrac uz Ibrahimovica da bi uzeli ligu sampiona, ovako prosto ne ide. Mansini i Kvarezma osvajaju bidone, Baloteli i Adrijano se zajebavaju, a Ibrahimovic ne moze sam da izgura citavu sezonu. Gledam nesto onu sliku sto je postovah na prosloj strani, zamisli jebote da ti se zaleti onoliko magare. Definitivno uz barseloninog mesiju i Kaku, najbolji igrac danasnjice. Ima sve, samo mu hvali neko priblizno njemu da ima sa kim da igra. Koliko god Inter bio jak, ipak im hvali udarni dvojac koji ovi ostali timovi imaju (Rooney-Ronaldo, Lampard-Drogba, Gerrard-Torres, Messi-Etoo..)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Ibrahimovica se ne slazem.Jest' on sjajan igrac,ali po meni nije na nivou Mesija,Kake ili Ronalda.Interu treba jedan napadac,to sto si rekao si u pravu.Kao i stoper.Samuel je nepouzdan,Materaci je jednostavno Materaci,a Burdiso je bizoncina.Mislim da bi sa tim transferom Drogba-Ivanovic resili probleme.Na papiru barem,druga je prica prilagodjavanje,pogotovo kod Drogbe.

 

Hamsik je odlican,i zaista bi bio odlicno pojacanje za Juve.Ukoliko uprava malo zapne oko njega,a podrsku im da i njegov sunarodnik Nedved,mislim da bi ga mogli videti u staroj dami.Dijego bi bio odlican,treba jedan ofanzivniji vezni koji zna sa loptom.Obavezno.Modric mozda ima potencijal,ali do sada nista od tog potencijala nije pokazao.Uopste mi se ne svidja,i mislim da Juventus moze naci mnogo korisnije.Od Xabi Alonsa nema nista.Ako Beri predje u Liverpul,on ce u Arsenal.Dugo se vec o tome prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lemmy, evo nesto interesantno :mrgreen:

 

http://www.goal.com/it/news/7/calciomercat...ere-dello-sport

 

A ko ne zna talijanski - Inter se sprema da posalje ponudu za Dijega(januar ili kraj godine), ako Murinjo odlucio da u potpunosti prilagodi 4-4-2 formaciju. Ne znam, i dalje ostajem pri stavu u vezi brazilca. Moze da zasija, ali nesto mislim da ce se provesti kao Kvarezma. Licno, nadam se da ce Murinjo u drugom dijelu sezone povratiti formu Mansinija i Kvarezme, sto bi uz Balotelija znacilo da se vraca na 4-3-3 formaciju. To je prava stvar za ligu sampiona, obzirom da skoro svi najveci timovi igraju sa jednim izrazitim napadacem i ofanzivnim krilima i poluspicevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto na italijanskom,kada moze i na engleskom:

 

http://www.goal.com/en/news/1707/inter/200...at-inter-report

 

To je stara vest.Zna se da su Inter i Murinjo zainteresovani za njega.On je izjavio da karijeru zeli nastaviti u italiji,i da ga zanimaju jedino Juventus ili Inter.Juventus jeste u prednosti sto se tice dovodjenja,ali ne bi me cudilo da im ga Inter mazne ispred nosa,kao sto im je Milan maznuo Flaminija.Ipak su Seko i ostatak uprave nesposobni maloumnici,tako da me nakon Van Der Varta i Flaminija,ne bi cudilo ni da dodje do fijaska sa Dijegom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Van Der Fart se nesto nije ekstra pokazao, iako mi je najbolji od te trojice. O Flaminiju da ne pricam, totalno je nebitan i neprimjetan u igri Milana. Mozda sad kad je Gatuzo aut, francuz pokaze zasto ga toliko hvale. Mislim da je dobro sto ih Juve nije doveo na kraju, a eto mozda im Diego bude treca sreca.

Velim ja, ko uzme onog Hamsika i Lavecija, napravio je dobar posao. Mozda da im neko priprijeti pistoljem i tako ih dovede, to kod Hamsika pali :)

 

Inter ce dogodine da zapne za Teveza il jednog od najcuvenijih argentinskih zetova Aguera. Covjek lagano zabija golove, a usput ga je zabio i cerci Maradone. Juve nek se slika osim ako ne dovede bar 3 jaka pojacanja, a Milan malo da pospremi onu sakatu odbranu i zadrzi Kaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ocigledno da se Van Der Vart i Flamini nisu uklopili u nove timove.Mislim da je u slucaju Flaminija krivac Anceloti koji mu jednostavno ne daje dovoljno sanse.

Za Hamsika se slazem,taj mali je bomba.Voleo bih da ga vidim u Juventusu,Nedved tu moze odigrati veliku ulogu u njegovom dovodjenju.Ali u svakom slucaju,ko god da ga dovede,uradice sjajan posao.

Sto se tice Dijega,tu sreca nece igrati nikakvu ulogu,vec samo i jedino umesnost uprave koja zeli da ga dovede.Juventus je tu sakat do bola,i zbog toga sam jako sumnjicav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uprava Juventusa je u ovom momentu stvarno losa, jos kad se uporedi sa transfer magom Modjijem(dobro, i mafijozom :mrgreen: ). Ali i pored takvih pojacanja, Juve dobro gazi. Kakav karakter, e to se cijeni!!!

Milan sad planira nesto poput sidorf-pirlo-bekam + kaka-pato-ronaldinjo, sto je po meni suludo. Postaju galaktikosi, sa doduse mnogo kompaktinijim timom od madridskih zvijezda i zvjezdica. Ali opet, njihove utakmice ce bit rasturanje u oba pravca. Ona bogaljska odbrana sa Kahom i Mladinijem prosto te tjera da im zabijes 2 komada. Iako mnogi milanisti svrsavaju poslije rapsodije vs. Udinese, ipak mi rosoneri ostaju kao ekipa koja moze da bljesne isto kao sto ce par puta prnut u chabar. Jos ne igraju LS,a vec zaostaju 9 bodova za Interom. Bruka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice transfer politike , istorijski gledano , najvise cenim Juventus i Bajern Minhen , to su klubovi u kojima se sistematski radi , i koji uglavnom prave igrace , a ne kupuju skroz gotove , prema tome ne ocekujem neka epohalna pojacanja sto se tice Juventusa.

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uprava Juventusa je u ovom momentu stvarno losa, jos kad se uporedi sa transfer magom Modjijem(dobro, i mafijozom :mrgreen: ). Ali i pored takvih pojacanja, Juve dobro gazi. Kakav karakter, e to se cijeni!!!

 

To se slazem.Juventus u globalu ima dobar tim,ali ne vrhunski.Medjutim,u timu je nekoliko fantasticnih igraca:legendarna petorka+Amauri,Kjelini,Sisoko,Jakinta...uz iskustvo,velicinu i ime kluba,i stil koji gaji klub,jako ih je tesko dobiti.Ipak je to Juve,kao sto ti kazes imaju karakter...

Ono sto meni licno najvise smeta,pored maloumne uprave naravno,jeste Ranijeri.On jednostavno nije trener za velike rezultate.Ok je on kao prelazno resenje,ali treba bolji.Pored toga,jos jedan razlog zbog koga bih voleo da mu vidim ledja:totalno ignorisanje jednog od najboljih mladih igraca na svetu,Giovinca.Te prilike na kasicicu nisu ni za kurac.Taj mora osetiti konstantno igranje,mora osetiti ozbiljan fudbal.Ovako nece od njega biti nista.A ima neverovatan potencijal.De Ceglie takodjer ne dobija previse sansi,vise od Giovinca,ali i dalje malo.A decko je bomba.I na beku i na krilu moze igrati ko metak.

 

Milan sad planira nesto poput sidorf-pirlo-bekam + kaka-pato-ronaldinjo, sto je po meni suludo. Postaju galaktikosi, sa doduse mnogo kompaktinijim timom od madridskih zvijezda i zvjezdica. Ali opet, njihove utakmice ce bit rasturanje u oba pravca. Ona bogaljska odbrana sa Kahom i Mladinijem prosto te tjera da im zabijes 2 komada. Iako mnogi milanisti svrsavaju poslije rapsodije vs. Udinese, ipak mi rosoneri ostaju kao ekipa koja moze da bljesne isto kao sto ce par puta prnut u chabar. Jos ne igraju LS,a vec zaostaju 9 bodova za Interom. Bruka.

 

U principu,tu si totalno u pravu.I ako po meni to nije kompaktnije od Reala.Zbog toga sto su skoro svi ti igraci isluzeni.Gotovi su.Bekam je kanta,Pirlo je kanta,Sedorf postaje kanta,Ronaldinjo jeste genije,ali ruku na srce nikada on vise nece igrati kao pre 2-3 godine.Kaka je vrhunski tu nema sta.Ali nije on dovoljan.Pato jos uvek nista nije pokazao.Onda ostali:Flamini totalno indisponiran,Sevcenko je gotov i tu nema price,onaj Borielo je osrednji igrac koji je dobar za Djenovu ali ne i za takav klub kao sto je Milan.Pipo ih jos uvek vadi,ali legenda polako odlazi,mator je on.Odbrana je kriminal.Cela nova odbrana im treba.

Mene licno ovaj tim uopste ne fascinira,smatram ga totalnim promasajem i zrelim za rekontrukciju.Cak i sa ovogodisnjim pojacanjima.

 

 

Pariraju vec i ove sezone .

 

Pa pariraju,ali oni treba da dominiraju.A ostali da pariraju njima. :da:

 

Јувеу јесу неопходна појачања, а ценим га да је леђенда Амаури иначе металац. Зна неко?

 

Pa mozda voli Sepulturu i Sarcofago.

Lik je carina,obozavam tog coveka. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...