Jump to content

House M.D.


Anоnymous

Recommended Posts

HouseMD.jpg

 

Hugh Laurie je većini ovde poznat kao priglupi Prince Regent u trećem serijalu Black Adder-a. U ovoj seriji on glumi Dr. Gregory House-a, sarkastičnog svetski priznatog dijagnostičara, koji raspolaže timom veoma sposobnih doktora različitih oblasti specijalizacije. Dr. Eric Foreman je neurolog, Dr. Allison Cameron je imunolog, a Dr. Robert Chase je specijalizovan za intenzivnu negu. Dodajte na to još Dr. Lisa-u Cuddy koja je takođe i šef bolnice i Dr. James Wilson-a koji, izgleda, jedini razume House-a i koji mu je, verovatno, i jedini prijatelj. Elem, da ne razglabam previše, svaka epizoda se sastoji iz dva dela koja teku uporedo. Jedan deo (i onaj glavni) se sastoji iz pronalaženja prave dijagnoze pacijenta koji je obično u kritičnom stanju, a drugi deo su priče iz klinike opšte prakse na koju je House primoran jer je zapostavljao više godina.

 

Eh, to je otprilike to. Još samo da napomenem da je ovo najgenijalnija serija u proteklih 10 godina.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dr. House: At the end of "The Boy Who Cried Wolf," the wolf really does come. And he eats the sheep... and the boy... and his parents.

Dr. Chase: The wolf doesn't eat the parents!

Dr. House: It does when I tell it.

 

 

 

House je bezdušni skot. House je čovek od principa, uglavnom nekih pogrešnih ali ipak principa :lol: Nema nikakve bedside manire, uvek je grub prema svima i manijak najgore vrste. Tj. nema šanse da ga ne zavolite još u prvoj epizodi.

 

Dr. Wilson: You dosed me!

Dr. House: Yes I did but only because you didn't trust me, your best friend.

Dr. Wilson: You could have killed me!

Dr. House: Amphetamines wouldn't kill you.

Dr. Wilson: You don't know my medical history! I could have... I co... You could've given me a heart attack!

Dr. House: A heart attack wouldn't kill you. You were in a hospital.

[Dr. Wilson yawns]

Dr. House: Aha! You yawned!

Dr. Wilson: Aha! You tried to kill me!

Dr. House: I put you on uppers and you still yawned. Means it's a symptom, of being a big fat liar. Yawning is a side effect of some antidepressants, apparently the ones you're on.

Dr. Wilson: I'm not on antidepressants, I'm on speeeed!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna serija. Krivo mi je sto sam cesto propustala epizode (i kad se davao na RTSu i na HRTu). Zbog te serije i Plastic surgery (na Diskaveriju) mi je zao sto nisam upisala medicinu :)

 

A da su upisala zazalila bi kada bi znala cega sve moras da se odreknes :) :) :)

Medicina se upisuje samo ako se voli i ako se ima zivaca i to debelih :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Је л иде серија и даље на РТСу? У Нишу смо је редовно гледали...

 

Добар је Хју Лори... Глуми "идиота", како га назваше они студенти медицине... Ја мислим да би такав идиот могао да реши моје стомачне тегобе...

 

И серија је одлична, одувек сам волео да гледам те медицинске мада никад нисам желео да будем лекар иако су ме терали да то упишем... Ја ето нисам....

Edited by Álvaro Recoba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je Stejsi? Ona sto mu je nogu zeznula?

 

Glupo mi je sto se menja ekipa... mislim da sam potajno navijala za Kameronicu i Hausa. Pogotovo kad ju je video u onoj crvenoj haljini :D

 

Tripujem li se ili je Cuddyca bila u crvenoj haljini? :confused:

Anyway, Cameronica je bolji izbor nego Stacy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...