Jump to content

The Trigger


Dushan S

Recommended Posts

Nisam fan takve muzike, ali zvuk je odlican. Uz dobru promociju, valjda ce da se pojavi konacno kod nas neko novo veliko rock ime.
Hvala, hvala. Mada, interesantno bi mi bilo da čujem na osnovu ovih inserata, šta si konkretno skapirao, o kakvoj se muzici radi, tj kako ti je ovo zazvučalo? I nemoj ti tu meni rock ime na metal forumu :razz::pivopije:

 

znate sta je najbolje u celoj ovoj prici--- najbolje je to sto s textovi na srpskom.. :muzicar:
Pa kako i sama znaš, izdavanje albuma na engleskom kod nas baš i nije neki posao. :meshuggah: Ali radićemo vrlo brzo i engleske verzije. :muzicar:

 

промен' локацију, мени неће. шаљи ми на мејл. на пп. као линк. на репид шеру. билође.
Možda je do flash-a? Jel ti se pojavi film kad odeš kod mene na myspace stranicu? Proveri čisto ovako me interesuje. A evo ti link za .avi

http://www.sendspace.com/file/muzn63

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, hvala. Mada, interesantno bi mi bilo da čujem na osnovu ovih inserata, šta si konkretno skapirao, o kakvoj se muzici radi, tj kako ti je ovo zazvučalo? I nemoj ti tu meni rock ime na metal forumu :razz::pivopije:

Pazi, tekstovi na srpskom i zenski glas me neizostavno asociraju na Negative ;)

Sama muzika me podseca na neke stvari sto sam negde nekad cuo, ali ne mogu je uhvatiti ni za glavu ni za rep, opet jer takve stvari cujem samo "u prolazu". Definitivno je dobro sto instrumentalno ima tvrdju, prakticno metal pozadinu, koju pokrije pomenuti glas sto em povecava ciljnu grupu, em dobro zvuci. Ne znam, tesko je cediti komentar iz ovako malog uzorka ;)

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je do flash-a? Jel ti se pojavi film kad odeš kod mene na myspace stranicu? Proveri čisto ovako me interesuje.

пази, када сам ставио да отвара овај линк који си поставио - каже: постоји нови флеш плејер. скинем флеш плејер. не знам коју је тачно онда поруку исписао. у сваком случају није хтело. на твом момспејсу је радио клип.

 

сад баш нешто гледам онај тизр. вел'ки је значај нове џитре. вел'ки. имиђ ЈЕ све! када ће албун у радње, јел се зна од када ће се вртети спот?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, tekstovi na srpskom i zenski glas me neizostavno asociraju na Negative ;)

Sama muzika me podseca na neke stvari sto sam negde nekad cuo, ali ne mogu je uhvatiti ni za glavu ni za rep, opet jer takve stvari cujem samo "u prolazu". Definitivno je dobro sto instrumentalno ima tvrdju, prakticno metal pozadinu, koju pokrije pomenuti glas sto em povecava ciljnu grupu, em dobro zvuci. Ne znam, tesko je cediti komentar iz ovako malog uzorka ;)

To za Negativ kapiram... Mislim, logično je sa obzirom da imamo dva ipo benda koji sviraju nešto čvršće a da imaju ženski vokal da onda neke ljude to asocira. Čuo sam i mnogo čudnije komentare na šta podseća, opet zbog vokala :mrgreen:

 

пази, када сам ставио да отвара овај линк који си поставио - каже: постоји нови флеш плејер. скинем флеш плејер. не знам коју је тачно онда поруку исписао. у сваком случају није хтело. на твом момспејсу је радио клип.

 

сад баш нешто гледам онај тизр. вел'ки је значај нове џитре. вел'ки. имиђ ЈЕ све! када ће албун у радње, јел се зна од када ће се вртети спот?

Ok, fala što si probao, čudno da radi na jednom mestu a ovako ne... Imiđ je ćudo! :muzicar: Spot od posle sledećeg vikenda pretpostavljam, mada znaš kako je nikad se ne zna :mrgreen: U svakom slučaju ako i bude kasnio za TV, biće ga na netu!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je pocetak reklame mnogo mocan i interesantan. Zvuk je stvarno do jaja, onako bas svetski. Otprilike mogu i da shvatim zasto vam je decenija trebala da zavrsite album. :-)
Dobro, nemoj sad pred svima, zvanično, trebalo je 2-3 godine :mrgreen::pivopije:

 

bice zanimljive ekipe oko 6 danas na BF u prvom redu :D
Mi u stvari dođemo kao pozadinska muzika, a forumsko okupljanje je prava svrha :bigblue: Ponesete meze, karte, stočić na rasklapanje... :mhihi:

 

ja dolazim 100%...

dovodim neke ljude da cuju...

:pivopije:

 

Menadjere? :D
Neka neka, imamo ih sasvim dovoljno ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam na svirci i super sam se proveo. Nego, posto ja volim da kritikujem (iz najbolje namere), da krenemo.

 

Znaci, ovo dolazi iz perspektive nekoga ko slusa rok i metal, ima neko muzicko poznavanje, ali ne dovoljno da bi shvatio tacno sta se u pesmama dogadja, a verujem da ima dosta toga. Mislim da sam vasa ciljna publika.

 

Licno, svidja mi se dovoljno bend da bih kupio CD. Da ne poznajem Dushana malo i da nema ovog foruma, verovatno ga ni ne bih kupio, ali ja ne zivim ovde (u Srbiji) tako da nisam merodavan. Sto se mene tice, hteo sam da solaze budu malo duze, izgledale su mi nekako zbrzane, "ajde nesto da napravimo da se zadovolje metalci, ali da ne bude predugacko da bi se smorili ostali". Objektivno, ako hocete da budete mainstream bend, solaze su OK duzine, ali u tom slucaju nisam siguran da su pesme dovoljno pevljive. Nisam osetio neku energiju koju sam osetio kada sam, na primer, slusao Negative na Exit-u (a njih ranije opet nisam cuo). To mozda moze da bude do toga sto je bilo samo 50 ljudi ispred bine :udri: i zato sto nisam cuo originalne verzije pesama. Takodje mislim da se tu muzicki nesto zanimljivo desava sto ja ne znam sta je, i da zbog toga meni to ne deluje toliko pevljivo, ali ako ja ne razumem sta se desava i ne postujem to, onda sigurno nece postovati ni prosecan slusalac vaseg spota (sem ako ne zelite da vam muzicari budu jedini fanovi). Znaci ukratko, nisam video neku pesmu gde sam rekao "uh, ovo ce sigurno da postane hit". Ali opet, ko to jos vidi na prvom slusanju.

 

Obrade pesama su bile pun pogodak. Another brick in the wall pogotovu posto je stvarno "svi znaju" jer cak postoji i ona tehno verzija. A da, pevacica se par puta bas zeznula kod prvog sloga u "education". Umesto Enter Sandman, ja bih izabrao Voodoo Child. Isti efekat dobijate, a Dushan moze malo vise da se izivljava na gitari.

 

Pevacica treba da nauci malo vise da kontaktira sa publikom, ali dobro, tek pocinjete. Svidja mi se sto se ne boji da vice u mikrofon. Vokal se super cuo.

 

Uz dobru promociju, mislim da cete uspeti. Originalni na nasim prostorima definitivno jeste. Svi ste super muzicari. I mozda najvaznije. Drugarica koja je bila sa mnom, nema veze sa metalom (dosla je posto zna klavijaturistu), ali izlazi u KST na primer, je rekla "da ste bas kul". Druga drugarica, koja isto izlazi u KST ali slusa i metal i druge vrste muzike je isto imala pozitive utiske koliko sam primetio. Ali opet i ona zna klavijaturistu tako da neiskvareno misljenje i dalje nemam. Ali kad krene spot... valjda ce vas PGP pogurati.

 

Sve najbolje!

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako..da dam i ja svoj komentar... :D

 

na Beer Fest je zvuk bzvz... bas se oni tonci nisu potrudili.. to mi je globalan utisak... cim sam ja mogla normalno da prica znaci da je bzvz...

 

Milena-njoj stvarno fali malo energije na bini.. i kontakta sa publikom.. ona je ta koja mora najvise da se trudi da podigne atmosferu...a to ne radi... nacin na koji peva mi se dopada...

 

pesme su ok. kao sto sam i znala.. i kupicu disk (i doci cu kod tebe, Dushane, da mi das posvetu :D :D) upravo zbog tih pesama... po meni nastup reba da vam bude maalo harizmaticniji.. zaista fali.. ja kad dodjem na neki koncert ocekujem koncert u pravom smislu, boli me uvo za to dal cete zvucati kao sto je na disku, bez greske.. disk mogu i kod kuce da slusam... od koncerta ocekujem da vadite emocije iz mene na jedan drugi nacin...to mi je falilo...

 

u globalu, dopada mi se i bilo mi je lepo!!

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

na Beer Fest je zvuk bzvz... bas se oni tonci nisu potrudili.. to mi je globalan utisak... cim sam ja mogla normalno da prica znaci da je bzvz...

Za mene je to obicno znak dobrog zvuka :) Naravno, u slucaju kada se cuje i svaki clan benda, i pored toga moze da se razgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

he pa jeste naravno.. ja ne volim previse jak zvuk kao sto to obicno biva.. :da: ali ako se samo cuje gitara i vokal a od ostalih instrumenata ne bude skoro pa nista..:rolleyes: onda to sigurno nije dobar svuk..:D I to nije bilo samo na Triggeru tako.. na Jailbreaku se cak povrh svega suo Johnnyev prateci jace od glavnog vokala.. :icon_ne:

 

B)

Edited by WHISPER_EVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd sad da ne quotujem opet svakog redom, menjam stil! :bigblue:

 

Elem, mogao je stvarno da se napravi mali forumski skup na licu mesta, mada ja na žalost nisam mogao odmah do publike a kad sam došao nisam uspeo da nađem sve ljude... Dakle, za one koji su mi izmakli ili sam ih posle u gužvi promašio - hvala što ste svratili! :da:

 

E sad što se tiče samog event-a, to je 6 sati popodne, nama CD još nije izašao tako da sam ja shvatao tu svirku kao "Ajd da izađemo, šta fali" :muzicar: Bila je kul klupska svirka samo na prostoru za par desetina hiljada ljudi :mrgreen:

 

Što se tuče zvuka, da vam kažem, zvuk je bio fenomenalan - ali zaista fenomenalan u kontekstu toga šta je bilo na bini. Znači mi smo uživali u gomili amorfne buke, binska oprema je bila (ne šalim se) praktično ista kao za demo 202-jke, znači krš i lom, i pojačalo u koje sam se ubo se ponašalo kao vokmen pojačan na 11 koji bi rado eksplodirao ali pošto nema ni za to snage, radije će se usisati sam u sebe kao crna rupa. Danas sam pogledao video snimak koji je napravio ortak i nisam mogao da verujem da je recimo gitara zvučala skoro pa normalno, jer sam se ja fizički borio sa žicama da isteram neki sustain i bolelo me koliko prštim i krčim. Znači svaka čast toncu, osnovni zvuk koji on ima na bini iz instrumenata i šta se čuje dole je dupe i oko, on realno izvlači 110%. (ajd dobro naravno malo se vežbalo i eksperimentisalo na nama kao prvom bendu, što jes jes)

 

Što se tiče svirke, hvala na kometarima zaista, ali da sad tu ne pametujem - pošto smo fakat bili malo izbedačeni, a krenuli smo odmah posle tonske probe, ne čuješ ko šta svira, ja treba da glumim guitar-heroja a ONO što se lažno izdaje za pojačalo iza mene prdi, verovatno nije postojala spontana inspiracija za trčanje po bini i stage diving - bar kad se radi o meni! :mad: Da sam znao da dole zvučim pristojno a ne kao klinac koji je uključio Zoom-a u pojačalo od 10w možda bih imao scenski, ovako :no:

Naravno postoji i to da bi dobar zvuk, kilovati snage, upaljen lajt i 10000 ljudi koji znaju tesktove učinili da bend "zvuči" mnogo bolje (kao što to obično biva) nije nešto novo, ali sa obzirom da je ovo bilo sviranje za ljude koje znamo i koje je interesovalo da steknu neki utisak o tome kakav je materijal i kako sve to izgleda, ja sam zadovoljan... Prvo su me nervirale stvari na koje nisam mogao uticati, a pošto smo dobili posle svirke pozitivne komentare, ajd ok je.

 

Crusaderu, ako drugarice znaju klavijaturistu izlaze u KST i još kažu da im se sviđa uspeh je zagarantovan! :mrgreen: Vidimo se u nedelju!

 

Ivana, hvala što si uhvatila vremena da svratiš, u pravu si za "Harizmatičniji nastup", eto sledeći put ja lično bljujem vatru i vrtim one kineske tanjire dok istovremeno sviram solo jednom rukom! :muzicar: Šalim se, kapiram šta hoćeš da kažeš. Donosim paradajz u petak (i subotu) :red::razz:

 

Svi ostali, da vas sad ne navodim redom po imenu, hvala još jednom na drugarskoj podršci, ja se nadam da ćemo se u većini videti ponovo u septembru (dobro ajd videćemo se i pre toga ovako) na promociji, gledaćemo da organizujemo tako da preko dana bude za novinare a uveče i za radni narod, pa ćemo vas zvučno bombardovati sa većom preciznošću, a sa manje razdaljine :meshuggah: Crusader neće biti tu garant, ali samo za njega sviraću neki extended solo od 12 minuta, i onda mu šaljem snimak baj er mejl :bigblue:

 

Za koji dan update-ujem dešavanja i kačim prvi spot!

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto sledeći put ja lično bljujem vatru i vrtim one kineske tanjire dok istovremeno sviram solo jednom rukom ...

eee samo vatra ? A da pucaŠ gromovima iz dupeta i sevas munjama iz očiju ?

 

...

 

Elem, ja sam uglavnom dobio komentare kako nam je zvuk bio prilično ok, sećam se da Dusan i Pera nisu bili zadovoljni onim u šta su morali da se prikljuće (moji d boxovi su bas bili neki wow!, ipak), ali kažu ljudi da se lepo čulo, kao samo klavijatura možda malo tise - smrc, prc.

 

Do sledeće svirke će se muzika zavrteti i neće opet biti matine hopefully pa će sve to biti neuporedivo bolje u pogledu atmosfere ... i taho.

 

Hvala na iscrpnim komentarima i naravno hvala što ste došli u 6 popodne po vrućinčini da nas čujete - sledeći put Dušan bljuje vatru i naravno sve ostalo.

 

:pivopije:

Edited by Old Smuggler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...