Jump to content

The Trigger


Dushan S

Recommended Posts

Koja verbalna masturbacija je ova recenzija! :) Neko nije objasnio decku da batali svoje propale pismene zadatke iz srednje skole! :lol:

 

 

Inace, album sam preslusao, jako je dobar moram priznati! Mracno, nadrkano a opet istripovano melodicno... Prava kombinacija! :pivopije:

Od jachih stvari tu je naravno cetvorominutna elegija o osusenom cvetu strasti dvoje ljudi - Vise nece biti nas ;) , a nekako mi je vrh Dobar pas! Najprostiji rif na svetu, a tako zarazan!

 

 

Nista, to je od mene, samo napred, valjda cete postici bar neki medijski proboj, lepo bi bilo!

 

Poz :pivopije:

Edited by Acid Rain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre jedno pola sata usao smrznut sa ulice i od onda mi svira album u pozadini. Nisam dovoljno preslusao za neke ozbiljnije utiske, osim da pohvalim ulozeni trud u vizuelni deo price i da primetim da dosta dobro zvuci.

 

I da, da li je to do zivotnog ili godisnjeg doba, ali malo mi je preintenzivan album do sada - bas sam se obradovao spustanju lopte na Ti Si Potrosen :) Penzija...

 

srecno :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...mada ja iskljucivo slusam trenutno Gibonnija i novog Sergeja Cetkovica, tako da je to mozda i do mene! :bigblue:

 

Znas kako Gibonnijev live acoustic greje srce ovog mornara u prohladnim nocima :bigblue:

 

 

Dajte mu po toj promociji samo i bice ovo hit. Pa da jednom maloletnicama prodajem pricu kako sam jednom zamalo svirao u bendu sa klavijaturistom Triggera :metalac:

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ovo me poCetilo na jednu priču kad je radnik lokalne mesare mušteriji, kojoj je svako meso delovalo previše masno, preporičio da kupi krompir...

 

U skladu sa tim, predlog:

A da vas dvojica braće što vape za toplinom oko srca lepo batalite metal, kad je ionako previše žestok za vas i da se braCki zajedno utoplite, ifjunouuatajmiin. Sve uz Džibronija, a može tu još i neki Vlado Georgijev da pa'ne uz svu tu toplobratsku nežnost!

Na kraju pod ruke pa na koncert nevernih baba, tu je gitara ionako samo vizuelni efekat...

 

:pivopije:

 

ps.

Nema ljutiš, obojicu vas mlogo cenim end poštujem, samo su me pozadinski nastrojeni komentari naterali na ovu repliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast na dobroj recenziji!

Da ne svirate negde sad do 15-og, htio bih da vas pogledam... :pivopije:

:pivopije: Pa evo sviramo u Pančevu sad u četvrtak, kao neka mini promocija, ali sumnjam da ti je to usput. Onda sviramo 12. par pesama na nekom predstojećem grupnjaku 202-jke. Beogradska promocija će biti tek krajem Januara ili sam početak februara.

 

 

Inace, album sam preslusao, jako je dobar moram priznati! Mracno, nadrkano a opet istripovano melodicno... Prava kombinacija! :pivopije:

Od jachih stvari tu je naravno cetvorominutna elegija o osusenom cvetu strasti dvoje ljudi - Vise nece biti nas ;) , a nekako mi je vrh Dobar pas! Najprostiji rif na svetu, a tako zarazan!

 

 

Nista, to je od mene, samo napred, valjda cete postici bar neki medijski proboj, lepo bi bilo!

 

Poz :pivopije:

Hvala na lepim rečima! :pivopije: Dobar pas se meni dopalo kako je ispalo kad smo je snimili, i možda je onako više strejforvard. Za medijsko proboj evo, guramo i guraćemo, pa dok ne ubedimo ljude da slušaju :mrgreen:

 

 

Ja sam pre jedno pola sata usao smrznut sa ulice i od onda mi svira album u pozadini. Nisam dovoljno preslusao za neke ozbiljnije utiske, osim da pohvalim ulozeni trud u vizuelni deo price i da primetim da dosta dobro zvuci.

 

I da, da li je to do zivotnog ili godisnjeg doba, ali malo mi je preintenzivan album do sada - bas sam se obradovao spustanju lopte na Ti Si Potrosen :) Penzija...

 

srecno :pivopije:

:pivopije: Hvala, i hvala na kupovini, zaista!I ne samo tebi. Negde je i taj omot i sve ostalo deo jedne priče i jednak je trud u sve uložen tako da mi je stvarno drago kad se neko odluči da kupi izdanje, i imam utisak da ako je muzika komunikacija sa slušaocem, onda nije isto da li neko samo čuje bend ili vidi cede, skapira neku ideju, čita tekstove i sluša muziku. A sad da li je preintenzivan, ne znam, interesantan mi je komentar! :muzicar: Nije to loše, samo da nije da smo njanjavi, a nadam se da nismo (:

 

Dajte mu po toj promociji samo i bice ovo hit. Pa da jednom maloletnicama prodajem pricu kako sam jednom zamalo svirao u bendu sa klavijaturistom Triggera :metalac:

Ja tu priču redovno prodajem maloletnicama :mrgreen:

 

 

Sve ovo me poCetilo na jednu priču kad je radnik lokalne mesare mušteriji, kojoj je svako meso delovalo previše masno, preporičio da kupi krompir...

 

U skladu sa tim, predlog:

A da vas dvojica braće što vape za toplinom oko srca lepo batalite metal, kad je ionako previše žestok za vas i da se braCki zajedno utoplite, ifjunouuatajmiin. Sve uz Džibronija, a može tu još i neki Vlado Georgijev da pa'ne uz svu tu toplobratsku nežnost!

Na kraju pod ruke pa na koncert nevernih baba, tu je gitara ionako samo vizuelni efekat...

 

:pivopije:

 

ps.

Nema ljutiš, obojicu vas mlogo cenim end poštujem, samo su me pozadinski nastrojeni komentari naterali na ovu repliku.

:lol: Metal! :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest karmacoma

Sad sam se i ja docepala albuma. Sve pohvale zvuci sjajno posle dugo vremena na domacoj sceni da se pojavi nesto tog tipa (cak sam se registrovala na forum da bih to i napisala). Stvarno sjajno :meshuggah::zeleni:

 

 

Jos ranije sam cula ovaj bend ali u nekoj demo verziji i bas mi je drago da ste se probili. Jedino sto mi se vise svidja prethodna pevacica, ima senzibilniju boju glasa pogotovo sto bih rekla da je lik (musko) pisao pesme, pa mi sadasnji vokal jos dodatno cini pesme grubljim. Ne bih mogla da joj zamerim da nema glas ili da nema boju nego nesto bas to "trece" (da je ona ta u pesmama).

To su moje sitne zamerke (ipak slusam muziku dosta godina pogotovo sa zenskim vokalima).

 

p.s. tekstopiscu: zasto naziv albuma "ljubav" kada su to samo neka zenska razocarenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svideo mi se onaj spot na YouTube-u, zaboravih ime pesme. Malo mrachno , a opet zvuchi ko hit ;)

Hvala na preslušavanju! :pivopije: To je valjda dobro ako zvuči kao hit :mrgreen: Ako imaš dobre volje i vremena, na myspace-u imaš još neke audio isečke pa poslušaj i to!

 

Sad sam se i ja docepala albuma. Sve pohvale zvuci sjajno posle dugo vremena na domacoj sceni da se pojavi nesto tog tipa (cak sam se registrovala na forum da bih to i napisala). Stvarno sjajno :meshuggah::zeleni:

 

 

Jos ranije sam cula ovaj bend ali u nekoj demo verziji i bas mi je drago da ste se probili. Jedino sto mi se vise svidja prethodna pevacica, ima senzibilniju boju glasa pogotovo sto bih rekla da je lik (musko) pisao pesme, pa mi sadasnji vokal jos dodatno cini pesme grubljim. Ne bih mogla da joj zamerim da nema glas ili da nema boju nego nesto bas to "trece" (da je ona ta u pesmama).

To su moje sitne zamerke (ipak slusam muziku dosta godina pogotovo sa zenskim vokalima).

 

p.s. tekstopiscu: zasto naziv albuma "ljubav" kada su to samo neka zenska razocarenja?

E pa hvala ako si se registrovala samo zbog toga :zeleni: Kako si ti čula za materijal i bend?

Postojale su demo verzije za neke od pesama sa pevačicom koja je bila u prvoj postavi, i to je bilo onako, poodavno, ali dobar deo materijala je nastao nakon toga.

Interesantno je da sam dobio par komentara da su ti stari vokali bili grublji i nekako preterani, a i da sam dobio par komentara da je nekome čudan Milenin vokal, a pretpostavljam da naravno svako ima neki svoj ukus i svoj način kako percipira stvari. Meni je glupo komentarisati o drugim ljudima, ali recimo da konkretno mi i nismo mogli nastaviti rad sa tom prošlom pevačicom upravo jer ona ne voli takvu muziku i nije osećala pesme svojim, radila je to preko volje, dok je Milena zaista stala iza cele priče i aktivno učestvovala 101% da sve ispadne tako kako je ispalo, pa ja samo nju i mogu videti kao nekog ko stoji emotivno iza cele priče. U principu, pesme su preživele toliko različitih verzija, toliko se vremena razmišljalo o svakom detalju, da sad kad smo dobili završen rezultat teško mogu više da razmišljam šta bi bilo kad bi bilo - i ne mislim samo na pevanje. :muzicar:

 

Naravno, nemoj me shvatiti da imam nešto protiv da se tebi nešto više sviđa, skroz je sve ok, eto samo u odgovor na tvoj komentar delim sa tobom neke svoje misli po pitanju naše muzike! :pivopije:

 

Inače kad kupiš CD lepo ti piše ko je pisao pesme i tekstove :bigblue:

 

Što se tiče naziva albuma: Pogledaj omot albuma i pomisli kakvu ti emociju stvara. Zatim razmisli da li ono što nazivamo često "ljubav" više u ljudima stvara lepih osećanja ili u proseku više ostavlja prostora za čežnju, patnju, nesigurnost, strah, neispunjenost bol i druga negativna iskustva? Album je konceptualan i svaka pesma je jedan način da se gleda na to ljudsko iskustvo, koje nije strano ni muškarcima, naravno. Nazovimo to svežim pogledom na jedan pojam koji ljudi možda shvataju zdravo za gotovo i upotrebljavaju ga kao kliše. Nadam se da sam dobro objasnio! :zeleni:

 

Hvala još jednom na lepim rečima i kupovini diska, znači, zaista!

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 5-6 pesama koje mi se zaista dopadaju (Vise nece biti nas, Jedan dan, Glas, U TORBI OD PLASTIKE... itd..) . To je super. :pivopije: Inace ceo album daje potpunu drugaciju o ljubavi. Predstavili ste onu njenu crnu stranu. :red: Fazon nije los. Kod nas nije vidjen. :muzicar: I meni se licno jako dopada. Po meni postoje na albumu dve struje-prva: pesme koje mi se mnogo svidjaju, druga: pesme koje mi nisu ni dopadljive. Mislim da ce se cesto nalaziti u mom Winampu. Ali samo tih 5-6 pesama. :redface:

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tu priču redovno prodajem maloletnicama :mrgreen:

 

to kume, prava šteta što ja ne mogu da im prodajem tu priču, ali im pričam da sviram sa basistom istog benda, nije ni on loš =0

 

A mogu i ta čeljad, the more the marrier, sve na gomilicu.

Baš su onako slatke i okrugle u obrazima, ko rumene jabuke.

Edited by Old Smuggler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na preslušavanju! :pivopije:

 

 

Ehem...Leo i yours truly svaki dan idu u PTT ne bi li se domogli te posiljke. Kaze nasa crnkinja, milina od zene, Nju Orlin if ju nou uat aj miIn.Nema....Kaze ona nama 'You're body sox'.....Ili? Ne...? Your buddy sux? Vrag bi ga znao.

 

 

P.S. Ako nes' saljes' plohu, salji Mivku :rolleyes:. Izaci cemo ovako matori nekako nakraj sa njom.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 5-6 pesama koje mi se zaista dopadaju (Vise nece biti nas, Jedan dan, Glas, U TORBI OD PLASTIKE... itd..) . To je super. :pivopije: Inace ceo album daje potpunu drugaciju o ljubavi. Predstavili ste onu njenu crnu stranu. :red: Fazon nije los. Kod nas nije vidjen. :muzicar: I meni se licno jako dopada. Po meni postoje na albumu dve struje-prva: pesme koje mi se mnogo svidjaju, druga: pesme koje mi nisu ni dopadljive. Mislim da ce se cesto nalaziti u mom Winampu. Ali samo tih 5-6 pesama. :redface:

 

:D

Pa hvala još jednom na dobroj volji, naravno, niko ne kaže da ti se moraju dopadati sve! Sto ljudi sto ćudi itd itd! :pivopije:

 

 

Uchinite chichi pa i ovu
nekako da ubacite u bend...
E jes malo ova pesma saobraćajna nesreća :muzicar:

 

 

Ehem...Leo i yours truly svaki dan idu u PTT ne bi li se domogli te posiljke. Kaze nasa crnkinja, milina od zene, Nju Orlin if ju nou uat aj miIn.Nema....Kaze ona nama 'You're body sox'.....Ili? Ne...? Your buddy sux? Vrag bi ga znao.

 

 

P.S. Ako nes' saljes' plohu, salji Mivku :rolleyes:. Izaci cemo ovako matori nekako nakraj sa njom.

Verovao ti ili ne ja tek od nedavno imam autorske primerke, a ostatak znaš iz mail-a. Il šaljem sad posle nove ili da vi prijavite ako neki zemljak-zemljakinja ide kod vas da ponese?

 

 

bio sam juce u novogodisnjoj kupovini u PGP-u :D

 

triggerbrokenstringstn7.jpg

Hahaha, e pa hvala na kupovini, da šaljem PGP-u fotku ako hoće da upotrebe za marketinške potrebe? ;):pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kao prvo da poželim svima srećnu novu godinu, mnogo sreće zdravlja itd itd! :pivopije:

 

Kao drugo da se pohvalimo:

U sklopu dodele nagrada za 2007. godinu od strane TV Metropolis (moglo se i pratiti na TV-u u toku novogodišnje noći) grupa Trigger je dobila nagradu kao "Otkriće godine".

 

 

haha moze, da pise KONSEKREJSHN APPROVED! :D

 

ozbiljna ti je ovo ploca dule. vise nece biti nas i jedan dan su hitovi, ali zaspala i ti si potrosen su mi vrh. mnogo ti je lep glas u duetu, treba jos da pevas :wub:

Fala fala... Mislim da se ne ponavljam jer smo se već čuli. Nemoj mnogo da me hvališ za pevanje, da ne poverujem pa upropastim drugi album! :mrgreen:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...