Jump to content

The Trigger


Dushan S

Recommended Posts

Ako neko ima dobre volje da mi kupi album i posalje preporucenom postom, a pri tom prihvata PayPal kao platezno sredstvo, neka se javi!

 

:)

 

Ako si vec spreman da platis pokrice (em album, em trosarinu), ne vidim zasto ti ovaj gorepotpisani hohstapler na tom albumu ne bi poslao materiJal.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar nema preko amazon.com da se naruči?

 

***

 

Elem, sa malim zakašnjenjem, da kažem koju riječ, pa ću s vremenom dodati još koju.

Čuo sam album a onda ga i nabavio, ne smijem reći kako.

 

Znači, imao sam veoma preciznu reakciju na prvu, reagovao - prenio deda autoru, slušao dalje, slušao, i ostao pri istom, a to je:

Na ovom disku ima cirka odličnih 45 minuta muzike. Bez onog viška bih lako mogao.

Dušan je kao kompletan autor na jako visokom nivou - sa jedne strane to jeste umjetnost, a sa druge je proizvodnja što znači da se uvijek može napredovati. I iz nezgodne pozicije ovdje, ženskog lica*, tekstovi su jako precizni, uopšteni ali sa dovoljno egzotičnih i originalnih ukrasa (posebno u naslovnoj numeri i "Ti od blata praviš me").

Što se muzike tiče, iako ovo nije suštinski DŽ-DŽ album (iako je sniman u DŽ studiju), ovdje ima više kvalitetnog DŽ-DŽ ("Više neće biti nas" je DŽ-DŽ hit 1/1) nego na 95% domaćih metal albuma. Pored tog DŽ-DŽ ima jako lijepih etno motiva u igri ("Glas", "Ti si potrošen"), koji uz laganije numere, "Jedan dan", naslovnu i "Zaspalu" prave fin balans.

Tehničko izvođenje albuma, svirački, na najvišem mogućem nivou. Naravno, u prvom planu je Dušan koji je, poslije Bucka, najbrži gitarista u Pančevu, nemam zamjerki na bubnjara, a na basistu ne smijem imati jer je znatno veći čovjek od mene. E, sad, jedini instrument koji ne može stati u kofer - glas. Prvi put kad sam čuo Milenin glas u ovoj ulozi... hm... nije mi sjelo, ali nikako. Poslije, nekako. Sad kontam da je glas vrlo dobar (4) na skali do 5. Bez zajebavanja, urlanja, falširanja, čvrst glas nabijen emocijom, to je definitivan glas za ovaj album. Kad već Najda nije prihvatio poziv da bude vokalni solista.

Sve je to upakovano u rijetko zanimljivo pakovanje. S obzirom da kroz moje ruke prolazi mnoštvo originalnih izdanja svih žanrova muzike, i da se u 90% slučajeva hvatam za glavu kako se to kuca, slika, slaže, priprema za štampu, ovo je baš onako dah svježine, pohvale Vladimiru Petroviću za dizajn. Ja moram priznati da ne volim baš digipak izdanja, ali, šta je - tu je, moram ga posebno paziti (na ovaj disk smijem staviti samo Hali Gali Halid digipak).

Poslije pluseva dolaze minusi, zamjerke, ideje šta i kako nije trebalo (po mom mišljenju):

Produkcija, moja stara opsesija, ipak nije na najvišem mogućem nivou jer je album nategnut između hladnog DŽ zvuka i tople rok tradicije. Suvo je dole, da parafraziram Đorđevića, posebno dole oko bubnja, ne sviđa mi se to. Probao sam dosta različitih konfiguracija, slušalice, dva para računarskih zvučnika, slušanje u autu, dva Hi-Fi uređaja... ne mogu da ga nategnem kako bih ja to htio. No dobro.

Za kraj, kratko - "Navika" i "Dobar pas" lete sa albuma, "Inercija" dolazi na mjesto "Navike" (između "Zaspale" i "Ljubav"), tako sam ja to vidio. Kraće za 7-8 minuta, sa tim rasporedom bi za mene bilo idealno. No, neću se puno žaliti ni ovako.

Kako to kaže naš narod - "Rodio se sin, mali domaćin!"

Neka nam se svake godine rodi po makar jedan ovakav.

:pivopije:

 

* Nije džaba B.B. King rekao - "Ladies, everything I sing to you, you can sing in reverse."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si vec spreman da platis pokrice (em album, em trosarinu), ne vidim zasto ti ovaj gorepotpisani hohstapler na tom albumu ne bi poslao materiJal.

Naravno da jesam. Nego da ne cimam ljude ako nemaju vremena, nije toliko bitno, dolazim na leto... Meni je to dva klika misem, a njima cimanje do poste itd...

Edited by Crusader

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deda, pa ti si otkrice godine... :wub:

 

:mhihi:

:redface::redface::redface:

 

 

Pa zar nema preko amazon.com da se naruči?

 

***

 

Elem, sa malim zakašnjenjem, da kažem koju riječ, pa ću s vremenom dodati još koju.

Čuo sam album a onda ga i nabavio, ne smijem reći kako.

 

Znači, imao sam veoma preciznu reakciju na prvu, reagovao - prenio deda autoru, slušao dalje, slušao, i ostao pri istom, a to je:

Na ovom disku ima cirka odličnih 45 minuta muzike. Bez onog viška bih lako mogao.

Dušan je kao kompletan autor na jako visokom nivou - sa jedne strane to jeste umjetnost, a sa druge je proizvodnja što znači da se uvijek može napredovati. I iz nezgodne pozicije ovdje, ženskog lica*, tekstovi su jako precizni, uopšteni ali sa dovoljno egzotičnih i originalnih ukrasa (posebno u naslovnoj numeri i "Ti od blata praviš me").

Što se muzike tiče, iako ovo nije suštinski DŽ-DŽ album (iako je sniman u DŽ studiju), ovdje ima više kvalitetnog DŽ-DŽ ("Više neće biti nas" je DŽ-DŽ hit 1/1) nego na 95% domaćih metal albuma. Pored tog DŽ-DŽ ima jako lijepih etno motiva u igri ("Glas", "Ti si potrošen"), koji uz laganije numere, "Jedan dan", naslovnu i "Zaspalu" prave fin balans.

Tehničko izvođenje albuma, svirački, na najvišem mogućem nivou. Naravno, u prvom planu je Dušan koji je, poslije Bucka, najbrži gitarista u Pančevu, nemam zamjerki na bubnjara, a na basistu ne smijem imati jer je znatno veći čovjek od mene. E, sad, jedini instrument koji ne može stati u kofer - glas. Prvi put kad sam čuo Milenin glas u ovoj ulozi... hm... nije mi sjelo, ali nikako. Poslije, nekako. Sad kontam da je glas vrlo dobar (4) na skali do 5. Bez zajebavanja, urlanja, falširanja, čvrst glas nabijen emocijom, to je definitivan glas za ovaj album. Kad već Najda nije prihvatio poziv da bude vokalni solista.

Sve je to upakovano u rijetko zanimljivo pakovanje. S obzirom da kroz moje ruke prolazi mnoštvo originalnih izdanja svih žanrova muzike, i da se u 90% slučajeva hvatam za glavu kako se to kuca, slika, slaže, priprema za štampu, ovo je baš onako dah svježine, pohvale Vladimiru Petroviću za dizajn. Ja moram priznati da ne volim baš digipak izdanja, ali, šta je - tu je, moram ga posebno paziti (na ovaj disk smijem staviti samo Hali Gali Halid digipak).

Poslije pluseva dolaze minusi, zamjerke, ideje šta i kako nije trebalo (po mom mišljenju):

Produkcija, moja stara opsesija, ipak nije na najvišem mogućem nivou jer je album nategnut između hladnog DŽ zvuka i tople rok tradicije. Suvo je dole, da parafraziram Đorđevića, posebno dole oko bubnja, ne sviđa mi se to. Probao sam dosta različitih konfiguracija, slušalice, dva para računarskih zvučnika, slušanje u autu, dva Hi-Fi uređaja... ne mogu da ga nategnem kako bih ja to htio. No dobro.

Za kraj, kratko - "Navika" i "Dobar pas" lete sa albuma, "Inercija" dolazi na mjesto "Navike" (između "Zaspale" i "Ljubav"), tako sam ja to vidio. Kraće za 7-8 minuta, sa tim rasporedom bi za mene bilo idealno. No, neću se puno žaliti ni ovako.

Kako to kaže naš narod - "Rodio se sin, mali domaćin!"

Neka nam se svake godine rodi po makar jedan ovakav.

:pivopije:

 

* Nije džaba B.B. King rekao - "Ladies, everything I sing to you, you can sing in reverse."

Mi smo već pričali pa znam, ali hvala još jednom na opširnom komentaru! :pivopije:

 

 

Naravno da jesam. Nego da ne cimam ljude ako nemaju vremena, nije toliko bitno, dolazim na leto... Meni je to dva klika misem, a njima cimanje do poste itd...
Znaš kako ovi yu4you.com bi trebalo da dobijaju dobar deo izdanja, ali neka ni ne dobiju i nije baš da mi je jasna logika. Ajd videću da se raspitam kako ih snabdevaju u PGP-u sad kad prođu praznici, jer mi je bitno još zbog par ljudi koji su pitali kako da uzmu disk. Ako ne dobaviću ti ja disk, nije frka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo već pričali pa znam, ali hvala još jednom na opširnom komentaru! :pivopije:

Pa da, ovdje je malo prošireno nekim drugim stvarima, a neke sam (stvari) zaobišao kompletno*, ali, napisao sam to što sam napisao, još nešto da napišem pa možda da skrpim neku recenziju.

 

Generalno, šta je zanimljivo, a što je jako bitno - sve pjesme imaju glavu i rep (što i nije baš generalna ideja danas, jer da jeste ja bih bio sretniji), i tamo kad su se ovi neki metalci žalili da im je previše DŽ i to, i koje su im pjesme dobre, ja gledam i mislim se kako meni baš te nisu, tako da sam ovdje iznio podatke o mojim utiscima zarad pokretanja diskusije.

 

E sad, što se tiče stvari koje sam kompletno zaobišao, nepravedno - klavijature i mladić koji sjedi za istim a zove se klavijaturista. Realno, Ricka Wakemana volim kao ujaka ali još uvijek ne mogu priznati da postoji stvarno dobar bend sa klavijaturistom pa iz tog razloga podsvjesno zaobiđoh taj segment.

I sad, dobro sve, podloga, ukrasi, i efekti upareni sa semplovima, sve je to lijepo, nego, klavirska dionica u naslovnoj numeri - e to je nešto. Raskošno i nadasve emotivno. A naslovna numera odlična. Lijepo je kad se album završava pjesmom koja je jednako kvalitetna kao prva.

E, sad, ovo je podatak od Dušana, dotična naslovna numera (imena "Ljubav", za one koji baš ne prate tok života, ovaj, priče) je isječena na dva dijela zbog eventualne mogućnosti radio/TV promocije na sugestije ljudi koji su čuli materijal prije izdavanja te prokomentarisali kako je odlična pjesma. Slažem se, samo što pri slušanju ponekad zažalim što onaj drugi dio nije produžen kad je već odsječen. Naravno, mislim kako je tu bilo mjesta za shred solo.

:muzicar:

 

Toliko za danas.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, sad, ovo je podatak od Dušana, dotična naslovna numera (imena "Ljubav", za one koji baš ne prate tok života, ovaj, priče) je isječena na dva dijela zbog eventualne mogućnosti radio/TV promocije na sugestije ljudi koji su čuli materijal prije izdavanja te prokomentarisali kako je odlična pjesma. Slažem se, samo što pri slušanju ponekad zažalim što onaj drugi dio nije produžen kad je već odsječen. Naravno, mislim kako je tu bilo mjesta za shred solo.

:muzicar:

Vidiš, jesam u jednom trenutku upravo o tome razmišljao, da se tu desi neki solo, ali ceo album je rađen filozofijom da ako se i malo dvoumim da li na nekom mestu treba solo, znači da ne treba da ga bude :mrgreen: Taj komad muzike na kraju je neko zatvaranje priče i ti vokali i zvuci su tu centar priče, imao sam utisak da bi solo totalno povukao na pogrešnu stranu. Poslednji refren za "Potrošen" je isto bio malo dvoumljenje da li da spržim nešto pa sam se uzdržao. :muzicar:

 

 

 

Btw, ko je hteo da nas vidi live a nije imao prilike, sviramo par pesama 12.01. u Living Room-u u SKC-u u okviru svirke koju organizuje 202-jka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš kako ovi yu4you.com bi trebalo da dobijaju dobar deo izdanja, ali neka ni ne dobiju i nije baš da mi je jasna logika. Ajd videću da se raspitam kako ih snabdevaju u PGP-u sad kad prođu praznici, jer mi je bitno još zbog par ljudi koji su pitali kako da uzmu disk. Ako ne dobaviću ti ja disk, nije frka.

Kada budes dobio neke informacije kako da se nabavi disk iz inostranstva, pisi na PM, ali kao sto rekoh, nije hitno. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd i ovde koju da kazem, nastup u Living Roomu je bio super, s obzirom na veliki broj bendova, i premalo vremena za namestiti zvuk (a koji je, opet, bio veoma dabar, bar tamo gde smo Buda i ja stajali, negde u drugom redu, ispred Michelle i ostatka maloletnica :meshuggah:).

 

Slusam album upravo (thanks Duletu), pa cu detaljnije kad preslusam, ili u recenziji, da se ne ponavljam dva puta.

 

Pozz :pivopije:

 

p.s. A ovo za solo, da li treba ili ne, pa, neki umeren solo nikad ne moze da skodi. Ali dobro, cemu sluze naredni albumi :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uopste i razmiljas da li treba da zaprzis, znaci ne ide ti to iskonski, iz duse. Ingveta nikad ne razmislja. Kad se zamori, odsvira i poneki rif :).
Pa to je, imam manjak Yngveta u krvi, i automatski nema sola! :muzicar:

 

 

e svaka vam chast za vecheras!
Hvala čovek!

 

 

Ajd i ovde koju da kazem, nastup u Living Roomu je bio super, s obzirom na veliki broj bendova, i premalo vremena za namestiti zvuk (a koji je, opet, bio veoma dabar, bar tamo gde smo Buda i ja stajali, negde u drugom redu, ispred Michelle i ostatka maloletnica :meshuggah:).

 

Slusam album upravo (thanks Duletu), pa cu detaljnije kad preslusam, ili u recenziji, da se ne ponavljam dva puta.

 

Pozz :pivopije:

 

p.s. A ovo za solo, da li treba ili ne, pa, neki umeren solo nikad ne moze da skodi. Ali dobro, cemu sluze naredni albumi :meshuggah:

Hvala što ste svratili, uvek je lepo videti poznata lica u publici! Pre narednog albuma se lepo organizuje glasanje koliko treba da ukupno traju solaže i rešen problem! :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

recite ne solazama... !
Samo se vi zezajte, posle će biti "Zašto u svakoj pesmi imaš solo od nekoliko minuta" kad izađe drugi album :mhihi:

 

E, igracka. Evo preslusao, vrlo impresioniran domacom radinosti. Ako i imam neka opazanja (a imam) privatno cu. Inace, skidam kapu, tako se to radi kad se vec nema Terry Brown da regulise.

 

Znaci, kapa dole. A sad da se spremim za jebeni show.

Nije baš sasvim domaća radinost, miks je rađen kako valja, analogni mikser, outboard itd, ali jeste pregalački rad mladih komunista :mrgreen: Hvala! :da:

 

Sad preslusah ceo disk i FENOMENOMENALNO!!! Svaka cast!!! :pivopije:
Poznato lice sa myspace-a? :meshuggah: Hvala mnogo! :redface::zeleni::pivopije:

 

Dos'o zimski raspus' :da:.
Jašta! Napiši kako ti izgleda ovo naše muziciranje. Leov comment sam čuo pre neki dan :muzicar:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh da, apdejt:

 

Trigger su izabrani u Best of 2007 listu na TV MTS, a takodje smo ušli i na godišnji Top 10 TV Metropolis.

 

Ko ne zna, u najnovijem broju Butcherian Vibe-a možete pročitati intervju

http://www.butchersound.com/html/index.html

 

I konačno, nova recenzija albuma, ovaj put gospodin Bane Lokner:

http://www.blokneronline.net/sr/kritike/trigger-ljubav.html

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš sasvim domaća radinost, miks je rađen kako valja, analogni mikser, outboard itd, ali jeste pregalački rad mladih komunista :mrgreen: Hvala! :da:

 

Jašta! Napiši kako ti izgleda ovo naše muziciranje. Leov comment sam čuo pre neki dan :muzicar:

 

Kad rekoh domatJa, mislio sam na Srbiju i okolne prostore (bivsu Jugu). Cudo da to uopste funkcionise posle svih ovih pizdarija. Mora da ima negde da se iskopaju sulude analogne naprave kojih se niko nije docepao u ratu.

 

Recenziju cemo privatno :pivopije: .

 

U stvari, glupo mi je da tupim oko produkcije, kad kapiram da se nema bas.

 

Svirka je sasma kulishic.

 

Nisam uopste sa Leom rec progovorio jos na datu temu. Bas me zanima kako je on to video.

 

P.S. Odo' sad da nasnimavam solaze tamo 'di fale.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da! :D Hoce li skoro neka svirkica?
Trebalo bi, februar. Biće biće :zeleni:

 

 

Kad rekoh domatJa, mislio sam na Srbiju i okolne prostore (bivsu Jugu). Cudo da to uopste funkcionise posle svih ovih pizdarija. Mora da ima negde da se iskopaju sulude analogne naprave kojih se niko nije docepao u ratu.

 

Recenziju cemo privatno :pivopije: .

 

U stvari, glupo mi je da tupim oko produkcije, kad kapiram da se nema bas.

Pomagao prijatelj u studiju u kom radi inache, pa ...tamo miksali.

Trident stari, ali kvalitetno repariran od stručnjaka kao mikser, i mislim da je to realno najvažnije, da nije sabiranje u software-u. 2-3 outbord kompresora, dobar deo EQ-a sa stola. Dva leksikona kao glavni reverbi. Duende SSL firewire karta pa znachi i njihovi plugovi. Zajebano šljaka. Ostalo isto software. Dobro slušanje naravno, veliki Tannoy-i i NS10-ke, logično.

 

Svirka je sasma kulishic.

 

Nisam uopste sa Leom rec progovorio jos na datu temu. Bas me zanima kako je on to video.

 

P.S. Odo' sad da nasnimavam solaze tamo 'di fale.

:lol::pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro slušanje naravno, veliki Tannoy-i i NS10-ke, logično.

 

Imao sam desetku ali nema vise rezervnih delova (originalnih petica, membrana, crce mi) pa sam ih dao ortaku za male pare.

Imam trenutno KRK Rokit 5, jebu dadaiju. Bila neka suluda rasprodaja, uzo za 350 kinti par, mesto 399 komad. Na tome uglavnom i slusam na gajbi. Samo da zamenim ovo govno od Haflera sa nekim McIntosh-em ovih dana. Davno sam se nameracio, nego popije se a ja volim kvalitetna pica :rockdevil:. Onda sam miran do smrti. Jos nista bolje ne napravise.

 

Nego, idem da uzmem neko rizling, napravim spricer, cirnem, srolam nesto, lakse ce mi pasti kritikovanje. Reko, privatno cu, ali, mos' ti to da otrpis i javno. A i sto da se krijem?

 

Anyway, cilj je da mladje generacije razmotre dijalog i nauce nesto, jel da.

 

I da, malopre sam sedeo sa bata Lekijem pa smo prosli ceo album, pa cu lepo u dve kolone da stavim utiske.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad covek osmotri stvar iz vise uglova...Makes sense...

 

 

Svidja nam se bas album (popricah, rekoh, sa Leom). Valja, pravo...

 

Prvo su nam u usi uskocili vokali. Zbog naseg jezika. Ono, aperkat, malo grogi. Pogotovo za vreme prve stvari (IPMUD). (Po)malo je agresivno to akcentovanje na medjuslogu (ne pRvom, ne posledNJem, nego 'nesto iZmedju'). To neRade ovi na zapadu. No, covek se navikne. Sto kaze Leo, treba da vidimo na engleskom. Materijal, kad apstrakujes vokale, je totalno ultra-mega-zapadan, ne mos' zapadniji biti a da nije istocan (a i kad je istocan, valja). Pazi kad smo na Inerciji одџемовали citav asortiman Martijevih ekskurzija.

 

Znaci, zapadan. Samo malo manje proceSije, malo vise kom preSije (neki тач-сенситив Буги) i to je to. Vizavi basa, me likey. Klavijature? Malkice moderniji zVuci (zVukovi?). Samo malo, ono, s pocetka milenijuma. Bubnjevi, ok svirka, ne previse dramaticna. Mozda me laze utisak, ali nekako ste ti i Milena tu prisutni duhom 100% vremena. Licno, ja bih udaraljke drukcije producirao, u tonalnom smislu. Umesto tog nekog t-t-t-t-t dt-dt-dt-dt vise bp-bp-bp-bp pd-pd-pd-pd. Tesko objasniti bez sagovornika prisutnog...

 

To bi bilo to vizavi recenzije...Kazem, to ovde ne biva. Nema. Kupio bi MTV tu ponocnu gotiku, ih. Nego, jel skidas ti te kapute, plastove a boga mi i ogrtace? Ili tako ides i na Adu :pivopije:?

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zakljucak, kapa dole, ni matorci ne bi to mogli bolje, a gore svakako

 

 

P.S. Dragan Kramer se ogradjuje od bilo kakve pozitivne insinuacije u gorenavedenom artiklu, stampe.

 

 

P.P.S. Zajeban nas jezik. Super je to Milena odradila, sad ponovo na sveCkom, nizoZemskom oli engleskom i pakujte kofere. Pa, pravac Rio. Ovi bi se isekli :smoke:.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...