Jump to content

The Trigger


Dushan S

Recommended Posts

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

:rockdevil:

Znači kako napredujemo vremenom lagano prelazimo iz power pop-a sa metalnim elementima u nežni gothic metal! :mrgreen:

 

Doduše, nisam siguran zašto baš sad odjednom predstavljanje albuma sa zakašnjenjem, ali dok pišu, ne bunim se! :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa popriličnim zakašnjenjem, kolumna Aleksandra Žikića iz Blic-a. Hteli smo da ga ispoštujemo i budemo sigurni da je ok da prenosimo na web-u njegov tekst, a on je do nedavno bio u inostranstvu i nije bilo moguće lako ga kontaktirati.

 

 

Rokenrol, sada! - TRIGGER

 

 

Naglašena, utemeljena individualnost, izgrađen stil, stvarno poznavanje odabranog žanra i motivacija koja pre svega ima veze sa umetničkim izrazom, a tek onda sa eventualnim uspehom jednako su retke stvari na srpskoj (i ne samo srpskoj) sceni kao istinski funkcionalna kombinacija nabrojanih elemenata. Prvi album grupe Trigger iznenađujuće je argumentovano svedočanstvo o tome koliko je važno imati svest o tome šta želite da postignete i sposobnost da do tog jasno definisanog cilja zaista stignete.

 

Neprobojni oklop doslednosti i dovršenosti obavija “Ljubav” (PGP RTS) – vrlo rizičan naziv, u svakom pogledu – sa svih strana, ne ostavljajući, praktično, ni jedan deo muzičkog tkiva nezaštićenim. Unutar tog čvrstog metalnog omotača nalazi se moderan, uzbudljiv i inteligentan hard rok, kome inklinacije prema mejnstrimu samo koriste, spašavajući ga samoubilačkih ekstrema: logičan proizvod efikasne primene razumevanja razlike između kompleksnosti i pretencioznosti. Kompetentan, glasan i pouzdan bend, predvođen gitaristom i autorom Dušanom Svilokosom Đurićem, podrška je moćnom, razgovetnom glasu Milene Branović – reč je o možda najdragocenijem vokalnom otkriću poslednjih godina.

 

Čak i na mnogo ozbiljnijim scenama od naše, u neuporedivo bespoštednijoj konkurenciji, takav talenat bio bi nepogrešivo prepoznat i tretiran sa pripadajućom pažnjom i neskrivenim respektom. Dobro je, pošto uvek ima i nešto dobro, što je takva pevačica dobila priliku u bendu kao što je Trigger, a nije, nažalost, dobro što svi zajedno deluju u okruženju nesposobnom da ohrabri, podrži i nagradi, čije zakone uglavnom kreiraju neuki i površni, a sprovode tupi i agresivni. Iskreno sam nestrpljiv da čujem njihov sledeći album: nikada ne možete biti dovoljno daleko da vredne stvari budu sprečene da dopru do vas.

 

 

 

Aleksandar Žikić

 

“Blic” 03. April 2008. , Kultura, “Rokenrol, sada!”

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"kome inklinacije prema mejnstrimu samo koriste, spašavajući ga samoubilačkih ekstrema: logičan proizvod efikasne primene razumevanja razlike između kompleksnosti i pretencioznosti."

 

Dobro je ovaj novinar rekao ovo za ekstreme, nasli ste zlatnu sredinu izmedju svega, nesto sto krasi sve velike popularne bendove (sto cete vi, jelte, postati :) )

 

Da li cete svirati na Beer Festu? Bilo bi lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu i ja nesto da recenziram majku mu...Pa, kad moze onaj Izet Curi, mogu i ja.
pa zar nisi već? :meshuggah:

 

 

"kome inklinacije prema mejnstrimu samo koriste, spašavajući ga samoubilačkih ekstrema: logičan proizvod efikasne primene razumevanja razlike između kompleksnosti i pretencioznosti."

 

Dobro je ovaj novinar rekao ovo za ekstreme, nasli ste zlatnu sredinu izmedju svega, nesto sto krasi sve velike popularne bendove (sto cete vi, jelte, postati :) )

 

Da li cete svirati na Beer Festu? Bilo bi lepo.

Hvala, hvala! :pivopije: Za beerfest... Će da vidimo još.

 

 

 

A inače koga interesuje jer mu je zafalila majica:

 

front-back-trigger3.jpg

 

Inače, majice je radio "IKSTEEZ" koje toplo preporucujemo za saradnju. Ako neko želi uraditi majice za bend, ili jednostavno želi da kupi ovako neku majicu, linkovi su ovde:

http://www.myspace.com/iksteez

http://www.majice.ikstrim.net

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

 

 

Pozdrav Trigger, gledao sam vas na Hitu 202 u Cupriji, bili ste odlicni! Nastavite tako!!!
Hvala čovek, drago mi je da ti se dopalo. Bilo je malo zvučnih tehničkih problema, ali smo se trudili koliko su okolnosti dozvoljavale!

 

 

Kapiram da su se u CU na bend ubacile samo 3 osebe, a ja sam bio jedna od njih :)

poz

Kvalitet a ne kvantitet, uvek, naravno! :meshuggah:

 

 

lep intervju.

Fala, anfas nije nešto ali iz profila, lep! :meshuggah::pivopije:

 

Ljudi, ja hocu svirku u NS-u ove jeseni !!!! :bigblue:
Plan je bio da to bude oktobar, ali eto silom prilika, biće ali nešto kasnije! :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Emisija "Metropolis Live" sa nama u glavnoj ulozi će se emitovati sad u subotu, 25. 10. tamo negde oko 23h a biće i kasnije reprizirana, tako da ko ne bude mogao tad da bude uz TV biće prilike :meshuggah:

 

Prva sledeća svirka je u Kragujevcu, u Domu Omladine, u subotu 1. 11. gosti su grupa D Sharks iz Kragujevca, pa ko je u komšiluku, pozvan je da svrati na malo buke! :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...