Jump to content

The Trigger


Dushan S

Recommended Posts

Nekakva O.R.A.? Omladinska radna akcija. Vidim, gradi se pruga. Brcko-Banovici? A umetnici rade. Koji je uopste koren reci umetnik? Umetnuo se? Sta? O kravati, vidi, sta da ti kazem...Bubbly :rockdevil:.

Kravata, normalno, krajnje je vreme da se uozbiljim! A i ritual ispijanja vinjaka za dobru sreću tokom snimanja traži svečanu garderobu :pivopije:

 

Сниму се спотсеви?
Aha, Više neće biti nas :muzicar:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spot snimati samo za najbolju pesmu na albumu - Zaspala :meshuggah:

 

Pozdrav deda Dusane, i nadam se da ce uskoro biti prilike za koncert u BL, pritegni malo onog Tikija (ako znas na koga mislim), nesto se usemio sa Artist-om, pa rade svirke u Hard Rock cafeu u BL, to bi bila idealna opcija :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Lukas Ацовић

dobri su ovi Tregeri. mladi momci prashe li prashe, podsenćaju me na mene kad sam bijo mlad i sviro na splavu kultnome Luckas. Stim shto sam ja imo hororar 100 dojčemarke na veche!

 

 

šmrk!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuuuul! Ta pesmica mi se jako mnogo puno bas veoma svidja!!! :D
E pa lepo :pivopije: Na početku je bila dilema da li da prvi spot bude za Više neće biti nas ili Jedan dan, ali evo ipak je pesma stigla na red :zeleni:

 

 

Spot snimati samo za najbolju pesmu na albumu - Zaspala :meshuggah:

 

Pozdrav deda Dusane, i nadam se da ce uskoro biti prilike za koncert u BL, pritegni malo onog Tikija (ako znas na koga mislim), nesto se usemio sa Artist-om, pa rade svirke u Hard Rock cafeu u BL, to bi bila idealna opcija :pivopije:

Meni je drago da svaka pesma ima neke ljude koji je vole :zeleni: Ne znam koliko bi pesma kao zaspala bila emitovana, kad bi se uradio spot...

hvala ti mnogo na informaciji, kontaktiraću Tikija za to, nisam znao! :pivopije:

 

 

Dule, i ti pijes vinjak?! :o:P

Jedva cekam spotic! :pivopije:

Ekčuli ne volim vinjak, ali bio je red :mrgreen:

 

 

Ма, јок, он се само прави.
:redface:

 

 

dobri su ovi Tregeri. mladi momci prashe li prashe, podsenćaju me na mene kad sam bijo mlad i sviro na splavu kultnome Luckas. Stim shto sam ja imo hororar 100 dojčemarke na veche!

 

 

šmrk!

Nije nikad Aca svirao za tako sitne pare!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram sa malo većim zakašnjenjem da prokomentarišem album. ;) Tek ga juče nabavih, pa da reknem koju.

 

Očekivao sam nešto drugačije, ali me je ovo oduševilo! Moderni prog-hard-rock(pop?), gitare fenomenalne (a kakve bi i bile kada ih deda Dušan svira :D), nisam mislio da će ovoliko biti mračne i distorzirane, kao i uopšteno ceo album, ima tu "mračnu" atmosferu. Svidža mi se i to što su klavijature poprilično "moderne" i super su se uklopile i popunile tu malu prazninu nedostatka druge gitare. ;) Produkcija je uglavnom dobra, sem bubnjeva u nekim momentima, ali kapiram da nije moglo drugačije kod nas da se odradi to. Tekstovi mi se sviđaju, ipak i za to treba pohvaliti, jer je mnogo teže napisati dobar tekst na srpskom jeziku nego na engleskom. Drago mi je što imamo jedan ovakav mainstream bend. ;) Favorit mi je Zaspala, i da, zaboravih da napomenem, slažem se sa Borinom recenzijom od pre nekoliko stranica, da je album mogao biti malo kraći, za jednu pesmu, ali onda ne bi imalo 13 i mlađane gotičarke ne bi mogle da traže simboliku u tome. :twisted:

 

Pozdrav nežnim gotik metalcima! :mhihi::pivopije:

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram sa malo većim zakašnjenjem da prokomentarišem album. ;) Tek ga juče nabavih, pa da reknem koju.

 

Očekivao sam nešto drugačije, ali me je ovo oduševilo! Moderni prog-hard-rock(pop?), gitare fenomenalne (a kakve bi i bile kada ih deda Dušan svira :D), nisam mislio da će ovoliko biti mračne i distorzirane, kao i uopšteno ceo album, ima tu "mračnu" atmosferu. Svidža mi se i to što su klavijature poprilično "moderne" i super su se uklopile i popunile tu malu prazninu nedostatka druge gitare. ;) Produkcija je uglavnom dobra, sem bubnjeva u nekim momentima, ali kapiram da nije moglo drugačije kod nas da se odradi to. Tekstovi mi se sviđaju, ipak i za to treba pohvaliti, jer je mnogo teže napisati dobar tekst na srpskom jeziku nego na engleskom. Drago mi je što imamo jedan ovakav mainstream bend. ;) Favorit mi je Zaspala, i da, zaboravih da napomenem, slažem se sa Borinom recenzijom od pre nekoliko stranica, da je album mogao biti malo kraći, za jednu pesmu, ali onda ne bi imalo 13 i mlađane gotičarke ne bi mogle da traže simboliku u tome. :twisted:

 

Pozdrav nežnim gotik metalcima! :mhihi::pivopije:

 

 

Pisah ovaj post kada sam bio poprilično umoran, samo da ispravim ovo što sam rekao za malu prazninu bez druge gitare - mislio sam uživo, na osnovu onih snimaka sa Metropolisa, ne na albumu. ;)

E čovek, hvala za slušanje i dobru volju da se raspišeš :pivopije: Interesantno mi je da je već par ljudi reklo da je očekivalo nešto drugačije, pa mi logično pada na pamet pitanje "A šta si u stvari očekivao"? Ne u onom lošem smislu kao "Ma nemoj molim te, a šta si ti mislio" nego stvarno, da li si iz nekog i kog razloga očekivao drugi žanr ili si samo čuo "Jedan dan" pa zato?

Iz tvojih usta u božje uši, ali nešto ovakva muzika nije baš dovoljno blizu nekom mainstreem-u, bar ne ovde :zeleni: Nije bilo neke namere oko dužine, to su bile pesme koje su se našle na gomili a da ih je povezivala tematika, 12 pesama (13 traka ali "Ljubav" ima dva dela) mi je nekako ok dužinski, i sa obzirom a svako vidi neku drugu pesmu kao favorit ili kao slabiju, ja nisam imao osećaj da je neka kvalitativno višak i da ne treba da se pojavi, tj nije bilo kvoruma za to :mrgreen:

To za uživo, fakat Marko ima pune ruke posla, ali trudimo se da reprodukujemo albuma sa svim loop-ovima i zvucima, onakko kako je i tamo, koliko je to moguće :muzicar:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E čovek, hvala za slušanje i dobru volju da se raspišeš :pivopije: Interesantno mi je da je već par ljudi reklo da je očekivalo nešto drugačije, pa mi logično pada na pamet pitanje "A šta si u stvari očekivao"? Ne u onom lošem smislu kao "Ma nemoj molim te, a šta si ti mislio" nego stvarno, da li si iz nekog i kog razloga očekivao drugi žanr ili si samo čuo "Jedan dan" pa zato?

Iz tvojih usta u božje uši, ali nešto ovakva muzika nije baš dovoljno blizu nekom mainstreem-u, bar ne ovde :zeleni: Nije bilo neke namere oko dužine, to su bile pesme koje su se našle na gomili a da ih je povezivala tematika, 12 pesama (13 traka ali "Ljubav" ima dva dela) mi je nekako ok dužinski, i sa obzirom a svako vidi neku drugu pesmu kao favorit ili kao slabiju, ja nisam imao osećaj da je neka kvalitativno višak i da ne treba da se pojavi, tj nije bilo kvoruma za to :mrgreen:

To za uživo, fakat Marko ima pune ruke posla, ali trudimo se da reprodukujemo albuma sa svim loop-ovima i zvucima, onakko kako je i tamo, koliko je to moguće :muzicar:

 

Nema na čemu, uvek kada se radi o ovoliko kvalitetnim stvarima :pivopije:

 

Ja sam očekivao da bude više komercijalno (što naravno, ne znači automatski i da bude lošije, već jednostavno zbog PGP RTS-a), kao što rekoh, bez ovoliko distorzija, tj. da sumiram, bez ovoliko momenata koji (izgleda) nisu za baš široku publiku. Inače, nisam hteo da slušam bilo šta sa spejsa dok ne nabavim album, jer ona kompresija na spejsu jednostavno "bije u uši". ;)

 

Mislim da sam danas 3-4 puta obrnuo ceo album, baš mi se sviđa, zvuči sveCki, vidim da 5. decembra svirate u Livingroomu, sigurno se vidimo tamo. :da:

 

Btw, ne znam da li sam rekao, super je ispao zvuk na Metropolisu. :da: Koliko ste imali vremena za sviranje? Nas snimaju tamo 8. decembra, pa me baš zanima. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pričao sam sa Danilom o tome, ne baš mnogo vremena. Dođete ujutru, namestite se, snimite, ide se kući, ne sedi se ljudima posle radnog vremena. Iako će možda nekom izgledati čudno, prilično teško nam je palo da sviramo u neko vreme kada ja lično možda nekad nisam ni budan, a niko od nas nikad nije nigde svirao, a kao treba da sviraš i da se ložiš lights camera action... popio sam dve kafe i guaranu i još se nisam razbudio :mrgreen:

 

Imali smo toliko vremena da ako se nešto zezneš ozbiljno u pesmi ili se desi njima neki tehnički problem, možeš tu pesmu ispočetka, ali kad sabereš, nemo mnogo manevarskog prostora, mi smo samo jednu pesmu snimili dva puta za svaki slučaj, i to je bilo to. Zvuk se miksa naknadno, i to sam čačkao ja pa je onda Lale njihov tonac, pa sam ja hteo još nešto da probamo a on nije imao vremena, pa sam onda opet ja miksao i uradio mastering i to je to što čuješ na videu. Znači ako imate da uhvatite nekoga još da vam to smiksa, možda ima smisla. Lale je u super fazonu i divan je lik, ali postavlja se pitanje koliko zaista može da odvoji vremena, pa sad... Ja sam perfekcionista i onda je to na kraju završilo kod mene, mada je i to Laletovo iako možda ideološki drugačije jer slušamo različitu muziku, bilo isto kul. Ako imate nešto od svojih majkova a da valja, ponesite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre odoh na sajt PGP RTS, cisto da vidim da li imaju neke podatke o prodaji, tirazu, artistu tako te fore ko na zapadu. Oni bre od 2006. nisu izbacili taj 'katalog' a o vama ni pomena. Serem im se u firmu. Aj dobro, bar su vam plocu izdali. Kakve tu sve vucibatine rade po Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хахаха, добра ти фора, подаци о продаји. За већину својих издања од срамоте не би ни смели да ставе колико је продато.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Добро није 2006, задњи ''подаци'' су за 2007, мислим на списак издања, а тиражи су бедни то сви знамо...

Него што се тиче њих они су гов..., шта они мисле 466дин за цд па је ли златан? Дошао сам до податка да штампа, све диск и омот њих изађе 50 дин, а они ударе толику продајну цену...Морају да спусте цене и крај, наравно ако хоће већу продају. Срамота ме што помињем сити, али њихов диск кошта 150 динара, у чему је разлика? И пгп онда може да спусти цену... Ено у пгп има неких издања за 100 динара, као снижење типа Леонардо, Овердрајв... Ако продају за 100 значи да покривају трошкове, и истина је онда што сам написао да их штампа изађе 50 кинти... Мислим ово се односи и на друге издаваче и ONE би могао мало да спусти цену :D

Edited by Ф1!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Претпостављам да хоћеш ово поп рок ;)

 

http://www.pgp-rts.co.yu/pop/pop07.html

 

Да тригера нема, то рачунају ваљда као 08, али ко зна и кад су овај 07 задњи пут сређивали...

Edited by Ф1!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre odoh na sajt PGP RTS, cisto da vidim da li imaju neke podatke o prodaji, tirazu, artistu tako te fore ko na zapadu. Oni bre od 2006. nisu izbacili taj 'katalog' a o vama ni pomena. Serem im se u firmu. Aj dobro, bar su vam plocu izdali. Kakve tu sve vucibatine rade po Srbiji.
Sve što je državna firma pati od ovih ili onih problema. Da ne ulazim dublje u materiju, zadnji put kad sam gledao, PGP nije imao čoveka kome je posao da se bavi netom, web sajtom i svim ostalim, to je bilo u domenu rada marketinga, u kom naravno niko nije usko stručan za to, i rezultat je to što vidiš. Kao web master je kad sam zadnji put bio potpisan glavni čovek iz marketinga koji je super lik, ali jednostavno ne može da stigne da se bavi sajtom. Naravno bilo bi logično da se neko bavi time, ali sad je opet pitanje ko oće da se drnda za malu platu.

 

 

Хахаха, добра ти фора, подаци о продаји. За већину својих издања од срамоте не би ни смели да ставе колико је продато.
Da, teško da bi mogli da postavljaju podatke o prodaji zbog (dez)organizacije. Inače, zadnji put kad je neko proveravao, PGP je i dalje držao najveći procenat po pitanju ukupne prodaje nosača zvuka kod nas, bar je to bio zvaničan podatak. Deo razloga je i ubedljivo najveći broj izdatih izdanja. Ako bi se uzeo izvoz, tj prodati nosači zvuka u inostranstvu, onda bi verovatno (ne mogu tvrditi 100%) grand imao tu poziciju.

 

Добро није 2006, задњи ''подаци'' су за 2007, мислим на списак издања, а тиражи су бедни то сви знамо...

Него што се тиче њих они су гов..., шта они мисле 466дин за цд па је ли златан? Дошао сам до податка да штампа, све диск и омот њих изађе 50 дин, а они ударе толику продајну цену...Морају да спусте цене и крај, наравно ако хоће већу продају. Срамота ме што помињем сити, али њихов диск кошта 150 динара, у чему је разлика? И пгп онда може да спусти цену... Ено у пгп има неких издања за 100 динара, као снижење типа Леонардо, Овердрајв... Ако продају за 100 значи да покривају трошкове, и истина је онда што сам написао да их штампа изађе 50 кинти... Мислим ово се односи и на друге издаваче и ONE би могао мало да спусти цену :D

Kako koji tiraži su bedni, to jest, bedni su tiraži rock i srodne muzike, ostalo i ne, ima kod nas neočekivano velikih tiraža. Ova priča oko cene ti je razumljiva, svakog najviše boli njegov novčanik, ali ljudi zaboravljaju da se matematika ne završava na CD-u, nije jedini trošak disk plastika i karton. I naravno da 100 dinara ne pokriva troškove u celini, ali zna se zašto je nešto na rasprodaji. Evo ti saberi samo izradu koja se približava cifri od 100 sama po sebi, pa to da su štampali full kolor promo plakate, pa dodali neku kintu za promociju, pa za neka izdanja sede ljudi tamo pa urade jednostavan spot, pa da od tiraža koji su uglavnom između 500 i 1000 primeraka startno odmah 100-ak postanu promotivni diskovi koji se pošalju radijima i podele novinarima, a ne idu u prodaju, ako je malo veće ime, plati se nešto za materijal, ili se da studio, taj studio košta kako da neko tamo radi tako i održavanja, pa se plate zaposleni od noćnog čuvara preko tetkice u firmi. Pa onda negde treba podmiriti troškove izdanja koja se štampaju a da su potpuno nekomercijalna, a koja izdaje praktično samo PGP, klasična muzika, jazz, izvorna narodna itd. Nije to privatna izdavačka kuća sa 7 efikasnih ljudi, već glomazni polunekomercijalni ostatak iz SFRJ sa gomilom zaposlenih. Da bi moglo bolje moglo bi, nisam ti napisao ovo da bi ih branio već delom i zato što sam primetio da se samo fanovi rock i metal muzike jadaju oko cene, a ovi što slušaju grand, samo kupe disk ako im se sviđa ili ga ne kupe. To jest, da li si ti konkretno kupio 10 originalnih diskova PGP-a u poslednjih godinu dana, pa te sad nervira što disk nije 350 dinara, jer bi onda mogao da kupiš 15 umesto 10? :zeleni: Ili si kupio dva, a realno, kakva bi ti bila ušteda da je disk jeftiniji? Konačno evo idi na multimedijin sajt pa reci da li su jeftiniji, eto to nije PGP. City ti nije nikakvo merilo, City može da bude gubitaš (i često to i jeste) jer je samo mali šraf u pink mašineriji, generalno glavna svrha mu je uvek bila da proizvodi muzičke sadržaje koji će kasnije moći da se puste na TV-u, a ne da zarađuje pare, tj to nije diskografska kuća koja treba da bude rentabilna već samo podrška za ostalo što radi Pink.

 

Konačno negde je u vezi sa tim:

Kod nas je jako mala svest o tome da ljubitelj muzike upravo kupovinom diska, i odlaskom na koncert reguliše stanje scene, pažnju posvećenu nečemu u medijima, i orijentaciju izdavačkih kuća. Naša rock publika je autohipnotisala sebe u neku teoriju zavere gde postoji pretpostavljam neki tajni centar zla iz koga se orkestrira narod da sluša grand, pokreće medijska mašina da ignoriše sve što je kvalitetno i izbacuje rock muzika iz svih tokova, pa to kao eto nije u njihovoj moći. Onda se to svede na opravdanje da i onako nema smisla kupovati originalne diskove jer te pare ne idu bendu (što je često tačno) a ionako kupovina neće uticati na bilo šta po pitanju muzičke scene (što je možda sasvim tačno po pitanju trulog zapada gde velik bend može da izda album online ali ne i ovde)

Evo nekog pojednostavljenog upoređenja:

Godina 1: izda se 15 bendova, tiraž po 1000 primeraka, od toga dva prodaju više od 1000 a dva bedno. U medijima se odvoji 30% vremena u kom se emituje muzika za rock muziku. Kad se proverava gledanost, ispostavlja se da je gledanost mala kad se pušta rock ili kad je rock emisija, klinci sede na netu a ne gledaju TV, niko ne zove u kontakt program itd. Na koncertima, neko dođe, a neko ne dođe nego kupi jelen pivo i sedi na klupi, poseta onako.

Godina 3:Diskografske kuće reše da izdaju 10 rock bendova jer tiraži nisu nešto sjajni. Od toga se samo jedan proda preko 1000, 3 pristojno, ostalo bedno. Automatski ulože nešto manje para u promociju. Gledanost emisija je još manja, pola stanica ukine muzičke emisije u kojima bi se mogao emitovati rock, onda publika još manje gleda, pa i ovi što imaju emisiju imaju lošu gledanost, što je bacanje medijskog vremena za stanicu. Publika je sve manje u kontaktu sa time šta se dešava na muzičkoj sceni, klinci rastu nemajući osećaj da je rock cool, jer ga nigde i nema, publiku mrzi da ide na svirke jer kao i onako nema veze, što znači da se zatvaraju i klubovi i mesta za svirke jer su nerentabilni, što opet povlači da se ne stvara nova publika, bendovi nemaju gde da sviraju.

Godina 6. Diskografske kuće izdaju 7 rock bendova, od toga se nijedan ne proda dobro, pošto nema publike, ne žele da ulažu u promociju. Pošto su takva izdanja na margini, mediji nisu zainteresovani da pokrivaju rock događanja bilo koje vrste. Automatski rock muzike praktično da nema u medijima, pa se ne stvara nova publika, klubovi još manje rade, svirke su još ređe, bendovi ništa ne mogu da zarade, i nemaju razlog da postoje osim iz čistog inata, čak i ostatak rock publike ima utisak da domaći bendovi nisu dojajni, pa se sedi kući, ide na strani koncert (poznato je uostalom da mi imamo tradiciju da preziremo sebe i svoje i ložimo se na tuđe) i naravno, pije jelen pivo ISPRED mesta na kom je upravo svirka umesto da uđe.

 

Elem, raspisah, se ali nadam se da ova pojednostavljena priča objašnjava zašto je itekako bitno da li je CD kupljen ili nije i da li se otišlo na lokalnu svirku - pojedinac je onaj koji svojim novčanikom "glasa" koja muzika će biti bitna i važna, ali narod ovde stalno prebacuje odgovornost na sve drugo.

 

 

J anisam nasao za 2007 katalog. Niti izadje Trigger kad pretrazujes sajt. Deder, daVaj taj link za 2007., nebilo ti zapovedjeno :pivopije: .

 

 

Претпостављам да хоћеш ово поп рок ;)

 

http://www.pgp-rts.co.yu/pop/pop07.html

 

Да тригера нема, то рачунају ваљда као 08, али ко зна и кад су овај 07 задњи пут сређивали...

Ma nema, mada ne znam koliko je šteta tj, koliko ljudi odlučuje razgledajući sajt PGP-a šta će da kupi. Naravno bilo bi korisno za njih kad bi to profunkcionisalo. Ono što je interesantno je da postoje štampani katalozi za svaku godinu, i oni su up to date.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

шта они мисле 466дин за цд па је ли златан? Дошао сам до податка да штампа, све диск и омот њих изађе 50 дин, а они ударе толику продајну цену...Морају да спусте цене и крај, наравно ако хоће већу продају.

А ти види кад је напољу производна цена још и мања, а нови дискови коштају од 15 евра, па навише.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ау људи па ви то мене нападате :mrgreen:

Шалу на страну све што је Душан рекао је океј, али није да се хвалим али као неко ко има близу 500 оригинал домаћих дискова мислим да имам право да се буним за цену.

Што се тиче пгп ја њих бојкотујем, задње сам узео нови Апартман, а остале дискове ћу купити на новогодишњем сајму кад спусте цену на 300. И да купио сам свакако више од 10, можда око 50-100 комада ове године, не знам тачно. Купујем углавном ОНЕ РЕКОРДС издања и нека старија издања која је тешко наћи. Мени не треба та прича да подржим наки бенд, ја то чиним у домену својих могућности, бројка говори за себе... Да је цена мања ја бих узимао и већи број дискова, о томе се ради.

Стоји и твоја прича око тога да треба покрити трошкове, али нека цена буде рецимо 300, или да спуштају цену после одређеног периода...

А мултимедија они су још гори, њих тек бојкотујем, а и они издају комерцијална издања, мада ово Поп машина издање, где ме подсети...

Поново да се вратим на ова шунд издања, тј гранд, они диск избацују на киоск за 250 дингера чини ми се, њих штампа изађе 20 динара, то је проверена инфо...Што пгп не уради исту ствар? И онда тај јеб.. гранд има продају диска наке певаљке за недењу дана од пар десетина хиљада комада, тако сам барем чуо, да ли је истина не знам... А сајт пгп је расуло, ја сам им послао мејл, и ако сам знао да нико неће одговорити, али да кажем да сам пробао, са питањем постоји ли могућност да реиздају нека старија издања која постоје само на плочама, а мене интересују...

За РНА колики је стандард овде а колики у свету? А ево ти и како функционише њихова индустрија, конкретно енглеска. Диск се појави... прва недеља цена рецимо 10 фунти, следећа 9 фунти, и тако редом док за рецимо 2 месеца цена не падне на 50 пенија. И знам лика који тамо живи и не може да накупује тих дискова на попусту...

Ваљда сам написао све што сам хтео...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...