Jump to content

The Trigger


Dushan S

Recommended Posts

Odlična obrada. Dušane, kada bude ovo sve izašlo, ako koristiš skype mogli bi smo odraditi jedan razgovor za emisiju.

Hvala puno! Zašto da ne. Možemo kad izađe ovo sad za download tokom aprila i kad krene prvi spot, na primer.

 

 

e' date='19 mart 2011 - 03:55 ' timestamp='1300546514' post='2323150']

Buduci da muzicki pesma nema puno veze sa originalom, mogli ste "obradjivanje" da izgurate do kraja i da riba peva na ekavici i u zenskom rodu :) Onda ljudima koji ne znaju original (kao ja npr.) ne bi odvlacilo paznju i mogli bi da slusaju kao bilo koju Trigger stvar.

Marko, dragi dječače (: Uistinu, ima logike u tvojim riječima, ali unatoč tome ne mogu se složiti. Kao dio generacije koja je odrasla ustajući uz školski program zagrebačke televizije, čitajući Alan Ford, i učeći sada nepostojeći Srpsko-hrvatski jezik u školi, iako smo kao dva naroda namazali onaj drugi sa mnogo dreka i napravili užasne stvari, u meni negde diše to bratstvo - jedinstvo, valjda jer sam se u školi deklarisao kao Jugoslaven kao dete :bigblue:

 

Gledao sam neku obradu EKV-a od hrvatske grupe Vatra, i ako se dobro sećam, oni su "preveli" pesmu na ijekavicu. Osećao sam to kao neku vrstu uvrede, silovanja. Milan koji je toliko voleo tu zajedničku zemlju bi se okrenuo u grobu da zna da je neko menjao tekst u hrvatski da bi učinio pesmu pogodnijom za emitovanje jer bi inače neko verovatno negativno reagovao na "srpske reči". isto je i za Štulića, on je tu pesmu tada takođe napisao na danas nepostojećem jeziku, hrvatsko - srpskom i zna se kakvi su njegovi stavovi o našim balkanskim razmiricama. Menjati reči kozmetički, ukloniti poneko "ij" i poneku reč u neku drugu, bi osećam, bilo užasno uvredljivo, i pljuvanje na integritet te iste pesme koju obrađujemo :) Ako niko ne očekuje da se ne znam, prevede tekst "Halloweed by thy Name" kad se pesma svira ovde, nema razloga menjati ni ovaj - ionako se sasvim dobro razumemo iako tehnički sada navodno - pričamo dva različita jezika :meshuggah:

 

Malo odužih, ali iskoristih tvoj komentar da kažem šta mislim na ovu temu, nije sve adresirano na tebe lično :pivopije:

 

:pivopije:
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ovo su bas bas sofisticirane i dobre obrade, nisam ocekivao da ce tako ispasti, vidi se da ste mnogo radili na tim pesmama. Interesuje me kako ce ostatak publike reagovati na njih, posto materijal nije nesto komercijalan i na prvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su bas bas sofisticirane i dobre obrade, nisam ocekivao da ce tako ispasti, vidi se da ste mnogo radili na tim pesmama. Interesuje me kako ce ostatak publike reagovati na njih, posto materijal nije nesto komercijalan i na prvu.

Hvala puno! Realno - ovde više ništa nije komercijalno u bilo kom smislu, kad se radi o iole tvrđoj muzici, tako da lično ne očekujem specijan efekat u "narodnim masama", ako se nekome svidi i sluša po kući (i u hodu, jel, sa mp3 playera) ovo što smo snimili - to je dovoljno.

 

 

Guarana nije dobra za srce.

Ja nemam srca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cool je i ova obrada! sledece nedelje ste u kikindi? mogli bismo ugovoriti neko gostovanje na radiju, ovo, ono.. ;) malo je krs taj klub, al' jbg, dolazi se sigurno.. :pivopije: p.s. hoce li uskoro biti download celog albuma?

Uvek za! Evo imaš PP :) Download za par dana.
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi nastupi koje će Trigger imati tokom Maja:

 

Kikinda - klub Infinity - 14. Maj 2011. u 22h (slobodan ulaz)

 

Subotica - klub mladost - 21. Maj 2011. u 22h (ulaz 200din)

(Zajednički sa The Southern Society)

 

Novi Sad - Route 66 - 29. Maj 2011. u 22h (ulaz 200din)

(Zajednički sa The Southern Society)

 

Kao što i piše, imaćemo čast i zadovoljstvo da u Subotici i Novom Sadu podelimo binu sa našim prijateljima iz sjajnog subotičkog benda The Southern Society!

 

www.facebook.com/bandtrigger

www.triggerband.net

 

www.thesouthernsociety.com/

http://www.facebook.com/pages/THE-SOUTHERN-SOCIETY/112839117869

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Još jedna obrada, "Ne veruj u idole" Pilota - za koji dan i download!

 

 

Ljudi, svaka čast. Ovo se zove OBRADITI pesmu, a ne presvirati je i to nazvati obradom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grupa Trigger je objavila prvi deo svog novog albuma EX kao besplatan download sa oficijalne stranice benda www.triggerband.net!

Kad se otvori stranica - link sa nalazi dole desno, kao i link za mini album "metropolis live" koji možete poslušati - ako već ranije niste :)

Skinuće se .zip arhiva u kojoj su omot i prve tri pesme.

 

Oficijalna stranica grupe Trigger:

www.triggerband.net

 

Napomena!

Par ljudi je prijavilo da ne mogu da skinu pesme sa firefox-om: ako ne vidite link za skidanje, tj ne piše vam nigde "Trigger ex" na prvoj stranici već samo "metropolis live", problem je moguće u browser-u koji "vuče" staru verziju naše stranice sa vašeg hard disk-a. Najjednostavnije rešenje je da pristupite nekim drugim browserom - većina vas ionako ima bar dva instalirana, Internet Explorer i još jedan.

Ili jednostavno ukucajte direktan link:

http://www.triggerband.net/download/Trigger-EX.zip

 

Ljudi, svaka čast. Ovo se zove OBRADITI pesmu, a ne presvirati je i to nazvati obradom.

E pa hvala, ljudi nisu toliko komentarisali ovo što pominješ, a zaista, trudili smo se da pesme obradimo i da to onda stvarno ima neki kreativan momenat, drago mi je ako se vidi taj uloženi rad :pivopije:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuh ovo...

Prvo, moram da kažem da bih voleo ove pesme čuti sa vašim tekstovima, jer je album prvenac, sa te strane, bio zaista jak.

Dalje, zvuk gitare je sada mnogo bolji, masniji - življi.

Ovako na blic mi je "Ne veruj u idole" najbolja, pre svega zbog elektronike koje baš i nema u ostale dve pesme... Svakako bih voleo u ostalim komadima čuti više semplova, efekata, nakucanih bubnjeva.. šta znam, to vam je, ukombinovano sa zajebanim rifovima, davalo na nekoj zavodljivosti. ;) "Ena" je jednostavnija, udri-cepaj-samo napred pesma (dooobri rifovi), skroz hitična. Dok mi se "Kurvini Sinovi" i ne dopada za sada - nekako mi je cheesy...

Naravno, najjača karika benda je pevačica koja i dalje peva sa mudima do kolena. :D Apsolutno neodoljiva.

 

Generalno izbegavam albume obrada, jer ili je u pitanju gomila istovetno odsviranih pesama (kojima fali simpatičnosti originala) ili neki zajebantski cirkus (najčešće to dobijemo kada metal bend obrađuje nešto van žanra)., vi ste, pak, celoj stvari prišli veoma ozbiljno i na kraju, čini mi se, uspeli na pravi način da odate omaž velikanima domaće rok scene.

 

Raspisah se više no što sam mislio :S Al, eto, čeka se ceo album - na plastici i na mojoj polici, kao i još svirki.

Pozdrav.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuh ovo...

Prvo, moram da kažem da bih voleo ove pesme čuti sa vašim tekstovima, jer je album prvenac, sa te strane, bio zaista jak.

Dalje, zvuk gitare je sada mnogo bolji, masniji - življi.

Ovako na blic mi je "Ne veruj u idole" najbolja, pre svega zbog elektronike koje baš i nema u ostale dve pesme... Svakako bih voleo u ostalim komadima čuti više semplova, efekata, nakucanih bubnjeva.. šta znam, to vam je, ukombinovano sa zajebanim rifovima, davalo na nekoj zavodljivosti. ;) "Ena" je jednostavnija, udri-cepaj-samo napred pesma (dooobri rifovi), skroz hitična. Dok mi se "Kurvini Sinovi" i ne dopada za sada - nekako mi je cheesy...

Naravno, najjača karika benda je pevačica koja i dalje peva sa mudima do kolena. :D Apsolutno neodoljiva.

 

Generalno izbegavam albume obrada, jer ili je u pitanju gomila istovetno odsviranih pesama (kojima fali simpatičnosti originala) ili neki zajebantski cirkus (najčešće to dobijemo kada metal bend obrađuje nešto van žanra)., vi ste, pak, celoj stvari prišli veoma ozbiljno i na kraju, čini mi se, uspeli na pravi način da odate omaž velikanima domaće rok scene.

 

Raspisah se više no što sam mislio :S Al, eto, čeka se ceo album - na plastici i na mojoj polici, kao i još svirki.

Pozdrav.

:pivopije: Čovek, hvala ti na opširnom post-u, volim kad se neko malo raspiše, valjda jer sam ja takav :bigblue: Da, dobro si primetio da smo malo odlutali od elektronike, takve su i ove autorske pesme koje trenutno radimo, malo su više strejtforvard. Doduše, obično sam ja taj koji ganjavi i dodaje te cake i lupove na samom kraju procesa, pa sve to ne mora ništa da znači, možda ispadne elektronskije ceo materijal nego što sam mislio. Ove sve obrade koje smo spremili i koje ćemo, nadam se i realizovati, su malo jednostavnije postavljene, nekako je valjda bio takav trenutak kad se radilo an njima. Za plastiku... Najverovatnije jedino da ja odštampam nekih unikatinih par desetina komada u jewel case-u za one koji vole imati pa da podelimo :zeleni: Kako sad stoje stvari, i EX part II će biti download!

 

 

 

 

 

postavih ovaj promo ep na Discogs.

:pivopije: Znam da si i ranije postavljao, hvala ti na trudu!
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo već po ko zna koji put slušam ove tri pjesme. Sve tri su vrhunski odrađene. Za sada mi je Ne veruj u idole najviše prirasla k srcu. Jedva čekam i ostatak materijala. A što se tiče fizičkog izdanja...? To bi bilo sjajno... Ja bih bio prvi koji bih to poručio.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...