Jump to content

The Trigger


Dushan S

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Spletom okolnosti imate priliku doći do našeg CD prvenca po ultra giga mega sniženoj ceni! :bigblue:

 

Izdavačka kuća koja je izdala naš album "Ljubav", PGP, je rešila da se otarasi CD-a koji su preostali od tiraža, nekih stotinak komada. Mi smo celu količinu otkupili - i sad nudimo onima od vas koji bi želeli imati original jer vole našu muziku a ne mogu bez tekstova pesama, crteža i ostalog, onima koji misle da bi to bio dobar poklon dragoj osobi ili onima koji jednostavno žele obradovati svoju policu na kojoj drže CD-e i upotpuniti zbirku :) Kad se prodaju ovi preostali diskovi, nema više, album nikada više neće biti doštampavan.

 

Disk je samo 200 din, plus poštarina, ali ako ste u Beogradu ili okolini, možete ga preuzeti i lično, dogovorićemo se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! :pivopije: Eh, još da ima malo nekih duplih kick-ova koliko bi ti se tek onda sviđala, priznaj :razz:

E nije zbog toga nego nekako fino raste i ima varijacije na temu pravo klasicno remek delo,kao neka pricha,jedina mi je zamerka sto refren je uvek isto odpevan dinamicki pa mi ubija tu ''pricam ti pricu'' koncepciju,a zvuk basaaaaaaa je izashao iz ponoraaa swedskog death metal ubija na mesto \m/

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nešto što nije direktnio vezano za bend:

Ljubazni ljudi sa Time Machine Music sajta su mi ponudili da napišem ponešto za njih... Ovo je prvo u nizu mojih literarnih zlodela koja će objaviti, sa ciljem da se deci, omladini, penzionerima i uopšte svim neupućenima predstave i pojasne različiti aspekti rok muzičke scene na ovim prostorima :)

http://www.timemachinemusic.org/2012/02/paralelna-stvarnost/

Dakle, biće još nastavaka, za početak osvrt na Srbiju iz paralelnog univerzuma :muzicar: Članak obrađuje kako se snalaze siroti narodnjaci u Srbiji u kojoj je nakon khm demokratskih khm promena rock ideologija postala mainstream, i time naravno mnogo više govori o ovoj Srbiji ovde, u našem univerzumu :meshuggah:

 

 

 

E nije zbog toga nego nekako fino raste i ima varijacije na temu pravo klasicno remek delo,kao neka pricha,jedina mi je zamerka sto refren je uvek isto odpevan dinamicki pa mi ubija tu ''pricam ti pricu'' koncepciju,a zvuk basaaaaaaa je izashao iz ponoraaa swedskog death metal ubija na mesto \m/

Hahaha, hvala! :pivopije:

 

 

Ja moram da priznam da nisam odusevljen vokalom, uklapao mi se u autorske stvari, ali na ovim obradama ne nesto.

 

Zato je gitarski rad neljudski :D

:pivopije:
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto što nije direktnio vezano za bend:

Ljubazni ljudi sa Time Machine Music sajta su mi ponudili da napišem ponešto za njih... Ovo je prvo u nizu mojih literarnih zlodela koja će objaviti, sa ciljem da se deci, omladini, penzionerima i uopšte svim neupućenima predstave i pojasne različiti aspekti rok muzičke scene na ovim prostorima :)

http://www.timemachi...elna-stvarnost/

Dakle, biće još nastavaka, za početak osvrt na Srbiju iz paralelnog univerzuma :muzicar: Članak obrađuje kako se snalaze siroti narodnjaci u Srbiji u kojoj je nakon khm demokratskih khm promena rock ideologija postala mainstream, i time naravno mnogo više govori o ovoj Srbiji ovde, u našem univerzumu :meshuggah:

 

 

 

Hahaha, hvala! :pivopije:

 

 

:pivopije:

 

hahahaah fantastican tekst, bas sam se nauzivao citajuci pseudo istoriju :DDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hvala, hvala, drago mi je da vas je zabavilo i bilo interesantno :pivopije: Evo sledećeg teksta, ovaj put nešto ozbiljnijeg po formi:

http://www.timemachinemusic.org/2012/02/rok-novinar-covekov-najbolji-prijatelj/

 

 

Dopao mi se tekst, odlična ideja za takvu perspektivu.

 

 

hahahaah fantastican tekst, bas sam se nauzivao citajuci pseudo istoriju :DDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Trigger su gosti i tema emisije Metalurgija Pulskog radija, sutra, u utorak 20. marta, u 22:30h! Pošto mnogima Pula nije u komšiluku, emisiju možete pratiti i preko stream-a: http://www.hrt.hr/streamf/PULA

 

Naš video za pesmu "Ena" je predlog za top listu emisije Gruvanje: Možete pomoći Trigger, doprineti iskorenjivanju gladi u svetu i poboljšati svoju karmu tako što ćete ići na ovaj link i glasati za nas, kliknuvši na "Glasaj"! :muzicar:

 

http://gruvanje.rtv.rs/gruvanje/predlozi/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sledećeg teksta, ovaj put nešto ozbiljnijeg po formi:

http://www.timemachinemusic.org/2012/02/rok-novinar-covekov-najbolji-prijatelj/

Pa tek sad vidjeh ovo...

:udri:

Izuzev (nepotrebnog) posljednjeg pasusa, briljantno.

 

Sjetih se mog osvrta na naše rok novinarstvo:

Ima tu svega, intervjua, izvještaja, feljtona, portreta, a neki su stvarno dobri. Kao npr. intervju sa Vlatkom Stefanovskim iz Džuboksa br. 54 objavljenog 15.01.1979. (stranice 182-186). Branko je, makar u tom trenutku, izuzetno cijenio Leb i Sol, a Vlatko je, u tom trenutku, između ostalog, za razliku od danas, kakva rečenica - koliko zareza, bio zanimljiv sagovornik. Pored toga, rekao je nešto zanimljivo što se odnosi na čitavu knjigu i zbog čega ga izdvajam i citiram: "Inače, mislim da je kritika kod nas na višem nivou nego što je to rock muzika..." Upitan od strane Branka da li misli da je to tragičan zaključak, Vlatko kaže: "Jeste, pomalo." I to je upravo suština.

http://bojan5150.mojblog.rs/p-osvrt-branko-vukojevic--kako-je-bio-rokenrol-izabrani-tekstovi-19751991/157776.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa hvala ti, znaš da mislim da dobro pišeš pa mi je samim tim drago i da ti se dopalo ovo moje pametovanje. Vidiš, interesantno je to za poslednji pasus. Mislim da sam fakat mogao da prođem i bez njega, ali time adresiram tu potrebu Srbina da ospori sve i automatski reaguje "šta bre on tu meni...", i u principu, zaista mislim da stvari ne stoje kako treba ako ljudi koji su novinari, solunski dobrovoljci internet ere, često sa dobrom namerom i voljom, pišu o ovim temama godinama, a neke stvari nikada nisu rečene. Pa sad gitarista nekog benda treba da piše o tome umesto da svira, što mu je i posao, umesto da se neko drugi bavi obradom ovakvih tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...