Jump to content

The Trigger


Dushan S

Recommended Posts

Opet uzeh slusati pesmu...zaista je sjajna.Sitnice mi se najvise i svidjaju...recimo pratnja solazi tamo oko 6:00 minuta,odlicno odradjeno.Ti kratki i priguseni rifovi ostavljaju prostor basu i to mi se bas jako svidja.Aranzman je definitivno najjaci adut ove pesme.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde bre nemoj da si neozbiljan odkud vegeterijancima slanina

Pa za žice bre, neću valjda da je jedem? :mrgreen: A inače da znaš kakvu sam sad domaću kobaju doneo od rodbine sa Banije... Svrati do mene na kafu i kobasicu, šta da ti kažem :)

kad je krenulo sa zenskim vokalima mislio sam o ne ovo nece biti bas najbolje, sad kad krene mita bice neka kvazi-bjuti-end-d-bist papazjanija ala goth metal, ali slutnja se nije obistinila ni najmanje, totalno pesma ima neki svoj poseban vajb

Hvala, hvala :)

Opet uzeh slusati pesmu...zaista je sjajna.Sitnice mi se najvise i svidjaju...recimo pratnja solazi tamo oko 6:00 minuta,odlicno odradjeno.Ti kratki i priguseni rifovi ostavljaju prostor basu i to mi se bas jako svidja.Aranzman je definitivno najjaci adut ove pesme.

Odlicna stvar,zaista pravo osvezenje na nasoj dosadnoj i ucmaloj sceni.Odlican je tekst,kombinacija vokala sjajna,sjajan aranzman...pesmu od 9 minuta nije lako napisati a da ne bude dosadna ali vi ste uspeli.Posebna pohvala ide na gitare,rifovi su sjajni a zvuk mastan do bola! Ako hocete jos masnije,sledeci puta umesto slaninom,mazite zice sa Nesom Starshooter-om.

:D Neša fast fret :) Hvala na lepim rečima. a inače specijalno mi je drago što ima dosta komentara i ovako, da pesma brzo prođe iako je dugačka. Dok je pesma nastajala pokušavao sam da je skratim da bude 5 minuta i nešto. Na kraju sam shvatio da ne znam kako to da uradim a da mi se sviđa, odustao i bilo je u fazonu, jebeš posao, nek ima neku dužinu koja joj prirodno legne. Tako da se u neku ruku pesma sama izborila da traje koliko traje, mimo moje volje, što bi se reklo. Tek kad su se ovako poređali delovi, imao sam utisak da je sve na svom mestu što se tiče aranžmana.

sjajna je stvar, zaista jedna od vaših najboljih.

mislim, ono što vi radite najbolje i najjčešće jeste pravljenje pamtljivih i zabavnih pesama (koje istovremeno donose i svežinu i "dubinu", što je danas i najteža stvar u muzici), ali ovde malo drugačiji pristup i... i on vam leži podjednako dobro. prejaka atmosfera, melodije, vokali ko i uvek savršeni (mislim na milenu, mita ko mita)...

ja dugo već govorim da ste jedan od najboljih naših bendova danas i ova pesma samo to potvrđuje, jedino što ste do sada prolazili ispod radara raznih alternativnih frikova (verovatno vam fali malo pretencioznosti), tako je verovatno i bolje.

 

inače, kako ste krenuli sa duetima, uskoro će vam trebati pevač na svirkama.

Ceo materijal vuče na ovu stranu, ima još pesama sa tim masivnim, gitara i bas unisono, rifovima. Zapravo češem se po glavi da li da uopšte ubacujemo jednu pesmu koja je slične dužine, ako ne i još duža od ove a koja je polunedovršena. Imam utisak da bi bilo previše. U principu bilo je dosta muzike koja je skoro gotova i tu su neke pesme koje su kompaktnije ali nikako da napišem tekst. Pojaviše se neke druge koje su drugačijeg tipa i tako će na kraju verovatno završen album biti malo eksperimentalniji i siroviji. Nije da mi to ranije nismo imali, neke od pesama sa prvog albuma su prilično atmosferične i razvučene na svoj način, ali su nekako privukle manje pažnje od ovih jednostavnijih, koje su strejtforvard. Moguće je doduše da bih recimo neke pesme kao što je "Potrošen" recimo, da ih danas radimo ispale "epski" komad od 7-8 minuta.

Јуче написах кометар и форум се распао. :haha: Песма је до јаја, 9 минута и 14 секунди ми је пролетело, свака част! :pivopije:

Evo kasnim i ja sa komentarom jer nisam video da je forum opet proradio :) Hvala puno!

 

Da dodam: Priznajem da mi je stvarno drago pročitati ovde lepe reči za ovu pesmu. Prvo zato što je zaista mnogo truda otišlo u pesmu, a drugo što ekipa ovde ume da bude poprilično nakurčena, surova i negativna kad joj se nešto ne sviđa, pa je eto, nekako prijatno čitati pozitivne komentare na yumetalu, haha :mrgreen: Hvala svima :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

:D Neša fast fret :) Hvala na lepim rečima. a inače specijalno mi je drago što ima dosta komentara i ovako, da pesma brzo prođe iako je dugačka. Dok je pesma nastajala pokušavao sam da je skratim da bude 5 minuta i nešto. Na kraju sam shvatio da ne znam kako to da uradim a da mi se sviđa, odustao i bilo je u fazonu, jebeš posao, nek ima neku dužinu koja joj prirodno legne. Tako da se u neku ruku pesma sama izborila da traje koliko traje, mimo moje volje, što bi se reklo. Tek kad su se ovako poređali delovi, imao sam utisak da je sve na svom mestu što se tiče aranžmana.

 

 

 

I dobro sto si tako uradio,Oseti se da prirodno teku stvari,da ta duzina nije isforsirana.Stoji da bi pesma mozda bila i upecatljivija da je kraca,ali to onda ne bi bilo to.Nema tu nikakvih zamerki,sjajno je,sto se mene tice aranzman je ovde vrhunski,i ponavljam to je ubedljivo najjaci adut pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam: Priznajem da mi je stvarno drago pročitati ovde lepe reči za ovu pesmu. Prvo zato što je zaista mnogo truda otišlo u pesmu, a drugo što ekipa ovde ume da bude poprilično nakurčena, surova i negativna kad joj se nešto ne sviđa, pa je eto, nekako prijatno čitati pozitivne komentare na yumetalu, haha :mrgreen: Hvala svima :pivopije:

 

Eкипа је сурова али и праведна. Кад ваља, ваља. А и знамо ти принцип рада, тј како снимаш и сваки пут је само све боље.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo čovek, hvala što si bio! :) Čuj, onaj prostor (bio sam tamo prvi put) jednostavno nije za svirati, bar ne bez ozbiljnog akustičkog tretmana - za koji naravno niko neće dati pare. Ne znam kako inače zvuče svirke tamo, ali čisto sumnjam da je moguće namestiti iole podnošljiv zvuk osim ako nije puno do vrha pa ljudi telima "udenfuju" makar malo prostor. plus još, na bas pojačalu je crkao jedan kanal, drugi je zvučao jako loše, a kao za onu stvar, naš basista koji inače nosi svoje pojačalo tj bas glavu za svaki slučaj, ovaj put ga nije poneo. Tako da to što kažeš, kakva je bila situacija, drago mi je nismo ostavili ljude sasvim na cedilu i da su imali pozitivne utiske!

Što se tiče publike, nama je ok, bolje je naravno ako je više ljudi, ali bitnije nam je videti da su oni koji su tu u dobrom fazonu. Jedino što mi je žao zbog samog povoda, a to je skupljanje para za nekog kome je ta pomoć potrebna, ne verujem da se skupilo puno novca.

 

Sve pohvale za domaćine iz Third Gallery koji su bili zaista sjajni prema nama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo veliko zadovoljstvo da vam predstavimo novi singl grupe Trigger, pesmu "Ponor" u kojoj je specijalni gost Milutin Jovančić - Mita, pevač grupe Block Out! Devet minuta teških, sporih rifova i interesantna kombinacija Mitinog i Mileninog glasa! :)

http://www.youtube.com/watch?v=id0tUCc-Cm0

 

sjajnoca,prava steta sto nije malo analognije bar bubanj odradjen,pretpostavljam da bi da su se imali uslovi ali jebiga.nije to sad neznam kakva mana,ali jebiga.jel' djed slusao,kontam da je zadovoljan :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na lepim rečima! Mislim da zapravo komentarišeš moj stil farbanja bubnja a ne to kako je bubanj odrađen :) To jest fora je što se meni sviđa tako ofarban bubanj u ovoj kombinaciji. Evo recimo poslušaj na youtube-u bubanj za Stereo Tip - Moj svet, za upoređenje, to sam ja miksao. Možda ga za nečiji ukus bubanj preterano procesujem, delimično iz razloga što me povuče želja da dobijem neki "svetski" kvalitet produkcije. Uvek mi je bila muka od srpskog rok bubnja gde je godinama bilo sve šatro "prirodno" i čuo se puno room jer se zapravo bolje nije moglo i umelo... ko će ga znati :) Ovaj album sam krenuo tako a možda mi za nešto sledeće bude interesantnije da udarim po nekom sirovijem pakovanju zvuka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ako želite da večeras odete na dobru svirku, odlično se provedete a da se pri tome osećate lepo jer ste učinili istinski dobro delo, evo prilike:

 

U prostorijama URMUS-a u Beogradu, (Mutapova 12, iza hrama Sv. Save) održaće se humanitarna svirka. ulaz je besplatan, a na vama je da date prilog za Lanu, u skladu sa time koliko možete da odvojite.

 

Buku će za vas praviti praviti:

Trigger, Mad Red, Witch 1, Jailbreak i Nemanja Popovic.

 

Više informacija u vezi humanitarne akcije:

 

http://www.lananikolic.com/

 

U međuvremenu, humanitarni SMS broj za prikupljanje pomoći je

4022 i aktivan je u svim mrežama.

Cena poruke je 100 dinara

 

 

 

 

 

Stvarno dobra pesma

Hvala! :pivopije: Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeb'o te život, kakve rifčuge i produkcija! Bravo, bravo, bravo! :)

Hvala! Sad kad su tri pesme tu čuje se kakav će otprlike i biti novi album, malo rifološkiji nego prvi :)

Ma, najbolji su. :)

:pivopije:

Добри су рифови, заиста, ал' мени ова ствар нешто није легла, можда морам да је преслушам још доста пута. :P

Samo polako, preslušaš 15-20 puta, popiješ koju rakijicu za bolje varenje pa će da legne :P

za mene je ovo savršena produkcija

:pivopije: Hvala!

Увек је добра продукција код деде Дулета. ;)

:pivopije: Pa kako, domaća radinos'!
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...