Jump to content

The Trigger


Dushan S

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Od nedavno imam blog "Rifovi u Srbistanu", nastavak onoga što sam pisao na Time Machine Music stranici. Biće uslovno rečeno, muzikantske priče ali iz malo drugačijeg ugla. Možda nekome bude zanimljivo da pročita:

 

Do sada napisano:

http://rifoviusrbistanu.blogspot.com/2014/06/da-li-na-kisi-raju-gitare-ili-ljudi.html

http://rifoviusrbistanu.blogspot.com/2014/05/bradate-zene-i-propast-evrope.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Dva nova bloga, treći nastavak sledi. Ako ste ikada pomislili zašto više nema "velikih" bendova i zašto se ne pojavljuju novi žanrovi, biće vam zanimljivo da pročitate:

 

http://rifoviusrbistanu.blogspot.com/2014/06/sta-nije-u-redu-sa-muzikom-1.html

 

http://rifoviusrbistanu.blogspot.com/2014/07/sta-nije-u-redu-sa-muzikom-2.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

eh lako je tako, popovati ostatku sveta iz zemlje u kojoj r od robota nismo videli, fabrike ne rade, a masine padaju s neba :zuba:

Hahaha, pa ima logike :bigblue: Ali imali smo bombe ovde, ako ništa drugo...Uostalom, ja to gledam kao "Razmišljaj globalno čak i kad delaš lokalno" :)

 

 

 

Hvala! :)

 

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Novi album "Vreme čuda" je izašao! Ko želi da nas podrži i sviđa mu se buka koju pravimo, može da ga za sada pazari digitalno, a u toku jula će biti odštampan i CD za one koji vole da imaju nešto konkretno i tvrdo u rukama :)

 

http://balkanrock.com/trigger-objavili-album-vreme-cuda/

 

Kako to otprilike zvuči?

www.youtube.com/watch?v=MLJfmsMgk-0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao sam i ranijeri ovom Duletu, bend ima do jaja potencijal, ali nestro fali.... Nas slusaoce iskreno boli uvce koliko je on miksovao pesme i cemu li se nadao, al dobro je da postoji neko ovakav. One obrade su sprecile da bend dostigne zenit i postane kult, ali to je samo moje jakablazic misljenje.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi album je jedan od lepših na našoj sceni

ovaj omot mi je baš odbojan (da ne upotrebim grublju reč), kao da je za disk feuda pravljen, tako nešto.

ulazi u najgore domaće omote, a nije da nema gorih od ovoga.

otkuda saradnja sa Hrčkom? :ph34r:

Ja lično uglavnom preferiram omote na kojima je neko simbolično artističko sranjce u dve tri boje maksimalno, ali to je sve stvar lične estetike i afiniteta. Ovde je bilo bitno da baš ovo bude na naslovnoj strani, simbolika ludilo ovo-ono, a pošto nismo uspeli da nađemo pravog čoveka ribu na pijaci, morali smo da se pomognemo fotošopom.

Drugo, mnogo bitnije, "Ljubav" je bio album koji je tražio onakav omot, išlo je uz vedru tematiku i atmosferu. Ovo današnje "Vreme čuda" kojim se bavi najveći deo albuma je upravo ovakvo, artificijalno, fotošopovano, plastično, silikonsko, kompjuterizovano. Nekako ne vidim kako bi artistički crnobeli prikaz polusenke cveta kako pada na pocepanu stranicu knjige večnosti okačenu u konac besmisla ljudskog postojanja išao uz tu temu :) Ne bi uopšte bilo teško osmisliti takav omot, ili još jedan omot u fazonu prvog albuma, ali nisam video logiku u tome, a ni Vlada, momak koji nam je dizajnirao sve do sada uključujući i Ljubav i ovaj omot.

Enivej, razumem da mnogo ljudi ne razmišlja o omotu u kontekstu sadržine albuma, kao i da neko jednostavno ne voli ovaj fazon omota. Meni je bitnije da isprati trip nego da bude nešto što bih uramljeno okačio na zid gde su mi vaze sa cvećem.

 

Što se tiče Hrčka, ne moram reći da nam je bila neopisivo zabavna pomisao da ponudimo Hrčku album, verovatno zato što je dž dž album izdat za Hrčak zvučalo kao nešto jako bizarno. Ispostavilo se da oni hoće, da smo se lako i lepo dogovorili, a danas ionako to izdavaštvo zapravo ima više neku ulogu logističke podrške da se album umnoži, odštampa i distribuira. U Srbiji su preostale jedva dve tri iole funkcionalne izdavačke kuće od kojih neke u potpunosti otpadaju kao izbor jer se dilovi kakve one nude ne isplate, npr PGP RTS. Možda je pomoglo i to što nam sound u poslednje vreme sve više vuče na novu srpsku scenu, oseća se da su ŽeneDalibori uticali na nas! :)

 

Podrshka, kupice se i ovo uprkos chinjenici da nemam optiku na gajbi godinama :rockdevil:

Fala, fala puno, podrška je važna! :)

 

Rekao sam i ranijeri ovom Duletu, bend ima do jaja potencijal, ali nestro fali.... Nas slusaoce iskreno boli uvce koliko je on miksovao pesme i cemu li se nadao, al dobro je da postoji neko ovakav. One obrade su sprecile da bend dostigne zenit i postane kult, ali to je samo moje jakablazic misljenje.

Pošto je Srbija zemlja hevi metala, bogatstva i izobilja, obrade su nas sprečile da sviramo pred punom halom ili makar da klinci urezuju zarđalom kašikom ili bar zgužvanom konzervom Jelena naš logo na grudi junačke. Jbg, nekad doneseš odluku a shvatiš da si se zajebao kad je već kasno! :) Edited by Dushan S
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprotiv, smatram da je omot druga najbitnija stavka za bend, jer ako je muzika kvalitetna, i omot dobro razrađen, zainteresovaće nekog za isti. Godinama gledam te šugave omote na albumima domaćih izvođača i stanje je baš kritično...

 

Ah, sada je znači besplatno, pa fino. Hoće li barem pomoći sa promocijom, tj. koncertima? Mada to najviše zavisi od vas samih. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...