Jump to content

Najbolji gitarista domaće rock scene


WHISPER_EVE

Recommended Posts

Guest YaMa again

Точак је за старо гвожђе дечко. У оно време је био авангарда и то се цени али превазиђен је.

Мој избор је слатки Борко Митић.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja jednom u zivotu da se slozim sa saletom  :lol: stvarno i mene nerviraju ljudi koji ga dizu ne znam gde,odlican je gitarista za onaj period 70-e i pocetak  80-ih ali danas je nekako prevazidjen i dosadan pored tolikog napretka u sviranju gitare.I znam da ce sad da dodju razni "strucnjaci" i "trubaduri" da me pljuju zbog ovoga,samo napred,isponapasete mi se...

 

:pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

smiri se mijate :D

 

 

 

imam brdo ortaka koji su isli kod njega na chasove...kazu da lik ima samo jednu liniju po kojoj te uchi i ne moze nikako drugachije.al ok...to je stara skola.

 

 

 

inache svi znate prichu da je sam Richie Blackmore rekao da ,kad su ga pitali ko je najbolji gitarista na svetu odgovorio sa "ima jedan seljak sa balkana koji svira bolje od mene" misleci na tochka...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja jednom u zivotu da se slozim sa saletom  :lol: stvarno i mene nerviraju ljudi koji ga dizu ne znam gde,odlican je gitarista za onaj period 70-e i pocetak  80-ih ali danas je nekako prevazidjen i dosadan pored tolikog napretka u sviranju gitare.I znam da ce sad da dodju razni "strucnjaci" i "trubaduri" da me pljuju zbog ovoga,samo napred,isponapasete mi se...

 

:pivopije:

 

 

Pa i ti potpadas onda pod te razne "strucnjake" i "trubadure" navodima da je prevazidjen,zar ne?...Prevazidjen vam je jer nista nakon rada sa smakom niste culi i zato sto poznajete samo to sto je radio sa smakom+muzika za film,i dobro tu vas kapiram,kada se o nekome tako dugo ne cuje nista,nikakva novost,bar u javnosti.A lik se npr,bavi i klasikom(njegove cerke na koncertima sviraju i njegove kompozicije) i dzezom(evo par retkih relativno svezih snimaka http://www.youtube.com/watch?v=FuwdNw-YMZc...feature=related,

,

http://www.youtube.com/watch?v=FuwdNw-YMZc...eature=related) i progresivom i bluzom.A sto se tice casova,svaki profan u bilo kom vidu te uci svom fazonu(tj prati formu za koju smatra da je dovoljna,a na uceniku je da je razvije i obogati) On te uci osnovama i oda ti koju tajnicu,a na tebi je ostalo.

Edited by sale 83

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po jednoj prici Tocak je isao na probu u Deep Purple,a oni su mu pre nego su ga culi rekli da se ne uklapa,kao nije u njihovom fazonu. On se onda nadrkao i odsvirao sve njihove vece hitove unazad! Naravno kad su culi hteli su da ga prime,ali on ih je posle odjebao uvredjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po jednoj prici Tocak je isao na probu u Deep Purple,a oni su mu pre nego su ga culi rekli da se ne uklapa,kao nije u njihovom fazonu. On se onda nadrkao i odsvirao sve njihove vece hitove unazad! Naravno kad su culi hteli su da ga prime,ali on ih je posle odjebao uvredjen.

 

Jebena njegova sujeta, ako je ta priča zaista tačna.

 

I šta sad ? Čovek je maltene na ivici gladi, nije smeo nipošto da ih odjebe!

 

Od čega li sad živi, pitam se?

SmaK se raspao jer, nažalost, u ovoj ruiniranoj zemlji nije bilo dovoljno sluhista i konzumenata njihove sjajne muzike koju su toliki dug niz godina časno i predano pravili. Nekada su imali baze fanova - danas baš i ne, budimo iskreni.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja je to tacno prica?ja sam cuo da je to navodno knopfler rekao za vlatka :confused:

 

To sam ja takodje cuo i to prilicno podavno. Ove ostale verzije prvi put cujem. A mozda nije niko nista ni rekao.

Edited by Rox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova priča mi već nosi vodu. Vlatko je prejebeni genije ... i po mom mišljenju najbolji gitarista na ovim prostorima. :da:

Vlatko,po meni,bez ikakvog preterivanja moze da svira sa G3,mislim ono covek je suvi genije i apsolutno se slazem sa tobom.Samo jos kad bi ga Satch jos zvao   :cool:

 

 

btw ne mogu da zamislim Purple bez Blackmore-a,ali nikako,jos sa Tochkom...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...