Jump to content

Najbolji gitarista domaće rock scene


WHISPER_EVE

Recommended Posts

Zalosno je to sto mediji ne dozvoljavaju gomili kvalitetnih i talentovanih ljudi da se cuju malo vise od klupskih svirki, mada su delimicno gitarosi (bendovi) i sami krivi. S druge strane, gomila "ovih drugih" menjaju i prave "nove" trendove.

Tocak se izlizao na RTS-u i svi smo culi za njega. Narocito sto je gomila Vas odrasla uz muziku svojih roditelja i starijih komsija, a to je muzika sa "Zajecarskih gitarijada" i dobre stare Jugoslavije (kada su se nosile izlizane Wrangler farke, karirane kosulje i gornjaci, duge i masne kose i zabradjena lica, a slusalo se Atomsko skloniste, Yu grupa, Smak, Divlje jagode, Azra,... meni je to sve strasno. Rodjen sam '74. i kada sam poceo da slusam muziku, svi ti bendovi su bili evergreen - u lepom secanju). Otuda i tolika polemika oko jednog coveka (posto je Vlatko Makedonac).

Jebes Tocka, R.I.P. Dajte neke mlade krvi! Nemojte da za 30 godina polemisete o nekim tipovima koji ce onda imati 50 i 60, a bili su zaboravljeni kada su imali 20.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zalosno je to sto mediji ne dozvoljavaju gomili kvalitetnih i talentovanih ljudi da se cuju malo vise od klupskih svirki, mada su delimicno gitarosi (bendovi) i sami krivi. S druge strane, gomila "ovih drugih" menjaju i prave "nove" trendove.

Tocak se izlizao na RTS-u i svi smo culi za njega. Narocito sto je gomila Vas odrasla uz muziku svojih roditelja i starijih komsija, a to je muzika sa "Zajecarskih gitarijada" i dobre stare Jugoslavije (kada su se nosile izlizane Wrangler farke, karirane kosulje i gornjaci, duge i masne kose i zabradjena lica, a slusalo se Atomsko skloniste, Yu grupa, Smak, Divlje jagode, Azra,... meni je to sve strasno. Rodjen sam '74. i kada sam poceo da slusam muziku, svi ti bendovi su bili evergreen - u lepom secanju). Otuda i tolika polemika oko jednog coveka (posto je Vlatko Makedonac).

Jebes Tocka, R.I.P. Dajte neke mlade krvi! Nemojte da za 30 godina polemisete o nekim tipovima koji ce onda imati 50 i 60, a bili su zaboravljeni kada su imali 20.

 

 

 

Pa ti onda pomeni te nove i mlade krvi,a tocka ostavi nek uziva u tome sto radi.Ni on nece da se smara i da snima i da se srozava i da radi sa bilo kim,da mu govore sta valja,kako da snima,sta bi imalo prodju i sl,nego svira i komponuje za svoju dusu,a i okrenuo se novim i ozbiljnijim pravcima u muzici.Inace o Smaku bas i nisu toliko drvili po RTS-u.Mediji traze gledanost,a tu gledanost prave grandovi(posto je vec deceniju i nesto trend-biti pevac i pevaljka po svaku cenu),velika braca,operacije,svadbe,menjaze zena i ostala sranja.Sta ces,neki se drze svog,pa niko nece da ih progura(ali u krugovima gde se krecu su poznati i cene ih),drugi su zadovoljni time sto rade za svoju dusu i mastaju o velikom uspehu,a treci zavrse sa brenom,lukasom i ostalima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Mogao bih niz paralela izvuci po kojima je:

Tocak kao neki Clapton domace scene

Vlatko Duane Allman

Anton Partibrejkers kao Johny Winter

Bane Jelic i Borko Mitic atleticari kao i Vai i Satriani

Dragi Jelic kao Bill Gibbons

Randja i Krle kao dezurni studijski gitaristi zgodni za dodati ih u bend

a Kina mu dodje kao neki Stevie Ray Vaughan

 

Dzindzera najvise cijenim i vjerujem da je on i najbolji gitarista iz razloga sto zna da konstruise solo deonicu i prenese je kao pricu koja ima svoj uvod, razradu i apsolviranje, a u to integrise skoro sve tehnike i sve to zvuci super

Oko Rnr i blues ne treba praviti raspravu na nivou ozbiljnosti okruglog stola, a u prilog ove price za Dzindzera uvjek navodim ilustracije radi solo iz "Zadnji voz za Cacak", jer tako smislene dionice je jos mogao da pravi Krle iz Generacije ostali uvjek negdje zaseru ili udave odlazeci u shred

 

Dragi Jelic ima najbolji shred kad smisljeno apstrahuje odredjene dijelove

 

Rajko Kojic i Anton su smislili najvise originalnih rifova u domacoj muzici

 

Kina za razliku od drugih virtuoza na sceni danas najvise emocije unosi i iznosi iz te svirke

posebno mi je zanimljiv kad svira akusticnu gitaru

 

Vlatka ne racunamo jer zivi u Makedoniji, a on je vjerovatno za pricu o najboljim svjetskim gitaristima, kako tehnicki, tako i po originalnosti, jer sa melosom koji donosi na svjetsku scenu originalniji je od svakog gitariste sa zapada :muzicar:

 

ova tema je zanimljiva samo sto ne treba idolopoklonisticki navoditi nesto bez objasnjenja i zasto, ili bar kriterijuma po kojim sudimo, jer metalci vole brzinu i senzacinalisticke tehnike, blues - rock fanovi dobar rif i melodican emotivno iznesen solo ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest HEFEST

Meni je Borko Mitic tata!!! Jedva cekam nov album koji najavljuje. Mozda ce se neko smejati ovome ali meni je i Cutura skroz kul kada se potrudi i njegova muzika me uvek razveseli. Po meni je on najpotcenjeniji muzicar u Srbiji. Jelic je stvarno manijakalno brz i mislim da mu je mesto u G3.

 

Zaboravio sam da pomenem da mi se svidja i svirka mladog gitariste iz Sinobusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Gitaristi na prolazno vreme..

Da citiram Keith Richardsa kada su ga pitali zashto se toliko gitarista trudi da sviraju shto brzhe sa toliko puno tonova...

Odgovor je bio prost - Zato shto ne mogu da nadju one prave [ tonove ] ... Isto vazhi i za nesrecnog Borka, Baneta,Malmsteena i celu plejadu "gitarista" koje ne bi chovok mogo da razazna kada bi ih chuo na radaju..

A da.. ima i Ritchie Blackmore jedan komentar istog tipa ali poshto ne mogu da se setim tachno koji je youtube u pitanju necu pokushavati ni da parafraziram..

Elem ,tehnika i brzina su za ljude bez smisla za muziku.. Tu se se jedino Satriani i Vai provukli jer stvarno doziraju to proseravanje na gitari,a za ove ostale ce da se zaboravi posle 10 godina... osim mozhda u nekim speed-metal-sviramo-na-hronometar krugovima ljudi.... klincima koji izlaze u kst

 

E da, evo i mog primera .. Krle - Generacija 5 - Brza Pruga , ali solo od 1:50 chini mi se... Chovek je objasnio.. :)

Edited by Frost
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim, Tochak....pa sve unazad....jebo te....kakve pripovetke. Srpski Gandalf.

Vrh jebote. :)

 

Ja mislim da je Ivana mislila na mladje ljude a ne na neke dede... mislim vi vrtite tocka i onog iz partibrejkersa i gomilu drndrn gitarista..

Mada tesko je reci, nije bitno samo da neko sreduje treba to da ima i dusu. :)

 

Od YUmovaca mogu pohvaliti Nikolu iz Acid Raina, Jocu (JJJesa valjda mu je to nik) i mog komsiju Dusana S, koji stvarno tehnicki odlicno svira gitaru.

E da i tu je onaj Mita iz Kaoara tj isad svira sa Djordje Davidom, on isto sabija.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gitaristi na prolazno vreme..

Da citiram Keith Richardsa kada su ga pitali zashto se toliko gitarista trudi da sviraju shto brzhe sa toliko puno tonova...

Odgovor je bio prost - Zato shto ne mogu da nadju one prave [ tonove ] ... Isto vazhi i za nesrecnog Borka, Baneta,Malmsteena i celu plejadu "gitarista" koje ne bi chovok mogo da razazna kada bi ih chuo na radaju..

A da.. ima i Ritchie Blackmore jedan komentar istog tipa ali poshto ne mogu da se setim tachno koji je youtube u pitanju necu pokushavati ni da parafraziram..

Elem ,tehnika i brzina su za ljude bez smisla za muziku.. Tu se se jedino Satriani i Vai provukli jer stvarno doziraju to proseravanje na gitari,a za ove ostale ce da se zaboravi posle 10 godina... osim mozhda u nekim speed-metal-sviramo-na-hronometar krugovima ljudi.... klincima koji izlaze u kst

 

E da, evo i mog primera .. Krle - Generacija 5 - Brza Pruga , ali solo od 1:50 chini mi se... Chovek je objasnio.. :)

 

Lupaš, brate, lupaš. "Ne mogu da nađu prave tonove..." "tehnika i brzina za ljude bez smisla za muziku" "da se zaboravi posle 10 godina".

 

I ne čudi me, s obzirom na one brojne oglase na temi Potražnja muzičara. Neki ljudi zaboravljaju da je ovo metal forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Koga zabole uvo za Kit Ricardsa i njegove glupe izjave. Svoju ljubomoru ne bi trebao tako otvoreno da ispoljava jer ispada u najmanju ruku smesan. Po njemu su onda i Sopen i Paganini obicni drndarosi. To sto je on popularan ne znaci da ima blage veze sa ozbiljnijim sviranjem gitare. Za 50 godina sviranja napravio 3 solidne pesme i kao on je pametan. Droga mu je odavno pojela mozak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha...sjajno!Najlakse mu je to reci kad nikakvu tehniku nema.Nadje coek uvek na nesto da se vadi,sta ces. :rockdevil:

Dosao je i 21. vek i napredak tehnike,i svega,ali jos uvek ima ljudi koji se prave pametni,pa im ne odgovara to,jel ih je vreme pojelo.

Edited by Buckethead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Hahaha...sjajno!Najlakse mu je to reci kad nikakvu tehniku nema.Nadje coek uvek na nesto da se vadi,sta ces. :rockdevil:

Dosao je i 21. vek i napredak tehnike,i svega,ali jos uvek ima ljudi koji se prave pametni,pa im ne odgovara to,jel ih je vreme pojelo.

 

 

Tom izjavom je potvrdio svoje ocigledno neznanje. Inace svira u najprecenjenijoj grupi na svetu i to mu je jedino sto sme da izjavi jer je manjak kvaliteta ocigledan. Vise volim Atlantis Airport-ov jedini album i ogroman komercijalni neuspeh nego sva njihova govna sabrana zajedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma imaju Stonsi par dobrih pesama, sto ne znaci da je on neki gitarista, a i nije... Nije ni za top 100, realno. Jedno je komercijalni uspeh i trajanje, a drugo njegov kvalitet kao gitariste.

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

dva asa koja se isticu

 

Tocak - precenjen? podcenjen? who gives a fuck, covek jednostavno svira ono sto niko drugi ne svira, do ovije dana niko zapravo ne moze ni da provali sta covek svira. moj favorit medj ovim asovima :)

 

Anton - ist plain simple covek UBIJA! svira onog Jean-a svog muski, sto bi rekli lajk derz nou tumorou, sjajne pesme, sjajni rifovi i onaj RAW Power rock n rolla

 

ostatak...

 

dragi jelic, pera jelic, zaffa naravno, paja(i jare), duda bezuha, nesa zlatanovic, bane gluvakov - ubica(in a good way ;) )... argh.. mrzi me dalje...

 

i par ex yu asova - vlatko, vedran(sa hendzom svirao, jasta) i dejvid gilmor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest booster

a gitarosh iz rip kirby benda? slusao sam ih u atomu i definitivno je bolji od svih navedenih mladjih gitarosha. svirali su toto, leb i sol, queen itd. moj drugar ide na casove kod njega i kaze da tip komponuje i klasicnu muziku i da razbija klavir i jos nekoliko instrumenata. mislim da je svirao umesto sedlara u nekim tv emisijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest stringskipper
a gitarosh iz rip kirby benda? slusao sam ih u atomu i definitivno je bolji od svih navedenih mladjih gitarosha. svirali su toto, leb i sol, queen itd. moj drugar ide na casove kod njega i kaze da tip komponuje i klasicnu muziku i da razbija klavir i jos nekoliko instrumenata. mislim da je svirao umesto sedlara u nekim tv emisijama.

 

Decko se zove Vuk Pardjovski a Rip Kirby je neka ad hoc zezancija njega i jos par mu ortaka sa muzicke akademije. Evo linka sa snimcima sa svirke: www.myspace.com/ripkirbyband

Al' on bas i nije rok gitarista, vise je u nekom jazz rock/fusion fazonu...ili tako vec nesto. Svirao je u Marko Zivic Show-u i sada svira u nekoj slicnoj emisiji na BN-u.

 

Booster podrzavam, a od starijih definitivno Stefanovski i Krle iz Generacije 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Evo upravo sam odslusao novi album Borislava Mitica. Covek je tata!!!!

 

Bas onako po mom ukusu i ono sto sam od njega ocekivao. Da je bolje ne bi valjalo. Kralj!!!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je bolje ne bi valjalo.

Valjalo bi da je bolje, pogotovo zvuk bubnja, ne znam moze li jeftinije zvucati nego sto zvuci. Jeste da je gitarosh u prvom planu u ovom slucaju i da je to Borkov projekat, ali muzicar tog ranga ne moze imati bubanj jeftiniji od bubnja prosecnog demo death metal benda iz Gornje Piskavice.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si. Nisam posebno obratio paznju na bubnjeve. Rekoh da sam jednom preslusao, a i to jednom na poslu sa raznim cimanjima od strane kolega. Bubanje je lepo odsviran, ali je zvuk tanak. Podseca na losu ritam masinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...