Jump to content

Fields Of The Nephilim


Recommended Posts

  • 4 months later...

Da nije neko kojim slucajem slusao ovaj posljednji album?

 

Imao sam mali milion prilika da ga kupim, ali mi se bas i nije dalo, jer sam cuo uzasne kritike - pokusaj da se spoji Dawnrazor, Elizium i Zoon (ajde ova dva, ali Zoon).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

kultni band nadasve...možda malo previše jebu sa kaubojskim "špageti western goth" imiđem...ali usporedbe sa sistersima zaista nisu potrebne tj veoma su suvišne...fieldsi su puno jači...glazbeno,scenski,vokalno itd...to se vidjelo i na završnom remek dijelu elysium

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sumerija bi trebalo da bude jedna od onih 'kolevki drevnih civilizacija' iz istorije icon_wink.gif a ne znam da li se pojavljuje jos negde u mitologiji...

 

Sto se tice uopste mitoloske 'pozadine' benda - pocevsi od samog imena, a i tematike dosta pesama, evo sajta gde je to cini mi se dosta dobro opisano:

 

http://www.spookhouse.net/angelynx/nephili...lim/tiamat.html

 

samo da se ogradim - ja tu tematiku bas i ne poznajem, a i nekako me uvek mrzelo da citam tekst do kraja icon_wink.gif ali rekla bih da je OK za pocetak icon_smile.gif

 

A sto se tice istorije samog benda, na tom istom sajtu postoji vrlo opsezna diskografija/biografija, sa poprilicnim naglaskom na Elizium, pa ako te ne mrzi mozes i to da procitas:

 

http://www.spookhouse.net/angelynx/nephili...m/nephlore.html

Mnogo dobar bend da bi tema bil anegde na drugoj- trecoj strani. Evo ga oficijelni sajt, mrzi me da skrolujem poruke da vidim da li ga je neko vec ostavio ovde ...

 

www.fields-of-the-nephilim.com/Nephilim33.htm

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

posle 2 godine slushanja Eliziuma skontala sam da je taj album jedan od najjachih albuma gothica i najbolje ostvarenje samih Fieldsa...remek delo...trebalo mi je dosta vremena da ukapiram svu genijalnost ovog dela, ali sada se kunem u Elizium icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Elizium је ремек дјело читаве музике као такве. Пажљиво слушање текстова, музике која то прати, као и начина на који McCoy пјева је апсолутно неопходно да би се овај албум тотално схватио.

 

За мене лично Fields-и представљају један од ријетких правих готик бендова. Издвајају се из мора туге, самоубистава, патетичног мрака и патње...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па и у претходном посту сам писао ћирилицом icon_wink.gif.

Но, било како било, сматрам да су Fields-и бенд који је од готика покушао да учини оно што се од тог правца и очекивало - мистика, окултизам, снажан, а не патетичан мрак... На жалост већина бендова је покушала са копирањем Систерса и зато су ствари отишле у погрешном правцу, макар што се мене тиче. И даље ја слушам све те бендове, и нису они лоши, али то није то, то није оно што ја тражим и захтјевам од готика.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
Dark Revolution's Haven division presents

FIELDS OF THE NEPHILIM TRIBUTE NIGHT

(Haven no.5)

 

Cetvrtak 18. avgust => klub House of Freaks

od 22h

 

Za vise informacija => klikni ovde

joooj... nezgodan termin, u susedstvu je doors night... al dobro, bar tje ljudi imati gde da pobegnu od bir festa i luisa :ninja:...

Edited by lunja

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ponedeljak, 21. novembar, je dan za koji je zakazan izlazak novog studijskog labuma Fields of the Nephilim. Dakle, prvi studijski album posle 15 godina.

Zvace se "Mourning Sun", a na njemu ce biti sledece pesme:

"Shroud (Exordium)", "Straight To The Light", "New Gold Dawn", "Requiem XIII-33 (Le Veilleur Silencieux)", "Xiberia (Seasons In The Ice Cage)", "She", "Mourning Sun", plus bonus numera "In The Year 2525" i bonus spot. Cijena, prava sitnica (£11.99).

Naravno, album vec ima da se skine na netu ...sto ja upravo radim ...

 

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Steva ga vec pustao na gothicu, kako mi je receno... Anyway, I'm waiting for the date and off to "my boss" to get it for free, unless I get the promo copy before.....

Btw, cuh od ljudi koji su ga skidali sa neta da je dobar, so I can't wait da ga preslusam......

Btw, ako ne bude moga da se skine spot sa neta, javite mi da ga ja "svucem" sa diska i da sibnem zainteresovanima...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Steva ga vec pustao na gothicu, kako mi je receno... Anyway, I'm waiting for the date and off to "my boss" to get it for free, unless I get the promo copy before.....

Btw, cuh od ljudi koji su ga skidali sa neta da je dobar, so I can't wait da ga preslusam......

Btw, ako ne bude moga da se skine spot sa neta, javite mi da ga ja "svucem" sa diska i da sibnem zainteresovanima...........

 

Side line je objavio jos u septembru da izlazi, a na netu je odavno samo ga ja skidam dial up-om pa to traje i traje i trajace ko zna koliko jos. Miislim, nije nista spektakularno, po ovome sto sam do sada skinuo, al ok... treba preslusati.

Edited by Gwydion

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Side line je objavio jos u septembru da izlazi, a na netu je odavno samo ga ja skidam dial up-om pa to traje i traje i trajace ko zna koliko jos. Miislim, nije nista spektakularno, po ovome sto sam do sada skinuo, al ok... treba preslusati.

Hm, preslusala.... Hm, i slusacu jos! icon_wink.gif

Me likes............ I omot je quite interesting................

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

opasno sam se nalozila na Fieldse icon_redface.gif , tek sam sad skapirala koliko su mocan bend.Slusham neki Singles colection i The Nephilim i dodjoh do zakljucka da su ranije bili mnogo agresivniji...ipak, Elizium mi je vrh vrhova (raspadoh se slushajuci ga) a najjacha stvar Wail of Sumer ( znate one pesme koje pustate po 50 puta kad ste u bedaku , e to je meni Veil of Sumer).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Ne znam da li sam propustila da vidim ili zaista nema teme o Fieldsima.

Meni licno, najbolji bend svoga zanra (mada najvise volim da ih ne svrstavam nigdje). Muzika koja obuzima citavo moje bice od prvih tonova i trenutka kada cujem McCoy.ev glas. Za trenutke melanholije, odmora od distorzije, za nostalgiju i intimnu atmosferu.

'Elizium', 'The Nephilim' i 'Downrazor' su neizostavni u kolekciji svakog ljubitelja ove vrste muzike.

 

 

Between the cracks and hollows, the earth is good...

93

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...