Jump to content

Progressive Rock - opšta diskusija


Kamaitachi

Recommended Posts

Reći za ove bendove da su samo kopija je tako pogrešno. Na žalost, čitam takve komentare na sve strane jer ljudi uvek imaju taj stav da stariji bendovi moraju biti bolji, jer su prvi počeli da sviraju taj neki žanr. Ljudi uvek moraju da upoređuju nove sa starim bendovima, da porede rifove i bave se ostalim, nebitnim stvarima. Možda jer tako ispadaju kul i veliki znalci.

 

Da se ne lažemo, ja obožavam stari Genesis, Gentle Giant, stari Rush, malo manje Yes i ELP (spominjem ove najpoznatije stare bendove jer ih upravo sa njima upoređuju), od kojih volim samo određene pesme-albume, i to su jedni od mojih omiljenih bendova uopšte koje slušam godinama, čitavu deceniju i više, ali meni lično su bendovi koje sam naveo ranije mnogo bolji. Više uživam u njihovoj muzici, zanimljivije mi je. Možda u svojoj muzici imaju elemente tih starih bendova, što je i normalno i ne vidim šta je tu loše, ali umesto kopije, bolje je reći da su nastavili tamo gde su originalni bendovi stali i evoluirali prog rock.

 

A kada sam rekao da je Transatlantic najbolji prog rock bend ikad, to sam više uradio zbog Lotusa koji se onako nervozno ubacio na temu i rekao kako smaram jer spominjem tih par bendova non stop. I dok neću više trošiti energiju na njegovo trolovanje, reći ću samo da se ja nikada ozbiljno ne bavim takvim detinjastim izjavama tipa ''ovo je najbolji bend na svetu i sl'' jer to ništa ne znači, i posebno nemam nameru da imam diskusije te vrste sa bilo kime, oko bendova i koji je od njih bolji, jer su oni za individue na nivou srednje škole pa na dole, ostaću i dalje pri izjavi da su za mene bendovi Spock's Beard, Transatlantic, Neal Morse i The Flower Kings nešto najbolje u prog rock muzici. Njih najviše slušam jer mi najviše odgovaraju i meni su najbolji.

 

Prog rock je žanr koji sam, inače, jako dobro istražio i upoznao do sada jer sam posebno vezan za njega, ljubitelj sam istovremeno starog zvuka sedamdesetih kao i modernog talasa, naslušao sam se bendova ne zna im se broj, različitih škola i perioda, i ima brdo bendova koje volim i pratim.

Evo juče sam baš nabavio Salem Hill, američki bend iz Tenesija, postovaću kasnije jednu njihovu pesmu.

Edited by Novaliis
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...