Jump to content

Burek


Lex Luthor

Српски бренд  

210 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ja jutros jedoh poparu za doruchak..

 

npr - pola tvrdog hleba (od prekjuche), isechesh/ izlomish ga na omanje komade, stavish u sherpu sa vodom, pa na ringlu, ubacish unutra punu kashiku putera, posolish, meshash povremeno dok je na ringli par minuta- dok hleb ne upije svu vodu i puter, i eto doruchak za 3 osobe.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja jutros jedoh poparu za doruchak..

 

npr - pola tvrdog hleba (od prekjuche), isechesh/ izlomish ga na omanje komade, stavish u sherpu sa vodom, pa na ringlu, ubacish unutra punu kashiku putera, posolish, meshash povremeno dok je na ringli par minuta- dok hleb ne upije svu vodu i puter, i eto doruchak za 3 osobe.

 

Pored vode dodaj jogurta,a umesto putera dobar domaci sir ili fetu.I mnogo je bolja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Куртон

Burek se jede u celoj srbiji, a gibanica se bas i ne pravi u celoj srbiji (iako verujem da su je svi probali/culi za nju) tako da glasam za burek. Sto se mene tice, ja ne jedem burek u buregdzinicama i pekarama jer je to jako nezdravo i kvalitet je jako opao u poslednje vreme, ali je lako napraviti dobar burek sa gotovim korama. Ekstremno lako zapravo sa dobrim receptom (razlike u detaljima), ne mora ni mnogo da se pece. Za sarajevski seckani je malo vece znanje potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

U kojoj god sam pekari u Bg kupio burek uvek je bio sranje - Tome, Trpkovici, kurci palci :zeleni:

Plus cigani nikad ne seku normalnu cetvrtku vec neko sranje koje je otprilike polovina od toga, mislim strasno :haha:

Loznicka pekara Vidovdan na pijaci i pekara Miletic isto iz Lozaje - bolji burek i pitu sa mesom/sirom nigde jos nisam probao :rockdevil:

Edited by Nisko_Se_Mazim
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...