Jump to content

Dokumentarci


Ed Gein

Recommended Posts

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills (1996)

 

paradiselostpostervw1.jpg

 

Directors:

Joe Berlinger

Bruce Sinofsky

 

Od rezisera "Book of Shadows: Blair Witch 2". Tri tinejdzera metalca optuzeni su 1993.godine da su u maniru "satanistickog rituala" pod uticajem Alistera Kroulija silovali, muchili, kastrirali i na kraju na brutalan nacin ubili tri 8-ogodisnja decaka. U filmu smo svedoci pronalazenja tela ubijenih, ispovesti roditelja ubijene dece, i roditelja tinejdzera optuzenih za ubistva,i naravno samih optuzenih. Najpotresnija su upravo svedochenja roditelja svo 6-oro dece jer su u ovom sluchaju svi do jednog zrtve. Zatim posmatramo citav tok sudjenje koje otkriva mnoge shokantne detalje i dovodi do neochekivanih obrta poput najboljeg trilera. Sve to prati muzichka podloga Metalikine kultne pesmom "Sanitarum" koja se savrseno uklapa u sumornu i potresnu atmosferu ove price a i omiljena je pesma jednog od optuzenih decaka. Daleko jezivije od bilo kog serial killer dokumentarca, jako tezak film zbog svih tih emocija ali definitivno na MUST SEE listi !!!

Na IMDb-u rejting je 8.3/10 a ja mu dajem chistu 10-ku bez mnogo razmisljanja. Film ima i nastavak snimljen nekoliko godina kasnije pod imenom "Paradise Lost 2:Revelations" gde se pojavljuju novi dokazu vezani za ubistva. (150 minuta)

 

Berlinger and Sinofsky's documentary of a gruesome triple murder in West Memphis, Arkansas and the subsequent trials of three suspects, takes a hard look at both the occult and the American justice system in 'small-town' America. Three teenagers are accused of this horrific crime of killing three children, supposedly as a result of involvement in Satanism. As in their previous documentary, things turn out to be more complex than initial appearances and this film presents the real-life courtroom drama to the viewer, as it unfolds.

 

http://www.imdb.com/title/tt0117293/

 

paradiselostthechildmurfm2.th.jpg paradiselostthechildmurcv7.th.jpg

 

paradiselostthechildmuret4.th.jpg paradiselostthechildmurds9.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odma i drugi ako neko bude skidao da uvati oba :

 

Paradise Lost 2: Revelations (2000)

 

paradiseyd3.jpg

 

Directors:

Joe Berlinger

Bruce Sinofsky

 

6 godina posle ubistava, 3 godine posle prvog emitovanja "Paradise lost"-a na HBO-u, dokumentarca koji je '96 digao puno prashine i uzbunio javnost chitave Amerike, i podelio je na one koji su ubedjeni da su tri tinejdzera nevina i da je pravi ubica i dalje na slobodi i na one druge koji su apsolutno uvereni u njihovu krivicu, autor snima nastavak sa novim dokazima i nekom vrstom epiloga na celu ovu zaista potresnu prichu. Demijan je i dalje na Death Row-u gde cheka na izvrshenje smrtne kazne injekcijom a druga dva momka su na dozivotnim robijama bez prava na pomilovanje. I dalje u pozadini ide Metallica sa melodijama "Sanitarium", "Unforgiven" i "Nothing else matters" na koje chovek ne moze a da se ne najezi cak i da nikad nije cuo nijednu od ove tri kultne pesme. U filmu se sasvim jasno vidi, shto je i najuzasnije od svega, ko je zapravo pravi PSIHO u celoj prichi ali kao shto to uvek biva pravda je zaista slepa, al bukvalno, i drzava kada jednom nekog osudi ona ne pristaje da prizna greshku jer bi to naravno otvorilo 1000 novih slichnih sluchajeva, policija i dalje bezobzirno gura svoju prichu i shititi svoje, inspektor koji je radio na sluchaju i pored svih propusta i dalje tvrdi da Dzesijevo klimavo priznanje (klinac sa IQ-om 73 ?!?!) nije dato pod prisilom i pretnjama, a sudija i pored svih novih momenata potencira da nigde nije pogreshio, da je porota glasala i da su pravi krivci 100% u zatvoru. Sa svih strana Amerike okupila se grupa ljudi koja je uverena u nevinost ova tri mladica i skupila se ispred suda na dan kada zaseda zalbeno vece u vezi odluke o zalbi na Demijanovu smrtnu presudu. Njihova pricha, razgovor sa porodicama osudjenih posle ove vremenske distance, svedochenje nezavisnog forenzichara koji je ponovo detaljno pregledao sve chinjenice i dokaze ovog kontraverznog sluchaja, i potresne scene iz zatvora gde ova tri momka govore o svojim unistenim zivotima daje ovom filmu posebnu tezinu koja se retko vidja u dokumentarnim filmovima (barem ne kod nas u Srbiji). Najgori osecaj u svemu ovome je vrlo velika shansa da je pravi ubica, monstrum i dalje na slobodi i da nevini ispashtaju samo zato shto su nosili crne majice i pantalone, shto su slushali metallicu, i shto su smatrani za "weirdous" u svojoj shkoli i okolini. To je verovatno njihov jedini zlochin za koji ce jedan od momaka platiti i svojim zivotom. Kad razmishljam o tome ne znam kome je gore, dal ovoj dvojici koji ce ostatak zivota provesti u zatvoru odvojeni od ostatka sveta ili Demijanu koji ce umreti. Po meni smrtna kazna injekcijom je prava milost i spasenje u odnosu na dozivotnu robiju, al to je samo moje mishljenje jer ja realno ne mogu da pojmim shta je u njihovim glavama. Pogledajte obavezno ako budete u prilici oba ova dokumentarca jer odgovorno tvrdim da ovako neshto zasigurno niste imali priliku da vidite u Srbiji.

 

http://www.imdb.com/title/tt0239894/

 

paradiselostiicd11qn5.jpg

paradiselostiicd12fj0.jpg

paradiselostiicd13gx8.jpg

paradiselostiicd14nb3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesus Camp (2006)

 

jesus_camp2_1.jpg

 

 

Josh jedan surovi dokumentarac o bolestima americhkog drushtva. U ovom slucaju radi se o kampu za decu u kojem im se ispira mozak najekstremnijim oblicima hrishcanstva. Zaista potresno.

 

http://www.imdb.com/title/tt0486358/

 

Jesus Camp follows several young children as they prepare to attend a summer camp where the kids will get their daily dose of evangelical Christianity. Becky Fischer works at the camp, which is named Kids on Fire. Through interviews with Fischer, the children, and others, Jesus Camp illustrates the unswerving belief of the faithful. A housewife and homeschooling mother tells her son that creationism has all the answers. Footage from inside the camp shows young children weeping and wailing as they promise to stop their sinning. Child after child is driven to tears. Juxtapose these scenes with clips from a more moderate Christian radio host (who is appalled by such tactics), and Jesus Camp seems to pose a clear question: are these children being brainwashed?
Edited by Ed Gein

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple (2006)

 

jonestownhz9ma2.jpg

 

Directed by :

Stanley Nelson

 

Najnoviji dokumentarac o masakru u Jonestownu u Gvajani '78 kada je stradalo preko 900 mushkaraca, zena i dece pod komandom Jim Jonesa. Shokantna svedochanstva prezivelih chlanova "Hrama Naroda" i jezivi audio i video materijal sniman poslednjih nekoliko sati uochi masakra. Nisam uopshte imao pojma da postoje svi ovi snimci jer sam gledao vec neke dokumentarce na ovu temu i chitao knjigu tako da sam ostao zatechen.Nashao sam na NETu i audio snimak poslednjeg govora Jim Jonesa svojim sledbenicima i konverzacije sa pojedincima koji su se pobunili i hteli da napuste Jonestown, pre nego shto im je podelio cijanid a snimljen je i deo kada ljudi umiru a on i dalje pricha. Ko ima snage za ovo ZLO moze ga naci na sledecoj adresi (ako trazish djavola naci cesh ga) :

http://www.archive.org/details/ptc1978-11-18.flac16

 

Featuring never-before-seen footage, this documentary delivers a startling new look at the Peoples Temple, headed by preacher Jim Jones who, in 1978, led more than 900 members to Guyana, where he orchestrated a mass suicide via tainted punch.

 

http://www.imdb.com/title/tt0762111/

 

jonestownthelifeanddeathf2.th.pngjonestownthelifeanddeatwr3.th.pngjonestownthelifeanddeatot5.th.png

jonestownthelifeanddeatkr9.th.png jonestownthelifeanddeatai0.th.png jonestownthelifeanddeatcw5.th.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film Eaten alive je takodje sniman po Jonesu i dogadjaju u Gvajani vec '80 godine ako se ne varam s tim sto su ubaceni i kanibali.

Jesus Camp (2006)jesus_camp2_1.jpgJosh jedan surovi dokumentarac o bolestima americhkog drushtva. U ovom slucaju radi se o kampu za decu u kojem im se ispira mozak najekstremnijim oblicima hrishcanstva. Zaista potresno.http://www.imdb.com/title/tt0486358/
Gledao sam inserte na Sok koridoru. Stvarno je bolesno. Znaci neka debela svinja od zene koju zbog odvratnog fizickog izgleda niko nije hteo da kara pa je stoga ''nasla ljubav u bogu'' ispira deci mozak o tome kako je Hari Poter djavolji sin i kako ga treba osuditi na smrt. :) Edited by Hell on Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubedljivo najbolesnije je kada ta debela na binu donese Dzordza Busha napravjenog od kartona, onako u prirodnoj velichini samo zaplepljena slika na karton i onda kao : aj sad svi da se molimo za naseg predsednika i slichno... i onda deca placu, padaju u "trans" od ljubavi prema Bushu, od sve te devocije i slichno...znachi pravi HELL ON EARTH !!! :mrgreen:

 

@Markomane - pa i sam znas da svi MI imamo TE tajne...pazi, sigurno ce pasti barem neki SNUFF za pocetak, pa ono, mozemo da se dogovorimo ako si rad da ucestvujes u projektu :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovo sam naleteo gledajuci skoro na Discovery-u jedan dokumentarac na ovu temu koji me nije bash u potpunosti zadovoljio. Malo sam potrazio po NETu i naleteo na josh dva odlicha filma i mogu da kazem da tek posle odgledana sva tri komada moze da se ima neki uvid shta se zaista dogodilo u Wacou '93. Onaj na Discovery-u mi se nije svideo jer izgleda ko da ga je pravila americhka vlada da bi opravdala ovaj zlochin i vishe se bavi likom i delom Davida Koresha optuzujuci ga za sve i svja a ne govori o chinjenicama vezanim za sam incident. Waco: A New Revelation (1999)waco.jpgDirected byJason Van VleetOvaj prvi govori o tome na koji nachin americhka vlada reshava lokalne probleme sa svojim drzavljanima. U ovom sluchaju se radilo o jednoj vrsti pobune kada su '93 vladine snage napale imanje "Loze Davidijanaca" koji su se "odmetnuli" i pokushali da kazu ne drzavi. Tvrdeci da je na njih pucano iz zgrade specijalni odred ATF-a su napali kontraverznog Dejvida Koresha i njegove sledbenike i tako posle 51 dana opsade na kraju bukvalno spalili zgradu do temelja gde je poginulo preko 70 ljudi od toga 20-ak male dece. U opsadi su korishteni chak i tenkovi i helikopteri. Kada su specijalci posle zavrshene operacije na sudjenju tvrdili kako je na njih pucano iz zgrade i da su samo zato morali da odgovore vatrom, od njih su zatrazeni snimci tog momenta ali iako su sve snimale chak tri kamere snimci su volshebno nestali. Tachno 2 godine posle pochetka opsade u Waco-u (drzava Teksas) u znak odmzde Timoti Mekvej je digao u vazduh federalnu zgradu u Oklahomi i ubio ogroman broj ljudi.
In the spring of 1998, under the Freedom of Information Act, investigators from MGA Studio's film division became the first private citizens to gain access to the Waco investigation evidence lockers. What they found was shocking. Upon examination, the evidence gathered under the supervision of federal officials appeared to contradict the FBI's congressional testimony, raising serious and disturbing questions about events surrounding the siege at Mt. Carmel and the deaths of the Davidians.Since 1993, former members of the FBI, former Special Forces and CIA operatives have come forward with new evidence to suggest that the FBI's claim is inaccurate.
http://www.imdb.com/title/tt0259731/fire.jpgOvaj drugi je mozda i najbolji jer prenosi svedochenja sa saslushanja u kongresu gde su eksperti dokazali snimcima i masom drugih dokaza shta se zaista dogodilo, da je pozar izazvala pucnjava federalnih agenata pri napadu tenkovima a ne kako drzava tvrdi da su Davidijanci sami podmetnuli pozar da bi izvrshili samoubistvo :Waco: The Rules of Engagement (1997)B0000DIJOO.01._SCLZZZZZZZ_.jpgDirector:William Gazecki
This controversial documentary about the stand-off between an unorthodox Christian group - the Branch Davidians, under the leadership of the young, charismatic David Koresh - and the FBI and ATF in Waco, Texas, from February to April 1993 presents a different spin on the events from that of the United States government, which held that the Branch Davidians set the fire that destroyed their compound, and killed the vast majority of them, on April 19, 1993. Using footage from the 51 day siege, from the congressional hearings afterwards, from people involved in all aspects of the siege, and from experts technical, psychological, and religious, the movie suggests that the Branch Davidians were not a cult, but a valid religious group practicing under First Amendment freedoms who fell victim to first the ineptitude of an ATF raid designed to garner the agency positive attention and later the cruel, methodical work of the FBI, who over-saw the murder of the Davidians and then quickly covered it up.
http://www.imdb.com/title/tt0120472/E da sam juce umro ne bi znao za ovaj serijal koji su ocigledno pravili neki metalci u sopstvenoj produkciji. Shockumentary Movie, brutalne scene nasilja shirom sveta od kojih sam neke doduse i video u "Execution" dokumentarcu, ali ovo je mnogo zajebanije. Sve prati zlokoban naratorski glas (verovatno isto nekog metalca). Jedino sto su mogli da izbace te nesrece na moto-trkama jer to smara a sve ostalo je bas na nivou, posebno most-brutalne scene borbi sa A.C.A.B-ima na demostraciijama koje sam ikada video, a vala video sam ih bas mnogo. Nije pisalo o kojoj je zemlji rec al razume se da je neka Azija u pitanju, i smesta bi se preselio tamo jer Srbija vise realno nema tih potencijala nazalost (murija se konacno organizovala a mi se propichkastili). Al ubedljivo najzajebanija scena je snimak ultra deformisanog deteta (neko crnche je u pitanju) i prvih pola minuta tripujes da takvo nesto sigurno mora biti mrtvo jer u tom obliku nikako ne moze da opstane, al onda beba pocinje da mrda rucicama i nozicama i nastaje totalni uzas... :frown: Naravno sve prati prikladan soundtrack death metal bendova sto bas lepo ide uz ovaj "materijal"...Uostalom evo liste pesama i izvodjaca koga zanima :"Providence" by DREADFUL SHADOWS, "Bastard Saints" by SINISTER, "Hass" by UMBRA ET IMAGO, "The Dream Messiah" by MONSTROSITY, "Future Breed Machine" by MESHUGGAH, "Ghetto" by SATANIC INDUSTRIES LIMITED, "Freedom" by GOREFEST, "Nothing Remains" by SLAPDASH, "Destroyed by Society" by BRUTALITY, "Machine" by CORE, "Where Dead Angels Lie" by DISSECTION, "Seasons of Black" by END OF GREEN, "Copycat" by LACRIMOSA, "Hail" by N 17, "Grand Slam" by 187 CREW, "Wicked Wonderland" by SANCTIONS, "Killing Art" by HYPOCRISY, "To Mega Therion" by THERION, "In Death's Sleep" by DISMEMBER, "Evil" by SATANIC INDUSTRIES LIMITED, "On My Own” by SLAPDASH, "Life of Filth" by HYPOCRISY, "Infinity" by END OF GREEN, "Buried Again" by DREADFUL SHADOWS, "Version 1.2" by N 17 Traces of Death IV: Resurrected (1996)tracesofdeathvolume4rp7.jpg
The fourth entry in the "Traces of Death" series stays on the same track as the previous films by showing scenes of real life violent deaths and gory accidents caught on film. This volume shows scenes of birth defects, tumors, leprosy, different piercings of the male and female genitalia and even midget wrestling, and like the previous entries this ones definitely not for the squeamish.
http://www.imdb.com/title/tt0375149/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ako ne upali izvrshavam ritualno samoubistvo :ph34r:

 

Na ovo sam naleteo gledajuci skoro na Discovery-u jedan dokumentarac na ovu temu koji me nije bash u potpunosti zadovoljio. Malo sam potrazio po NETu i naleteo na josh dva odlicha filma i mogu da kazem da tek posle odgledana sva tri komada moze da se ima neki uvid shta se zaista dogodilo u Wacou '93. Onaj na Discovery-u mi se nije svideo jer izgleda ko da ga je pravila americhka vlada da bi opravdala ovaj zlochin i vishe se bavi likom i delom Davida Koresha optuzujuci ga za sve i svja a ne govori o chinjenicama vezanim za sam incident.

 

 

Waco: A New Revelation (1999)

 

waco.jpg

 

Directed by

Jason Van Vleet

 

Ovaj prvi govori o tome na koji nachin americhka vlada reshava lokalne probleme sa svojim drzavljanima. U ovom sluchaju se radilo o jednoj vrsti pobune kada su '93 vladine snage napale imanje "Loze Davidijanaca" koji su se "odmetnuli" i pokushali da kazu ne drzavi. Tvrdeci da je na njih pucano iz zgrade specijalni odred ATF-a su napali kontraverznog Dejvida Koresha i njegove sledbenike i tako posle 51 dana opsade na kraju bukvalno spalili zgradu do temelja gde je poginulo preko 70 ljudi od toga 20-ak male dece. U opsadi su korishteni chak i tenkovi i helikopteri. Kada su specijalci posle zavrshene operacije na sudjenju tvrdili kako je na njih pucano iz zgrade i da su samo zato morali da odgovore vatrom, od njih su zatrazeni snimci tog momenta ali iako su sve snimale chak tri kamere snimci su volshebno nestali. Tachno 2 godine posle pochetka opsade u Waco-u (drzava Teksas) u znak odmzde Timoti Mekvej je digao u vazduh federalnu zgradu u Oklahomi i ubio ogroman broj ljudi.

 

 

In the spring of 1998, under the Freedom of Information Act, investigators from MGA Studio's film division became the first private citizens to gain access to the Waco investigation evidence lockers. What they found was shocking. Upon examination, the evidence gathered under the supervision of federal officials appeared to contradict the FBI's congressional testimony, raising serious and disturbing questions about events surrounding the siege at Mt. Carmel and the deaths of the Davidians.Since 1993, former members of the FBI, former Special Forces and CIA operatives have come forward with new evidence to suggest that the FBI's claim is inaccurate.

 

http://www.imdb.com/title/tt0259731/

 

fire.jpg

 

 

Ovaj drugi je mozda i najbolji jer prenosi svedochenja sa saslushanja u kongresu gde su eksperti dokazali snimcima i masom drugih dokaza shta se zaista dogodilo, da je pozar izazvala pucnjava federalnih agenata pri napadu tenkovima a ne kako drzava tvrdi da su Davidijanci sami podmetnuli pozar da bi izvrshili samoubistvo :

 

 

Waco: The Rules of Engagement (1997)

 

B0000DIJOO.01._SCLZZZZZZZ_.jpg

 

Director:

William Gazecki

 

This controversial documentary about the stand-off between an unorthodox Christian group - the Branch Davidians, under the leadership of the young, charismatic David Koresh - and the FBI and ATF in Waco, Texas, from February to April 1993 presents a different spin on the events from that of the United States government, which held that the Branch Davidians set the fire that destroyed their compound, and killed the vast majority of them, on April 19, 1993. Using footage from the 51 day siege, from the congressional hearings afterwards, from people involved in all aspects of the siege, and from experts technical, psychological, and religious, the movie suggests that the Branch Davidians were not a cult, but a valid religious group practicing under First Amendment freedoms who fell victim to first the ineptitude of an ATF raid designed to garner the agency positive attention and later the cruel, methodical work of the FBI, who over-saw the murder of the Davidians and then quickly covered it up.

 

http://www.imdb.com/title/tt0120472/

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da sam juce umro ne bi znao za ovaj serijal koji su ocigledno pravili neki metalci u sopstvenoj produkciji. Shockumentary Movie, brutalne scene nasilja shirom sveta od kojih sam neke doduse i video u "Execution" dokumentarcu, ali ovo je mnogo zajebanije. Sve prati zlokoban naratorski glas (verovatno isto nekog metalca). Jedino sto su mogli da izbace te nesrece na moto-trkama jer to smara a sve ostalo je bas na nivou, posebno most-brutalne scene borbi sa A.C.A.B-ima na demostraciijama koje sam ikada video, a vala video sam ih bas mnogo. Nije pisalo o kojoj je zemlji rec al razume se da je neka Azija u pitanju, i smesta bi se preselio tamo jer Srbija vise realno nema tih potencijala nazalost (murija se konacno organizovala a mi se propichkastili). Al ubedljivo najzajebanija scena je snimak ultra deformisanog deteta (neko crnche je u pitanju) i prvih pola minuta tripujes da takvo nesto sigurno mora biti mrtvo jer u tom obliku nikako ne moze da opstane, al onda beba pocinje da mrda rucicama i nozicama i nastaje totalni uzas... :frown:

Naravno sve prati prikladan soundtrack death metal bendova sto bas lepo ide uz ovaj "materijal"...

 

Uostalom evo liste pesama i izvodjaca koga zanima :

"Providence" by DREADFUL SHADOWS, "Bastard Saints" by SINISTER, "Hass" by UMBRA ET IMAGO, "The Dream Messiah" by MONSTROSITY, "Future Breed Machine" by MESHUGGAH, "Ghetto" by SATANIC INDUSTRIES LIMITED, "Freedom" by GOREFEST, "Nothing Remains" by SLAPDASH, "Destroyed by Society" by BRUTALITY, "Machine" by CORE, "Where Dead Angels Lie" by DISSECTION, "Seasons of Black" by END OF GREEN, "Copycat" by LACRIMOSA,

"Hail" by N 17, "Grand Slam" by 187 CREW, "Wicked Wonderland" by SANCTIONS, "Killing Art" by HYPOCRISY, "To Mega Therion" by THERION, "In Death's Sleep" by DISMEMBER, "Evil" by SATANIC INDUSTRIES LIMITED, "On My Own” by SLAPDASH, "Life of Filth" by HYPOCRISY, "Infinity" by END OF GREEN, "Buried Again" by DREADFUL SHADOWS, "Version 1.2" by N 17

 

 

Traces of Death IV: Resurrected (1996)

 

tracesofdeathvolume4rp7.jpg

 

The fourth entry in the "Traces of Death" series stays on the same track as the previous films by showing scenes of real life violent deaths and gory accidents caught on film. This volume shows scenes of birth defects, tumors, leprosy, different piercings of the male and female genitalia and even midget wrestling, and like the previous entries this ones definitely not for the squeamish.

 

http://www.imdb.com/title/tt0375149/

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad evo neshto samo za prave poshtovaoce, one koji mogu da skapiraju lik i delo Charlesa Mansona pa i za one koji to josh nisu a samo iz razloga jer nisu gledali ove dokumentarce... :mrgreen:

 

Charles Manson Superstar (1989)

 

charlesmansuperdvedH.jpg

 

Definitivno najbolji dokumentarac o Mansonu. Pogledao sam veliku vecinu filmova na tu temu tako da mogu opushteno da sudim. Tek posle ovog dokumentarca sam shvatio zashto na sudjenju nisu dozvolili Mansonu da svedochi pred porotom. Ko bude pogledao moci ce da se uveri kako izgleda pravi manipulator na delu. (90 min)

 

http://www.imdb.com/title/tt0097047/

 

For forty years, Charles Manson has survived most of his life in what he calls 'the hallways of the all ways,' the reform schools, jails and prisons that have been his home and tomb. His thought was born in the hole of solitary confinement, apart from time and beyond the grasp of society. In his cell, he created his own world and speaks his own language: he has concluded that there is only the mind. This DVD will relinquish to you the extreme story of the killer of all killers: Charles Manson. From convincing his followers to move into the desert to train for the apocalypse, to leading a murderous crew through a string of devilish murders, you will see and hear from Manson himself of how he created a preconceived terror based on his philosophy of life. Manson claims that the so-called 'straight' world outside of prison is but an inverted reflection of the underworld in which he has lived. To him, the reality that presidents and law-abiding citizens accept begins in the hermetic alternate universe of criminals, cons and outlaws. Much as simplistic historians have dismissed Hitler's 3rd Reich as the overcompensation of a failed artist, Manson's vision of a holy war has been generally categorized as nothing more than the jealous rage of a spurned musician.

 

 

 

Manson (1973)

 

a704581ac6.th.jpg videomansonvn2.th.jpg

 

Directed by

Robert Hendrickson

Laurence Merrick

 

Ovaj dokumentarac je pravljen bez neophodne vremenske distance tako da ga treba prvenstveno gledati kao svedochanstvo tog perioda neposredno posle ubistava i chitave te medijske frke koja je potresla chitave Sjedinjene Drzave pa i ceo svet. Za mene lichno je interesantan zato shto izmedju ostalih sadrzi i intervjue sa preostalim chlanovima Familije tj. devojkama koje su ostale na slobodi i uporno prkosile rezimu. Naravno prednjachila je fanatichna Lynette 'Squeaky' Fromme koja je kasnije izvrshila i chuveni pokushaj atentata na predsednika Sjedinjenih Drzava Forda. Film je nominovan za Oskara.

 

http://www.imdb.com/title/tt0068918/

 

Documentary on Charles Manson and his family. Has a number of insightful interviews with many family members most notably Squeaky and Sandy (Blue and Red). There is also a history of Manson from his birth to the family formation to the Tate/La Bianca murders. Plenty of footage of the family playing at Spahn Ranch.

 

a704582ls8.jpg

 

 

 

P.S. Najavljeno je da ce se u toku ove godine pojaviti i nova verzija pod imenom "Manson 2" sa svim snimcima koji se iz raznih razloga (uglavnom zbog cenzure) nisu pojavili u prvom delu.

 

http://www.exclusivefilmnet.com

 

On August 9, 1969, in the middle of night four assassins, clothed in black, besieged the home of international film star Sharon Tate, unleashed their swords and left a trail of blood and warnings to be felt from Los Angeles to the far corners of the world.

 

Four months later, led by their master Charles Manson, the killers appeared again, this time to invade the newspapers, television and radio. While police investigators and newsmen were scrambling for information on the "Hippie Cult Leader and His Family," producer Robert Hendrickson had already made contact with and was filming the now notorious "Manson Family". Perhaps as bizarre as the "Family's" far out lifestyle, was the fact that Hendrickson would be given full and complete access to the "Family's" experiences throughout the next two and a half years. Armed with a 16mm camera, he rode with the Family to their hideaway in Devil's Canyon, their compound in Death Valley and stayed with them at the now infamous Spahn movie ranch.

 

As fate would have it, only a small portion of the footage taken was used to create the original 1972 MANSON documentary and the rest was put in a vault, not to be seen for over 30 years. MANSON II is actually the beginning and much closer to the real Manson Family story. In fact, this time, you will be an actual witness to the unfolding of the most bizarre crime story in modern times. As long held secrets are finally revealed, you will begin to understand what it was all about. This time, NOTHING will be censored. You will experience it all, just as Hendrickson did so many years ago.

 

Odlichan trejler : http://www.exclusivefilmnet.com/manson-2-preview.htm

 

exclusive-films-image-3.jpgexclusive-films-image-2.jpgexclusive-films-image-4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan surov dokumentarac, onako bash da razdrma emocije, iskreno najbolji koji sam gledao u poslednje vreme. Ocu i ja majko na taj most... :ph34r:

 

The Bridge (2006)

 

thebridgedm9.jpg

 

Director:

Eric Steel

 

http://www.imdb.com/title/tt0799954/

 

People suffer largely unnoticed while the rest of the world goes about its business. This is a documentary exploration of the mythic beauty of the Golden Gate Bridge, the most popular suicide destination in the world, and those drawn by its call. Steel and his crew filmed the bridge during daylight hours from two separate locations for all of 2004, recording most of the two dozen deaths in that year (and preventing several others). They also taped interviews with friends, families and witnesses, who recount in sorrowful detail stories of struggles with depression, substance abuse and mental illness. Raises questions about suicide, mental illness and civic responsibility as well as the filmmaker's relationship to his fraught and complicated material.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan bolestan dokumentarac o Laibachu (moj omiljeni bend :mrgreen: ) u kome je prikazan cak i cuveni govor Petera Mlakara '89 na poslednjem koncertu u beogradskom SKCu pred raspad SFRJ koji pocinje sa onim klasichnim : "Braco Srbi..." a upozorava na porast nacionalizma sirom stare drzave i njegove moguce posledice. Takodje se izmedju ostalog govori i o sukob izmedju Grchke i BJRM oko imena Makedonija. Skroz zanimljivo.

 

Prerokbe Ognja (1996)

Prediction Of Fire

 

laibachui2.jpg

 

Director:

Michael Benson

 

This great documentary about NSK`s work shows the whole organization in the conditions of second part of the 90`s, when communist regimes in eastern Europe ceased to exist. This film can be understood as a follow up of the first documentary about slovenian industrial rock band Laibach called "Laibach: Pobeda Pod Suncem" , but this time, you can see work of all sections united in the Neue slowenische Kunst collective (Laibach, Irvin, Rdeci pilot/Noordung, Novi kolektivizem, Department of pure and applied philosophy...). A must see for all, who are interested in NSK`s retrogardist artistic point of view, music or graphical design and who wants to understand the historical, cultural and political background of this exceptional art movement.

 

laibachfilmprerokbeognjqv1.th.png laibachfilmprerokbeognjqe9.th.png laibachfilmprerokbeognjdn9.th.png

 

http://www.imdb.com/title/tt0114176/

Share this post


Link to post
Share on other sites

skroz zanimljiva tema...

 

skoro sam nabavila 2 dvd-ja sa dokumentarcima o serijskim ubicama... pogledala sam za sada malo vise od pola...

 

cudi me da nisi predstavio pricu o samom Ed Geinu... ona bi trebala da spada u zanimljivije...

 

moj glas ide Andreju Chikatilu(ubedljivo na prvom mestu!), Ed Geinu, Jeffrey Dahmeru, Ille Koch, Henry Lee Lucasu, Bathory. Za sada.

 

sto se mene tice, oni su najveci nosioci epiteta MONSTRUM.

 

smorila me je prica o BTK i Hillside stranglersima...

Edited by Dark Sonja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hated (1994)

 

hatedeo7.jpg

 

Director:

Todd Phillips

 

Mislili ste da ste sve videli ? :mrgreen:

Tesko jer ovo je neopisivo. A ucili su me da je Satan Panonski bio zajeban lik.

Ko je mislio da je PUNK kada napravis fanzin, bend, i budes "aktivan" na sceni mora da overi ovaj dokumentarac da vidi sta znaci biti zaista TRUE TILL DEATH. Spomenucu samo da je nastup legende Dzi-Dzia tolko umetnichki nastrojen (necu da spojlujem) da publika bukvalno pobegne iz kluba a ostanu samo oni PRAVI (3 choveka ukljucujuci 2 kamermana)...samo takav RESPECT za legendu...

Rusenje svih tabua i to bez kurtona, ultimativna sloboda !!! :twisted:

 

 

Documentary about the life and death of the notorious underground punk icon GG Allin, the foul mouthed, heroin shooting lead singer of the Murder Junkies, who would throw excrement at the crowd, start fights with the biggest guys in the audience, and threatened to kill himself onstage. He was considered the lowest common denominator of our society by some, an avant-garde artist by others. He died of an overdose in the early 90's.

 

http://www.imdb.com/title/tt0107086/

Share this post


Link to post
Share on other sites

American Hardcore (2006)

 

americanhardcore2006234me0.jpg

 

Director:

Paul Rachman

 

SSD, Minor Threat, Black Flag, Circle Jerks (najjachi naziv za bend ikada), Bad Brains, Negative FX, 7 Seconds, Corosion of conformity, Cro-Mags (ili kako su neki svojevremeno izvalili "hrvatski magovi" pa bojkotovali bend :lol: ) etc. iz vremena kad je HCpunk bio zaista punk !!!

Najjacha pricha u svemu je ta o chuveni rivalitetu izmedju scena D.C-a, N.Y.C-a i Bostona i te masovne tuche na gostovanjima, lud'lo jednom rechju !!! :mrgreen:

 

Inspired by Steven Blush's book "American Hardcore: A tribal history" Paul Rachman's feature documentary debut is a chronicle of the underground hardcore punk years from 1979 to 1986. Interviews and rare live footage from artists such as Black Flag, Bad Brains, Minor Threat, SS Decontrol and the Dead Kennedys.

 

You would go out at night with a friend or two, look for some no name building where you would see a couple of punks hanging outside, go inside, pay your $6.00 and walk through a door or a small hallway, go down the stairs and feel the heat & smell the sweat, and then the assault of noise would fill the "club". In L.A. it could be the Cathy De Grand with D.R.I. or the Circle Jerks at the Sunset Ballroom with Youth Brigade, or, well it didn't matter who you went to see, you just had to get there and be a part of it. It was 90 MPH music coming at you with every possible watt there was. It was Loud,Fast, and Relentelss. That is Hardcore punk rock. When the bands were done, you gathered yourself, took a deep breath, looked yourself over to make sure you were all there, and you walked outside to get some fresh air. You survived another show. As the cars drove past, you laughed at yourself thinking, No one know's what just went on inside here. Well, This movie lets you inside. It's the real deal. When I watched some of the videos of the bands playing, I could not help myself from belting out some of the words from these great songs. This is American Hardcore the way I remember it. Great job on telling this story.

 

americanhardcorebn1.th.jpg americanhardcoreclipimaev4.th.jpg americanhardcorestill2byi8.th.jpg

 

americanfilm404qj0.th.jpg american20061019stagedijm7.th.jpg badbrainsritz11x17ll8.th.jpg

 

americanfxzo0.th.gif americanssd518vx74jlnv2.th.jpg

 

cromags3hb2.th.jpg

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0419434/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traces of Death III (1995)

 

http://www.imdb.com/title/tt0114710/

 

Treca epizoda pochinje snimcima masakra na Markalama u Sarajevu. Zatim sledi serija samoubilackih bombaskih napada sirom Palestine ("State of Israel sucks, give those Palestinians what belongs to them" - by Nations of Fire), pa onda Africko zlo, masovno obrezivanje decaka u old school fazonu, zatim zrtve kamenovanja, a sve to uz death metal i grindcore soundtrack. Od Pungent Stench-a do Benedictiona. Narator nas pomalo predramaticnim glasom vodi kroz sve ovo objashnjavajuci svaki detalj tipa : "krv izlazi iz rupe od metka dok bolnicar pokusava masiranjem srca da ozivi choveka, kako on pritiska tako krv izlazi" tako da bude pomalo i smeshno u nekim trenucima."Voz je beskucnika prepolovio na pola, ali ga je ostavio u zivotu jos 30 minuta" i tome slichno...uglavnom nash narod kaze "klin se klinom izbija" i to i te kako vazi u ovom slucaju jer sto vise gledas ovakvo nesto to si vise ravnodusan, i sve manje ti je gadno. Ima neke posebne drazi u tome shto je ovo losh VHS rip i to daje poseban D.I.Y. ugodjaj. Sva ona sakacena ljudi nisu tolko strashna ali posebno jezive i tuzne scene masakra na 100-tine delfina na jednoj pitomoj plazi i borbe pasa i borbe sa bikovima su pravi dokaz da je pakao upravo tu, na Zemlji ("How could Hell be any worse when Earth alone is such a curse ? Fuck Armagedon, this is Hell" by Bad Religion).Osudjuje se ubijanje ljudi (osim u ratovima kad je to zarad "vishih ciljeva") a ovo ubijanje iz zabave je OK. Ljudi su bre stoka tj."Humanity is the devil" sto rekoshe momci iz Integritija. Samo metak u potiljak je reshenje, bez puno emocija, nista lichno. Final solution al za celo chovechanstvo. Serijske ubice su prema ovim zlotvorima rani hrishcani, bogobojazljive, bogougodne komshije, al bez zajebancije. Kakvi Aushvici, kavi kurci, ceo svet je jedan veliki logor smrti. I nema nevinih ("Pathetic lives, every second someone dies" by Deicide). I na kraju kao vrhunac svih brutalnosti filma sopstveni snimci El Salvador Death Squad-a u akciji. Skorpioni su mala deca za ove. Ovaj treci deo je 10 puta jachi od chetvrtog o kome sam vec pisao posebno zbog ovih akcija Death Squad-a.

 

tracesofdeath3deadandbufu3.th.png

 

zli narator :twisted: :

tracesofdeath3deadandbumu2.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si izvalio, ja sam mislio da sam LOW PROFILE ?! :ph34r:

 

Ma evo jbga pisem iz Zabele, nije lose ovde, malo vruce jedino al shta cesh. Pre metar dana platio sam strazi 50 jura za wireless NET, a lap top imam jos od 2003. tako da je opuhsteno, al sad sam eto josh navbavio i NET pa mogu da komuniciram sa ljudima na slobodi, vise ni ne koristim one mobline telefone , podelio sam ih ciganima da se zajebavaju a oni zauzvat rade pomalo za mene, tipa peru mi vesh i tako te radove, OK su momci, oce da te isposhtuju kad im ucinis tako...

 

Sve u svemu, nije loshe jos samo 3 godinice i eto mene...

Opa evo ga komnadir, nesto oce...cek moram da mu se javim...

 

Ma nishta, cimao me shto tako bahato kucam po tastatiuri kaze najebacemo obojica ako upravnik izvali ali ne zna da sam i upravnika platio xaxa...uglavnom ko ima para ovde je Bog al bukavlno josh samo da ugradimo klimu kako smo se dogovorili josh proshlog meseca i bice banja robija...paketi dojaja, zezanje dobro, druzenje, nije ko u filmovima nasilje ovo, ono nego bash naprotiv tachno se zna ko je ko i nemas frke ako si ispravan momak, tj. ako nisi nedajtiboze cinkario...

 

Evo gase svetlo, aj pozdrav pa se javljam sjutra cim ustanem, sredio sam preko upravnika da ne moram da shljakam u fabrici tako da mi je dojaja, ali dojaja... :mrgreen:

 

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predpostavio sam... koliko sluzis? Dozivotnu?

 

Molim ? Jel ti to mene mozda malo provocirash ? Pa nisam ti ja tu neki indijanac pa da imam tako malu kaznicu, brate bre 5 dozivotnih + josh 108 godina pride zbog bludnih radnji naravno !!!

 

Ma samo : BRAKING THE LAW, BREAKING THE LAW !!!

 

 

 

A ovo za kidanje shaka lopovima ne postoji od sherijata, vec poodavno. Dobra fora..

 

Nisam siguran da sam te najbolje razumeo, ali evo odgovora pa mozda ubodem :

 

Kakve veze sad ima to shto se ti zakoni ne primenjuju poodavno, pa chovek je samo chitao knjige iz istorije i nasao to shto mu se svidelo a nije sprovodio sherijatski zakon pobogu, pa nije on musliman jbga !!! :mrgreen:

 

 

 

The Weather Underground (2002)

 

weathe20undergroundwj6.jpg

 

Directors:

Sam Green

Bill Siegel

 

THE WEATHER UNDERGROUND je bila u pochetku samo radikalna frakcija jedne pacifistichke studentske organizacije koja se borila mirnim protestima protiv rata u Vijetnamu. Kako su sukobi u Vijetnamu bili sve intenzivniji tako je nastala i ova grupa koja se parolom "Bring the war home" zalagala da se stvori okruzenju nalik ratnom i to u sred SAD-a i to sa ciljem da narod vishe ne bi mogao da zatvara ochi pred ratom koji se deshavao u Vijetnamu. Jedna od njihovih prvih akcija leta '68 je bila organizovanje demonstracija pod nazivom "Days of Rage" u centru Chikaga kada su unapred najavili da ce se sukobiti sa policijom ukoliko se ova bude pojavila (A.C.A.B.)!!! Naravno ta akcija nije u potpunosti uspela jer se pojavilo samo 200-tinak ljudi ali su oni ipak krenuli u protest ulicama Chikaga naoruzani bejzbol palicama i usput lomili sve pred sobom a posebno izloge banaka i slichne simbole americhke imperije. Naravno ubrzo ih je sachekao jedan poveci kordon policije i kada su videli da nema nazad jednsotavno su se zaleteli na taj kordon i tu je nastao haos, policija je pucala bojevom municojom pa je bilo i dosta ranjenih. Naravno ovo je samo prva njihova akcija koja je bila i najblaza a usledili su neki mnogo ozbiljniji napadi na sistem. Americko javno mnjenje je bilo shokirano time shta se to izrodilo iz peace & love hipi pokreta 60-ih. Chak su se i ozloglasheni Crni Panteri ogradili od njih jer su ovi bili isuvishe militantni a i tvrdili su za WUnderground da su anarhisti i komunisti shto tad u to doba nije bilo bash popularno u SAD. FBI je tada imao poseban odred koji se bavio samo WU shto dovoljno govori o tome kolko je ova grupa bila ozbiljna. Crni Panteri su ubrzo potom bili ugasheni kao grupa prvenstveno zbog ubistva njihovog glavnog choveka Freda Hamptona u navodnom obrachunu sa policijom, ali WU je nekako i dalje opstala i pored svih pritisaka i represije. Posle prve bombashke akcije bili su prinudjeni da se povuku u totalnu ilegali i odatle su akcijali sve do '80 godine. O svim vidovima njihove borbe (koja ukljuchuje i podmetanje bombi i sve shto se podrazumeva pod akcije prave urbane gerile) koja je trajala od '68 pa sve do kraja 70-ih govore bivsi chlanovi ove grupe od kojih su neki danas na dozivotnim robijama zbog terorizma. Ovaj film najbolje ukazuje na to kolko je zajebano opstati sa takvom jednom militantnom grupom u borbi protiv sistema na duze staze i zashto velika vecina danashnjih "revolucionara" pribegava iskljuchivo peacefull metodama. Ovi ljudi su praceni,proganjani,prislushkivani i zivoti su im bukvalno unishteni od strane FBI-a.

 

In the 1960s and 1970s, the polarization of the political situation of the USA was becoming acute with the Vietnam War abroad and civil rights at home being but the most obvious issues. For the youth political movement, the seemingly ineffectual methods of peaceful protest and resistance led to the rise of an idealistic faction that want a more extreme approach that the Establishment could not ignore. This faction, called the Weather Underground, attempted to team up with the Black Panthers to violently confront the US government that started with street riots and escalating to bombing government targets. Thorough archival footage and interviews of the veterans of both sides of this conflict, this film covers the resistance movement's campaign of selective violence through this period until changing times and disillusionment brought it to an end while the FBI used unethical and illegal methods to hasten it.

 

http://www.imdb.com/title/tt0343168/

Edited by Ed Gein

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...