Jump to content

Dokumentarci


Ed Gein

Recommended Posts

Bas sam nedavno gledao 2 meni jako zanimljive stvari:

 

SCH10080.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/Straight,_No_...r_(documentary)

 

Nemam linkove, ali cini mi se da ima ceo na youtube-u. Sjajan dokumentarac prepun priceless arhivskih snimaka i anegdota. Ipak, za prosecnog gledaoca mozda malo ugusen gomilom muzickih segmenata.

 

gotlposter.gif

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Game_of_T...ves_(2002_film)

 

Takodje nemam linkove, ali ide po nekad na History-ju :bigblue: Ako se ne varam, uz A State of Mind (par godina nakon ovog, a od istog rezisera) jedini film za koji su stranci dobili dozvolu da snimaju po Severnoj Koreji. Bavi se onim svetskim prvenstvom '66 kad su debitujuci zuti, opijeni nacionalnim ponosom (i strahom da im neko ne odsece nego po povratku u otadzbinu) namucili mnoge favorite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa problem je u tome sto nece uopste cio link da se prikaze,kaze mi da ga ne moze naci da ne postoji.e u tome je problem jer sam ove sve lako skinuo

Kontam sada, verovatno je problem u programu koji koristish jer ako regularno prikaze sva 4 linka a ovaj 3. nece onda to mora da je do programa, znachi ja korstim IE7 i meni savrseno shljaka, jer ako link nije u celini i ne zavrshava se sa ovim .RAR onda ce ti ga prikazati kao da fajl ne postoji, no evo ti ovako, ovo ce da shljaka 101% :

 

http://rapidshare.com/files/154468362/Jorge.Cervantes.Ultimate.Grow.DVDRip.part3.rar

 

Naravno sledeci put shta god ti ne valja slobodno baci komentar il ovde il na blogu, ja sve pratim i sve se da vrlo klako srediti, ali me zaista chudi kako je BLOG prikazao ostale linkove a samo taj 3. nece, no dobro, cepaj buraz ;]

 

Pa ako skines i pogledas baci neki kratak komentar na blog ako te ne mrzi, jer ja zaista film nisam gledo jer sam sa vutrom presto jos '99 (danas samo jednom mesecno skank cepam) tako da ce biti zanimljivo drugim ljudima koji prate blog da vide o cemu se tu radi...ali posto je HIGH TIMES u pitanju TO ne moz da omane...

 

Jer ne bi ja postavljo film a da ga nisam gledo, jedino sam se za SNUFF zajebo ali sam JASNO naglasio da fim josh nisam gledo ali tema mi zanimljiva, no postavicu ovih dana jedan drugi po meni mnogo bolji dok. o SNUFF-u ;)

 

@Marko - odlichna prepruka za ovaj dok. o Severnoj Koreji, ima da ga nadjem :pivopije:

 

@Smorock - gledo sam Berkli, ooodlichan, imam ga na kompu, i videcu da ga bacim na apload ako ne nadjem linkove... :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

CRUMB (1994)

 

394pxcrumbmovieposterha1.jpg

 

Terry Zwigoff autor meni okultnog filma Ghost World (2001) sa Bushemijem i josh dve tada vrlo zanimljive klinke, napravio je i jedan mnogo, mnogo jak dokumentarac. Zapravo kada prichamo o Zwigoffu ja prvo pomislim na dokumentarac o Crumbu. Svako ko je chito ove stripove, tj. ono malo shto je izdato kod nas zna o chemu se tu radi. Robert Crumb prvoborac andergraund stripa, nosilac San Francisko spomenice '67 kod nas najpoznatiji po stripu "Fritz The Cat", ali danas kada na NETu moze sve da nadje koga zanima taj moze da iskopa vecinu njegovih radova i da upozna i Mr. Naturala i ostalu suludu sajkodelik ekipu. Ovaj film je biografskog karaktera, znachi tu je i detinjstvo, tu su i intervjui sa chlanovima njegove porodice zatim bivsim zenama, devojkama, ali ono shto je meni ovde najzanimljivije je intervju a zapravo tako jedan chudan razgovor sa njegovim starijim bratom Charlesom Crumbom koji je meni zapravo najveca faca u ovom filmu, totalno depresivan, suicidalan i bash sam saosecao sa njim, skroz sam ga razumeo jer vrlo dobro znam kako je to biti smoren ali ne smoren tipa "dosadno mi je" nego zaista THE SMOREN kada te mrzi bukvalno da odesh do WC-a jer kapiras da nema smisla cimati se bezveze, a da ne pominjem neke iole vece akcije, ma nema shanse - e to vam je prava depresija, kad vam se tako neshto desi znajte da ste stvarno depresivni a sve ovo ostalo je GO qrac. Ali Charles je i pored te svoje smorenosti opet na neki nachin najpozitivniji lik ovde, jer je upravo njegova opsesija iz detinjstva ka vechitom crtanju svega i svachega a posebno stripova uvela Roberta i nagnala ga da pochne da se ozbiljnije bavi stripom. Znachi opet dolazimo do one moje izreke koju ponavljam ko papagaj : Bez bolesti nema umetnosti shto mozete da prihvatite a i ne morate, tj. DO WHAT THOU...i tako dalje... ali to je moj stav jbga. Znachi po mom opet nimalo skromnom misljenju da nije bilo Charlsovih bolesti ne bi bilo ni Robertovih opsesija jer i on je imo mnoge tripove ali vise o tome u fimu gde je u 2 sata sve jako lepo opisano. Ali burazer je kralj kakvog nema. Charles Crumb rulz ! Film je dobio i silne nagrade ali nije to poenta, poenta je pogledati ga i shvatiti na pravi nachin, zapravo kad malo bolje razmislim kako god ga shvatili to vam je TO.

 

http://www.imdb.com/title/tt0109508/

 

DOWNLOAD :

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com...crumb-1994.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Touching the Void (2003)

 

touchingthevoidfrontnx7.jpg

 

Ubedljivo najneverovatnija prica koju sam gledao o tim pentranjima i prezivljavanjima na planincinama. Naime dva drugara, engleza, reshili da se ispentraju na neki nikad osvojen vrh u Peruu, znachi to je josh jedan razlog zashto treba pogledati film jer nije klasicna pricha sa Himalaja nego se radi o Andima koji su josh slabo eksploatisani u ovakvim dokumentarcima. Naravno ja takve pohode obichno nazivam "kako na shto suroviji nachin sjebati sebe bez preke potrebe pod izgovorom avanturizma" ali ovde ima jedna kvaka koja sve dize na vishi nivo, dakle umesto uobichajenim fazonom planinarenja ova dva drugara su se odluchila da odrade to old fashioned way (ko nekad), znachi bez onih kampova 1, 2, 3 gde bi mogli da se odmaraju usput ili u slucaju nesrece da mogu da se vrate i da nadju neku pomoc, da se ugreju, bez helikoptera, znachi bukvalno bez ichega i to pentranje se onda radi iz jednog pokusaja sto znachi jedna mala greshchica i najebali su obojica i to bash, bash najebali fo' real man. Znachi u ranac sve shto moz' da stane i to je to, nema nazad. Pukovnik il' pokojnik ! E, a njima se desilo par tako tih "omanjih pehova" gde na kraju ovaj jedan lik pri povratku sa vrha pada niz neku liticu freefall stilom 50 metara, zatim da bi se josh vishe sjebo upada u neku pukotinu u ledu duboku ko zna kolko metara, znachi jebeni bezdan, usput lomi nogu i to najstrashnije, a njegov drugar misleci da je ovaj 101% mrtav jer niko ne moz prezivi pad sa te visine, napushta ga da bi nekako pokushao barem sebe da spase...i tad pochinje najzajebanija pricha ikada isprichana o prezivljavanju i na shta je sve chovek spreman kada se nadje u vukojebini nad LEDENIM vukojebinama i to na visini od ko zna kolko hiljada metara a opet u rupchagi skroz sam u sred noci bez vode, hrane, bilo chega. Znachi poslushajte me i pogledajte ovaj dokumentarac jer je dramatizacija dogadjaja odradjena vrhunski, film je dobio silne nagrade, necete verovati koje ludilo u glavama, koje sjebavanje u mozak i emocije. Moj cale bi na ovo samo rekao : "Ma ko ih jebe, shto su se uopshte i pentrali tamo, i treba da poginu, shto se ja ne penjem ?! Pa nisam lud da se penjem naravno". Ocena na IMDb-u je 8.1 a ja dajem chistu desetku. Sto bi reko moj guru : really, really awesome !

 

http://www.imdb.com/title/tt0379557/

 

DOWNLOAD :

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com...-void-2003.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusteno brte, nema frke, samo sledeci put prati shto bi nas narod reko "FABULU RADNJE" da ne bi bilo zbunjivanja...jer prvo si prico o onom dokumentarcu o VUTRI a onda si me pitao za onaj dokumentarac LIFE AFTER PEOPLE iako ga ja nisam postavio...kontas...no nema ni veze, teramo dalje, sve kul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Killing of America (1982)

 

15166kw0.jpg

 

Evo jednog zaista kultnog dokumentarca, snimite samo godinu kad je napravljen pa ce vam biti jasnije zashto je digo tolku prasinu svojevremeno. Znachi tema je porast nasilja u SAD i obradjeni su svi vidovi nasilja od kriminala svih vrsta, serijskih ubica, preko atentatora, manijaka koji haraju, nereda na ulicama, destruktivnih kultova , detalja maznutih iz Faces of Death, i tako dalje etc. etc. Nema shta tu mnogo se pricha ovo je fensi verzija shokumentarca samo skroz profi odradjena pa ne moz nikako da se poredi sa npr. tada aktuelnim Faces of Death jer je sve to fino upakovano a i postoji neka pricha a ne samo gomila snimaka za "shokiranje", znachi 90 minuta svih zala koja su zaposela Ameriku do te '82.

 

http://www.imdb.com/title/tt0157894/

 

DOWNLOAD :

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com...erica-1982.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Personal Journey with Martin Scorsese through American Movies (1995)

 

1aqz9.jpg

 

Kao sto samo ime kaze, sa Martinom Skorsezeom ("Taxi driver" jedan jedini) od samog uranka filma u SAD pa do novijih datuma, ne previse novijih naravno jer treba znati kada iskusno stati. Sve to u citavih 255 minuta, ali je dok. podeljen u tri dela tako da moze opusteno da se gleda. Skorseze cepa svoju pricu kao narator i to je po meni najbitniji razlog da se pogleda ovaj film jer sigurno ne bi bilo tolko zanimljivo da je bilo koji lik-reziser sad uvatio pa napravio nesto ovakvo. Znachi za sve filmofile, filmomane, filmopate, a i za sve nas ostale koje onako laichki zanima Holivud od nemog filma pa sve do savremenijih akcija ovo je definitivno pravi dokumentarac da pogledamo i da moz da kazemo da smo "sve videli" iako vecinu tih filmova nismo pogledali niti imamo nameru, a nismo ni u fazonu da sad kao nesto preterano citamo na tu temu. Ja sam se posebno obradovao ovom filmu jer sam prvenstveno lenj a onda i nezainteresovan za taj period do 70-ih i bas mi je ovo leglo da saznam o tom Holivudu jer nema sanse da ja ikad pogledam sve te razne filmove iz 30-ih, 50-ih i slichno. Posebno vesterne i mjuzikle, znachi nema shanse da bi ja to gledo, ovako pogledam ovo i miran sam fo' life. Naravno svaka chast onome ko to sve prati ali ja bome JOK. I od sad kad me neki tako poznavalac te meni smarajuce tematike pita za tako neki film ili rezisera ja mu samo kazem da, da - to bese onaj shto je radio to i to 30-ih godina, i brte end of svake conversation, lepo mu na kulturan nacin izblokiram tu pricu i nastavim svoju shuplju. Awesome zar ne ?

 

http://www.imdb.com/title/tt0112120/

 

This is a truly fascinating documentary running nearly four hours long. As the title suggests this is a uniquely personal look at American movies from Martin Scorsese, one of the great directors and film historians of our times. Scorsese, who still describes himself as a “student”, discusses the movies that have influenced him and analyses the work of directors as diverse as D W Griffith, F W Murnau, Chaplin, Erich von Stroheim, Douglas Sirk, Sam Fuller, Vincente Minelli, Orson Welles, Elia Kazan, Stanley Kubrick, Arthur Penn, Sam Peckinpah, John Cassavetes and many others. Not intended as a linear history of American cinema, nor simply as a discussion of different genres, the documentary is divided into segments that group together the works of directors who share certain characteristics: “The Director as Storyteller”, “as Illusionist”, “as Iconoclast”, “as Smuggler”…

 

DOWNLOAD :

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com...n-scorsese.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ed Gein - The Real Psycho (2007)

 

edfinalqw0.jpg

 

Evo konacno i od History-a jedan odlichan dokumentarac. Nema sta puno da se prica : Ed Gein - dovoljno je reci da je ovaj covek solo izmislio sve te horor forice koje su kasnije koriscene u mnogim filmovima, znaci bez njega ne bismo imali ni Hichkokovog "Psiha", ni "Deranged", ni "Teksashki Masakr" pa ni "Silence of the lambs" i mnoge druge okultne horore tako da moze da se kaze da je ovaj chovek zapravo pravi realni tata slesher horora a reziseri su samo to prebacili na platno, jer bez njega ko zna u kom pravcu bi sve to otislo. I definitivno najbolji dokumentarac o njegovom liku i delu, naravno pogledo sam ih sve i ima jos jedan solidan "Ed Gein - The Ghoul of Plainfield" iz 2004. koji je isao kao bonus na DVD-u uz rimejk Teksashkog masakra ali ovaj je daleko bolji, sveobuhvatniji. Uglavnom prica je jako, jako zanimljiva jer ovaj tuzni i usamljeni farmer je bio zaista nesto posebno, nije bio zao chika ko npr. Albert Fish ili Chikatilo nego samo izuzetno bolestan (najtezi oblik shizofrenije) i vrlo usamljen chovek, jako vezan za majku koja je umrla i tek onda je poceo da ludi u pravom smislu te rechi, znachi skroz odvojen od stvarnosti, ali samim tim i jako mashtovit, chak moze da se kaze izuzetno umetnichki nastrojen jer to shto je on odradio, to nije mogo nigde da nauchi 50-ih godina, niti da vidi bilo gde pa da samo kopira ko sto to rade obicne serijske ubice, znachi vecina akcija su skroz autentichno njegove i zato je on meni jedan od najbitnijih likova u americhkoj istoriji jer zaista obozavam kvalitetan horor film. A i cela njegova zivotna pricha je pravo chudo. Jako tuzno, jako potresno, shokantno, jednom rechju : neponovljivo. Ed Gein jedan jedini real art of death masta'.

 

2004380088896730798rsop5.jpg

 

DOWNLOAD :

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com...sycho-2007.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

N.Y.H.C. Documentary (2008)

 

000br9.jpg

 

8 sati ludila pa vi vidite sta cete i kako.

 

HARDCORE NYHC (NEW YORK, USA)

Release: MARCH 25, 2008

 

http://www.imdb.com/title/tt0296774/

 

Disc 1:

• The film (duh) with subtitles in English, Spanish, German, Dutch, French and Japanese + an audio commentary track by Frank Pavich (director), Stephen Scarlata (producer) and Kevin Gill (SFT Records).

• The original promo trailer

• Bonus live footage of each band (multiple complete songs)

• Deleted scenes (an alternate intro, segments on DMS, fights, moshing, religion and more!)

• Bonus footage (segments not included in any rough cuts but which are interesting and/or funny in their own right). These include: Chris Wynne & In Effect magazine, Loki from District 9 and his pet baby crocodile (for real), Ezec talking shit, the Philosophy of John Joseph, Jimmy Gestapo and Todd Youth remembering Chuck Valle and much much more!

• Newly edited segments culled from footage at each of the key venues we shot at in 1995 (Coney Island High, the Pipeline in Newark and the Northport Pipeline in Long Island).

 

Disc 2:

• This disc consists entirely of New interviews (aka Where Are They Now?). Rick ta Life, John Joseph, Roger Miret, Freddy Madball, Myke Rivera, Mike Dijan, Lord Ezec, Kevin Gill, Vic Di Cara, Rob Fish (Rasaraja dasa), Trivikrama dasa & NRSV (this one even includes an amazing private & spontaneous acoustic set by the full band)!

• Bonus interviews with important people in the scene who were not included in the original film, such as Lou Koller from Sick of it All and Toby H2O!!

• Bonus footage from October 8, 2006, the Last Ever CBGB Sunday Matinee.

 

DOWNLOAD :

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com...y-dvd-2008.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

POZOR : Naime, nije AVI no mrtvi WMV fajl tako da ko bude skido da zna da nije bas FULL kvalitet, ali ko ceni njujorski HCpunk 90-ih taj ce gleda i nece puno da pita za kvalitet jer navikli smo i na mnogo, mnogo gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film (2006)

 

slasher1lk2.jpg

 

Odlichan dokumentarac al' samo za prave ljubitelje old school sleshera iz 70-ih i 80-ih. U filmu govore glavni reditelji ovog horor podzanra poput Wes Cravena, Johna Carpentera, pa sve do nove ekipe na chelu sa Rob Zombiem. Pocevshi od '78 i "Halloweena" kao kultnog zachetnika ovog talasa dokumentarac obradjuje svaki bitniji film, poput "Friday the 13th", "Prom Night" i "Happy birthday to me", "Nightmare on the Elm street" a zavrshava se sa "Scream" i tim novim talasom slesher horora koji se polako ali sigurno vraca na velika vrata.

 

http://www.imdb.com/title/tt0489062/

 

Terrific little documentary which traces the evolution of the slasher subgenre. It is informative and entertaining. The starting point is John Carpenter's seminal "Halloween", with quick looks into older films like "Psycho" and 'Bay of Blood", and the current flock of new slashers. In the documentary, you will see most of the directors that are associated with these kinds of films talk about how they really feel about a much-maligned movie subngre. You will also see endless clips of the most popular and interesting slashers film of the 1970s, 1980s and beyond (anything from "When a Stranger Calls", "Prom Night" and "Pieces", to "The Silence of the Lambs" and "Scream"). The program addresses the claims that this type of movie is inherently misogynic and amoral. For example, the film shows parts of an old 'Siskel & Ebert' program that was dedicated to belittle the slasher subgenre; this in another example of the rampant elitism in film criticism. Not long ago, Bill O'Reilly said that only sick people would want to see movies like "Saw" and "Hills Have Eyes", and his comments reminded me that there are still people out-there who simply do not get it. What I like about this documentary is that it does not preach but explains why slashers appeal to a vast majority of horror aficionados. The documentary does omit a few important titles, but overall, this is an effective dissection (no pun intended) of a type of film. Highly recommended to horror fans.

 

DOWNLOAD :

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com...nd-fall-of.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punk's not dead (2007)

 

1111tq7.jpg

 

Director:

Susan Dynner

 

Punk's Not Dead is a 2007 documentary film directed by Susan Dynner, an American hardcore punk fan. The film claims to infiltrate American clubs, malls, recording studios, etc where it sets out to claim hardcore punk and pop punk music is "thriving" from an American perspective. Its content features performances largely from, 1980s hardcore bands and MTV skate punk and pop punk/rock acts. It also includes various interviews and behind-the-scenes footage with the bands, labels and fans.

 

http://www.imdb.com/title/tt0350002/

 

DOWNLOAD :

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com...-dead-2007.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

The God Who Wasn't There (2005)

 

43myih1.jpg

 

Director:

Brian Flemming

 

Meni najbolji dokumentarac o hrishcanstvu do sada a gledo sam ih brdo, neki su bili chisto istorijski, neki propagandni, a neki malo dublji ko ovaj, i preporuchujem ga svima. Dal' je Isus uopshte postojao, dal zaista postoje nauchni dokazi kako crkva tvrdi ili je sve bazirano iskljuchivo na veri. Najbolji deo je brutalna analiza Mel Gibsonovog filma "The Passion of the Christ" koji je inache omiljeni film jednog poveceg dela hriscana u svetu, gde autor detaljnim opisom svake scene zakljuchuje da je to nakrvaviji film ikad snimljen. Mozda samo nekoliko minuta u chitavom filmu nema krvi, sve ostalo je, malo je reci, THE MASAKR kome chuveni Teksashki ne moz ni da pridje. Opasan dokumentrac koji se hriscanskim vernicima verovatno nece svideti jer su pokazane neke stvari koji ne idu bas u prilog hriscanstvu ali posto kod vecine hriscana zdrav razum i logika ne igraju glavnu ulogu vec samo slepa vera ja mislim da mogu da pogledaju cak i ovakav film. Malo cete se nervirati ali ce vas vasha vera u Hrista izbaviti od nedoumica dal je on postojao ili nije jer zaista ako verujes da je nesto bas tako bilo pre samo 2 soma godina pa nema shanse bilo ko da te ubedi u suprotno a posebno ne neki tamo ateista reziser (komunjara i antihrist) pa makar doneo i dokaz crno na belo da Isus nije ni postojao, tako da je opusteno, moze se gleda a bez da se iko potresa ko onomad kad se pojavio Zeitgeist. Peace, love & fate/hate.

 

http://www.imdb.com/title/tt0455507/

 

Documentary filmmaker Brian Flemming examines the Bible and discusses the history of early Christianity, raising doubts as to whether the New Testament personage Jesus ever really existed. Flemming examines the similarity of the Jesus story to other savior myths of the time and points to inexplicable gaps in early Christian history that combine to shed doubt on the Bible's Jesus story.

 

Included:Two full-length alternate audio tracks with commentary from evolutionary biologist Richard Dawkins (A Devil's Chaplain), scholar Earl Doherty (The Jesus Puzzle) and popular blogger The Raving Atheist (ravingatheist.com)

 

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com...there-2005.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

No Direction Home: Bob Dylan (2005)

 

nodirectionhomeis2.jpg

 

Director:

Martin Scorsese

 

Odlichan dokumentarac Martina Scorsezea o meni omiljenim ranim radovima Boba Dylana dok je bio klinac - folk genije, pure i clean skroz i nije imao rok bend iza sebe i tripovo svashta. Znachi chista akustika, milina jedna. Samo za prave fanove, mada kako ga je Skorseze nabudzio moze se gleda masovno, pa ga zato preporuchujem i onima koji nisu tolko upoznati sa Dylanovom muzikom i josh jachim tekstovima. E to je za mene chist pank : pesme poput Blowin' in the wind, Hard rain, Mr. Tambourin Man, Only a Pawn in their game, The times are changin', Masters of war itd. 3 sata traje ovo ludilo pa ko voli nek izvoli. Bob Dylan prvi panker i prvi koji je ujedno i izdo pank a sve to moze da se vidi u ovom filmu. Awesome.

 

http://www.imdb.com/title/tt0367555/

 

No Direction Home is a documentary film by Martin Scorsese that traces the life of Bob Dylan, and his impact on American popular music and culture of the 20th century. The film does not cover Dylan’s entire career; rather, it focuses on his beginnings, his rise to fame in the 1960s, his transformation from an acoustic guitar-based musician and performer to an electric guitar-influenced sound and his “retirement” from touring in 1966 following an infamous motorcycle accident. The film was first presented on television in both the United States (as part of the PBS American Masters series) and the United Kingdom (as part of the BBC Two Arena series) on September 26–27 2005. A DVD version of the film and accompanying soundtrack album (The Bootleg Series Vol. 7: No Direction Home: The Soundtrack) were released that same month.

 

The project eventually titled as No Direction Home began to take shape in 1995 when Dylan’s manager, Jeff Rosen, began scheduling interviews with Dylan’s friends and associates. Among those interviewed were poet Allen Ginsberg and folk musician Dave Van Ronk, both of whom died before the film was ever completed. Dylan’s old girlfriend Suze Rotolo also granted a rare interview, and she later told Rolling Stone Magazine that she was very pleased with the project’s results. Dylan himself also sat for ten hours in a relaxed and open conversation with Rosen in 2000.

 

According to Rolling Stone magazine, an unnamed source close to the project claimed that Dylan himself had no involvement with the project apart from the interview, saying that “[Dylan] has no interest in this . . . Bob truly does not look back.” However, work on the first installment of Dylan’s autobiography, Chronicles, Vol. 1, did overlap production of the project, though it’s unclear how much, if any, influence Chronicles may have had on No Direction Home.

 

Though raw material was being gathered for the project, Rosen needed someone to edit and shape it into a quality picture, and celebrated filmmaker Martin Scorsese was approached to ‘direct’ the documentary planned from the project. Scorsese eventually agreed and came aboard in 2001.

 

In the meantime, Dylan’s office gathered hundreds of hours of historical film footage dating from the time covered in No Direction Home. These included a scratchy recording of Dylan’s high school rock band, his 1965 screen test for Andy Warhol, and newly-discovered footage of the famous Manchester Free Trade Hall concert from May 17, 1966, when an angry fan John Cordwell, called out “Judas!” just before Dylan and the Hawks performed “Like A Rolling Stone.” Shot by D.A. Pennebaker, the onstage, color footage was found in 2004 in a pile of water-damaged film recovered from Dylan’s vaults.

 

No Direction Home received a Peabody Award in 2006, and a Columbia-duPont Award in January 2007.

 

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com...dylan-2005.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...