Jump to content

Western & Spageti Western Movies


T_y_p_h_o_n

Recommended Posts

Serdjo pa svi ostali, mada ini i nisu bitni.

 

A Fistful of Dollars

For a Few Dollars More

The Good, the Bad and the Ugly

Once Upon a Time in the West

A Fistful of Dynamite (Duck, You Sucker!)

My Name Is Nobody.

 

Amotsfera, muzika, besmislene priče koje drže pažnju i čitavih tri sata, muzika, muzika, muzika.

Čisti klasici. Biseri u filmskoj istoriji koji u bilo kom momentu mogu oduvati kojekakve Spilberge, Tarkovske, Hičkoke, Venderse i druge Džarmuše. Morikone i Klint su, naravno, onaj preko potreban začin.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa pametno sem da gotivim westerne ali da se sve to uglavnom gledalo pre potopa na rts-u.

 

Mogli bi malo da naprave neki western ciklus.

 

Imam ja snimljene na kasetama sve te vesterne sto su bili na RTS i na Politici tako davno...

 

VCR je keva! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvom mestu Klint Istvud i The Good, The Bad and The Ugly pa svi ostali :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

E ali jedan od najboljih Klintovih vesterna je definitivno Two Mules For Sister Sara :rockdevil: kako je se piche tokom celog filma vrh :)

e ali ne smemo zaboraviti ni legendu vesterna Dzona Vejna :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Odrastao sam na vesternima. Ali ne gledam ih vise. Cak ni one stare. Gledao sam prakticno sve vesterne ikad napravljene valjda. Karikiram, naravno, ali ako je gledalo vise od 5000 ljudi onda sam verovatno i ja. Sjajni su spageti vesterni i sve to, ali ima i ovih americkih klasicnih. Poslednjih 30-tak godina slabo ih prave na zapadu tako da ih vise i ne mirisem. Kakav crni Silverado? Sedmorica velicanstvenih, jasta. Mali veliki covek. Postanska kocija. Tacno u podne. Moja draga Klementina. Obracun kod OK korala. Divlja horda. Dvoboj na Misuriju. Plavi vojnik. Slomljena strela. Covek koji je ubio Liberti Valansa. Buc Kasidi i Sandens Kid. Covek zvani konj. Sudija Roj Bin. Pet Garet & Bili Kid. Odmetnik Dzozi Vels. Od ovih novijih u poslednjih 20-25 godina nenadmasiv je '(Onaj koji) igra sa vukovima'. I tako dalje i tako dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 months later...
Guest HEFEST

Ja mnogo gotivim sve filmove legende Spageti westerna Djulijana Djeme(ili Geme). Inace svi njegovi filmovi su vrh.

Skinuo sam skorije stare Vinetu filmove i iznenadio se jer Djulijano i u njima glumi. Pored njega tu je Terence Hill. Znaci zvezdana postava.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Hm, odakle poceti... svi Klintovi filmovi su zakon, narocito legendarna trilogija, Unforgiven ili recimo High Plains Drifter (sto bih ja rekao da je svojevrsni prequel za Unforgiven)

 

3:10 za Jumu je odlican, Rio Bravo neverovatan, Once Upon a time in the West je klasik, Wild Bunch je zakon, ne znam, gledao sam ih stvarno mnogo i posto sam bas frik, ne znam nijedan koji mi se ne svidja (kao npr Nata i njena SoNata, hehe).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

The Ox-Bow Incident

 

http://www.imdb.com/title/tt0036244/

 

The Treasure of The Sierra Madre (Jedan od rijetkih filmova koji je uspio kvalitetom da se priblizi knjizi)

 

http://www.imdb.com/title/tt0040897/

 

Od novijih Westerna preporucujem The Proposition. Scenario je pisao Nick Cave i kako sam cuo,4 godine je radio na njemu.

 

http://www.imdb.com/title/tt0421238/

Edited by Poor Twisted Me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...