Jump to content

Mlad, Talentovan I NezapaŽen!


Minerva_SD

Recommended Posts

Tekstovi ovog skoro nepoznatog autora, koji je iz nejasnih razloga izmakao oku savremene književne čaršije su puni emotivnog naboja i iz njega isijava talenat. Oseća se jak uticaj stranih savremenih autora, što govori i o književno-umetničkoj obrazovanosti ovog, do sada nezapaženog autora, i njegovoj dobroj informisanosti o aktuelnim svetskim trendovima u poeziji.

Ponegde se javljaju nategnute rime, ali, to je usled neiskustva i mladosti, tako da od njega možemo očekivati mnogo!

 

Tekst jedne od njegovih pesama, samo da se uverite da znam o čemu pričam:

 

Hoću jednu malu jesen

U toj jeseni je neko koga sam izgubio

 

 

Uzmi sve odavde

I Sunce i nebo i kišu i oluju

I ove blesave tripove

I sto vekova mudrosti!

 

Znaj da postoji jedan grad koji niko ne vidi

 

Samo ti

 

Samo ja

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam nasao jednu odlicnu pesmu koja opisuje teskobe coveka u modernom drustvu i sve negativne posledice naseg brzog japi zivota kroz prizmu umetnika sa sela

 

Kad obasja mesecina

Nasa polja reke sume

Osvajaci krecu selom

Da pokazu sta ko ume

 

Niko ne zna da ljubi bez greske

Dok ne prosje kroz srbiju peske

ko je noci proveo u guci

Mogao je mnogo da nauci

Zene se mame svime i svacim

Lepa je ljubav na seoski nacin

 

Taktika je uvek druga

Od prilike do prilike

Jer srbija nije brale

Stvorena za pocetnike

 

REFREN

 

Treba stici i uteci

I snaci se u nevolji

Jer ponekad zbog ljubavi

Rade puske i pistolji

 

REFREN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesma kojom Stakić započinje svoju zbirku govori o ljubavi, mržnji, tami i sjaju, i ove uskovitlane i izmešane emocije daju ovaj sjajan tekst:

 

Dok hodam

Dok je hladno

Pitam se gde je ljubav

Zašto sam u ovom blatu

I neću znati

Zašto sam rođen u najgoroj zemlji na svetu

 

 

Nema ovde ljubavi

Ni dobra

Ova zemlja je osuđena na tamu

Poklanjam ti ništa ostani tamo

Znaš li kako je strašno kada te niko ne voli

Kada ti niko ne daje toplinu

Svi me gaze i ubijaju dići ću svoj mač

Ako umrem ceo ovaj jebeni grad biće uklet

I odneće ga oluja

Dok te gledam kako odlaziš kida mi se duša i srce

 

Zašto sve što valja mora da ode u nepovrat

Kako boli jako jako

Njihova je duša crna moja je plava kao nebo

Iznad divlje planine

Imam kandže i letim

Srce mi divlje kuca

Nek sve ode u večni sjaj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko kaze da je nezapazen?Svako ko je procitao neku njegovu pesmu,shvatio je da Nenad ima talenta...i da citaocima ulazi pod kozu sa svojim pesmama,ili pricama.....On zna sta znaci rec umetnost,zelja,trud i volja.....Samo treba da nastavi da bude uporan kao i do sada i njegova dela ce ugledati ne svetlost dana...Vec Sunca..... :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rekao svoje mišljenje i smatram da svako može da postavi svoj komentar u vezi bilo koje teme na ovom forumu, bila to pohvala, bila to kritika. Ne znam zbog čega uvek oni koji daju kritiku ispadnu isfrustrirani iskompleksirani luzeri (to možda nekad jeste slučaj, ali ne uvek)..

Meni su ti stihovi patetični i šta sad? Šta treba da dokažem time što bih ''bacio'' par stihova u tom fazonu ''potrebna mi je sloboda, da letim, ljubav, bla bla..'' koju može da napiše svaka zaljubljena devojka :mhihi: niti imam volju za tim niti želju..

Shvatite da ne misle svi jednako i da svako ima pravo na svoje mišljenje, a ako se razlikuje od vašeg (mislim na ovu patetičnu pesničku kompaniju), nemojte ga smatrati neznalicom. Ili smatrajte..nebitno je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rekao svoje mišljenje i smatram da svako može da postavi svoj komentar u vezi bilo koje teme na ovom forumu, bila to pohvala, bila to kritika. Ne znam zbog čega uvek oni koji daju kritiku ispadnu isfrustrirani iskompleksirani luzeri (to možda nekad jeste slučaj, ali ne uvek)..

Meni su ti stihovi patetični i šta sad? Šta treba da dokažem time što bih ''bacio'' par stihova u tom fazonu ''potrebna mi je sloboda, da letim, ljubav, bla bla..'' koju može da napiše svaka zaljubljena devojka :mhihi: niti imam volju za tim niti želju..

Shvatite da ne misle svi jednako i da svako ima pravo na svoje mišljenje, a ako se razlikuje od vašeg (mislim na ovu patetičnu pesničku kompaniju), nemojte ga smatrati neznalicom. Ili smatrajte..nebitno je :)

 

 

Covece boziji,ne lozi se....cista zezancija je u pitanju

Lici na mracnu stranu poljoprivrede...ili jedan pokusaj reanimiranja iste :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

KO JE ALERGICAN NA POEZIJU BILA ONA LEPA ILI MRACNA,,MOGU MU POSLATI NEKU HOROR PRICU ,,,,,SA VAMPIRIMA ILI NECIM GADNIJIM,,,,,PRAVIM I PRICE O NAVIJACIMA,,LOKALNIM KRIMOSIMA,,,,,,KONOBARICAMA,,HEHE ................SVE BRE,,,,,,,,,,, :pivopije::pivopije::pivopije::pivopije:

 

 

Jaoj, to mi treba, odavno nisam citao nikakve komedije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volela bih da mi, vi, vajni stručnjaci, koji ste odlučili, i vi koji mislite da je ova tema za ovaj podsegment, a ne za onaj gde sam ga ja smestila objasnite svoje kriterijume o tome šta je umetnost, a šta treba da spada u sve brljotine koje smeštate u "Snaga reči"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah da, zaboravio sam..ti si ta naučnica koja je najpametnija na forumu i kojoj niko ne može ništa.

Za početak, pokaži svoju nadmoć tako što nećeš izigravati dete koje se širi po forumu i traži ''dovoljno'' stručne sagovornike.. previše ozbiljno shvataš ovu onlajn zajednicu, kao i svoju temu.

A da, setio sam se još nečega..ti si ta koja zna sve o Runama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rekla nikad i nigde da sam najpametnija na forumu, niti ovu celu stvar shvatam preterano ozbiljno, samo mi ide na nerve kad ljudi pišu ili pričaju (ja se u takve diskusije bez problema upuštam i inače, i ako neko ima valjan agrument, ja ga uvažim) o onome o čemu uglavnom ne znaju ništa ili znaju vrlo malo!

Što se runa tiče, mogu da ti držim časove iz istih! I ovo nije neko hvalisanje, samo sam se bavila tom tematikom jako dugo!

 

P.S. ne brine me jel mi neko može nešto ili ne, i zabole me i ako nas warn-uju, jer ovo već postaje chat između nas dvoje, ali je bezveze zbog ostalih, ako baš imaš neodoljivu potrebu da se svađaš samnom, možeš to i privatno, ne moraju svi da čitaju tvoje gluposti!

Edited by Alkmena

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...