Jump to content

Art galerija


tovar

Recommended Posts

Ne bih se složio sa tobom. Možda može svako da spoji dve slike al ne može svako to da uradi da krajnji rezultat bude dobar.

 

Tutoriali su mi od velike pomoći. Ipak je photoshop prevelik program sa ogromnim mogućnostima. Nemam baš toliko slobodnog vremena da bih mogao da provalim sve te stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su manipulacije govno. Dobro ne sve ali barem 95% manipulacija koji se nalazi na devu su govno jer su sve uglavnom par slika spojenih u jednu? PA WTF? koje to fora, to moze svaka shusha da radi kad nauchi osnove fotoshopa.

 

I deco nekosristite Tutorijale to je najvece zlo. Bolje sami se smarajte po par sati u PSu nego da koristite tutorijale .

 

Zavisi šta si video. 70% radova na deviantu je smeće, a tu najveći deo čini manga i tzv. "foto-manipulacije".

A za tutorijale si odvalio žešće. Može neko da se smara nekoliko sati u PS pokušavajući da prokljuvi kako šta radi, ali će na kraju izgubiti i volju i inspiraciju. Da ne pričam o drugim programima, kao što su 3ds ili Maya, gde bukvalno niko ne može da nauči ništa bez tutorijala, jer su preobimni. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bravo... :pivopije:

 

Možeš li da objasniš malo način na koji crtaš?

Imaš tablet? Pa upališ Photoshop ili taj Painter?

 

Uskoro i ja nešto kačim. ;)

Znaš šta sam zaboravila da uradim pre nego što sam i počela? Fraps, programčić za snimanje svega što se dešava na monitoru :udri: :udri: :udri: Sutra kad opet budem vežbala ima da se setim i da ga uključim. Tako ne bih morala mnogo toga da objasnim :bigblue:

 

Elem, crtam rukom, imam onu wacom volito grafičku tablu pa po njoj crtaš kao po papiru, samo što se rezultat ispisuje po ekranu. Uključim lepo painter/photošop, ili bilo koji program za slikanje, mada su mi ova dva najbolja, stim što je painter baš profi i isključivo za slikanje. Izaberem alatkicu koja simulira olovku (ili četkicu) i krenem da crtam osnovne konture (mada sam sada bez kontura odmah krenula na boju). I kreneš lepo korak po korak da definišeš oblik dodavanjem nijansi određene boje, i mešanjem (smudge opcija) da se sve lepo "sjedini" :) Moraš da paziš na (zamišljeni) izvor svetlosti, itd, itd,.. I naravno, tu je virtuelna gumica da obrišeš viškove ili kad nešto naprosto s*ebeš :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš šta sam zaboravila da uradim pre nego što sam i počela? Fraps, programčić za snimanje svega što se dešava na monitoru :udri: :udri: :udri: Sutra kad opet budem vežbala ima da se setim i da ga uključim. Tako ne bih morala mnogo toga da objasnim :bigblue:

:D

Imaš i program Camtasia koji je još bolji za snimanje. :P

 

Elem, hvala na iscrpnom objašnjenju... kači svoje radove... a ako snimiš preko frapsa - još bolje. :)

Evo pade mi ideja... jesi razmišljala da uradiš svoj demo-reel tako što ćeš montirati klipove sa frapsa koji idu ubrzano i gde se vidi kako crtaš? :da:

 

Btw... evo jednog mača kojeg sam skoro uradio u 3ds max-u (mada ću tek celu scenu da radim i ostalo)...

macfu3.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ću baš da vidim da kojim slučajem nemam i taj. Imam nekoliko ovde koje nisam pogledala. Ako ne, skinuću ga.

 

Važi. Na to sam mislila, da snimim pa ubrzam (valjda to može?). Inače je smorno gledati ceo proces jer je mnoooogo sporo za nekoga ko jedva čeka kako će sve da ispadne na kraju :D

 

Mač je super. Ja vrlo malo znam o 3Dsmax-u, jedno vreme sam ga koristila da eksperimentišem ali nije to za mene. Mnogo vremena treba da se savlada, a ono što bih ja htela inače radi bar 10 ljudi xD Tako da, no way José. Dobra je ova metalna tekstura, samo sa desne strane vidim kvadratiće, ne znam šta mu to dođe. Mada, koliko je sati i koliko sam umorna, mora da sam obnevidela kompletno xD

Jedva čekam da vidim kako će da ispadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Važi. Na to sam mislila, da snimim pa ubrzam (valjda to može?). Inače je smorno gledati ceo proces jer je mnoooogo sporo za nekoga ko jedva čeka kako će sve da ispadne na kraju :D

Pa naravno, demoreelovi se i prave sa ciljem da nekoga (budućeg klijenta) oduševe, a ne da ga smore. :)

Ne samo ubrzanje... nego snimiš nekoliko radova, pa izabereš neku cool muziku... pa onda montaža... brzo smenjivanje kadrova uz muziku (čas zoomirano, čas se sve vidi)... da ceo video puca brzinom i atraktivnošću... na kraju samo ubaciš svoj potpis ili logo, web adresu... neku cool rečenicu ako baš oćeš... i to ti je to.

Btw... može se to montirati u Adobe premiere-u, a možeš i neki drugi da uzmeš (Edius, Vegas, etc)...

Ako ti treba neka pomoć oko premiera pitaj slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno, demoreelovi se i prave sa ciljem da nekoga (budućeg klijenta) oduševe, a ne da ga smore. :)

Ne samo ubrzanje... nego snimiš nekoliko radova, pa izabereš neku cool muziku... pa onda montaža... brzo smenjivanje kadrova uz muziku (čas zoomirano, čas se sve vidi)... da ceo video puca brzinom i atraktivnošću... na kraju samo ubaciš svoj potpis ili logo, web adresu... neku cool rečenicu ako baš oćeš... i to ti je to.

Btw... može se to montirati u Adobe premiere-u, a možeš i neki drugi da uzmeš (Edius, Vegas, etc)...

Ako ti treba neka pomoć oko premiera pitaj slobodno.

 

Ahhhh sad kontam šta si mislio. Stranu već imam a za te "fleševe" ću da vidim. Mislim da mi još nisu potrebni.

 

Ono na šta sam ja ciljala je ovo :

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono na šta sam ja ciljala je ovo :

Ne, ne tutorial. :)

Možeš i tutorial da odradiš za potrebe kolega da im pokažeš neki trik koji znaš ako hoćeš. :)

 

Mislio sam na tvoj demoreel - tvoju reklamu.

Zato mi je i u sekundi pala ideja da možeš da ga odradiš tako što ćeš ubrzano pokazivati kako crtaš (kadrovi tvog crtanja, pa cela slika... mislim tačno imam u glavi), što bi baš bilo ultra cool za razliku od hiljade 2D reelova gde se samo slike autora smenjuju uz neku dosadnu muziku.

 

A reel je uvek dobro da imaš.

Nikad ne znaš da li može neka mušterija na netu da naleti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo. :muzicar:

 

Video super izgleda... nimalo amaterski... sviđa mi se i onaj jednostavni intro koji si odradila... skroz Ok... nema tranzicija, što je veliki plus... ma super!

Simple is always better. :da:

Pa hvala :D Ja sam hepi kako sam uradila video jer je inače prvi ikada! xD Nema šta da budžim intro. Bar ne za sad :)

Hvala još jednom:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

^ Uglavnom rukama,ali neke detalje nekim tuznim plasticnim stapicima koji su navodno za vajanje :/

 

Problem je bio,sto je glina bila jako lepljiva,a ja nestrpljiva(bila se stvrdnuta pa sam je stavila u vodu) pa se lepila,ceo dan sam trcala u wc da je doteram i preradim XD

 

Lepsa je uzivo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...