Jump to content

Art galerija


tovar

Recommended Posts

Nachi dodala, je kishu, maglu i oblake i spojila slike? Ne, nemojte ovo shvatiti kao da ja neshto nekog napadam ili podjebavam, ali zashto se ljudi trude da prave ovakve kolaze (jedna vazna stvar ovo nema veze sa manipulacijom), kada mogu da se bave tolko lepih stvari koji njihov kreativni um moze da stvara, ovako samo zatvaraju sebe u jednu kutiju sa ogranichenim prostorom za kretanje.

Neki ljudi se osecaju komotnije kada vode, neki kada imaju koga da prate, a izmedju toga je i bezbroj nijansi. It`s all good ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da su mnogo svetliji, htela sam da tako bude, da ostane akcenat na njima. Kao sto mozes da vidis nemam problema sa blendovanjem i osvetljenjem, znaci da je to uradjeno sa namerom.

 

Zasto? Zato sto se to nekome svidja. I nije to jednostavan kolaz, obrati paznju malo bolje. Neko ovo naziva foto manipulacijom - http://fc23.deviantart.com/fs33/f/2008/296...by_Immuccia.png (a mislim da se za to moze reci da je cist kolaz). Dok na primer, foto manipulacijom se naziva i ovo - http://fc44.deviantart.com/fs41/f/2009/012...e2a8b134ad7.jpg i ovo http://manips-of-artist2.deviantart.com/ar...CTION-108495926 ... Sto je sasvim priblizno nekom digitalnom crtezu. Ja se trudim da dostignem taj nivo koliko toliko, znam da ovo nije nista u poredjenju s tim, al kad pogledam sta sve ljudi ovde kache, zasto ne bih i ja neko svoje experimentisanje okacila? I ko kaze da se iste te osobe koje se bave ovim ne bave i drugim stvarima? Mozda jednostavno ne zele da kache bas SVE cime se bave?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Leona- Bez nerviranja i opušteno. Vidiš da se digitalna umetnost kod nas (ali ne samo kod nas) posmatra u "Pfffft..." smislu. Nadam se da znaš na šta mislim.

 

Mene su nazivali nadri umetnikom, rekli mi da ničemu ne vrede moji radovi, da me nikad ne bi primili nigde i da bi mi se svi priznati umetnici smejali i izbacili na ulicu itd. Ne kažem da sam profi, najbolja itd, ali mislim da moji uspesi govore za sebe.

 

Elem, prilažem najskoriju fotomanipulaciju. Nadam se da će vam se dopasti moj kolaž :)

 

imnevergonegv9.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je, al opet ne znamo od čega si to napravila :D

 

 

Elem, jel može neko da mi uzmogne:

kako u PS-u da vidim ceo rad kad hoću da primenim neki efekat na neki layer koji je iznad? Konkretno radim maglu, znači iscrtam četkicom linije, blurujem i sad hoću još da dodam efekat (filter) na nju. Pošto je na layeru iznad ne vidim ništa, vidim samo malo belo u preview-u na pozadini od kvadratića i tako zapravo ne vidim šta radim (ne vidim di udaram)...

 

Ako je neko shvatio šta sam hteo da kažem biće dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je, al opet ne znamo od čega si to napravila :D

 

 

Elem, jel može neko da mi uzmogne:

kako u PS-u da vidim ceo rad kad hoću da primenim neki efekat na neki layer koji je iznad? Konkretno radim maglu, znači iscrtam četkicom linije, blurujem i sad hoću još da dodam efekat (filter) na nju. Pošto je na layeru iznad ne vidim ništa, vidim samo malo belo u preview-u na pozadini od kvadratića i tako zapravo ne vidim šta radim (ne vidim di udaram)...

 

Ako je neko shvatio šta sam hteo da kažem biće dobro.

 

Proslediću slike od kojih je napravljeno ali me interesuje zašto je to uopšte bitno? :) Mislim, kao kad biste pitali tradicionalistu "Jel to 2HB ili 4HB olovka? Ulje na platnu ili akrilne boje?"

 

Nisam sigurna da sam najbolje razumela iako mislim da znam o čemu se radi. Pokušavaš da na lejeru na kom je magla udariš (lupam) diffuse glow ali ne vidiš kako će da ispadne uz celu pozadinu (jer je taj lejer providan, jel' te)? Mislim da ti tu nema pomoći. Probaj da izbegavaš upotrebu filtera jer su najčešće vrlo očigledni i upadljivi. Ako imaš grafičku tablu, možeš da izvedeš efekat i bez PS filtera. Ako nije to to, onda izvini :D

 

Elem, original fotke su sledeće

 

Žena: http://bibbles.deviantart.com/art/Wedding-7-79292276

Stene na kojima stoji: http://intano-stock.deviantart.com/art/man...b-g-7-102837258

 

Sve ostalo je doslikano: pozadina, nebo, boje, tonovi, svetlo, sjaj, pa i koža, kosa + scatter brushes za vrane (koje su takođe na nekim mestima rukom doslikane bez bruševa). Posle sledi blendovanje tonova, kontrasta, boja, dubine prostora itd itd. I još mnogo štošta, fun fun!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam sigurna da sam najbolje razumela iako mislim da znam o čemu se radi. Pokušavaš da na lejeru na kom je magla udariš (lupam) diffuse glow ali ne vidiš kako će da ispadne uz celu pozadinu (jer je taj lejer providan, jel' te)? Mislim da ti tu nema pomoći. Probaj da izbegavaš upotrebu filtera jer su najčešće vrlo očigledni i upadljivi. Ako imaš grafičku tablu, možeš da izvedeš efekat i bez PS filtera. Ako nije to to, onda izvini :D

 

 

Jeste, to me je zanimalo. Ne vidim kako će da ispadne nego moram svaki put ok pa nazad pa povećati, smanjiti, promeniti filter...

Ne znam ja da napravim efekat ni sa filterima a kamoli bez njih :)

Nadam se da ću u skorije vreme kupiti grafičku tablu pa ću malo više da prionem na crtanje. Mišem nema šanse da ubodem išta, ne vidim di udaram :D

 

 

Pa pretpostavljam da nije toliko bitno od čega je urađena slika al interesantnije je znati pa da može posle neko da te pita kako se izvela to i to, il otkud znam... :)

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, to me je zanimalo. Ne vidim kako će da ispadne nego moram svaki put ok pa nazad pa povećati, smanjiti, promeniti filter...

Ne znam ja da napravim efekat ni sa filterima a kamoli bez njih :)

Nadam se da ću u skorije vreme kupiti grafičku tablu pa ću malo više da prionem na crtanje. Mišem nema šanse da ubodem išta, ne vidim di udaram :D

 

 

Pa pretpostavljam da nije toliko bitno od čega je urađena slika al interesantnije je znati pa da može posle neko da te pita kako se izvela to i to, il otkud znam... :)

 

Jeeej! :D

Za ostalo: nema pomoći moraćeš i dalje da se mučiš :/ Ili da kopiraš pozadinu, zatim je merdžuješ sa tim lejerom, uradiš glow pa posle obrišeš ostatak pozadine i ostaviš dotle dokle se lepo vidi glow. O.o Možda upali.

 

Miš je patnja :)

 

A, pa dobro. :D Imam par tutorijala ako te interesuje. :smoke:

Edited by Mistress Burzum

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Black Diamond - Na svakoj slici sem na poslednjoj ti se mnogo vide pixeli... i probaj da budes malo preciznija kad seckas slike, ne koristi toliko magic wand posle njega je sve krzavo.

 

@ Mistress Burzum - Evo i ovde da te pohvalim: savrseno kao i uvek :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Black Diamond - Na svakoj slici sem na poslednjoj ti se mnogo vide pixeli... i probaj da budes malo preciznija kad seckas slike, ne koristi toliko magic wand posle njega je sve krzavo.

 

@ Mistress Burzum - Evo i ovde da te pohvalim: savrseno kao i uvek :da:

a cime da seckam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje bi trebalo zamutiti te ivice...

 

 

 

E, kako se koriste maske? Glupa sam, jbg. :glare:

 

I mene bas iteresuje,jel moze neko nekako da to pojasni?

 

Nego,evo jedan moj rad,nikad nisam radila vodu pa ako imate neki savet kako da prepravim :D

 

http://orogirl.deviantart.com/art/Creature...e-Sea-110532376

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, kako se koriste maske? Glupa sam, jbg. :glare:

 

Staviš leyer koji bi sekla preko layera koji ti je pozadina. I onda selektuješ taj layer koji ima višak delova i izabereš dole ispod svih layera jedno dugmence gde piše "add layer mask". Onda jednostavno uzmeš gumicu (izabereš da bude bele boje) i brišeš sve okolo lagano. Podešavaš tvrdoću gumice desnim klikom. Ako pogrešiš prebaciš na crnu boju gumice koja će ti vraćati ono što si prethodno obrisala. Da namestiš taj gornji layer odma na početku tamo gde želiš smanjiš mu "opacity" pa ćeš onda videti kroz njega...

 

Nadam se da je išta jasnije... :)

Ima mnogo načina kako iseći sliku.

 

Skinite "Photoshop Top Secret Tutorials" sa neta. Ima 5 dvd-ova

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene bas iteresuje,jel moze neko nekako da to pojasni?

 

Nego,evo jedan moj rad,nikad nisam radila vodu pa ako imate neki savet kako da prepravim :D

 

http://orogirl.deviantart.com/art/Creature...e-Sea-110532376

narval jel? svidja mi se ljudi su nekad mislili da su oni jednorozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...