Jump to content

Art galerija


tovar

Recommended Posts

Staviš leyer koji bi sekla preko layera koji ti je pozadina. I onda selektuješ taj layer koji ima višak delova i izabereš dole ispod svih layera jedno dugmence gde piše "add layer mask". Onda jednostavno uzmeš gumicu (izabereš da bude bele boje) i brišeš sve okolo lagano. Podešavaš tvrdoću gumice desnim klikom. Ako pogrešiš prebaciš na crnu boju gumice koja će ti vraćati ono što si prethodno obrisala. Da namestiš taj gornji layer odma na početku tamo gde želiš smanjiš mu "opacity" pa ćeš onda videti kroz njega...

 

Nadam se da je išta jasnije... :)

 

 

Mnogo jasnije, zahvaljujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
How 'bout this?

 

evergreywallbywindriderdo2.th.jpg

 

Wallpaper je u pitanju :bigblue:

 

Dizajn je lep samo se ne vidi dok se dobro čovek ne zagleda. Moraš da napraviš veći kotnrast, kako bi ti sve bilo lepo vidljivo. (:

 

Elem, evo nečega rukom rađeno, da ne bude da stalno kačim foto manipulacije. U pitanju je vežba od nekih sat i po, malo sam probala kombinacije boja, perspektivu još učim. Naglasak nije na detaljima, već na kompoziciji. Eto takoc.

 

speedpaintpracticemanja.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizajn je lep samo se ne vidi dok se dobro čovek ne zagleda. Moraš da napraviš veći kotnrast, kako bi ti sve bilo lepo vidljivo. (:

 

E vidis, ja sta god da postavim ovde vi kazete kako je mutno, tamno i neprepoznatljivo. Na mom monitoru se sve vidi kristalno jasno, bas kao i sto treba. U cemu je sad tu fora, i da li je u pitanju kvalitet monitora, ne znam, al' mi je bas trulo sto ispada da se samo kod mene vidi ok. Koji monitor imas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

... al' mi je bas trulo sto ispada da se samo kod mene vidi ok

кацам био мали, узо ја бојице, онај блок број 5 - све фулл. кренем ја да цртам коња, ноздрве, реп, ногице - све. однесем баби тежцр, баба каже ''ау, сине, шо ти је лепо прасе'' (ја се сморим), однесем па покажем ћалету ''браво сине, супер ти је кученце'' (са обе ноге сам у ''несхваћеној'', уметничкој територији), покажем цртеж деди ''њааооооооо, је л' сте вид'ли што је мој унук нацрто козу?''

 

само се код мене видело ОК.

Share this post


Link to post
Share on other sites

кацам био мали, узо ја бојице, онај блок број 5 - све фулл. кренем ја да цртам коња, ноздрве, реп, ногице - све. однесем баби тежцр, баба каже ''ау, сине, шо ти је лепо прасе'' (ја се сморим), однесем па покажем ћалету ''браво сине, супер ти је кученце'' (са обе ноге сам у ''несхваћеној'', уметничкој територији), покажем цртеж деди ''њааооооооо, је л' сте вид'ли што је мој унук нацрто козу?''

 

само се код мене видело ОК.

 

Ne razumem ja ove avantgardne odgovore :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidis, ja sta god da postavim ovde vi kazete kako je mutno, tamno i neprepoznatljivo. Na mom monitoru se sve vidi kristalno jasno, bas kao i sto treba. U cemu je sad tu fora, i da li je u pitanju kvalitet monitora, ne znam, al' mi je bas trulo sto ispada da se samo kod mene vidi ok. Koji monitor imas?

 

Mora da ti kalibracija nije dobra, kvalitet može da varira ali nikad ne utiče tako drastično. Ja sam svoj monitor kalibrisala uz pomoć ovog "vodiča", jednostavan je i radi. Boje u kvadratima i unutrašnjim kvadratićima koji su na "sredini puta" treba da se kompletno poklope.

colour_calibrate_gama2_2.jpg

 

Hej Burzumka.

Super ti je ta nuklerka. :) :) :P

 

A kakvo je ono stvorenje što sedi i čeka svoju neminovnu propast?

Hobit? ;D

 

M'rš :) :) :P

 

Stvorenje je samo skica nekoga ko sedi. Ne znam da li sam napisala da je u pitanju speed paint, gde detalji nisu bitni, nego nešto blendovanija skica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oooh,mnogo si lepo odradila,dopada mi se za skicu,i lepo si docarala taj neki sumrak x)))

ja nemam poooojma sa bojamaaa,ponekad se zapitam jel sam daltonista xDDDD

 

 

 

btw,moja prva studija figure,100x80 cm

 

 

http://i250.photobucket.com/albums/gg270/P...pg?t=1235682216

Edited by Sugar Overdose

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?...mageID=12650016

 

malo je sjebano od skenera.. a od svih ovih prica o kalibracijama i razlikama monitora... strah me je... nz kako vama - ali ona slika gore sto treba da se "poklopi" ... e pa meni se bas i ne poklapa xD

 

 

 

edit : zasto ne radi postovanje slika sa space-a preko html koda? znam da inace radi :S evo link - nije na pvt pa se mog videti i drugi crtezi...

 

 

Edited by Alx_WS

Share this post


Link to post
Share on other sites

apeiron.jpg

 

Za takmičenje na deviantart-u. Više informacija: OVDE

 

Wow..Svaka ti cast..Mada,vise mi se svidjaju djeva i vuk hehe,ali ovo je definitivno za cover zrelo..Nadam se da ces pobediti ;)

Pitanje: u cemu radis takve radove?Meni je zao sto ne znam da koristim fotosop,a planiram da kupim onu tablu za crtanje na kompu hehe..A radim samo oldschool - na papiru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow..Svaka ti cast..Mada,vise mi se svidjaju djeva i vuk hehe,ali ovo je definitivno za cover zrelo..Nadam se da ces pobediti ;)

Pitanje: u cemu radis takve radove?Meni je zao sto ne znam da koristim fotosop,a planiram da kupim onu tablu za crtanje na kompu hehe..A radim samo oldschool - na papiru :)

 

Urbana legenda da je photoshop tesko nauciti je... pa - urbana legenda - uz malo vezbe i dobre tutorijale - jako brzo se savlada basics a finese za maksimalno 5-6 meseci.. znaci bas ono profi.. a najkorisniji je program koji sma ikada video sto se foto-obrade radi....

 

 

 

 

Sto se tice table... to je vec malo zeznuti.. na nju se teze malo naviknuti - ja sam kupio jeftiniju geniousovu i koristim je samo za ispomoc jer sa njom crtam kao kada na papiru pisem desnom rukom (levoruk sam...)

 

 

valjda sada radi....

imgfxq.th.jpg

malo je svetlije zbog skenera... zaboravio sam da upl sliku sa doteranim kontrastom.. ali mislim da kontate o cemu se radi xD LOL

Edited by Alx_WS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urbana legenda da je photoshop tesko nauciti je... pa - urbana legenda - uz malo vezbe i dobre tutorijale - jako brzo se savlada basics a finese za maksimalno 5-6 meseci.. znaci bas ono profi.. a najkorisniji je program koji sma ikada video sto se foto-obrade radi....

 

 

 

 

Sto se tice table... to je vec malo zeznuti.. na nju se teze malo naviknuti - ja sam kupio jeftiniju geniousovu i koristim je samo za ispomoc jer sa njom crtam kao kada na papiru pisem desnom rukom (levoruk sam...)

 

 

valjda sada radi....

imgfxq.th.jpg

malo je svetlije zbog skenera... zaboravio sam da upl sliku sa doteranim kontrastom.. ali mislim da kontate o cemu se radi xD LOL

 

Hehe,urbane legende me plase xD Naucicu,samo je pitanje vremena i dobrih tutoriala hehe..I ja sam levoruka,ne bi meni bio problem da radim i desnom rukom [na zidu ili tabli za kredu,a ponekad i kad radim ugljenom,radim i desnom rukom..Koristim je kao ispomoc hehe..]..Problem je navici se na to da piljis u monitor,a ne u tablu:D Gde nadje genius tablu?Ta marka je nikakva..Ja sam imala tastaturu koja mi je riknula,a imam misa koji se trese po monitoru kad ga ne koristim kao da ima parkinsa =D Mada,za uvezbavanje moze posluziti i ta [de]genius tabla..:)

Dobar ti je rad..Nema veze sto je svetliji,fino si osencio.. : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe,urbane legende me plase xD Naucicu,samo je pitanje vremena i dobrih tutoriala hehe..I ja sam levoruka,ne bi meni bio problem da radim i desnom rukom [na zidu ili tabli za kredu,a ponekad i kad radim ugljenom,radim i desnom rukom..Koristim je kao ispomoc hehe..]..Problem je navici se na to da piljis u monitor,a ne u tablu:D Gde nadje genius tablu?Ta marka je nikakva..Ja sam imala tastaturu koja mi je riknula,a imam misa koji se trese po monitoru kad ga ne koristim kao da ima parkinsa =D Mada,za uvezbavanje moze posluziti i ta [de]genius tabla.. :)

Dobar ti je rad..Nema veze sto je svetliji,fino si osencio.. : )

 

da... genius-u je stvarno potreban taj DE prefiks xD ali ja koristim tablu samo kao ispomoc, kao ti svoju desnicu LOL a znam i kako je to sa parkinsonovim misem.. takodje je degen :S

 

 

a jebiga.. i to je nesto....

 

za ovaj rad sam se bas potrudio.. inace crteze odradim u cugu, a ovaj sam razvukao na skoro nedelju dana... a moze se jos doraditi.. ali ne bih vise da ga lickam xD lol

 

upl cu jos slika kada se smilujem....

 

 

 

i da jos jedno - ne rade ovde myspace html linkovi... da li je isti slucaj sa facebook linkovima? tamo isto imam uploadovano dosta slika, sa gotovim kodovima cini mi se pa da skratim posao :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...