Jump to content

Firefly


3vil

Recommended Posts

Firefly je SF serija koja prati posadu broda Firefly chiji je kapetan Malcom Reynolds (Mal).On je uchestvovao u ratu,i njegova strana je izgubila,pa sada se trudi da zaradjuje za zhivot radeci jako chesto sumnjive poslove...

To bi za sada bilo to...Znam da ne zvuchim bash najubedljivije,ali ovo je pre svega humoristichka serija,sa najoriginalnijim humorom koji sam je do sada video...
Veoma dobri zapleti,veoma razvijeni likovi.
Seriju je inache rezirao...Lik koji je izbacio i Buffi i Angel-a,sorry can't remember his name :redface:

Ali,Serija na zalost ima samo da se nadje na torrentima,negde u velikom 'net prostranstvu.
Serija nikada nije naishla na neki veci uspeh,zato shto nije nikada dosegla neku veliku gledanost,zato sto nije imala fixno vreme prikazivanja,tako da su je ukunuli posle prve sezone...
Ali,fanovi su se pobunili,dali su pare i snimili film,kako bi njihova omiljena serija imala bar adekvatan kraj(open-ended),ali...Naravno ni to nije pomoglo ovoj divnoj seriji da se izvuce,i tako lezhi duboko pokopana u srcima svih onih koji su je videli,ostavljajuci ih zauvek promenjenim i bogatijim chitavim jednim alternativnim pogledom na to,kakve bi dobre serije trebale da budu,a nisu...

Svi vi koji ste videli...Well javite se...
Trenutno ne mogu da nadjem torrent...

N'joy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, serija je zaista odlicna i stvarno je steta sto nije snimljeno vise od 14 epizoda i filma.. Bilo je tu potencijala oho-ho. Nisi pomenuo da obiluje western elementima, to mozda privuce pokojeg forumasa..

Autor je Joss Whedon, inace i kompozitor uvodne spice, country, la-la-la, meni ova numera ide malo na zivce. Dobar humor, da (kakva je ovo recenica?). Ma, gledajte, sta vise da serem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,zadivljujuce je kako su iz minimalnog budzeta izvukli maximum...Najbolji deo je nacin na koji su jednostavno porushili klishe heroja...druga ili treca epizoda,mislim...mozda chak i prva...Sa onim agentom alijanse...I da,genijalna rechenica Dzejnova : "I wuz aimin' fer th' 'ead..."I josh sijaset drugih rechenica i situacija u seriji...Obavezno shtivo za svakog ko bi se mogao nazvati ljubiteljem SF-a...
Odlična serija.Nikako mi nije jasno kako je završila tako jadno.U celom sf žanru jedna od najprijemčivijih snimljenih stvari.
Lova,bato,lova...A i pohlepna birokratska kopilad koja su ignrisala milione fanova koji su im slali milione peticija da se serija nastavi...Njima je bila 'neisplativa'..."Here,have our SOULS!GIVE us Firefly",the fan whimpered,but to no avail,the bureaucrat just looked at him and grinned "DENIED!"bureau-bastards... :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pod "jadnim zavrsetkom" podrazumevate nagli kraj, da, naravno da se slazem. Ali, Serenity nije lose odradjen film. Nabacano, mozda, previse informacija koje bi se lepo raskomotile u dve, tri sezone (bar u tempu koje serije obicno diktiraju), sleglo bi se sve i bilo mnogo koherentnije i tecnije. Ciljalo se i na publiku koja nije gledala seriju, ali je, kao sto svi mi znamo, film tek vratio 40,1 milion koji je u njega ulozen :) ..

 

Ovako, jeb'ga. Onaj sentimentalni kraj 12. epizode, The Message, je istinski kraj serije, kako su i tvorci priznali.. Tad je ekipa vec znala da od nastavka nema nista, i sahrana uz onu finu mjuzu je zajednicki oprostaj od Firefly-a. Inace, da li ste citali scenario za nikad snimljenu, Dead or Alive, epizodu? He he, imala sam osecaj da ih gledam dok sam prelazila tih 50-tak strana..

 

Steta, jos jednom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja licno ne mislim da je bas toliko dobra serija :D

Galactica je ipak nesto najbolje ikada :D i Star Trek za koji sam vezan kao svaki pravi geek

 

ALI,mnogo je bolje od precenjenih Heroja, Farscapea ili Zvezdane Kapije (fuj fuj fuj)

 

zasto je bolja?

pre svega zbog humora i jednostavne teme bez mnogo komplikacija

glavni junak je donekle antiheroj koji na kraju ipak sve odradi na pravi nacin :D

nema velikih zavera (ima u serenityu) i prekomplikovane radnje

tu je kauboj i njegova kocija...brod...whatever

 

 

 

 

 

 

 

 

btw. jel iko odavde gledao Babylon 5?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, mnogo dobra serija!

Dobila sam nju i Galacticu u isto vreme i rešila da odgledam nju prvo, jer je Galactica tada bila negde na sredini treće sezone čini mi se...

Predobra je, ali na žalost završena je tako kako je završena, mogla je da potraje barem još par sezona, sa takvom ekipom, odličnom pričom... Šteta zaista, ali eto makar imamo film i 14 ep da uživamo :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja licno ne mislim da je bas toliko dobra serija :D

Galactica je ipak nesto najbolje ikada :D i Star Trek za koji sam vezan kao svaki pravi geek

 

ALI,mnogo je bolje od precenjenih Heroja, Farscapea ili Zvezdane Kapije (fuj fuj fuj)

 

Star Trek i BSG su drugacije i, slazem se, bolje serije od Firefly-a. Ali, i trece mesto u all-time-sf-areni-serija je za mene vise nego dobra pozicija. Od Heroja i Farscape-a je defiiiiiiinitivno bolja, SG nikako da odgledam, ne svojom krivicom :) ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isn't Jayne,like,a girl's name???? :)

Njegova najbolja rechenica... "I wuz aimin' fer th' 'ead..." :) nadrogirani Dzejn... :)

ili "How big of a room???"

Ali...Star Trek...uhhh...ne svidja mi se...ne znam zasto,jednostavno mi je nekako ime dojadilo...
Likovi iz Firefly-a su blizi pravim ljudima...

Koji je bio najbolji negativac tamo po vama???
Nyska...ili kako vec..."I want two days out of U,two days...MINIMUM!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

dakle

 

Serenity 2 A New Hope?

 

cela vest

 

 

When Alan Tudyk told me on the phone this morning that a sequel to “Serenity” – could be happening I just about dropped the phone. Tudyk says the newly-released “Serenity : Special Edition“ DVD has been selling so hot, that there’s talk in doing another movie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

glavni junak je donekle antiheroj koji na kraju ipak sve odradi na pravi nacin :D

Kao sto (ti) rekoh i na Surface temi, Han Solo brate, to je to :meshuggah:

 

Na stranu sve, serija je zaista odlicna, i film je super odradjen.

 

btw. jel iko odavde gledao Babylon 5?

Gledao sam ja, ali nisam preterano odusevljen, tj. efekti su ipak malo cheap.

 

EDIT: otisla mi pamet na Odyssey 5, zato edit posta, ja se o toj seriji raspisao :)

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto tema o Han Solou :D

 

pazi,mislim ja da Han Solo vise lici na kajboja (odeca hod prica)

nego sto Rejnolds lici na Soloa...mada je Joss Whedon rekao

da je FF njegov Star Wars..barem je planirao da bude

 

znam da je Nathan Fillion planirao da odbije ulogu posto

je Rejnolds 'osoba bez nade' i nemaju nista zajednicko

 

 

 

samo da bude drugog filma

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Yep, malo kasnim sa kvltovima...

Upravo zavrsavam Firefly serijal..

Bogo moj to je tako dobro!!!

Odlican kolorit, nema jebenih vanzemaljaca, i lens flare!!!! Divlji zapad u svemiru... Sta covek moze jos da pozeli??

Odusevljena sam totalno.

 

Na neki nacin mi je i drago sto nema vise. Iako je dosta toga ostalo nedoreceno plasim se da bi jos koji serijal "usrao" kvltnost.

 

Btw Kapetan me je odusevio. Kakav covek :wub:

 

Edit

Odgledala film.

Fuck yeah!!!!!

Odlican!

Zao mi je zbog .... Ehhh...

I nekako sam ocekivala da se Dzejn smuva sa River. Ne znam delovalo mi je kul :P

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...